За проходилките

  • 1 462
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Гого е на 7,5 месеца и от скоро го слагам в проходилка.Установявям, че страшно много му харесва, а аз мога да свърша нещо по къщи ...Знам обаче, че тенденциятя в последно време е да се отрича използването на проходилки, и все пак какво мислите вие, мами с опит?

# 1
  • Мнения: 107
Аз не съм слага никога синът ми в проходилкаи сега малката нямам намерение да го правя.Аз съм против да се ползва проходила .

# 2
  • Мнения: 294
нямам опит още ,но от всичко ,което съм изчела съм много против!
 Проходилката,само забавя прохождането.Тъй като потиска желанието на малките да се научат да ходят. Те лесно се преместват от едно място на друго,и не изпитват нужда да се научат да ходят и без нея.А и не развиват равномерно мускулатурата на детето (само долната част на краката),което не е добре.
Би ми било интересно ако някой направи анкета - на каква възраст са проходили бебетата с и без проходилка newsm78

# 3
  • Мнения: 999
Аз мисля че трябва да направиш това което сметнеш за добре, а не защото тенденцията е такава.Щом можеш така да си вършиш работата слагай го 
Цитат
Би ми било интересно ако някой направи анкета - на каква възраст са проходили бебетата с и без проходилка
Мими проходи на годинка.Слагала съм я в проходилка.Детето на наши приятели проходи на 10м./пак беше слагано на проходилка/ а се роди с криво краче, долу на глезена.

# 4
  • Мнения: 942
Аз мисля че трябва да направиш това което сметнеш за добре, а не защото тенденцията е такава.Щом можеш така да си вършиш работата слагай го 
[
PeaceИ аз бях против проходилките,но....родих се с нея,марак че на Ники ентусиазма й не трая повече от две седмици.После вече неискаше в проходилката и сега само я бута отвън за да се придвижи донякъде Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Слагам го в прододилка откакто започна да се придвижва с пълзене или като се държи за мебелите и то за малко, защото на него самият му е по-интересно да си щъка неограничаван. Важно е винаги да ти е пред погледа, за да не стане инцидент.

# 6
  • Мнения: 950
На нас ортопед ни препоръча да ползваме проходилка от 6 навършени месеца.

# 7
  • Мнения: 5 393
Аз съм против и по съвет на ортопед не ползвах проходилка за Иво.
Иво се изправи на крачетата си сам, когато беше готов за това.Доста време ходеше държейки се за мебелите, и проходи самостоятелно на година и два месеца.

# 8
  • Мнения: 3 760
По съвет на ортопед ( и по лично убеждение) не ползваме проходилка. Смятам, че не е проблем да се ползва след като детето проходи - да може майката да свърши нещо и за разнообразие.

# 9
Аз я сложих на проходилка когато  навърши 6 месеца.На 9 месеца проходи Simple Smile

# 10
  • Русе
  • Мнения: 170
Тук , както и в същата тема в съседния форум (Майки бъдещи и настоящи)  отговарям: Аз сложих по-голямата си дъщеря, която бе доста неспокойно бебе,  около шестмесечна възраст.Много и хареса.Проходи на осем месеца и половина, стабилно на девет  Wink.Няма никакви последствия.  Hug

# 11
  • Мнения: 143
Слагах по-големия си син в проходилка, сега слагам и малкия. Проходилката е голямо облекчение както за майката така и за детето.Не мисля че има някакви последици от слагането в нея.Поне от личен опит го казвам. Няма непроходили деца, всичко е индивидуално, много зависи от детето. Според мен важно е детето да не стъпва на пръсти,заради плоскостъпие което може да получи.

# 12
  • Мнения: 2 614
Да, ортопедите отричат проходилката, аз опит с нея нямам, Калина проходи с помощта на walker на 10 1/2 месеца. Не знам благодарение на уолкъра ли, или просто си и дойде времето да проходи. Peace

# 13
  • Мнения: 480
Когато  започна да се изправя сам по мебелите, го сложих в проходилката. Беше на около 7-8 мес, на 11 мес. проходи.

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сложих я в проходилка на 7 месеца и половина, ходи някъде около два месеца, после откри, че по мебелте има достъп до повече неща и не искаше вътре, а я буташе. Проходи на 10 месеца, не мисля, че проходилката е помогнала или попречила.

Общи условия

Активация на акаунт