Има ли опасност да щръкнат ушичките...

  • 2 000
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравейте Майчета.
Забелязах, че синът ми като спи му се прегъват ушенцата. Дали има опасност да щръкнат след време? Ако е проблем, моля посъветвайте ме какво да правя или споделете как се справяте с това. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 849
Вики спеше така и все му ги оправях . GrinningНяма страшно ,няма толкова лесно да щръкнат .

# 2
  • Мнения: 120
Ами оправяй му ги като го видиш Peace Иначе могат да щръкнат само наследствено..едва ли от прегъването Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
За твое успокоение можеш да слагаш от шапчиците за след баня ако ги търпите,но не смятам,че това е фактор за щръкването. Това по скоро си е генно

# 4
  • Мнения: 27 524
Не, няма да щръкнат.

# 5
  • Мнения: 1 041
Не се притеснявай,наследствено е Peace

# 6
  • Мнения: 601
Няма. И на моите така им залепваха ушите, но се оправиха.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 298
Не се притеснявай,наследствено е Peace
Децата ми са така. Единия с леко щръкнали, а другия не е с щръкнали. newsm78

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз докато бях в родилния, специалнопитах една от акушерките дали могат да щръкнат ушите на бебка, а тя каза, че те не се променят - каквато  форма имат при раждането, такава ще си остане!!!

# 9
  • Мнения: 6 461
Забелязах, че синът ми като спи му се прегъват ушенцата. Дали има опасност да щръкнат след време? Ако е проблем, моля посъветвайте ме какво да правя или споделете как се справяте с това.
Когато са прегънати ушичките на детенцето е добре да му ги оправяш за негово удобство.
Но от това няма да му станат стъчащи ушлетата.Каквито са при раждането такива ще си останат.

# 10
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Благодаря на всички за отговорите, много се успокоих  Grinning.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 247
Ами оправяй му ги като го видиш Peace Иначе могат да щръкнат само наследствено..едва ли от прегъването Grinning
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
И аз четох много мнения на мами,които ме успокояваха,че няма опасност да щръкнат ушичките.При нас проблема беше,че прегъваше,и все още прегъва Sad,само едното ушенце.И в резултат на това,то щръкна доста повече от другото.А се роди с напълно еднакви,прибрани ушенца Crossing Arms
Педито ме успокояваше,че няма опасност да щръкне,щом няма наследствена обремененост/никой и в двете семейства няма и не е имал щръкнали уши,дори напротив-ушите ни са дори доста прибрани/.
Когато Калоян стана на 8 месеца и тя видя,че ушето му вече е доста щръкнало,започна да пее друга песен-ами,няма да го подстригвате късо SickИ така си остана това ушенце и досега-вече е на почти 2 години Sad.С баща му обмисляме вариант за козметична намеса като стане на 4 години,но това е най-крайният вариант Naughty.
Та така.Винаги има и изключения Tired

# 13
  • Мнения: 999
Ами оправяй му ги като го видиш Peace Иначе могат да щръкнат само наследствено..едва ли от прегъването Grinning
Peace

# 14
  • Мнения: 44
Ами оправяй му ги като го видиш Peace Иначе могат да щръкнат само наследствено..едва ли от прегъването Grinning
Peace
И аз мисля така Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 276
Да, и аз искам да ти кажа, без да те притеснявам, защото това не са фатални неща, че моите собствени уши са много, много щръкнали (цял живот приятелите ми се забавляват с тях Simple Smile).
В семейството ми никой не е със щръкнали уши - абсолютно никой!
На снимките ми като бебе се вижда, че не са ми така по рождение.

Аз имам много ясен спомен, как от малка си ги прегъвам когато спя. Така ми беше по-удобно, изолирах шумовете, които чувах във възглавницата. Знам, че звучи налудничаво, но затова го правех.

Оправяй му ги, слагай му някаква тънка шапчица или нещо подобно, за всеки случай.

Поздрави!

# 16
  • Мнения: 2 197
И аз четох много мнения на мами,които ме успокояваха,че няма опасност да щръкнат ушичките.При нас проблема беше,че прегъваше,и все още прегъва Sad,само едното ушенце.И в резултат на това,то щръкна доста повече от другото.А се роди с напълно еднакви,прибрани ушенца Crossing Arms
Педито ме успокояваше,че няма опасност да щръкне,щом няма наследствена обремененост/никой и в двете семейства няма и не е имал щръкнали уши,дори напротив-ушите ни са дори доста прибрани/.
Когато Калоян стана на 8 месеца и тя видя,че ушето му вече е доста щръкнало,започна да пее друга песен-ами,няма да го подстригвате късо SickИ така си остана това ушенце и досега-вече е на почти 2 години Sad.С баща му обмисляме вариант за козметична намеса като стане на 4 години,но това е най-крайният вариант Naughty.
Та така.Винаги има и изключения Tired
Не виждам защо да не щръкнат ако се прегъват - това е хрущял, ако се огъне ще се деформира, не е кокал все пак. След като на кучетата ушите им се прегъват ако се натиснат не виждам каква е разликата с хората. А наследствеността е съвсем друго нещо. Аз лично  не бих допуснала детето ми да си подгъва ушенцата.

