Баба Марта чака ЮНСКОТО дете, мама мартеничка да му оплете!

  • 12 929
  • 264
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 151
Здравейте момичета!
Искам първо да пожелая лека бременност на Джънгъл и още по-леко раждане.
Отдавна не съм писала за което съжалявам. Но така съм си запълнила времето, че за нет почти не остава време. Тръгнах на уроци да си поопресня малко английския, ходя на тае-бо и ареобика, че наближава лятото и трябва да се преведа в някаква по-нормална форма и ходя на работа.
Аксиния е добре, трудно ни е все още с гърнето, знае какво се прави на него, но когато тя поиска не когато ние я сложим. Научила се е сама да си сваля гащите, маха памперса и сяда на гърнето, но това се случва в седмицата 2-3пъти. От април месец тръгва на ясла ще я видя тогава какви номера ще прави на госпожите там. Бърбори много опитва се да повтаря всичко каквото каже батко й. Сега е в период да ми докопа крема или червилото и да се омаже прилично, като ме види сутрин да се гримирам започва да крещи "машеее" което означава че иска и тя да се маже и докато не й дам от нейния крем да се оцапоти цялата не ме оставя.
Много трудно ми заспива вечер, незнам какво й става толкова хубаво си спеше. Понякога през нощта ми се случва да се буди над десет пъти и не реве, а просто иска да стоя до нея ooooh!. С батко си немогат много много да мелят брашно и по-скоро тя все ходи да го дразни и да му дърпа играчките когато той се заиграе.
Ами общо взето това е от нас.
Качила съм малко снимки има и от рожденния ден на Алекс.
http://community.webshots.com/album/557776051kezAyC

# 46
  • София
  • Мнения: 2 686
Не пиша, защото винаги, когато имам тази възможност и това желание форума не работи.

А вечер, когато май е по-добре да пиша, така сме се омотали със Стоян с това приспиване на Ивайла, че много пъти изобщо не ставаме. Нещо съвсем объркахме нещата - от началото на годината е едно гушкане, едно чудо - резултатът е, че Ивайла заспива в нашето легло и в нашето присъствие, а през нощта пристига от нейното в нашето и практически си спим тримата на спалнята.
Мен това ужасно ме дразни, защото тя има въгъреци в дупето и нощем ту спи от едната страна, ту решава, че трябва да премине през нас и да спи от другата страна. Нощни масажи. Или барабани с крачета по нечий гръб.
Искам да си и върна стария начин на заспиване, но на Стоян май му е по-удобно да си лягаме тримата и после да се измъкваме ние. Само дето аз като помириша възглавница не ме търси.

Някой да има подобен проблем, да ми дадете акъл?

Освен пак в кревата и и колкото и да реве това е положението. Лошото е, че излиза - иначе ще я оставя, доккато заспи. Или пък спална торба, да та и е трудно?
Въобще ще се радвам на всякакви съвети.

Хотче, то и самата аз не съм убедена още, че искам да я отбия, но като цяло се опитвам да редуцирам цоканията, като на този етап са сутрешно, вечерно и следобедно.  Още мисля.

Аз съм ЗА осмомартенско кърканье. Само да не е на самия осми март, че сигурно навсякъде ще е лудница.

Напоследък сериозно мисля на темата даване на ясла, още повече се оказа, че декември трябва да съм на работа. Но има време поне засега.

Алекс
, това с махането на памперса ако го овладее Ивайла най-вероятно ще престанем да купуваме памперси. Тя умира да седи гола. След баня търчи гола из къщи поне 15 минути (което ми напомня за сина на едни приятели, който чисто гол след баня скачал на леглото и крещял Добре съм, добре съм), онзи ден пожела да я съблечем и седна чисто гола да си гледа бебе Айнщайн. Това и да съм го писала, написах го пак.

Иначе при нас новия хит е Сайченцето Бииаалоооо и мамо мамо мамоооооо кок обича мамо - второто е вариант на мила моя мамо.


# 47
  • Мнения: 1 698
Сънчо, на последните два абзаца се скъсах да се хиля hahaha hahaha hahaha

Аз дари от декември месец началото, започнах да я уча да си спи в нейното легло. Първите три-четири дни ми отнемаше по час и нещо приспиването, като се случваше и да заплаче, че иска да я гушна, че иска тя да ме  гушне, ама някак се разбрахме. Още на петия ден започна да заспива на 20-30мин и за сега е така, да чукам на дърво. Само ръчичките й държа, тя настоява, а и си пие млякото през това време.
Може да пробвате първоначално единия да не е с нея, а само другия да приспива. После я преместваш в нейното легло и стоиш до нея докато заспи. Първата седмица е много изнервящо, ама после се свиква, а и тя ще почне да заспива по-бързо. Дано се справите Hug Иначе и Дари доста често се прехвърля в нашето легло по някое време нощеска. Давам й водичка и заспиваме пак.

Ей Сиси, супер е, че ще се разходите. Малко смяна на обстановката е нужна понякога, просто за релакс.

# 48
  • Мнения: 592
Добро утро сладурки - не знам как е при вас проблема със заспиването, но ние за първа вечер от както сме се прибрали спим спокойно. Докато бяхме при баба и дядо, малката свикна да спи с мен на едно легло и като си дойдохме тук няколко вечери се събуждаше около 2 часа и искаше да я взема при мен да спи. Ние с мъжа ми си спим в спалнята по принцип, но до сега нито една вечер не сме успели да се "усамотим" там  Crazy понеже шушито плачка и предпочитам да съм в нейната стая когато се събуди.
Иначе и аз вчера ходих до яслата където мислим да пускаме Марина, директорката беше много мила жена - каза че ще направи всичко възможно Маринуш да започне около април - иначе е записана чак за юни-юли, но на нас ни се иска по-рано да тръгне. Искат им 5 броя кърпички и 5 броя лигавници, резервни дрешки в шкафчето, пантофки и пампи. Има ли нещо друго което са пропуснали или аз съм забравила. Моля мамите минали през това да споделят.
Аз издрънках едно кафенце вече, приготвих попарката на малката и чакам да се ококорчи.
Сънчо ами ние спим със спално човалче понеже олекотената завивка не издържа на нея дори и 5 минутки. Когато е в него съм по-спокойна, но и кошарата е висока и не съм махала пръчки от решетката да излиза. Но дори и с него като е мойе д аходи - дори и бага - много е смешна - прелича на барбаронче - лети, забързана - и сякъш всеки момент ще падне Simple Smile Успех
Отивам че се събуди. Приятен ден на всички   bouquet

# 49
  • Мнения: 592
Алекс - мнго са хубави снимките на Акса - прекрасна малка госпожица е - много нежна сладурка - целувки на малката госпожица.

# 50
  • Мнения: 527
Добро утро  kaffeetrmker_2
Сънчо, много свеж постинг, пиши по-често да ни разсмиваш. Кофти, наистина форума доста често бъгва, но си запазвай някъде писанията и при първа възможност ни ги лепвай. За спането и ние от скоро сме така, само където Ицко държи да е на спалнята с мен, баща му не го търси. Моят мъж работи и нощни смяни и аз съм си виновна, че когато го няма го взимам при мен да го гушкам, та сега и ние вечер се будим и искаме при мама. Точно от това се притеснявах да не му стане навик и ето, че не закъсня резултата. Сега вече не знам кога ще се отучим.
Алекс, добре си се завърнала при нас. Браво на теб, заето момиче. Много ти е пораснала косата, пак ли ще я пускаш. А децата да станали още по-сладки.
Ох, не мога повече да пиша, Ицко иска и той на компютъра, после като заспи ще продължа.
Лек ден!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 974
Добрютро

Акса е много сладка!! Пу-пу бонбон, и Алекс е много пораснал!!!
Сънчо трудна работа с това приспиване, млаките дяволи както ги свикнеш, и много бързо му хващат цаката да те "работят" Mr. Green
Вава спи сама, и почти винаги запсива сама, понякога с рев понякога без рев, само кагто го ибие на истерив я приспивам, това се случва когато е много преуморена и толкова и се спи че незна какво да прави. Вчера например, след акто си изпи млякото и се изака (нещо се е научила вечер след мл;якото да ака) я сложих в кравата, и и казах да брои до 5 и аз ще се върна. И тя заспа сама без гък да каже. Но не винаги имам такъв успех. Нощем спи почти винаги непробудно до 7-8ч. Но когато спи при нас, определно се буди по-рано и спи по-неспокойна.
Незнам какво ще павя с опитите да излиза от креватчето...вече вдига краче и някой път я хащам да се навеждч много. Незнам как да реша проблема, единсвеното което ми хрумва е да сложа до леглото дебел дунапрен, ако падне да не я заболи, но много ме е страх да не падне на главата си. Cry

Хайде целувки, после пак ще пиша!!

Сети къде е  newsm78

# 52
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Здрасти Hug
Ние се прибрахме вчера от Пчелин Sunglasses Хубаво беше, Ради се цамбурка и във външния басейн, а Гого - само във вътрешния. Т на водата беше 38 градуса. Стаята беше много хубава. Може би ресторанта беше една идея по-скъп отколкото трябва, но сигурно защото в околността няма друго място за ядене. Ходихме и до Боровец, хлапетата да се попързалят с шейната  Sunglasses

Снимки - долу в www-то, албум Февруари 2007 Wink

Лек ден за сега от мен Heart Eyes

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 10:45 от ЕлиТ

# 53
  • Мнения: 440
Здравейте милички и сладички,
от работа глава не мога да вдигна, но влизайки в темичката се радвам, че ви заварвам в добро здраве и с подходящото слънчево настроение.
Стефи и Жорко са екстра, тичат из градинките, ръсят смешки. Стефи се научи да казва на уше: "Мами, аз бичи" и ме целува, е познайте кой циври от умиление. Жорко пък си слага една шапка, взма една малка чантичка, казва "Чао" и тръгва да излиза за работа - ми то нормално децата виждат майка си и баща си по няколко часа вечер и малко сутрин.

