за мами-студентки

  • 1 175
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 618
мами справяте ли със задачата да сте мами и студентки. Аз имам още малко да завърша, но ми предстои най- трудното дипломна работа и то тогава когато бебчо ще се ражда Shocked

# 1
  • Мнения: 5 393
Ами справям се засега.Току що привърших изключително тежка сесия.Предстои ми завършване лятото.Когато Иво се роди, започвах 3ти курс, нямаше кой да ми помага с гледането, но се справих някак.И ти ще успееш.Не е толкова страшно.Успех  bouquet

# 2
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Най-успешната ми сесия беше именно тази, когато бях бременна. Изтеглих я с един месец напред, защото започваше от 4-ти юни, а терминът ми беше на 7-ми, и нямах никакви грижи.  Сега ми е голям зор. И на мен ми остава съвсем малко (последен семестър съм), но искаш съвет (не че го искаш, но аз да кажа  Mr. Green) не отлагай. Ако трябва по-рано я започни дипломната, ако не ти е много тежко сега, докато си бременна, напъни се (не много Wink) и я направи, защото послеееее....  ooooh! Мен ме бъзикаха, когато бях бременна да взема 2 години за 1 и сега се чукам по главата, що не го приех сериозно. Стискам ти палци, както и на всички останали  Hug Все ще се справим някак!  Peace

Ето ти една подобна тема, пълна със сродни души: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153878.280

# 3
  • Мнения: 226
Родих Ива декември месец, а сесията ми беше януари. Имаш 6 изпита и слава богу всичките ги взех. Ще се справиш и ти стига да има кой поне малко да ти помага. На мен юли месец ми предстои държавен изпит и мислия, че тогава ще е малко по-трудно. Успех и на теб! Hug

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не е чак толкова трудно! Въоръжи се с много енергия и ще успееш! и на мен сега ми остава дипломна работа+държавен изпит, понеже карам двойна специалност

# 5
  • Мнения: 189
Ами честно да си кажа незнам дали ще се справя.Втори курс съм и трябва да запиша втори семестър, ама още се чудя да записвам ли или да прекъсвам за 1 год. newsm78 А иначе със сигурност ще ми е адски трудно, защото съм редовно в София, а живея в Монтана  #Crazy Ти поне завършваш, аз! ooooh! Но здраве да е, каквото дойде  Laughing

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз ще раждам скоро , вече съм в сесия, уча, ако мога ще отида на изпитите, ако не -след като родя. Даже до скоро и работех, защото магистратурата ми е задочно.

# 7
  • София
  • Мнения: 978
На мен също ми предстои дипломиране /2-ро висше/ и бебчо е на почти 3месеца. Трудно е, но ще се справя

# 8
  • Мнения: 1 380
Сега в събота заповам 2-ри семестър на 1-ви курс магистратура. Бебето ще се роди август, а университета е във ваканция, така, че ще се справя. Втори курс започвам октомври месец и смятам мъжа ми и майка да гледат мушморока събота и неделя( редовно съм, но магистрите в университета в който уча са си преместили лекциите през уикенда).

# 9
  • Мнения: 492
И аз уча, задочно, II курс и то в Благоевград, а живея в София, но мисля, че с малко повече усилия ще се справя. Освен чаканото бебе имам и кака, която не мога да зарежа и която септември е първокласничка. А и няма кой да ми помага /имам предвид баби/. При мен е доста весело  #Crazy но трябва да се справя, няма за кога да отлагам.

# 10
  • Мнения: 60
и аз съм студентка 3 курс редовно.от козлодуй съм,а уча в ботевград.миналия семестър не ходих изобщо,пратих мъжа ми да ми вземе лекциите и да завери книжката и отидох направо на изпитите. взех ги на късмет.трябва да се справяме,няма начин  bouquet

# 11
  • Мнения: 363
Много ми е трудно, но засега се справям. Е помагат ми в отглеждането и бабите, таткото също.

# 12
  • Мнения: 209
Ами честно казано си представях, че ще ми е много по-трудно отколкото се оказа всъщност. Добре че таткото помага, че иначе незнам какво щях да правя. Ако имаш кой да ти помага не се притеснявай. Най- неприятното е, че по време на сесията уча през нощта, когато бебка спи, но и това не е болка за умиране.
В крайна сметка си струва зора, нали?

# 13
  • Мнения: 260
На мен ми остават само 4 изпита и после двата държавни. Надявам се май месец да успеея да ги взема. Трудно ще е, но пък няма да се предаваме накрая!  Wink

# 14
  • Мнения: 46
Здравейте мами студентки,
аз също много се притеснявам как ще се справям.Бебо го чакаме към средата на юни.Аз уча в ТУ-София,но уча 2 специалности; едната я завършвам сега май месец са ми изпитите,и остава после само дипломната работа,която мисля да подготвя още сега преди бебо да се е родил,но на другата специалност съм 2ри курс и ми остават още цели 2 години,които незнам как ще изкарам защото с таткото си живеем напълно сами тук в софия и дори и да идват бабите да помагат ще е за по 10тина дни в началото и след това пак оставаме сами.Тази година брат ми е кандидат студент и силно се надявам да го приемат,зада може поне тои да ни помага.
Но както повечето от вас казват с повече упоритост и енергия всичко е възможно.
Лек и усмихнат ден Hug

Общи условия

Активация на акаунт