Ново строителство във Варна........цени и райони

  • 5 752
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Здравейте,
Искам да попитам семействата новодомци, които са закупили жилище готово или на зелено да споделят впечатленията си за  фирмата от която са го купили, на каква цена при какви условия и какво мислят изобщо?



# 1
  • Мнения: 62
И ние сме  на тази  вълна  и с интерес ще следя темата, който  е купил скоро  жилище да сподели. Благодаря предварително

# 2
Аз пък се интересувам от цените на старото строителство във Варна, тъй като не искам нова клаустрофобична кутийка с хол и кухня в едно помещение. Ако някой е на ясно как вървят цените на старите жилища в различните райони, моля да сподели. Интересувам се и от тухлени, и от панелни жилища. Ще следя темата с интерес.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Наскоро капарирахме апартамент ново строителство точно срещу Майчин дом. В момента там вървят по около 720 евро/кв. Инвестицията си струва.
За старото строителство много зависи  за кой район питате. За Младост и Възраждане 2-стаен + кухня панел е около 45-50 000 евро.
Питайте конкретно. Мога да помагам с доста информация
 

# 4
  • Мнения: 1 167
Наскоро капарирахме апартамент ново строителство точно срещу Майчин дом. В момента там вървят по около 720 евро/кв. Инвестицията си струва.
За старото строителство много зависи  за кой район питате. За Младост и Възраждане 2-стаен + кухня панел е около 45-50 000 евро.
Питайте конкретно. Мога да помагам с доста информация
 

Моля да споделиш впечатленията си за конкретни фирми, цени и райони. Благодаря предварително. Simple Smile

# 5
Наскоро капарирахме апартамент ново строителство точно срещу Майчин дом. В момента там вървят по около 720 евро/кв. Инвестицията си струва.
За старото строителство много зависи  за кой район питате. За Младост и Възраждане 2-стаен + кухня панел е около 45-50 000 евро.
Питайте конкретно. Мога да помагам с доста информация
 

Ти кой район би ми препоръчала като добър? Проблемът е, че не познавам града и затова не мога да посоча конкретни квартали. Интересувам се от уредено като транспорт и магазини място, сравнително безопасно, не много далече от морето и без силно концентрирано ромско население  Mr. Green То къде ли ги няма, ама нейсе ... Преобладаващи стари сгради и панелки не ме притесняват, в София съм им свикнала Simple Smile  Въпросът ми звучи малко глупаво, но наистина нямам представа, а информацията ми е нужна. Май цените са подобни на тези в София.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 571
www.imot.bg
Има и карта по която можеш да се ориентираш за районите.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Здарвейте. Извинете ме за късния отговор, но Е.ОН с техните токови удари са виновни #Cussing out
Информацията е валидна за периода около 10-15 декември. И така:
Градски апартаменти ново строителство:
o   Идеален център – 1000 – 1800 евро/ кв.м.
o   Широк център – 650 – 900 евро/ кв.м.
o   Кв. Левски – 650 – 800 евро/ кв.м.
o   Кв. Чайка – 800 – 1000 евро/ кв.м.
o   Младост, Възраждане – 450 – 600 евро/ кв.м.
o   Бриз – 750 – 1000 евро/ кв.м.

Градски апартаменти старо строителство:
Тухлени жилищаo   
Идеален център –  105 000 евро за двустаен апартамент, луксозно обзаведен 70 кв.м., предлагане почти няма.
o   Широк център – 45 000 до 65 000 евро с една спалня, от 60 000 до 120 000 евро с 2 спални
o   Кв. Левски – 40 000 до 60 000 евро с една спалня, от 50 до 80 000 евро с 2 спални
o   Кв. Чайка – 60 000 евро за двустаен апартамент, 60 кв.м., 210 000 евро за 150 кв.м. жилищна площ  + 50 кв.м. тераса с морска панорама. Традиционно скъп квартал с постоянно търсене, рядко се появява предлагане.
o   Младост, Възраждане –  няма предлагане на тухлени жилища старо строителство.
o   Бриз – 73 000 евро – 95 кв.м. – с 2 спални, сауна, 2 бани, 124 000 евро – 142 кв.м. с 3 спални. Реални сделки стават предимно със новопостроени апартаменти или off-plan.
o   Цветен Квартал – 45 000 -  60 000 евро с една спалня, 50 000 до 80 000 евро с две спални.


Панелни жилища
o   Трошево, Младост, Възраждане – 38 000 до 41 000 евро за двустаен, 65 кв.м., 42 000 до 60 000 евро с две спални, в зависимост от мястото и етажа



Градски парцели се предлагат в района на Летище Варна и Метро:
Регулация

o   50 – 150 евро/ кв.м.

Извън регулация:

o   До 50 евро/ кв.м.

Предлагането на дворни места в широкия център на града и кварталите Младост, Левски, Трошево е много ограничено. Собствениците на стари къщи или празни места сключват договори със строителни  фирми срещу обезщетение.