В новия апартамент сме на ниво плочки (вече поприключени), боядисване и разни джаджи за двете бани, та по този случай кръстосваме складовете за строителни материали в малкото свободно време.

За осмомартенско пиене можете да ме пишете, ако ще света да се срути съм решила да ви видя.
хайде цунки

# 54
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте и от мен!

Абе и Луси от няколко вечери се буди нощем по 10 пъти поне. То не са гушкания, то на са приспивания...и не ще и не ще! Тази нощ по едно време я чух, че се приспиваше сама, пееше си "Нани на, нани на"! Явно е някакъв период това. Или пък някой непробил зъб, знам ли newsm78 Само знам, че после през деня съм все едно влак ме е газил! Много е гадно!

# 55
  • Мнения: 151
Здравейте,
Аз имам правило дете при нас на кревата не вземам. Може по цяла нощ да стоя над кревата им и да държа ръчичка, но при мен не вземам. Аз самата от ей такова вземане до осем годишна спях при родителите си ooooh! Боже какво дете съм била. Миналат нощ бях заспала до кревата на Аксиния както й държа ръчичката, събудих се скована, но предпочитам така. Вярно по-лесно е да я взема при нас и да си спинкаме заедно но после.
Вили да пускам си дълга коса. Повече не искам да чувам за къса прическа Twisted Evil. Моята коса е чуплива и като порасне малко виждам голям зор докато я оправя, сутрин косата ми е като гнездо.

# 56
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Алекс newsm10 У нас е разрешено само сутрешното гушкане в леглото на мама и тате Sunglasses
От кога разправям и пиша, че трябва малко повече строгост и ред  Mr. Green

Бетка, аз приспивах едно време баткото, като лягах до него, постепенно започнах да се отдалечавам, накрая държах ръчичката, седнала на пода до леглото му и така. Както е писала Мимес - отнема известно време, но става newsm10 Гого, за разлика от Радо си ляга и заспива сам в леглото. Понякога сутрин, ако се събуди по-рано, си влачи одеалото и ме дърпа за ръката да го взема (не може да се качи сам на спалнята) Simple Smile

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А ние с Луси се приспиваме на ръце.

Гушкам я, давам й да си изцока млякото и й пея.

Докато го е изпила и е заспала.

После само я слагам в легълцето.

Но цялата тази процедура ми доставя невероятно удоволствие по обясними причини.

Няма да я уча да заспива сама.

# 58
  • Мнения: 516
Привет и от мен!
Днес бяхме на МАкдоналдс с моята приятелка с детенцето и, прекарахме чудесно, разходихме се макар че времето не беше слънчево но не беше и зле Peace
Нансе, и аз обичам много да гушна Роси и така заспива, може да не е правилно но на мен ми е кеф Wink
Алекс привет на хоризонта Hug Това с пампа ми хареса JoyСнимките са ви чудесни , колко е голяма Акса
Лилу и на теб привет, радвам се че са добре твоите сладурчета Hug Лека по лека и ремонта ще стане хубавите работи нали знаеш стават бавно УСПЕХ!
Сънчо, всичко преминава и ние сме така, сутрин кън 7ч Мами гуш, Тати гуш и хайде  1час спим в прегръдките и изобщо не се притеснявам направо ни е супер!

# 59
  • Мнения: 1 006
Ох, готино ме и като ви чета...така се разтоварвам  Laughing
За спането, имаше един период, в който Калина изобщо не искаше дори да си види леглото, ужас ! Та, приспивахме я на спалнята, а после я местехме в леглото й. Ама на мен ми писна и взех, че преместих една от нашите възглавници в нейното легло!!! Това имаше невероятен ефект - само като легна и я помириса Mr. Green и се унесе!
И така - вече спи с възглавница, на която поне една нощ сме спали ние #Crazy
Усеща си детето аромата на мама и .....кефффффффффф!
Иначе, отвреме на време я гушкаме при нас, особено сутрин, ако има време да се излежаваме, а тя е станала много рано.......
 Confusedопити с памперса не правя засега, защото дЯтето си върши работата в най-невероятни часове и положения, та....рано ни е още!
Иначе, просто невероятно, всеки ден показва нов номер, явно яслата и контакта с по-големите дечица оказва влияние, и то, според мен - добро!
Малко съм се замислила по отношение на музикалното възпитание - тя дори на звъненето на телефона почва да танцува и да си тананика! Прекалено ми се струва на мен, ама де да знам и аз newsm78
На работата - много работа, ама адреналина е толкова як, че е голям кеф - поне за мен! Иска ми се само да намеря сили и воля за гимнастика, спорт някакъв, че ще стана 100 кила вече!
Айде, драги, втората пералня за тази вечер е готова за простиране!
Чао до утре!

Общи условия

Активация на акаунт