АВГУСТ бебче ще ми донесе и минали тревоги ще отнесе

  • 10 640
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Да, де, ама не ми се връзват нещата. Нали трябва да има 2 седмици разлика м/у  датата на последния М и датата на зачеването. Аз съм сигурна за датата на зачеването и не ми се връзва нещо. Би трябвало да навърша 18г.с. сега.... newsm78

# 46
  • Мнения: 1 454
Гита според мен ще станеш на 17 седмици и влизаш  в 18-та  newsm78 Леле колко напред сте вече.

# 47
  • Мнения: 19
Лентичките показват в коя г.с. сме, а не в коя календарна. Аз например съм в 14 г.с. , това означава, че точно съм завършила трети календарен месец и започвам четвърти.

# 48
  • Мнения: 998
И аз с тези, седмици, месеци и лентички съм тотално объркана  Rolling Eyes
По миналата седмица, когато бях на лекар на лентичката ми пишеше 12с4д, адоктора ми каза по онези кръгчета, че съм 13 седмица, същото ми казаха и на следващия ден на ЖК  Rolling Eyes Когато звъннах на Томова й казах, че съм 12 седмица, а може би е трябвало да кажа 13  Rolling Eyes и аз не знам вече  Confused

За почивките, ние така или иначе целия юни ще сме в Бургас, живот и здраве, така че ще съм си на морето Crazy

А и наче плануваме май месец да отидем за няколко дни до Виена, защото досега винаги, когато сме минавали от там е било през ноща и все ме е било яд, че не мога да я разгледам  Flutter (а и за малко shoping де  Mr. Green)

# 49
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Май веднъж ви се оплаквах колко са объркващи тези изчисления.
Гита Ог, аз знаеш ли какво направих - взимам един календар и започвам да броя седмиците от последната М. Пада ми се, че навършвам 40 седмици точно на 2 август, а точно една седмица след това - 9 месеца от зачеването. А иначе може да имаш по-ранна овулация и за това да не ти съвпадат, тъй като повечето календари пък и акушери, не отчитат това при определяне на термина. Ако цикълът ти не е 28, а 23 например, абсолютно е възможно разликата между М и зачеването да е по-малко от 2 седмици.  Hug

# 50
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Ми, така и направих-правя 38 седмици от датата на зачеването точно на 01.08.2007

# 51
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Коремчетааааа бебето ми мръднааааа  newsm44 не мога да повярвам... аз си го усещах от 2 дена но много слабичко и не бях сигурна но сега си беше здраво ритниче и направо не можах да повярвам....  newsm44

# 52
  • Мнения: 1 216
Meqita, не искам да те разочаровам но 14та седмица е много рано да усещаш беб. Най-често това се случва към 15-16 седмица и главната причина това да е точно тогава е свързана с това, че беб започва да чува. Това го кара да се вълнува и реагира. Коремчетата ни мърдат и без да са намесени бебоците.
Мами, знаете ли, че усещането за "бебе рита в тумбака" се запазва и след раждането. И това е завинаги!!!
Питайте раждали мами ако не вярвате. Много забавно!

# 53
  • Мнения: 1 216
А това е от сина ми:
детрт4е5тттетртвфссфгжжзфсфсфсдсфдсд  bouquet Whistling #2gunfire #Crazy bowuu baby_neutral Mr. Green #Cussing out #Cussing out

# 54
  • UK
  • Мнения: 1 351
Meqita, не искам да те разочаровам но 14та седмица е много рано да усещаш беб. Най-често това се случва към 15-16 седмица и главната причина това да е точно тогава е свързана с това, че беб започва да чува. Това го кара да се вълнува и реагира. Коремчетата ни мърдат и без да са намесени бебоците.
Мами, знаете ли, че усещането за "бебе рита в тумбака" се запазва и след раждането. И това е завинаги!!!
Питайте раждали мами ако не вярвате. Много забавно!

 Еми не знам но на прегледа ми докторите казват, че съм в средата на 4-тия месец а както виждаш съм доста далеч от там така, че бебето е по- голямо... лентичката си съм спряла да я гледам от както ми казаха, че бебето върви на пред... и за това ми се струва нормално да е бебето... и се надявах, че поне някой ще каже 2 хубави думи но явно съм се излъгала...

# 55
  • Варна
  • Мнения: 443
Здравейте, мили коремчета  Hug

MegitaHug Чувството сигурно е неописуемо Simple Smile))

Момичета, мноето коремче вече маалко си личи, но не се разбира, че съм бременна, а все едно съм преяла  Mr. Green hahaha И въпреки това пъпчето ми изкочи малко и е леко чувствително като си го галя.  Blush

За почивката - аз живея на морето, но имаме и вила в Предбалкана и доста ще се постоява там, особено в летните жеги, които уж предстоят.

За болките ниско долу - и аз не съм имала болки досега, но от 2-3 дни ме приболява. Не съм пила но-шпа, защото определено се търпи, но е неприятно. И ту минават, ту пак се появят  Thinking

За мазането - и аз не съм постоянна. Вечер след банята съм толкова гроги, че обикновено само гърдите и корема, за баджаците рядко ми остават сили  Embarassed Blush А те май са ми слабото място. Откакто съм бременна нямам нови стрии, по гърдите и по корема никога не съм имала (и дано не ми се появят), но на бедрата отстрани си имах и в ниската част на кръста. Не са много и не се виждат, ако не съм по бельо или по бански, но си е неприятно  Confused
В момента се мажа с на Джонсън серията за овлажняване. Много ми е мазно, обаче...ще сменям...

За раждането - и аз искам да родя по естествения начин...ох, дано няма пречки. Очаквам момента с нетърпение и само хубави чувства  Simple Smile))
Акушерката ме успокои, че таза ми е супер за нормално раждане. Ха, да видим  Blush

За лекциите за бъдещи майки - във Варна има май на няколко места и скоро ще поразпитам коа трябва да се запиша, да не изтърва срока. Засега ми се вижда рано Simple Smile)))


shoshi84, поздрави сина ти за тези мъдри слова Wink  Hug

Относно карането на ски, и въобще по-екстремните спортове - и аз не смея , дори колело не ми се рискува да покарам. А по принцип съм мотоциклетистка, но не бих посмяла да се кача сега на мотора. Не че ще ме пуснат, де  Joy doh

pivanov , и аз съм всеки месец на ЖК. Мисля, че е нормално, щом всичко е наред  Peace

Днес ми взеха кръв и урина за изследванията и утре по обяд ще са готови. Аз ще съм в Елена, де, но ще вляза да си ги видя през интернет. Ще ви пиша как са нещата. Малко се притеснявам и аз за белтъци, но да видим. Катка , ще споделям, ако опасенията ми се потвърдят. Стискам палци това, което са ти написали "опалесценция", да не е нищо кой знае какво  Peace Hug Hug

Това от мен за тези дни...връщаме се чак в неделя и тогава пак ще флуудвам форума  Mr. Green Целувки на коремчетата и да почват да риткат вече бебчетата!!!  Naughty newsm76

# 56
  • Мнения: 1 216
Meqita,  обещавам ти че, като усетиш беб, ще си сигурна. Ако сега е така - извинявам се за коментара/съмнението , някои мами наистина усещат по-рано малките  шутове.
Наистина е много сладко и никой няма право да ти отнема насладата.   bouquet

# 57
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Мегита, честито!  Hug Иска ми се и аз съвсем скоро да усетя едно сладко ритниче. И си му говоря на мойто бонбонче всеки ден - айде, мама, ритни ме де, айде да те усетя!  Joy Ама то не та не. Е дано това да е индикация, че ще бъде спокойно бебе. Ако е като мен  - ехееее ще сме супер! Аз съм била ангелче, рев само като съм гладна или мокра, през другото време спане и гукане.

Гита Ог, ми значи утре навършваш 17 г.с. и влизаш в 18 г.с., аз съм по петите ти  Grinning

# 58
  • Мнения: 2 663
Mimsat, браво за хубавото прекарване и жалко за дъжда.Ние с мъжа ми всяка седмица се каним да отидем до Солун и все намираме други занимания.

Du6anka, раждането ми наистина беше много скоростно, без никаква болка, разкъсвания и каквито и да е било усложнения.Бяс се подготвила до толкова, че правех упражнения за стягане на перинеума и след 6-и месец категорично си забраних лошите мисли.Преди това четях какви ли не разкази и бях жестоко наплашена.Забраних си и четенето на подобни случки, защото такива има милиони в нет-а.направи си консултация с психолог съсредоточен специално в областта на раждането, които се занимава предимно с жени , на които предстои раждане.За него научих от един чужд форум.Човека казваше така- всяка болест може да бъде излекувана на психическо ниво и всяка болка би могла да не бъде усетена в зависимост от нагласата на човека.Ще се разровя и ще ви преведа вижданията му , защото са на чешки.
според него при едно раждане нагласата определя всяка родова фаза, т.е. важна е всяка една мисъл от самото начало на бременността.Важно е само при мисълта за раждането асоциацията да с нещо много хубаво , нещо прекрасно....да не се прокрадва и грам страх.Аз споделям мнението , че нагласата е много важна- знаех че ще родя лек о, но не очаквах, че ще е толкова бързо и без болка.Най-болесненото от раждането ми беше един шев ( имах няколко на срамните устни, за които мога да кажа с ръка на сърцето, че не усещах  въобще, т.е. все едно ги нямаше, конци не са ми вадили, а бе седях си на дупето без никакви грижи) за който не ми сложиха лидокаин, беше последния.
Бях си поръчала от Англия един апарат блокираш болката отиваща към мозъка по неврите от кръста на долу-TENS , който така и не използвах, защото нямах нужда.
Ако искате мога да ви разкажа подробно всичко, само кажете, защото не искам да ви отекчавам ак овие не искате да четете моите изживявания.

Аз днеска си направих страхотна разходка с километри с една приятелки и съм адски изморена сега, направо заспивам....важното , че на детето му беше добре на чист  въздух, а и за мен е полезно ходенете пеша!

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 20:35 от konstans

# 59
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Констас, честно казано на мен ще ми е много интересно, тъй че аз съм напълно ЗА да ни разкажеш какво, как, защо и т.н. Аз съм с много положителна нагласа за раждането и всячески се опитвам да го предам и на мъжа ми, но той милия си мисли, че това е най-страшното нещо на света едва ли не.
А за тези упражнения за перинеума - и аз знам, че са изключително полезни и много помагат (пък и увеличавали удоволствието от секса), но пусто все забравям за тях и я се сетя в седмицата веднъж, я не. Трябва да измисля някакво напомняне  newsm78

За Солун - гъркинята каза, че е изключително красив град. Според нея си заслужава много повече от Атина. Тъй че непременно отидете. И ние ще го направим, само да остане малко време.

Казвам ви лека нощ и да сънувате прекрасни сънища  Hug

П.С. Исках да споделя нещо - напоследък адски много се потя - студено ми е и се потя. Направо ужас. Четох, че е съвсем нормално по време на бременноста. Но все пак да ви питам, при вас има ли такова нещо?

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 22:07 от mimsat

Общи условия

Активация на акаунт