За новите дрехи на вашите мaлчугани

  • 2 747
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Перете ли дрехите преди да ги сложите на вашите мъници?Аз ги пера и се опитвам да убедя зълва ми,която има момиченце на 48 дена,и слага дрехите без изобщо да ги преплаква дори smile3507.Мисля ,че е хубаво да се пeрат,още повече за толкова малко бебе?Вие какво мислите?

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 22:02 от de4ko_na _mama_i_tate

# 1
  • Мнения: 742
Ами аз също мисля, че трябва да се перат.Знаеш ли каде са стояли  newsm78 по кой складове....

# 2
  • Мнения: 2 005
Разбира се и аз съм на мнение ,че трябва да се перат Rolling EyesНе се знае наистина къде са стояли newsm78Аз винаги ги пера Peace

# 3
  • Мнения: 510
Пера ги задължително. Всъщност пера не само на бебето, но и нашите преди първо обличане.

# 4
  • Мнения: 2 818
Пера, но например новото яке на 3 годишната ми дъщеря не съм го прала още.... но за бебета, всичко се пере, дори да няма досег с кожата  Peace

# 5
  • Мнения: 28
Аз непременно ги пера! Да не говорим ,че абсолютно винаги пера новите дрехи, които вземам за себе си дори.
Въпреки, че някои дрехи изглеждат перфектно в найлоновите си опаковки те може да са замърсени още при шиенето им. Освен от хигиената на шивачките, дрехите може да са замърсени и от самото машинно масло, което се ползва за смазване на шев. машини, а то не е толкова безвредно все пак... И после си представете как си транспортират и съхраняват по складове и т.н......
Направо си е безумство да не ги переш.
Просто се опитай да обясниш това на твоята близка

# 6
  • Мнения: 3 089
да, пера!

# 7
  • София
  • Мнения: 551
Пера ги задължително и не само на децата,но и нашите.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Независимо за кого са дрехите се перат,изключая връхните дрехи! Peace

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Задължително поне с топла вода и малко сапун, особено бельото

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Абсолютно всичко ново пера не само на Тери,но и наши нови дрехи.

# 11
  • Мнения: 3 500
Разбира се, че ги пера. Откъде да знам къде са стояли по чували, по складове и т.н.

# 12
  • Мнения: 811
Разбира се,4е ги пера.

# 13
  • Мнения: 59
 Задължително ги пера.

# 14
  • Мнения: 2 922
И на мАлчугани, и на мЪници всичко пера  Peace

# 15
  • Мнения: 5 393
Винаги пера новите дрехи-на детето, моите и на мъжа ми.

# 16
  • Мнения: 3 425
Дали има нужда да казвам....естествено,че ги пера  bowuu

# 17
  • Мнения: 948
Задължително  Peace

# 18
  • Мнения: 6 461
Да. Пера ги Peace

# 19
  • Мнения: 179
И на мAлчугани, и на мЪници всичко пера  Peace
Вината е в кредора съжалявам,стария вариант ми е.

# 20
  • Мнения: 2 550
И на мAлчугани, и на мЪници всичко пера  Peace
Вината е в кредора съжалявам,стария вариант ми е.

Абе, не е кредорът....ако беше той щеше да напишеш "мълчугъни"  Laughing

А, по темата...пера ги, разбира се.

# 21
  • Мнения: 1 064
Пера всички нови дрехи  Peace

# 22
  • Мнения: 179
 Ами наистина е в кредора да ти кажа пак , защото някой път ми вади гърди с "а" ,а други пAти с "ъ".

# 23
  • Мнения: 1 272
Аз своите пера, та какво остава на бебе.

# 24
  • Мнения: 4 451
На бебето задължително ги пера. Педиатъра ми е казвал, че от машинното масло (може да има следи от него при шиене) може да се получи алергия, дерматит и после трудно се лекува. На голямата щерка и на нас пера само новото бельо.

# 25
  • Мнения: 3 478
Задължително Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 247
Ами аз също мисля, че трябва да се перат.Знаеш ли каде са стояли  newsm78 по кой складове....
Особено на бебо.

