За проходилките???

  • 1 304
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте, мами.  bouquet
Наскоро ни подариха проходилка, за момента мисля ,че е рано, но въпроса ми е кога сложихте за пръв път детето си в проходилка  Thinking  Напоследък чувам и доста мнения против използването на  проходилка, но ако и вие смятате така, моля, дайте някаква обосновка.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
На около 7 месеца го сложих.
Аз съм ЗА тях, не виждам нищо вредно, голямо удобство са и за майката, и за детето. Синът ми досега си я ползва, преди по цял ден е бил в нея, няма никакви негативни последствия.

# 2
  • Мнения: 1 448
Аз съм против такива "улеснения"  Crossing Arms Според мен детето трябва да си следва естественото развитие - изправяне, пълзене, падане по дупе, ходене и т.н.  Naughty Педиатърката ни каза, че проходилка може да ползваме след 7-мия месец  Laughing

# 3
  • Мнения: 950
Като ходихме профилактично при ортопед той ни препоръча да ползваме проходилкаа от 6-ия месец.

# 4
  • Мнения: 209
Ами когато я хвана за ръчичките, тя сама се изправя на крака, с почти минимална помощ от мен.
Това значи ли, че е готова за проходилка?

# 5
  • София
  • Мнения: 127
проходилката е много хубаво обезопасително средство и аз съм с две ръце за. ако всичко е наред я ползвате само 3 или 4 месеца и после наистина няма нужда от нея, но така детето придобива стабилност при стоене и вървене. така както пишеш и вие сте готови. давай!

# 6
  • Мнения: 5 362
На 6 мес. я сложих.Нищо му няма на детето,никакви негативни последици Naughty

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На 6 месеца започнах да го слагам.Първо за 10-тина минути,постепенно увеличавах времето.Лично на мен много ми помогна,дребния постоянно искаше да го разхождам из къщи,така си реших проблема.И той доволен и аз можех да си свърша някоя работа.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 170
Аз сложих по-голямата си дъщеря, която бе доста неспокойно бебе,  около шестмесечна възраст.Много и хареса.Проходи на осем месеца и половина, стабилно на девет  Wink.Няма никакви последствия.  Hug

# 9
# 10
  • Мнения: 6 461
Децата ги сложих в проходилка на около 7 месеца  Wink
Не мисля,че проходилката е вредна.
На децата много има харесваше да се разхождат в къщи с нея.

Вярно има и противоположни мнения по въпроса,но имам чувството ,че ако един ден кажат ,че изобщо не е полезно да се спи в кошара , а бебетата трябва да спят прави ...много от родителите ще започнат да ги слагат така Laughing  ...(шегичка Mr. Green )

Разбира се ,че всеки родител си решава да сложи ли детето си в проходилка или не. Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Против съм. Но все пак всеки родител си решава. Дъщеря ми най-много два-три пъти да съм я сложила в проходилка. Попаднахме на много добър ортопед, който подробно ми обясни последствията от проходилките. За съжаление някои негативни последствия се проявяват след доста време. Не мога да си обясня и желанието на някои майки още от шестия месец да речем да си заврат детето в проходилка. Тогава крачетата са доста нестабилни все още.

# 12
  • Мнения: 480
Сложих Наско, когато започна да се изправя, държейки се сам по секции, дивани и т.н. Ползвахме я 3-4 месеца и не мисля, че е вредно да я използваш. Все пак ти няма да го оставиш детето да яде и спи вътре, а да си свършиш нещо или просто да отдъхнеш  Peace

# 13
  • Мнения: 4 621
Сложих Яна в проходилна малко преди да навърши 7 месеца.
Не мисля, че проходилката е вредна. Яна се чувстваше много добре и по-никакъв начин не и повлия отрицателно.

# 14
  • Мнения: 8 505
На 5.5м.Ако се използва по малко и за кратко време не вижгам нищо лошо.

Общи условия

Активация на акаунт