ПОМОЩ!40 С температура

  • 2 968
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
lamita, много се панираш, успокой топката. В съседна тема (прочети я) описах нашия случай- Рая в събота вдигна 40,2. Смъкнах й я съвсем сама (вече имам доста приличен опит с високата температура) за 30 мин. По доктори за Т не ходим. Днес е здрава (чукам на дърво).

Така де, все пак говорим за млад и прав мъж, не за дете... Паниката ти е излишна, а на мен ми е и леко смешна. Понеже дъщеря ми винаги когато се разболява, вдига не по- малко от 40 С... Овладявам я някак, без паника. Не бих изпаднала в истерия, ако мъжът ми вдигне такава Т, честно. За какви белтъци и чудесии говориш... Остра вирусна инфекция, да, така протича най- често.
На мен ми се е случвало. Едно дете винаги можеш да го гушнеш и да го занесеш на лекар. Един 80 кг мъж е друго - започват въпросите "дали няма ей сега да я свали или да викам бърза помощ", ако припадне и не мога да звънна в Бърза помощ, как да го завлека в колата и т.н...
Сменях кърпи през 15 минути, надяваш се децата да не се събудят, проверяваш и те дали спят добре, изобщо картинката е трагикомична.
Пожелавам ти да не ти се случва.

Иначе синът ми няколко пъти е вдигал такава температура, било ми е притеснено, но не съм се чувствала толкова безпомощна, може би точно защото мъжът ми е бил винаги до мен и е помагал.

# 16
  • Мнения: 1 938
lamita, много се панираш, успокой топката. В съседна тема (прочети я) описах нашия случай- Рая в събота вдигна 40,2. Смъкнах й я съвсем сама (вече имам доста приличен опит с високата температура) за 30 мин. По доктори за Т не ходим. Днес е здрава (чукам на дърво).

Така де, все пак говорим за млад и прав мъж, не за дете... Паниката ти е излишна, а на мен ми е и леко смешна. Понеже дъщеря ми винаги когато се разболява, вдига не по- малко от 40 С... Овладявам я някак, без паника. Не бих изпаднала в истерия, ако мъжът ми вдигне такава Т, честно. За какви белтъци и чудесии говориш... Остра вирусна инфекция, да, така протича най- често.
Момичета, това си е една доста висока т-ра за голям човек. Децата понасят по-добре високата т-ра. И да - вярно е това за белтъците в човешкия организъм. При една по-висока т-ра белтъкът коагулира и е необратим процесът, за съжаление...
Да си кажа, че май аз държа рекорда по вдигане на висока т-ра - 42 градуса, след раждане и задържани плацентарни части. #Cussing out Докторите в болницата ми даваха парацетамол, течен аналгин - мускулно, перфалгам - венозно, свещичка ефералган. Въпреки това вдигнах 42 градуса, след което ме съблякоха, увиха главата ми с мокър чаршаф, тялото ми - също,  и ме поляха с оцет.

# 17
  • Мнения: 1 120
много благодаря на момичетата,който ме ''подкрепиха'' след поста ми към Тарталета
найстина не очаквах такова добро отношение.мислех,че ще ми кажете да се стегна малко и да не създавам излишни дразги във форума,но ме изненадахте  Grinning все  още има сърцати жени тук   bouquet
а на Тартела искам да се извиня,че така изригнах.обикновено това не е в стила ми и не мисля,че беше разумна постъпка.но понякога ти идва да гуша да помолиш за помощ и някой да ти отправя някаква критика (или да се заяде с теб)-целият форум е изпълнен с това.виж,начина,по който го направи Рени е съвсем друг-приех го като добронамерен съвет.не знам какви са ти били намеренията,но прозвучаха малко рязки
признавам,че се изплаших,но уплахата ми идваше най-вече от това,че найстина знам какво става става при 40С .на не малко места съм писала каква специалност уча.по цял ден като четеш за белтъци,ДНК и други от света на молекулярнатабиологията,накрая можеш да си представаиш по медицински,какво става с организма в коментираната ситуация.понякога предпочитам да не знаех за всичките тези неща-щях да съм по-спокойна
 Peace

# 18
  • Мнения: 511
нурофена като че ли деиства наи добре за температурата и аналгина.за панадола какво да кажа не съм доволна.

# 19
  • Мнения: 1 120
при него нещата се оказаха по-сериозни от грип.на всичкото отгоре една позната го видя и каза,че според нея има херпес зостер.сега ще ходиме и на дерматолог.не знам нищо за този херпес-мислех,че се проявява само при възрастни хора,и дали въобще е херпес зостер  Thinking това само професионалист ще го каже
ако някоя мама е запозната с тази болест би ли споделила малко инфо

# 20
neznam za xerpesa no e dobre da proverite babrecite neistina i ot tqx se vdiga mn. visoka temperatura.vaob6te nesa za podcenqvane.temperaturata e seriozno ne6to osobeno za vazrasten.
   sinami e na 2g i 5m.i ot izvestno vreme na vseki2 sedmici e s 40g. temperatura ve4e sam ot4aqna isledvaniqta sa dobri uj bilo ot slivici ama nikoi nee siguren

# 21
  • Мнения: 1 938
 Copy  Grinning
Херпес зостер

Херпес зостер се причинява от варицела-зостер-вирус предизвиква и заболяване от варицела у децата. След преболедуване остава траен имунитет.

