Отговори
# 30
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 165
450, благодаря ти от сърце за обяснението и последвалото ми успокоение! Hug Направо ми иде  да те разцелувам. Часа , който ми даде доки е след месец-значи положението не е критично. Иначе зрелостта на плацентата ми е все още 1степен. Чудя се какво му пречеше и на моят доктор да ми обясни нещата така както ти ги е обяснила на теб твоята докторка, а не да ме хвърля в смут и черни мисли- докторска му работа.
bobi_ko мерси и на теб за информацията.

# 31
  • Мнения: 491
Здравейте слънчевки!

Ние в петък бяхме на ЖК - всичко ни е наред, само дето беби още е седалищно. Доки ни каза да стоим "на 4 крака" за да му помогнем да се обърне Simple Smile Но то има още време де. И бъдещият тати е много радостен, защото успя да го разгледа обстойно, включително и пишката Wink

Тестването за алергии според мен е задължително. Момичета алергиите са опасни и мен от оня свят са ме връщали поради алергична реакция. Аз по рождение съм си с алергии, но те се менят. В началото на бременността дълго време не виждаха зародиша в матката, направихме ЧГХ и хормона показа толкова високи стойности, че доктора каза, че трябва да ме оперират веднага по спешност защото плода вече е много голям и щом не се вижда в матката явно е в тръбите и може да спука тръба във всеки момент. Е, от операцията ме спасиха точно алергиите - казах, че имам към различни медикаменти и те ме тестваха, в резултат от 16 реактива дадох положителна реакция на 10 Rolling Eyes и съответно отложихме операцията от четвъртък за понеделник, като през това време пиех едни хапченца за подготовка за упойките и трябваше само да лежа и да не вдигам нищо. В понеделника отидохме с багажа в болницата и аз готова за операция, обаче като ме качиха на магарето и видяха бъдещото бебе вече на място в матката Hug Ако знаете какво е облекчението... мисля, че дори не можах да се зарадвам като хората от замайване Laughing Но това ви го разказах за да не се шашкате от наличието на алергии и да приемате че всяко зло е за добро. Та всъщност исках да обясня и това, че алергиите се менят - като дете имах алергии към едни медикаменти, а при споменатото тестване се оказа, че вече имам и към други. Аз лично ще искам да ме тестват сега и за антибиотици защото понякога се налагат, особено след операция. Спомням си, че като дете, когато ме оперираха от апендицит дълго не можа да ме хване упойката (пък после и трудно излезнах). До скоро и при зъболекар не ме хващаше упойка - ама хич. А от някои медикаменти се задушавам - буквално са ме връщали от онзи свят. Също така възможно е никога да не сте имали алергия, но с годините да я развиете. Майка ми получи преди няколко години алергия от ябълки, а до този момент от нищо не беше имала. Та за това силно ви препоръчвам тествайте се!

Ох, стана много дълго и объркано дано да сте ме разбрали. Аз съм малко отвеяна, че си имам проблем, но по-късно пак ще се включа да искам малко помощ.

# 32
  • Мнения: 146
здравейте
hristina_ - за кремчетата за гърдите, аз ползвам на Mama Donna- на етикета пише , да се започне мазането в последния месец на бремемнноста, но аз вече го ползвам и съм много доволна. след раждането се продължава да се ползва и не пречи на кърменето( не е нужно да се миеш преди да кърмиш...

# 33
  • Мнения: 11 003
karolina_, този крем на Mama Donna против отпускане на гърдите ли е или против разраняване на зърната?

Да ви се оплача - днес търсих крема за зърна на Avent в няколко аптеки в нашия град и никъде не са чували за такова нещо #Cussing out #Cussing out Другите марки нямат продукт за същата цел. Ще трябва да го поръчам от интернет или да ми го купят от София  Sad

Melodiya, кога се прави тест за алергии към епидуралната упойка - в болницата при започване на раждането или предварително? И ако е предварително, към гинеколога или личния лекар да се обърна?

# 34
  • Мнения: 491
Гигилче доколкото знам тестът се прави в началото на 9 месец и е към всички използвани анестетици (аз ги наричам опиати, но вероятно не съм права). Мисълта ми е, че тестът не е само за епидурална упойка. Аз например при последното тестване дадох положителна реакция и към лидокаин, а него го ползват предимно външно като местен анестетик при обезболяване - примерно при шевове.
Не знам към кой трябва да се обърнеш за извършване на самото тестване. Най-добре питай когато си на ЖК и там ще те ориентират. Четох тук, че може и с направление от личния лекар. На мен нещата ми се движат от доки в ЖК.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 110
А къде ги има тези дрешки на Вис Виталис в София? И някой знае ли къде продават таблетки за студена стерилизация и колко горе-долу струват.

# 36
Здравейте момичета, от няколко дни не съм влизала във форума, че имах да уча за един изпит  Sad. Даже пропуснах и срещата във Варна, която толкова чаках...... Но засъжаление днес неможах да отида на изпита, защото не се чувствам добре. Обадих се на доктора, че доста често започна да ми прило6ава и........... утре ме взимат в болница Cry. Много се притеснявам, но в това време на грип и всякакви вируси май е най- добре да съм под наблюдение.
От мен засега толкова. Ще пиша вече като ме изпишат. Стискайте палци всичко да е наред. Да се пазите!  Hug

# 37
  • Мнения: 1 419
Зазу, аз гледах и таблетки и течност за студена стерилизация на Чико - принципът на работа е един и същ. Струваха към 10тина лв ако не се лъжа и бяха около 30 таблетки - много наизуст го казвам, така че може и да греша  newsm78. Тези ги видях в магазин Комсед на Тодор Каб;ешков, но доколкото ми е известно не са дефицит, така че питай  Peace.

# 38
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте мамчета   love001
много ви благодаря за отговорите.Вече съм доста по спокойна, че не ми се случва само на мен и че е просто едно хълцане.
Искам да ви питам, някой купил ли е възглавница за спане на страни?Видях е в един от интернет магазините и ми се вижда доста практична и необходима.Виждали ли сте я и по обикновените магазини?
Пожелавам ви хубава вечер!

# 39
  • Мнения: 1 419
И аз точно за тия възглавнички се чудех  Thinking. Не ми се иска да са поредния музеен експонат в къщи  Laughing.

Забравих да ви се похваля - вече си имам болничен, направление и обменна карта за раждане, така че вече мога да раждам  Mr. Green. Е, естествено бих била благодарна на моите сладури да си поплуват още малко на топло - поне 2 седмици  Praynig.
Иначе пак слушахме тонове - много добри - другата седмица пак и така всяка седмица до края.

За мамите, които ще раждат в 1АГ: багажът, необходим не е толкова много - вижте:
"СПИСЪК НА НЕОБХОДИМИТЕ НЕЩА ПРИ ПОСТЪПВАНЕ ЗА РАЖДАНЕ

О 1. Документи: лична карта, „Направление на бременната до родилно заведение” (обменна карта на бременната), направление за хоспитализация.
2. За майката: чаша, прибори за хранене; лично бельо; чехли (да стават и за баня); 1-2 хавлиени кърпи; тоалетни принадлежности; 1-2 чифта чорапи; връхна дреха - халат, жилетка, елек. По желание може да се носят: помпичка за кърма (в Родилно отделение има електрическа); 1-2 пакета дамски превръзки, ако с тях родилката ще се чувства по-удобно. Извън този списък, бременната може да носи и други вещи, но трябва да се има предвид, че мястото за багаж е ограничено.
Да не се носят скъпи вещи и големи суми пари!
3. За бебето: в Детско отделение разполагат с всичко необходимо за отглеждане на новороденото. Ако бременната желаете и имате възможност, може да донесе 1 пакет памперси за новородено.
Дрешките за изписването на бебето и облекло за майката могат да донесат близките в деня на изписването от болницата.
Желаем на всички бъдещи майки здраве и успешно раждане!"


Отделно питах лекаря, който ми води ЖК и той ми каза същите неща + допълни, че колкото по-малко багаж, толкова по-добре, защото докато стигна до стаята ще ме местят от едно отделение в друго и я има кой да ми носи багажа, я не  Shocked.

# 40
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте момичета, тъкмо се връщам от преглед и бързам да разкажа - момченцето ми върви доста голямо, уж съм в 32 седмица, а то отговаря на 34-та, а по един показател дори и на 35 седмица. Иначе всичко му е наред. Към момента тежи 2370 грама. Малко се поуплаших от размерите му, но докторът каза "Спокойно, няма да го оставим да стане 5 кг". Според него ще родя в края на март, вместо към 15 април както ми е термина. Много се вълнувам и веднага спеших половинката по телефона, че нямаме кошара и чаршафчета. Май трябва да позабързаме приготовленията.
Иначе и усещанията са ми като по към края - тежи ми на кръста доста, нощем, за да се обърна трябва да се събудя и бавно да се завъртя... Още си ходя на работа, официално съм в болничен чак от 2ри март. Задачите сякаш няма да свършат скоро....
Та това е от мен - благородно завиждам на тези, които вече са си вкъщи! Другите да доработваме и да се кротваме, че после почивка няма да има  Mr. Green Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 221
Тери,стискаме ти палци скоро да си отново вкъщи,оправяй се бързо!!! Peace

Ая,списъкът е много подробен,но позволи ми да добавя вода за пиене и шоколад за след раждането.,ще имаме да възстановяваме сили и кръвчица.