# 27
  • Мнения: 5 391
Ъ, що за въпрос Rolling Eyes

След като пера моите нови и на баща му дрехи, ясно е.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 423
Ами аз също мисля, че трябва да се перат.Знаеш ли каде са стояли  newsm78 по кой складове....
Съгласна съм  Peace

# 29
  • Мнения: 3 425
Досега има 3 отг НЕ ,но момичетата не пишат...дали само за спорта някой си гласува с Не или наистина има такива  newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз непременно ги пера! Да не говорим ,че абсолютно винаги пера новите дрехи, които вземам за себе си дори.
Въпреки, че някои дрехи изглеждат перфектно в найлоновите си опаковки те може да са замърсени още при шиенето им. Освен от хигиената на шивачките, дрехите може да са замърсени и от самото машинно масло, което се ползва за смазване на шев. машини, а то не е толкова безвредно все пак... И после си представете как си транспортират и съхраняват по складове и т.н......
Направо си е безумство да не ги переш.
Просто се опитай да обясниш това на твоята близка
Абсолютно съм съгласна. Нашите дрехи е абсурд да не изпера, пък какво остава за бебока. И при първото изпиране на по-висока температура ги пера именно заради машинното масло. Но и аз познавам мама, която не перя дрешките дори и на бебока си преди първото обличане.  newsm78 Това май е грешно рабрана хигиена...  

# 31
  • Мнения: 1 101
Задължително ги изпирам, не само дрехите на малкия, но и нашите  Naughty

# 32
  • Мнения: 887
Задължително ги пера.А дали има такива майки,който не го правят? Thinking

# 33
  • Мнения: 179
Ами зълва ми!И се опитваме с мажа ми да я убедим,че трябва да ги пере,нооооооо................. Надявам се с помощта ви да успея. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 179
Досега има 3 отг НЕ ,но момичетата не пишат...дали само за спорта някой си гласува с Не или наистина има такива  newsm78
Със сигурност има..............

# 35
  • Мнения: 582
Наши, нейни-всичко ново пера  Naughty

# 36
  • Мнения: 2 039
Разбира се,че ги пера !!! Задължително  Peace   animal037 wash !

# 37
  • Мнения: 365
НЕПРЕМЕННО!!!!!

 wash   hang

# 38
  • Мнения: 62
Задължително!!! Peace

# 39
  • Мнения: 2 757
Да. Само ако става въпрос за яке, палто или нещо по-масивно не пера. Понякога новите дрехи така миришат на машинно масло, че се не трае  ooooh!

# 40
  • Мнения: 3 425
Досега има 3 отг НЕ ,но момичетата не пишат...дали само за спорта някой си гласува с Не или наистина има такива  newsm78
Със сигурност има..............

Вярно е,че всеки си има мнение,но защо ли не пишат  newsm78

И то всички пишем,че ги перем,но дефакто пералнята ги пере...кое му е толкоз сложното  newsm78

# 41
  • Мнения: 480
Задължително трябва да се перат! На 1г. и 4мес. кръстихме сина ми и понеже кръстницата не е от Пловдив, а дрешките ги купи тя, я помолих поне да ги изглади с гореща ютия-все пак е дезинфекция.

# 42
  • Мнения: 2 613
Да. Само ако става въпрос за яке, палто или нещо по-масивно не пера. Понякога новите дрехи така миришат на машинно масло, че се не трае  ooooh!
И аз така.На голямата щерка скоро купих ново яке и не го изпрах,но иначе пера абсолютно всичко.И как иначе?Знам ли през колко ръце са минали дрехите преди да стигнат до магазина,и колко купувачи са ги опипвали?!

# 43
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Логично е да се перат.Все пак знае ли човек каде са стояли и кой ги е пипал

# 44
  • Мнения: 5 140
Когато беше бебе ДА, сега НЕ.

# 45
  • Мнения: 2 309
Ооо,това е лудост според мен да се обличан неизпрани,нови дрехи...още повече на бебе!!! ooooh!
Винаги пера,дори и нашите нови парцали!

# 46
  • БГ
  • Мнения: 1 160
ВИНАГИ!!! И не само неговите, а и нашите!
Знае ли се кой ги е пробвал преди това, как са били опаковани, да не говорим за това в какви условия са били шити, плетени и т.н.

# 47
  • Мнения: 2 677
Пера ги, разбира се.  Peace

# 48
  • Мнения: 6 164
Естествено, че трябва да се перат.
Аз моите си пера даже, като ги донеса от магазина.

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Пера ги разбира се, не само на детето, а и нашите. Въпрос на елементарна хигиена е все пак.

# 50
  • Мнения: 942
Задължително ги пера,както и нашите разбира се Peace

# 51
  • Мнения: 679
Аз непременно ги пера! Да не говорим ,че абсолютно винаги пера новите дрехи, които вземам за себе си дори.
Въпреки, че някои дрехи изглеждат перфектно в найлоновите си опаковки те може да са замърсени още при шиенето им. Освен от хигиената на шивачките, дрехите може да са замърсени и от самото машинно масло, което се ползва за смазване на шев. машини, а то не е толкова безвредно все пак... И после си представете как си транспортират и съхраняват по складове и т.н......
Направо си е безумство да не ги переш.
Просто се опитай да обясниш това на твоята близка
Много точно казано !  Peace Не само пера новите дрешки, но ги гладя задължително и от двете страни /лице и опако/. Не мога да си представя на себе си да сложа ново-купена дреха без да я изпера, а камо ли на бебо  #Crazy

# 52
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Разбира се, че трябва да се перат!

# 53
  • Мнения: 8 505
Пера дрехите и на трима ни преди пътвото обличане.

# 54
  • Мнения: 5 362
Задължително!
Не само нейните,но и нашите.

# 55
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
пера естественно,от не прани дрехи като малка така се обринах ,че месеци не можаха да разберат от какво е.