След преболедуване вирусът остава в организма в латентно /неактивно/ състояние,локализиран в нервните ганглии. Болният от херпес зостер може да предаде инфекцията на дете, у което се развива варицела, ако то не е преболедувало от тази болест.

Началните признаци на херпес зостер не са характерни. Настъпва общо неразположение, слабо покачване на телесната температура и невралгични болки. След няколко дни се появяват розово-червеникави овални петна, разположени над нивото на кожата. Те се покриват с мехурчета, пълни с бистра течност. Обривът се разполага по хода на засегнатия нерв. След няколко дни мехурчетата се разпукват и на тяхното място се образува коричка, която за седмица пада. На засегнатото място ръбец не се образува. Заболяването трае 2-4 седмици, но в отделни случаи неговата продължителност е до 3-6 месеца. При замърсяване на мехурчестото съдържимо се появява допълнителна инфекция, която утежнява и удължава протичането на болестта.

Обривът се локализира най-често по хода на междуребрените нерви и е едностранен. При обрив засягащ очния нерв заболяването протича много тежко, като инфекцията се разпространява по носа, клепачите, ушната мида и външния слухов проход. В хода на такива усложнения често се засягят зрението и слуха.

За лечението на херпес зостер- инфекцията няма специфични лекарствени средства. Прилагат се обезболяващи препарати, витамин В1, витамин В12 и локално лечение с антисептични пудри. По показание се прилага специфична антихерпесна ваксина.

# 22
  • Мнения: 1 120
НЕЛЛИНА,ТИ СИ СЛЪНЦЕ   bouquet
Много ти благодаря.при него е върху клепача и едната буза

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
много благодаря на момичетата,който ме ''подкрепиха'' след поста ми към Тарталета
найстина не очаквах такова добро отношение.мислех,че ще ми кажете да се стегна малко и да не създавам излишни дразги във форума,но ме изненадахте  Grinning все  още има сърцати жени тук   bouquet
а на Тартела искам да се извиня,че така изригнах.обикновено това не е в стила ми и не мисля,че беше разумна постъпка.но понякога ти идва да гуша да помолиш за помощ и някой да ти отправя някаква критика (или да се заяде с теб)-целият форум е изпълнен с това.виж,начина,по който го направи Рени е съвсем друг-приех го като добронамерен съвет.не знам какви са ти били намеренията,но прозвучаха малко рязки

Изобщо нищо няма да казвам  smile3505 smile3505 Не съм от сърцатите жени във форума явно, ама ми е през не знам каквото... Включвам се чак сега, защото преди малко излязох от болницата, където лежах с дъщеря си. Та явно сърцатостта ми е на друго място, пазя си я за по- специални случаи...

# 24
  • Мнения: 1 120
без да се заяждам искам само да ти преразкажа случката, Тарталета
ти се изказваш негативно относно това,което съм писала,аз ти се извинявам,за нещо за което не съм виновна,а всъщност наличието на възпитание би изисквало ти да ми се извиниш,но ти не го правиш-не че ми е притрябвало.после ти отправяш още едно критично писмо към мен,че съм те изключила от ''групата на сърцатите''. (а ако те включа би било шокиращо  Shocked )
писмата ти говорят достатъчно,няма смисъл да продължавам да пиша за идилията с теб,то човек като прочете сам си прави изводи

първоначално,като прочетох какво си писала,се ядосах,но после се върнах и прочетох мненията на другите момичета и ми стана толкова хубаво на душата,че няма на къде...
знаеш ли,трябва да има хора като теб,за да може СЪРЦАТИТЕ да изпъкват и да се открояват от масата

а на сърцатите отново им благодаря   bouquet

ако обичаш повече НЕ ПИШИ в тази тема и по темата, по която дискутираме
смятам,че ще уважиш молбата ми

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ами не, не мисля да уважавам молбата ти  Peace Форумът е свободно пространство, мога да пиша и чета, където си поискам. Ти си чети ПИСМАТА на другите момичета и бъди щастлива  Hug
Спирам, но не защото си ме помолила  Naughty  Mr. Green Поне за момента темата вече не ми е интересна. Ако имам какво да кажа още някога по нея, не си мисли, че няма да го направя  newsm08

# 26
  • Мнения: 1 120
отдавна се справих с проблема,за който поисках помощ,но ако имаш съвети за сваляне на такава Т си добре дошла-все пак има и други хора,които вдигат Т,но ако мислиш да напаш и да критикуваш ...
когато се регистрираш има УСЛОВИЯ които трябва да ПРОЧЕТЕШ и отбелязваш,че се СЪГЛАСЯВАШ 
с такива писма,вие доказвате,че не сте ги чели.а ако бяхте,щяхте да знаете и да не пишете глупости
не визирам само теб,а други,който правят подобни неща!!!

Общи условия

Активация на акаунт