Приятна и спокойна вечер  Hug

# 42
  • Мнения: 139
Здравейте маминки,
Може ли да се присъединя и аз най-накрая?  Embarassed
...smooth има една много проста рецепта против кашлица - в 1л. завряла вода слагаш 1-2 суп. лъж ленено семе и махаш от котлона. Пиеш когато се сетиш, но по мъничко примерно кафена чашка. Вкус няма но е малко лигаво. 100% ще помогне /изпитано при 3те грипа които изкарах. Успешно оздравяване!
За клизмата - гаднооо, но можете да си направите и в къщи преди да отидете в болницата. Продава се в аптеката съоръжението...
Да ви питам как се справяте с обезкосмяването на интимните части, то от коремчето вече нищо не виждам там...  Laughing

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Здравейте Wink
Виждам, че няма още отчет от пловдивчанки за лекцията днес Simple Smile
Аз мога да кажа, че беше много полезно, много приятно и ми оправи настроението за деня Simple Smile
След лекцията коментирахме разни работи и стана въпрос за дрешките и марките, та аз преди време бях попаднала нa една такава тема из форума и съм си копнала мнението на една мама, която много систематизирано е разяснила нейното виждане по въпроса.
За да не го копирам тук в темата го изпратих на априлската поща, ако на някой му е интересно
mamiapril@abv.bg
pass.:aprilki

# 44
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Queenmabb, споко - и аз съм с едро бебе. Всички показатели са му с три седмици напред. А аз много долре знам на коя дата съм забременяла - така че грешка за големия размер няма... Така е като навремето отрязах всички по-ниски от мен охажори... Wink - сега си нося последствията. Да съм мислила практично, ама пуста любов!
Ауа, блазя ти, че си уредила бумащината. Аз тепърва се замислям как ще се оправям с всички тези документи... И стискам палци поне още 2 седмици да се помътите!
Възглавничките за настрани - отдавна са ми в списъка. Та даже и за по гръб. Обаче пазарът при мен е в застой... Възглавнечките за настрани са доста практични, като се има пред вид, че бебето не трябва да спи само в едно положение, а позите за сън трябва да му се редуват всеки ден. Освен това като е подпряно настрани , вероятността да се задави , ако повърне е по-малка. Та следователно според мен тези възглавнички са както за удобство, така и за наше спокойствие. Дано да съм права, щото нали ме знаете какъв фен съм на възглавничките по принцип...
Симптоми , че раждането наближава - queenmabb както го е описала - то и при мен би трябвало да наближава  newsm78. И аз се преобръщам в леглото трудно, едвам се надигам да стана, кръстът ми се посхваща от ходене... Пък странно - коремът ми не е толкова огромен. Една приятелка днес това ми се чудеше - как на една друга нейна приятелка, която е в 5-ти месец, коремът й бил по-голям от моя...
Стрии - да му се не види Мустелата! Днес си намерих една червена стрия отстрани на кръста. Вярно, че миналата седмица въобще не се мазах, но друго такова прекъсване не съм правила... И подозирам, че ми се е получила онзи ден - като се натъпках с палачинки в една сладкарница. Веднага усетих как кожата ми около претъпканото коремче се опъва до крайност и болка... И сега к`во - да взема да спра да ям ли?
И както от няколко дни завършвам постинга - да се оплача - моят примерен мъж ме остави сама и замина на обиколка на офисите в страната. НЕ сам, а с един приятел с гаджето му. Уж много работа имал, пък вчера ми се обади от Царевец, днес от Варна - бил свършил рано и ми искаше телефона на гаджето на приятела му. Да ги немерел да се разходят. И какво се оказа - той не само по работа бил отишъл, ами и на екскурзийка - щото не бил ходил от отдавна, а после като се роди детето няколко месеца най-вероятно никъде нямало да може да ходи, щото със секцио не смеел да ме остави сама да го гледам #Cussing out #2gunfire Толкова съм разочарована, че няма накъде! И как да не се депресирам и да не ми е гадно като кисна самичка вкъщи! Той за това така се беше престарал на Св. Валентин - да ми замаже очите. То не бяха букети с орхидеи, обеци от бяло, розово и жълто злато, скъпа вечеря...

Общи условия

Активация на акаунт