# 56
  • Мнения: 492
Винаги пера преди обличане.И на децата , и нашите.

# 57
  • Мнения: 1 174
Аз непременно ги пера! Да не говорим ,че абсолютно винаги пера новите дрехи, които вземам за себе си дори.
Въпреки, че някои дрехи изглеждат перфектно в найлоновите си опаковки те може да са замърсени още при шиенето им. Освен от хигиената на шивачките, дрехите може да са замърсени и от самото машинно масло, което се ползва за смазване на шев. машини, а то не е толкова безвредно все пак... И после си представете как си транспортират и съхраняват по складове и т.н......
Направо си е безумство да не ги переш.
Просто се опитай да обясниш това на твоята близка
Peace
Също пера всичко, както и нашите дрехи.После задължително гладя бебешките дрешки.

# 58
вси4ко ново се пере , а щом е за малко бебе то не би трябвало даже да се замисляш. Embarassed

# 59
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пера всичко ново-и нашите и неговите. Peace

# 60
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз пера абсолютно всички нови дрехи както наши така и на детето.

# 61
  • Мнения: 2 407
Аз пера винаги.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 037
eст, че пера, знаеш ли само по какви складове, коли, камиони и т.н. се въргалят, как пък няма да му ги сложе такива....

# 63
  • София
  • Мнения: 1 424
пера почти всички с изключение на такива, които за в кутии ( една такава дрешка сме имали май досега като се замисля ).

# 64
  • Мнения: 110
Пера ги задължително.Даже и нашите дрехи като са нови винаги минават през една вода.Не се знае какви са и къде са били.








------------------------
Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 13:00 от Доня Туфиня

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
пера почти всички с изключение на такива, които за в кутии ( една такава дрешка сме имали май досега като се замисля ).

И какво като са в кутии  newsm78

Пера и нашите нови дрехи, така че е напълно нормално да пера най- вече детските дрехи.

# 66
  • Мнения: 1 273
Пераги и ги гладя, така постъпвам и с нашите дрехи Laughing

# 67
  • Мнения: 115
Естествено, че пера както дрехите на децата, така и нашите.

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз мисля че е задължително,първо да се изперат.Кой знае кой ги е пипал и къде са били,та аз моите дрехи първо ги пера и после ги обличам ,та какво остава за тези на бебка!!! #Crazy

# 69
  • Мнения: 216
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Всички нови дрехи пера предварително,независимо дали са на бебе или наши!

# 71
  • Мнения: 131
Аз даже моите дрехи пера като са нови , а какво остава за бебето ми. Но в болницата като бях имаше една майка в моята стая, която свали етикета от ритънките и ги облече на детето  Thinking

# 72
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Всички нови дрехи пера предварително,независимо дали са на бебе или наши!

И аз така

# 73
  • Мнения: 227
И аз мисля, че трябва да се изпират преди да се облекат за първи път.

# 74
  • Мнения: 2 849
Пера винаги и всичко .

# 75
  • Мнения: 179
Чудя се защо тези ,които са гласували с "не", не са писали нещое ми е интересно да разбера защо не ги перат. newsm12

# 76
  • Мнения: 27 524
На малко бебче - да. Ама след годинката горните не ги пера, само бодитата.

# 77
  • Мнения: 6 617
Да естествено  пера всички нови дрехи /и нашите/ Peace

# 78
  • Добрич
  • Мнения: 298
Винаги пера новите дрешки - кой знае колко хора са ги пипали, къде са стояли по складове, по рафтовете на магазините Thinking Разбира се , че ги пера, не само на малкия, на цялото семейство

# 79
  • София
  • Мнения: 978
Разбира се, че ги пера

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Пера естествино и на дъщеря ми и моите и на съпруга ми.

# 81
  • Мнения: 3 334
задължително ги пера и гладя!

# 82
  • София
  • Мнения: 7 020
Пера всичко на малкият, без връхните дрехи. От нашите пера само бельото.

# 83
  • Мнения: 4 621
Винаги ги пера Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 2 227
Задължително пера всичко от бодитата до грейката. Нашите дрехи по същия начин. Не мога да си представя как ще му облека нещо, което са го пипали 100 човека примерно... Sick, гнуслива съм.