# 17
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Благодаря отново. Ще помисля за някаква шапчица. Иначе му ги оправям, но той като си върти главичката и особено едното ушенце често се прегъва.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз лично  не бих допуснала детето ми да си подгъва ушенцата.
И аз така си мислех,но не си срещала явно такава съпротива като мен от моето юначе LaughingНе можехме по никакъв начин да го помръднем,не искаше да се обръща на другата страна и спеше само на дясно/на тази страна,на която щръкна ушенцето/.Консултирахме се с много доктори,не само с нашето педи,всичко му беше наред.Нямаше нищо на вратлето,ушенцата бяха наред,просто не искаше да спи на другата страна и подгъваше ушенцето постоянно.Докторите казаха да го оставим,че сам ще се намести.Така и стана.С времето започна да се обръща и на ляво,но ушето така си и остана Rolling Eyes.
И всякакви съвети с лепене,шапчици и какво ли не пробвахме,даже специални лепенки купихме-нямаше никакъв ефект,за съжаление Tired

# 19
  • Мнения: 289
И аз НЕ смятам, че само наследствеността играе роля. Аз също съм спала с подгънато дясно ухо - майка ми го е оправяла, аз пак съм го подгъвала, и в резултат на това дясното ми ухо е по-щръкнало от лявото - при никого от родителите ми не е така. За щастие косата ми е къдрава, и този дефект не се забелязва  Wink  неудобството е, че не ми отива с вързана коса.. но при момченца по-трудно може да се прикрие. Не че е болка за умиране все пак... но определено може да се получи от прегъване.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Може и генетично да е заложено да са ти щръкнали ушите, но подгъването на ушите при спането на детето също спомага.
Голявата ми дъщеря е с корекция на ушите, направихме ия когато беше на 7 години. Тя сама пожела. Нали е момиче, а те са по-суетни и колкото повече растеше, започна да и прави впечатление. Разпитах и се консултирах с пластичен хирург какво точно представлява операцията, на каква възраст може да се направи и дали има някакви последици след операцията. Обясних и и тя сама пожела.
Сега е щастлива с новите си уши и ходи с вързани коса. newsm44
Ами какво да те посъветвам, ако можеш му ги оправяй докато спи. А като порасне ако той сам изяви желание за корекция направете му. Съвремената медицина позволява. Не си струва детето да остане с комплекс за цял живот.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 389
И аз пазя на дъщеря ми ушенцата.
Според мен също е възможно да се получи малък дефект, ако детенце придобие навик да спинка така.

# 22
  • Мнения: 532
Аз също много се притеснявах като забелязах колко често ги прегъва и непрекъснато й ги оправях дори с риск да я събудя.Докторката ми разправяше ,че нямало страшно,но аз не се доверих.Започнах да слагам лента  (от тези за коса които са).Тя добре държеше ушенцата,но без да запушвам цялото ухо така,че бебето да може да чува.Мисля,че благодарение на това сега няма проблем.

# 23
  • Мнения: 8 917
Всичко е генетично, но все пак му ги оправяй като видиш.

# 24
  • Мнения: 4 629
Няма опасност да му щръкнат ушите от начина, по който спи (освен, ако не му е заложено генетично  Wink)

# 25
  • София
  • Мнения: 281
И аз мисля че трябва да се взимат мерки защото деформира ли се веднъж хрущяла няма оправяне след това!Мойте дъщери също си ги прегъваха и аз ще си призная, че им ги слагах много тънички лепенки, защото нямаше спасение. Аз ги оправям и след малко пак така.Каката е вече на 4г. и сега всичко е наред!


# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Моя син е взел ушите на баща си,  Simple Smile щръкнали - опитам ли се да му ги оправя, докато спи се събужда, затова не винаги успявам, но пък явно си е ген.

# 27
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Генетично е и според мен!

# 28
  • Мнения: 4 392
Можеш да и слагаш тънка памучна шапчица. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз лично  не бих допуснала детето ми да си подгъва ушенцата.
Извинявай за тъпия въпрос, но как точно не допускаш подгъването на ушичките? През нощта малката се върти толкова невероятно много, че аз не трябва да спя цяла нощ за да й гледам ушите. А и на главата нищо не търпи! Други идеи?

# 30
  • Мнения: 888
определено не

# 31
  • Мнения: 69
Аз лично  не бих допуснала детето ми да си подгъва ушенцата.
Извинявай за тъпия въпрос, но как точно не допускаш подгъването на ушичките? През нощта малката се върти толкова невероятно много, че аз не трябва да спя цяла нощ за да й гледам ушите. А и на главата нищо не търпи! Други идеи?
и аз това се канех да питам и при моята е така подгъва ам нищо на главта не търпи.
Аз съм като бебе съм с толкова щръкнали уши че Чебурашка ряпя да кльопа  Joy Нямам спомен кога и как са се прибрали, а и не съм си проследявала снимките от детството по този въпрос, но в момента ушите ми са кокектно прибрани и изглеждат перфектно прилепнали до главата. надявам се бебка да е с като моите уши, а не да е взела на баща си  Confused

# 32
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз лично  не бих допуснала детето ми да си подгъва ушенцата.
Извинявай за тъпия въпрос, но как точно не допускаш подгъването на ушичките? През нощта малката се върти толкова невероятно много, че аз не трябва да спя цяла нощ за да й гледам ушите. А и на главата нищо не търпи! Други идеи?
и аз това се канех да питам и при моята е така подгъва ам нищо на главта не търпи.
Аз съм като бебе съм с толкова щръкнали уши че Чебурашка ряпя да кльопа  Joy Нямам спомен кога и как са се прибрали, а и не съм си проследявала снимките от детството по този въпрос, но в момента ушите ми са кокектно прибрани и изглеждат перфектно прилепнали до главата. надявам се бебка да е с като моите уши, а не да е взела на баща си  Confused
Peace Стискам палци!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт