Имам питанка за част от документите

  • 3 313
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 843
Ужас. От Младост-София до квартал Сердика-София, колко ли ще е растоянието? Светлинни години???
Никъде, ама никъде в медицинските ми не пише ГОДНА ДА ОСИНОВИ. Пише заключението за здравословното ми състояние - здрава физически и психически.
Не че не занесох документи "от пиле мляко", но наистина става фрапиращо различието в агенциите!
Поне документалната част не бива да е толкова размита.
Другото може да си обясним с индивидуалния подход, обаче кой печели, ако по време на проучването ни докарват до тотално изтощение?

Всеки от нас знае какво е жертвал за постигането на заветната цел.
Но на финала ще се окаже права тонни. Всичко в крайна сметка ще се окаже за сметка на децата. Ей това, вече е страшно. Докато законодатели и държавни работници разтягат локуми, децата си удрят главичките в стените...

Предлагам да седнем и да помъдруваме (нали знаете, че имаме среща на 24.02, бройката още е отворена), какво и как да напишем и да го внесем където е нужно. Петиция ли, писмо ли, официално предложение ли, не знам, но дайте да се задействаме. От форума няма да ни се чуе гласа.

# 16
Във Враца сме и тук се развива цялото това действие.
Миналата седмица ако помните писах на имейла на Социалните и все още нямам отговор защо в разлите ОЗД има различни изисквания.
Жалко е наистина, ако само в различни градове си позволяват такива своеволия в Общините.
Да попитм пак от Следствието за колко време ви излезе удостоверението?

# 17
Момичета, благодаря за съветите. Послушах ги и отидохме пак да говорим със социалния работник. Обясних и, че за два документа се изисква 1 месечен срок за издаване и дали е възможно да подадем заявлението, а тези удостоверения да добавим при издаването им. Жената се съгласи, но иска всички останали документи, което мен напълно ме устройва.
След това отидох в Общината, защото имах да взимам едни карти за настоящ адрес. Реших да попитам служителката защо имат такива различия в срока за издаване на документи. Тя ми каза, че не знае, но аз настоях, че искам да говоря с някой, който може да ми отговори. Препратиха ме в друга стая. Влизам аз леко ядосана и си казвам речта. И служителката там ми обяснява, че срокът е толкова голям, ако лицето е имало няколко постоянни адреса, какъвто не е нашия случай. Бръкна в една папка и ми  извади готово удостоверението. Много се зарадвах, но ми стана и криво, че ако не бях отишла щяхме да чакаме 1 месец за нещо, което е било готово веднага Close .

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 20:04 от Брамбалина

# 18
  • Мнения: 1 843
Брамбалина, голяма ирония, ей. На мен във Враца ми беше късмета и всички процедури ми се видяха много бързи. Хората бяха далеч по-спокойни и любезни.
Ако питаш за удостоверението от НСС, станаха бързо - близо две седмици Wink
От прокуратурата, ами не си спомням точно, защото в София е дълга и широка. Първо пишеш молба в Софийска Градска Прокуратура, после отиваш да вземеш един документ, после отиваш в Съдебната Палата и го даваш, а от там ти казват елате еди-кога-си. Може би пак отиват към 10 дни до две седмици.

# 19
  • Мнения: 36
Брамбалина,и нашето слънце го взехме от Враца и ми стана много мило като видях,че си оттам,а още повече,че сме почти "комшии"-аз съм от Лом.Свидетелствата от Прокуратурата при нас станаха за малко повече от месец-това беше най-дълго чаканото удостоверение.Всичко останало стана едва ли не в същия ден.Ние също както каза Какаяка подадохме заявлението в ОЗД,за да ни дадат вх.№, а след това събирахме документите.Нали си посочила всички региони,защото така шанса е по-голям.Успех в борбата с бюрокрацията и вярвай,че нещата ще потръгнат бързо.Късмет!!! Laughing Laughing Laughing

Отварям една скоба за Враца-и по-точно за дома.Не се правят никакви ваксини на децата и като разбрах бях много силно възмутена.Още не е късно да ги загрея с една проверка,но проблемът е ,че не знам къде точно да ги наклепам.

DarZaMen,хубаво е предложението ти да се обмислят нещата около процедурата за осиновяване и да се предложат някакви мерки.Всичко е като в страната на недоразуменията и абсурдите-навсякъде законите се тълкуват и прилагат различно и това винаги е за наша сметка.А представяте ли си какво е било преди ерата на Интернета-няма откъде да черпиш никаква информация или да поискаш съвет.Ще си помисля какво би могло да се направи,но ще е интересно и ние,които няма да можем да дойдем на кафето на 24, да знаем какво сте обсъждали по този въпрос.Пийте едно кафе и за мен-дълго и без захар .

Можете ли да повярвате,че от ОЗД ме попитаха дали съм мислила да осиновя дете "незаконно"?

# 20
Брамбалина,и нашето слънце го взехме от Враца и ми стана много мило като видях,че си оттам,а още повече,че сме почти "комшии"-аз съм от Лом.Свидетелствата от Прокуратурата при нас станаха за малко повече от месец-това беше най-дълго чаканото удостоверение.Всичко останало стана едва ли не в същия ден.Ние също както каза Какаяка подадохме заявлението в ОЗД,за да ни дадат вх.№, а след това събирахме документите.Нали си посочила всички региони,защото така шанса е по-голям.Успех в борбата с бюрокрацията и вярвай,че нещата ще потръгнат бързо.Късмет!!! Laughing Laughing Laughing
Ако минавате през Враца ще се радваме да се запознаем с теб и семейството ти!
Момичета, на нас не ни искат от Прокуратурата свидетелство. Пише на листчето само свидетелство за съдимост и удостоверение от НСС.
Ще подадем документие след като направим медицинските- аз ще трябва да си ходя в моя роден град, но се надявам до края на другата седмица да имаме всички без от НСС.
Утре ще ни идват на гости едните приятели и ще пишем препоръкта, в неделя другата.

да питам сега с тези ваксини, че ме притеснихте. Нашата работа малко рибата в морето, аз с тигана в ръката, но не мога да проумея как на тези деца не са слагани ваксини? наваксват ли се после по някакъв начин

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 21:51 от Брамбалина

# 21
  • Мнения: 441
Брамбалина , изисква се документ от Прокуратурата или от НСС. Така че споко

ще наваксате ваксините, ние вече успяхме Simple Smile , при положение, че осиновихме Нико на годинка и четири месеца

доста беше пропуснато

бъди спокойна, това ще ти е най-малкия проблем Peace

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 22:34 от Април

# 22
  • Мнения: 1 843
Брамбалина , изисква се документ от Прокуратурата или от НСС. Така че споко

Ей за това говоря!
На мен ми поискаха:
1. свидетелство за съдимост
2. удостоврение, че нямам текущи дела от общ характер от Прокуратурата
3. същия документ от НСС

без или...И двата.
Нервирам се, защото като си спомня какво тичане  беше с вечното притеснение да не ме уволнят от работа, заради непрекъснатите излизания... #Cussing out

mts, както е видно и Интернет не може да ни помогне в документалната част!!! Изискванията са хаотични и на никакъв принцип!

А за дома във Враца...дали говорим за един и същи? Колко домове има във Враца?!
Детето ми на 4 години си го взех с имунизационен паспорт и епикриза. Всички ваксини са направени.
Не съм забелязала да са скрили нещо, освен че е дюстабан, но това може и да е от недоглеждане. А и на фона не дечицата със сериозни заболявания, това е нищо. Така или иначе, явно й трябваше повече движение, защото вече оправя крачетата.

Ами Брамбалина, може и врачанско пиене на кафе да оформим след време. И без това сме планували посещение. Wink

# 23
  • Мнения: 441
DarZaMen, съжалявам

Нико също има според мен проблем с ходенето и координацията, въпреки,че го водих при едно светило в детската ортопедия

това,че изискванията са хаотични го установих отдавна ( къде ли има ред?)

за това давам съвет - ходете и питайте, настоявайте, четете какви са правата ви

когато ние подавахме още нямаше форум, познавах едно семейство, осиновило по новата процедура и това е...

не знаех кого и какво да питам, къде да намеря опора

ако ми бяха казали, че трябва до Луната да отида - щях да го направя сигурно Wink

със сърцето си усещах, че това е пътят

и не сгреших





Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 12:26 от Април

# 24
  • Мнения: 1 843
Извинете, че ще размия темата малко...

Април, така е. И зад Луната ще стигнем, ако трябва, но това е моралната и емоционалната част на въпроса.

Другата е: искаме повече деца да намерят дом и това да стане по-бързо или не?

Имаме реални представи за хората, бъдещи осиновители? Колко от нас са извън така наречената 'нормална' категория? Повечето от нас са си редови граждани. Ходим на работа, караме я от месец на месец, кърпим положението. Е, ама за да минеш процедурата, която често се оказва дълбоко засекретена тайна или пък различна на 95% в други региони и общини, ти трябва или отпуска, или тати дето изкарва като за двама.

Не съм казал и гък за 14-те срещи, за всичките ни разкарвания до последния момент, независимо, че в работата на никой не му пукаше какво тичане хвърлям. Оставах до 22 часа на работа за да наваксам. Накрая пак се наложи да напусна.
От друга страна на социалните пък не им пукаше аз откъде и как си изкарвам парите! Е, хем да имам стабилни доходи, хем да съм на тяхно разположение без изобщо да се съобразяват, че аз не съм Английската Кралица...

Трябва да има единна процедура! Това е. Дали информацията ще я вземем от Агенцията или от форума не е важно. Важното е да има яснота. В интерес на децата е, по дяволите!
Нека проучват задълбочено - правилно е. Нека ни изпитват - съгласна съм. Но нека не си губим времето, дори не в бюрократщини, а в недоизяснени процедури.
Заложени са човешки животи, не имена на хартия!

# 25
DarZaMen, изцяло подкрепям мнението то! Не може всеки цоциален работник да иска различни неща от кандидат-осиновителите. Има толкова много деца настанение в домове, а осиновяванита годишно все още са много малка на брой.
Скоро кааха, че съветът по осиновявания щял да се събира на 10 дни, но не стана ясно от репортажа дали за международни или за осиновявания в България. Казаха, че от март ще има нов закон за осиновяванията, съобразен с Ес, но пак не стна ясно за кои осиновявания.

Иначе по приятната част много ще се радвам да се видим, пиши на лично няколко дни преди това, за да ти пусна телефона си!

# 26
Привет на всички !!!
Не ми стана ясно В колко екземпляря трябва да са тези просвовути медицински .
И ако са пове4е от един -копия ли трябва да са или орегинални бланки ?   

Общи условия

Активация на акаунт