признак на кои болести са тъмните кръгове около очите?

  • 1 836
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 917
Мисля, че винаги съм ги имала, но в последно време взех да се замислям newsm78. Знам че ако имаш проблеми с бъбреците се появаяват тъмни кръгове, но всяка година си пускам стандартните изследвания на кръв и урина и нищо не е излизало. Признак на какво друго може да са? Питам защото ми се ще да отхвърля евентуалните здравословни причини.

# 1
  • Мнения: 1 813
Мисля, че винаги съм ги имала, но в последно време взех да се замислям newsm78. Знам че ако имаш проблеми с бъбреците се появаяват тъмни кръгове, но всяка година си пускам стандартните изследвания на кръв и урина и нищо не е излизало. Признак на какво друго може да са? Питам защото ми се ще да отхвърля евентуалните здравословни причини.
Аз имах/имам проблеми с бъбреците,но тъмни кръгове не съм имала.

# 2
  • Мнения: 6 417
Проблеми със стомаха, но най-вероятно е от преумора.

# 3
  • Мнения: 4 390
Пиеш ли достатъчно вода?
На разходки ходиш ли често?

Имам проблеми с бъбреци и стомах, но тъмни кръгове получавам изключително рядко -
ако съм имала тежка вечер и не си доспя, ако пия малко вода, ако не си покажа
носа от нас повече от 2 дни.

# 4
  • Мнения: 170
мисля че ти трябва почивка и най-вече сън.Спиш ли достатъчно?Ако имаш пролеми с бъбреците ще имаш торбички на очите не тъмни кръгове.

# 5
  • Мнения: 40
Доколкото знам тъмните кръгове се се дължат на проблеми с черния дроб.моя позната изкара хепатит и й се появиха.

# 6
  • Мнения: 5 539
Доколкото знам тъмните кръгове се се дължат на проблеми с черния дроб.моя позната изкара хепатит и й се появиха.
Точно така, черният дроб, не бъбреците!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 917
А в стандартните изследвания на кръв могат ли да се видят нередности с черния дроб? Имам спомен че влизаха и някои показатели....оплаквани яи там нямам, а и са от много години, така че щеше да излезе нещо newsm78

# 8
  • Мнения: 2 759
            Не, не излизат в ПКК мисля.. Пусни си АСАТ, АЛАТ и Гама... В Циба излиза някъде около 9-10 лв, като вътре ти е 6 лв тестовете и 3 лв консумативи. Ама нека и някой още да потвърди за тестовете (цените са си така).

# 9
Аз ги имам от около 7-8 години и се дължат най-вероятно  на лошите ми гени.

Ако се появят внезапно, можеш да се замислиш, но по принцип може да си предразположена към тях и да имаш много прозрачна кожа.

При проблем с бъбреците обикновено очите се подуват, при дехидратиране - хлътват навътре и се появяват кръгове.

# 10
  • Мнения: 4 770
Знан, че намаляването на солта и полуфабрикатите може да помогне за премахването им. Смятам ги за израз на общото състояние на организма, но едва ли са от някаква болест.

Общи условия

Активация на акаунт