Надявам се тази информация да ви помогне да се ориентирате. Ако имате още въпроси, аз съм насреща Flutter

# 8
  • Мнения: 4 300
Наскоро капарирахме апартамент ново строителство точно срещу Майчин дом. В момента там вървят по около 720 евро/кв. Инвестицията си струва.
За старото строителство много зависи  за кой район питате. За Младост и Възраждане 2-стаен + кухня панел е около 45-50 000 евро.
Питайте конкретно. Мога да помагам с доста информация
 

Ти кой район би ми препоръчала като добър? Проблемът е, че не познавам града и затова не мога да посоча конкретни квартали. Интересувам се от уредено като транспорт и магазини място, сравнително безопасно, не много далече от морето и без силно концентрирано ромско население  Mr. Green То къде ли ги няма, ама нейсе ... Преобладаващи стари сгради и панелки не ме притесняват, в София съм им свикнала Simple Smile  Въпросът ми звучи малко глупаво, но наистина нямам представа, а информацията ми е нужна. Май цените са подобни на тези в София.

Дай аналог със софийски квартал и веднага ти казвам:)
Иначе концентрация на роми има на малко места във Варна- едното е ромския квартал Максуда ( между колхозния пазар и старата ЖП гара), другото са части от Владиславово и Кайсиева градина.

# 9
Много благодаря за информацията, очаквам да си уредя някои неща тук и когато те станат, да се преместя във Варна. Ако направим аналог със София, не знам дали е съпоставимо. Но би могло да вземем за аналог условно източните райони (без Изгрев, че не  ми е по джоба Simple Smile),  - Младост-ите, Дианабад, а освен тях, също и Белите брези, Бъкстон и Хиподрума. Между другото, това са и районите, в които почти няма цигани, има само преминаващи  Simple Smile.  Не бих искала да живея например в центъра.
Кой ли е варненският им аналог?

# 10
  • Мнения: 4 300
Аналог на Младостите са Петлешев, Младост. Има предимно стари блокове, но пък има много магазини- Пикадили, разни пазарчета, Бурлекс,  сега строят мол. Транспорта е добре- няколко спирки от центъра, 15 -20 минути максимум. Като километри да са 4-5. Цените не са високи, но е далеч от морето.
Другият вариант е Чайка. Въпросът с транспорта стои по същия начин. Плюсът е че пеша си в Морската градина за 5 мин. Блокове има както и стари, така и нови, макар че новите са вече на 3-4 години повечето и не знам доколко има предлагане. Недостатък е първо високите цени, второ наличието на само един голям магазин ( Бурлекс) и трето много духа:). Ако имаш деца в тийн възраст Чайка е добре, защото в този район са всички гимназии ( езикови + математическа). Близо до Чайка има и Пикадили, но дотам без кола няма да я бъде работата:)
Друг квартал, който бих посочила като аналог на Белите брези например  е района около ХЕИ. Аз лично не го харесвам- или стари блокове, или нови, строени на "кестерме", с абсурдни тераски от по 2 кв.м. Освен това точно там има гигантски задръствания, уличките са малки, няма кой знае колко магазини (  особено блоковете над ХЕИ, а и не са близо до морето). Близко са до центъра, може би 20 минути пеша.
Положението е същото за района около Спортна зала, с тази разлика че е по близо до Морската градина.

Ако аз трябваше да избирам тепърва може би бих избрала Чайка- липсата на магазини се преживява, и без това вече свикнах да пазарувам с кола.

# 11
Много благодаря за информацията, ориентирах се към Чайка,а ако не стане, в краен случай пак ще е в Младост  Simple Smile Явно Младост-ите са ми карма Simple Smile Иначе ветровете не са страшни, тук съм им свикнала. Проблема е обаче, че не съм шофьор, а пазарувам аз   newsm78, та затова близостта на магазините и пазара ми е важна. Детенце е голямо (студент) и не го мисля от към училища  Simple Smile
Ходила съм преди много време в района при Спортната зала, там също ми харесваше, това какъв район се води?
Липсата на големи магазини от типа на Метро, Била, Кауфланд, не се ли компенсира от малки квартални магазинчета?

# 12
  • Мнения: 3 647
И ние сме  на тази  вълна  и с интерес ще следя темата, който  е купил скоро  жилище да сподели. Благодаря предварително

# 13
  • Мнения: 5 462
Много благодаря за информацията, ориентирах се към Чайка,а ако не стане, в краен случай пак ще е в Младост  Simple Smile Явно Младост-ите са ми карма Simple Smile Иначе ветровете не са страшни, тук съм им свикнала. Проблема е обаче, че не съм шофьор, а пазарувам аз   newsm78, та затова близостта на магазините и пазара ми е важна. Детенце е голямо (студент) и не го мисля от към училища  Simple Smile
Ходила съм преди много време в района при Спортната зала, там също ми харесваше, това какъв район се води?
Липсата на големи магазини от типа на Метро, Била, Кауфланд, не се ли компенсира от малки квартални магазинчета?
Kато се има предвид , че кварталните магазинчета са на  доизживяване в твоя случай ми се струва най подходящ квартал Младост в района около училище Гео Милев , т.е. в района на булевард България. Има училища в близост както и всички хипермаркети , болница и т.н.Поразходи се в този район и така най добре ще прецениш.

# 14
  • Мнения: 6 039
 в Чайка и Бриз-овете в момента има забрана за стоителство

Общи условия

Активация на акаунт