Страх от раждане - нормално ли е?

  • 8 103
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Здарвеите! Много се притеснявам от предстоящото ми раждане! Знам, че все още имам време, но так ме е обзел един старх, че мира не ми дава.И от секциото ме е старх, знам, че и то е гадно и , че и там си боли. Дали някоя от вас е имала подобни притеснения толкова от рано.Старшно ли е или не чак толкова?Ще ви бъда много благодарна да споделите опита си с мен.Наскоро приятелката ми роди секцио и казва,че е било ужасно, може би и за това така съм се наплашила?!?Иска ми се нормално, но не знам дали ще се справя, ох незнам даите съвет, че ще се пукна от мисли! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 10 982
Започнах да се страхувам още в 5-6 месец - от болките и от неизвестното Cry
Колкото по-малко време остава, толкова повече се шашкам. Вече искам да идва, да свършва и да забравя лошите моменти.

# 2
  • Мнения: 520
Наистина от раничко си се притеснила. Защо не насочиш мислите си в друга посока ? Аз например като ме попитат "не те ли е страх за раждането " отговарям че не го мисля ,а мисля за момента ,  в който ще гушна бебето . И наистина е така мисля ,че този момент ще е много по- емоционален за мен от колкото самото раждане ,но едва ли има и човек ,който да не се страхува изобщо , затова мисля само за срещата с бебочка! Hug

# 3
  • Мнения: 568
Ne e tolkova strashno, silnata bolka produljava ne poveche ot 10-15 min.
a predi tova bolkata ot kontrakciite e ponosima i s prekusvanija.
Vse edno da te e strah ot zubobol:)
Rajdaneto po-skoro e shtastlivo prejivjavane, kogato vidish i gushnesh bebeto vsichko otminalo ti se struva neznachitelno.Nai-vulnuvashtija i shtastliv moment!
A posle se vuzstanovjavash mnogo burzo- na 3 den iskash da si hodish veche i si suvsem zdrava.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
не се тревожи. това ще бъде най-хубавото ти изжиявване.
ще се справиш. не съм чула досега някоя да не се е справила и бебето да не е излязло.
а секциото хич не е толкова гадно. верно е, че боли малко после като шаваш. обаче не е нищо кой знае какво. и въпреки че и аз бях откачила от страх, всичко мина толкова бързо.
болката минава, а прекрасния бебок остава Joy
пс - пазарувай за бебчо !

# 5
  • Мнения: 3 478
Мдаааа, кофти е да те е страх от такива работи. Аз поради тази ( е и не само) причина отлагах момента цели 8 години. Преди да забременея психически бях готова за това и смея да твърдя, че нито за миг не изпитах и капка страх или притеснение относно раждането. Може би защото си знаех че с епидуралката ще бъде песен и няма да се мъча.  По стечение на обстоятелствата епидуралка не получих. Страх по време на раждането няма, тогава нямаш време да се страхуваш. Просто е много напрегнато, често и болезнено, но не и страшно (поне за мен). Всеки ще ти каже минава и се забравя, така е, но сама никога няма да го разбереш докато не опиташ. Та моят съвет е: След като си вече в толкова напреднала бременност и няма връщане назад  Mr. Green, първо се успокой ( знам че е по-лесно да се каже от колкото направи) и започни да мислиш позитивно. Не си представяй раждането като нещо варварско, нека то бъде нещо положително. Обмисли варианта за епидуралка. Положителната нагласа на мен много ми помогна, липсата на страх също. Мога да кажа че имах сравнително лесно и бързо раждане. Положителната ми нагласа може да не е била единствената причина за това, но определено спомогна. Успех и леко раждане ти желая.

# 6
  • Мнения: 26
И аз се страхувах преди раждането, но предимно в последните дни. Не е толкова страшно, колкото си го представяме. Една акушерка казваше - "Момичета, мислете си че отивате на среща". И наистина е така - по-добре вълнението да е силно, а не страхът. А болката се понася и забравя. Е, всеки има различен праг на болка, но въпреки това не е непоносима. Честно казано първите дни у дома са доста по-стресиращи, поне за мен беше така.

# 7
  • Мнения: 7 414
Ne e tolkova strashno, silnata bolka produljava ne poveche ot 10-15 min.

   Това е доста индивидуално,не важат за всеки 10-15 минути силната болка!
   Това,което важи за повечето е нагласата!
   Аз бях с много положителна нагласа за нормално раждане и го понесох съвсем нормално!Чак насутринта от лекарите разбрах,че е било тежко!Но хубавото е,че не го мислех за тежко,по време на процеса.Сигурно,тогава нямаше и да се справя.
  Разбираш ли?
   Просто мисли позитивно,така ще си осигуриш повече сила(физическа и духовна) за най-прекрасния момент.

# 8
  • Мнения: 2 159
Наистина от раничко си се притеснила. Защо не насочиш мислите си в друга посока ? Аз например като ме попитат "не те ли е страх за раждането " отговарям че не го мисля ,а мисля за момента ,  в който ще гушна бебето . И наистина е така мисля ,че този момент ще е много по- емоционален за мен от колкото самото раждане ,но едва ли има и човек ,който да не се страхува изобщо , затова мисля само за срещата с бебочка! Hug
напълно подкрепям това мнение, аз се бях средоточила към появата на беба и как ще и се радвам Heart Eyes
раждах секцио и по време на операцията само се усмихвах, като го коментираха докторите около мен им отговарях как няма да се усмихвам когато след малко ще се срещна с моето съкровище Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 489
това определено ще е най-хубавото ти изживяване.Болката колкото и да е силна се забравя след като видиш малкото същество.И мен ме беше страх ,но няма връщане назад.

# 10
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
И аз се страхувах до последно, много ме беше страх, но в деня в който ми падна тапата  Grinning изведнъж ми дойде някаква сила от вътре и не ме беше страх. Нямах търпение да си гушна бебето  Heart Eyes.

# 11
  • Мнения: 1 328
И мен ме беше страх ,но няма връщане назад.

Аз точно това си повтарях.."все трябва да излезе, все трябва да излезе, айде поне да е по-бързо"  Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 601
През живота си не бях влизала в болница и много се тресях като си помислех за секциото. Изчетох целия форум за всичко, което ме интересуваше и мненията на мамите доста ме поуспокоиха. Когато знаеш какво те очаква, някак си е по-лесно. Искам да ти кажа, че последния месец толкова ми тежеше, че с нетърпение чаках операцията! Уверявам те, че няма нищо страшно! Всичко трае около 45мин. и най-голямата болка е на 24 час, когато трябва да станеш от леглото. Това мине ли - минало е всичко. На петия ден ще подтичваш към детското и нищо няма да те боли.

# 13
  • Мнения: 430
не се притеснявай вьобще при положение че вече има и епидурал значи и болка няма -тогава остава само радоста от новия член на семейството  Laughing Laughing

# 14
  • Мнения: 999
И аз се притеснявах като теб, но както е дошло така и ще отмине бързо, бързо и щом видиш бебето ще забравиш за всичко.

Общи условия

Активация на акаунт