# 85
  • Мнения: 115
Аз също пера и гладя всички,както дрехите на бебчо, така и нашите. Но съм чувала коментари от типа: "Ама защо го переш, така по-бързо ще се развалят дрехите. Колкото повече ги переш, толкова повече се развалят дрехите"- от страна на свеки разбира се.

# 86
  • Мнения: 294
пера всички дрешки на бебчо, отделно от нашите с бебешки препарат, а до 3-тия месец ги и гладех за стерилност

# 87
  • Мнения: 4 362
На малко бебче - да. Ама след годинката горните не ги пера, само бодитата.

Аз също правя така  Peace ,бельото задължително,а връхните понякога  Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 3 392
Да, разбира се, че се перат.

# 89
Разбира се, че ги пера. Освен това пера и нашите нови дрехи. Абсолютно всичко ново минава през пералнята.

# 90
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Пера и тези на децата,и нашите.Не се знае тези платове къде да се търкаляли и кой ги е пипал. Crazy

# 91
  • Мнения: 210
Имам дъщеря на 3 месеца и пера всички нови дрехи преди да и ги облека.Не се знае кой ги е пипал при шиенето,както и в самите складове и магазини.

# 92
  • София
  • Мнения: 6 011
Всичко ново се пере и глади задължително!На бебето и на нас също.От 10 години съм в текстилната промишленост,като знам през какво преминават платовете-тъкане,багрене,кроене и шиене,и през това време колко се подмятат и прах събират-май по-добре по два пъти да ги пера!

# 93
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Пера ги задължително, дори и моите дрехи, особено бельото.

# 94
  • Мнения: 1 701
Задължително!  Naughty

# 95
  • Мнения: 5 103
Пера ги задължително.

# 96
  • Мнения: 483
задължително  Naughty

# 97
  • Мнения: 2 567
Да, разбира се!
Не само на дъщеря ми, но и мойте  Peace

# 98
  • Мнения: 8 917
Пера ги, разбира се. ooooh!

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Аз не обличам нова дреха без да я пусна 1 път в пералнята.
Остава на детето си дрехите направо от магазина да му ги обличам.  Crazy
Като си представя как са разнасяни по складове и на всякъде има прах и мръсотии ми става лошо  Sick

# 100
  • София
  • Мнения: 622
Пера естествено и на бебо и нашите и честно казано за пръв път чувам някой да не пере, макар че като си помисля има жени които купуват гащи от сергия и си ги намъкват  Sick

# 101
  • Мнения: 1 432
За мен е направо ненормално да не се изпере нова дреха  преди да се обле4е,а да не гожорим за бебета и деца  ooooh!........

# 102
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Пера и нашите и на бебето  Wink

# 103
  • Варна
  • Мнения: 134
Била съм 2 седмици на практика в шивашки цех - според мен е истинско безумие да не си изпереш новите дрехи още повече пък бебешките!!!

# 104
  • Мнения: 3 718
Работя във фирма, произвеждаща бебешки дрехи и тъй като съм присъствала на процеса на производството мога само да кажа ПЕРЕТЕ СИ НОВИТЕ ДРЕШКИ има защо  Twisted Evil

# 105
  • София
  • Мнения: 368
Аз пера всички дрехи преди първо обличане - не само на бебето но и нашите. А и като се замисля не само дрехи - чаршафи, покривки, кърпи, абе изобщо всичко което подлежи на пране  Simple Smile Смешно е просто, особено за малко бебенце да не му изпереш дрешките ...

# 106
  • Мнения: 56
Задължително ги пера.

# 107
# 108
  • Мнения: 1 800
Да, пера ги задължително. Представям си в какви мизерни складове са се въргаляли и през колко ръце са минали докато стигнат до нас Thinking

# 109
Ами аз съм в шивашкия бизнес и да ти кажа , като знам как се търкалят частите и самите дрехи по мръсния под...Перетееееее и не само на бебока , ами и ваще също!!!

# 110
  • Мнения: 8 769
Да, разбира се, пера всички нови дрехи, независимо на кого са.
Само якетата и връхните панталони не винаги, зависи от времето и необходимостта от носене.

# 111
# 112
  • Мнения: 5 026
Винаги пера нови дрехи, не само на бебо, но и наши.

# 113
  • Мнения: 143
Естествено, че трябва да се перат.   Naughty Аз за себе си като съм купила нова дреха я пера първо, та какво остава за бебо...

# 114
  • София
  • Мнения: 3 820
Естествено,че новите дрехи се перат.Независимо дали са  на бебето или са наши.

Общи условия

Активация на акаунт