ПОМОГНЕТЕ МИ.МОЛЯ ВИ

  • 651
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте.Искам да ви помоля да ми кажете от къде ще получавам майчинството си и с какъв коефицент да си го смятам по работните ни долу сам качила документа които ми даде счетовоителката .БЛАГОДАРЯ ВИ.

Родих на 24.12.06

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 00:55 от tinika

# 1
  • Мнения: 2 677
Първо, намали размера на "картинката" си.  Simple Smile
Майчинството се смята като 90% от брутната заплата, в зависимост от броя работтни дни в месеца, без удръжките.

# 2
  • Мнения: 9 050
Ами то си ви е сметнато много точно. 13,31 лева на ден.
Вас какво ви притеснява?

Това, което е писала Пуполино е вярно, но само да някъде. Обезщетението е 90% от осигурителния доход ( първата графа ), но то не може да е по-голямо от среднодневно нетното ви възнаграждение.
Във вашия случай правите следното.
Събирате доходите от първа графа, делите на сбора от работните дни и умножавате по 90%. Така се получава среднодневно от 15,05 лева.
После изчисляваме среднодневно нетното. Събирате нетните суми и също ги делите на броя на работните дни. Така се получава среднодневно нетно от 13,31 лева.
Изплаща ви се по-малката от двете суми. Т.е. 13,31 лева.
Обезщетението се изплаща за всеки работен  ден през месеца, през който сте в болничен за бременност и раждане. Т.е. има разлики в изплатените суми за различните месеци, дължащи се на различния брой работни дни.

Иначе, ще си го получавате от работодателя, а не от НОИ. ОБезщетението за отглеждане на дете до 2 години също.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 10:00 от ZinaSt

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
здравей tinika!
аз не мога да ти отговоря компетентно по въпроса за майчинството,но искам да те питам ти да не би да си христина ,с която лежахме в една стая в патологична бременност декември месец в болницата в бургас.ника и май беше същия.ако си ти много искам да си контактуваме.

# 4
здравей tinika!
аз не мога да ти отговоря компетентно по въпроса за майчинството,но искам да те питам ти да не би да си христина ,с която лежахме в една стая в патологична бременност декември месец в болницата в бургас.ника и май беше същия.ако си ти много искам да си контактуваме.

Simple Smile да аз съм Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт