Да се "застраховам" ли със секцио при херпес???

  • 1 311
  • 26
  •   1
Отговори
Мили мами, един въпрос не ми дава мира, а именно - на няколко пъти в последните 1-2 година ми излизаше генитален херпес. Не мислех, че е проблем, докато не стана въпрос за раждането! В момента съм в 16-та седмица и предвид фактите, доки ме посъветва да родя чрез секцио. От началото на бременността та до момента все още не ми се е появил херпеса (и дано не се появи), което малко като че ли ме успокоява за сега. Някъде бях прочела обаче, че ако ти излезе херпес два месеца преди термина е препоръчително секциото като начин на родоразрешение. А пък доки ми казва, че дори и да не ми е излизал през цялата бременност, стреса по време на целия процес на раждането (от самото начало до неговия край) е възможно да предизвика появата му в рамките на няколко часа, което ми се струва логично. Но винаги съм мислела и съм имала желание да родя по естествен начин. Раздвоена съм. Споделете опит, дайде съвет!!! Какво да предприема???

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
май е за предпочитане, отколкото бебчо да се зарази с нещо, докато излиза. newsm78

# 2
  • Мнения: 473
Задължително си мисля, че трябва да родиш със секцио. Херпесът е много сериозна инфекция. При нормално раждане бебето се заразява и последиците са много страшни - бебето развива енцефалит , което е изкл. тежко заболаване. Това го четох в книгата на Мари-Клод Дьолае - " Аз съм бременна". Така че недей рискувай е моя съвет.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Секцио!
Претегли рисковете от нормалното раждане и мерака ти за него и сама ще видиш накъде ще се наклонят везните  Wink

# 4
  • Мнения: 57
Аз също мисля че е по- добре да не рискуваш и да родиш със секци. Аз родих със секцио и съм много доволна, тъй че съветвам да не му се плашиш Laughing Възстанових се по- бързо от майки раждали по нормален път и на които е направена епиозитомия.

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Застраховай се! Нищо не е по-важно от бебчо!

# 6
  • Мнения: 9 050
Мисля, че секциото е препоръчително. Още повече, след като и лекарката ти е на това мнение.

Но, честно да ти кажа, много е вероятно херпеса да се появи отново, преди да е дошло време за раждане. Не, че ти го пожелавам. Напротив, дано не се случи. Но аз, докато бях бременна, всичко, от което бях боледувала някога, отново се появи. Херпесите около устата ми бяха ежедневие от 5-тия месец нататък. Даже херпес на окото ми излезе. Такъв не ми беше излизал от 7 години.

Едни пъпки имах през пубертета, и те се появиха. Абе, ужас!  Бременността разкрасявала. Къде ти!

# 7
  • Мнения: 27 524
Опит нямам, но отговорът по темата ми е Да!

# 8
  • Мнения: 601
Задължително си мисля, че трябва да родиш със секцио. Херпесът е много сериозна инфекция. При нормално раждане бебето се заразява и последиците са много страшни - бебето развива енцефалит , което е изкл. тежко заболаване. Това го четох в книгата на Мари-Клод Дьолае - " Аз съм бременна". Така че недей рискувай е моя съвет.
newsm10
Толкова е лесно със секцио! За 5 дни и си пушка! И на детето нищо му няма и ти си тръгваш без хемороиди и разкъсвания.

# 9
Според мен най-добре е да родиш със секцио,за да се избегне и най-малката възможност от заразяване на бебо.

# 10
  • Мнения: 2 197
Според мен е задължително при това положение.
Но е много по-важно да направиш нещо да не ти се случва  повече-  явно имаш някакъв сериозен проблем.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Подкрепям другите мами.Не бих рискувала-здравето на бебето е най-важно!Родих със секцио и не виждам нищо страшно в операцията.

# 12
  • Мнения: 5 362
Най-добре ще е! newsm10

# 13
  • Мнения: 375
100%  си за секцио!

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Раждане със секцио се препоръчва, ако има активен изрив по времето, когато настъпи раждането. Ако такъв няма, може спокойно да се ражда нормално. За застраховка често се предписва през последния месец от бременността да се взима ацикловир по схема, за да се предотврати евентуално появяване на херпес. Може да попиташ лекарката си за тези варианти, преди да вземеш окончателно решение.

Общи условия

Активация на акаунт