Февруарска седмичка за добри новини - 19.02-25.02.2007

  • 3 593
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Добро утро, скъпи съфорумки Simple Smile Доживях и аз да пусна седмична тема! Нека това да е на късмет и тази седмица да има много и само хубави новини  Hug
 
Черпя ви с кафенце
Лека и успешна седмица от мен!

# 1
  • Мнения: 4 305
Хубава седмичка и от мен!
Слончи, сметаната на кафето ме хипнотизира. .... Embarassed Забравих какво щях да пиша Embarassed Embarassed Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте и от мен, момичета Grinning
Какво хубаво кафенце, Слончи Flutter И колко калорично Thinking
Дано да е хубава седмичката, макар и да почва мразовито. Мен вече ме тресе ПМС-то и съм доста раздразнителна. Затова много няма да говоря smile3505 Очаквам от вас добри новини!

# 3
  • Мнения: 7 716
Весела седмица и от мен. Grinning

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Успешна седмичка!
Ние днес правим спермограма и следобед сме при Док, стискайте палци  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 1 143
Весела и успешна седмица и от мен,момичета!
Жабче, стискам палци!
Аз трудно си сядам на д-то, ама да не се оплаквам, нали пишем писмо до щъркела  Wink

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Весела седмица момичета!
Не съм ви забравила, чета, но просто няма какво да споделя за съжаление.
Стискам палци на всички, които ще подават документи в касата и дано имате бърз положителен резултат!

# 7
  • Мнения: 740
Момичета, весела седмица!

Много ми е неприятно, че трябва да се оплаквам още от понеделник, че и на първа страница, но ако не го кажа на някого ще се пръсна от притеснение.
Днес ми беше казано, че полипите имат навика да се появяват отново! Cry Cry Cry Прегледа ми е на 02,03 и дотогава сигурно ще изперкам... И ако пак го има - какво, пак кюртаж ли? ... Мъкааа ...
Въобще да не ми беше казвал - поне да не го мисля две седмици ... Rolling Eyes Плаче ми се.

# 8
  • Мнения: 103
Здравейте момичета.От днес се присъединявам към Вас  Hug оказа се че и моят път ще бъде по - дълъг ноооооо няма отчайване нали така NaughtyИскам да ме извините предварително за вероятното невежество тъй като доста от нещата не са ми ясни Embarassed

# 9
  • Мнения: 4 324
Здравейте и от мен тази седмичка Simple Smile
Пожелавам много хубави емоции на всички и този път повече хубави новини.

slonchetka хубаво кафе, чак ми се допи такова Simple Smile

Жабче, то се знае че ще ти стискаме палци Simple Smile Успех! Да пишеш какво е станало!

Simma - те хубаво могат да се появят полипите отново, но пък не е задължително. Не го мисли предварително! Само се тормозиш. Стискам палци и на теб. А за оплакването - нали за това сме тук, да се подкрепяме.

tutinka - добре дошла, ама гледай да не се задтржаш дълго тук! Simple Smile Радвам се че си положително настроена, само така!

Ва, миличка, макар и да не се вясваш много тук, аз постоянно си мисля за теб!

Аз няма с какво да се похваля ... Оооо, всъщност има Simple Smile След като дълго време се опитвам да обясня на милото колко е важно да откаже цигарите, най-после разбра Simple Smile Simple Smile Simple Smile и то благодарение на Мели Simple Smile Дадох му да прочете едно нейно изречение Simple Smile и той взе че се уплаши Simple Smile Специални благодарности на Мели Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 716
Ва-ва, едни ден и ти ще се похвалиш тук. А този ден наближава. Laughing
Жабче, късмет.
Тутинка, не се притеснявай. Пиши.
Симма, вярно е, че полипите се появяват пак, но рядко и след време.
Таня, браво, че съпругът ти се влияе. И слуша. Защото моят - хич. Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 4 305
Жабче, стиснатите форумски палци винаги ми помагат. Надявам се и при вас да е така!
Simma, повяват се вярно е - но какво от това? Точно твоите няма да се появят! /не ме питай от къде знам/
tutinka добре дошла и никакво задържане! Ако искаш сподели малко повече информация за това, през което сте минали като изследвания до момента.
Верити, като го прочетох много се зарадвах, категорично, точно и ясно: "Не, няма да пушите! Не, не може просто да ги намалите! Ако искате да имате здрави деца, спрете да пушите днес!" Друго е да го каже лекар. Дано повече мъже се "постреснат", както всички знаем - ефект има.
На своя глава освен пролактин днес си пуснах пак лх, да видим дали изобщо се вдига тая пущина. После като излезат резултатите ще има пък да се чудя защо са такива - луда работа.

# 12
  • Мнения: 4 324
Аха, ей за туй червенето става въпрос! Simple Smile Това му дадох да чете, ама отпред като си е дала всичката информация Мели, много хубаво повлия на милото .... Simple Smile

Вера, нали си знаеш че палци има и за теб Simple Smile

Лали, твоичкият колко пуши, ние правихме почти една кутия на ден. Забременях, няколко месеца след като той ги беше отказал .... Иди обаче му обяснявай ..... Сега съм му обещала че ще го водя за ръчичка на спермограма за да се увери сам!

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 14:38 от Верити

# 13
  • Мнения: 103
Много Ви благодаря за топлото посрещане HugАз все още съм доста объркана ,но ще се опитам накратко да разкажа историята ни.Опитите ни за бебче са вече от 1г. и 2 месеца изследванията. през коита ме минали са:
1. Спермограма - нормална
2.Репродуктивни хормони-всички в норма
3.Хормони на щитовидната жлеза+ТАТ И МАТ пак в норма
4.Хламидии- отрицателен
При прегледите всичко си е изглеждаше нормално уж и овулация имах и така до преди няколко дни наложи се да си сменя лекарката, реших да направя фоликуметрия при което се оказа,че при 27 дневен цикъл на 17 ден все още не се е  спукал фоликула и въпреки че ми е малко странно newsm78 лекарката започна веднага да ми говори за Луф синдром и така ето ме тук при Вас  bouquet
П.П. забравих да спомена че от 2-3 месеца нямам характерната ЦС преди овулация а в същото време тестовете и БТ показват все едно е имало Ову.

# 14
  • Мнения: 939
Весела седмичка и от мен! Дано проблемите при вас се оправят възможно по- скоро! Аз ще бъда по- активна вече, защото възобновявам борбата и .... да видим какво ще стане.

Исках да ви питам нещо и забравих.
Няма да отварям нова тема, а и не съм сигурна дали сте го коментирали до сега, но на мен ми омръзна! Ще обясня защо:
Омъжих се късно и сега съм на 30 г. ОТкакто съм семейна който и да ме види все първите въпроси са "няма ли да мислите за дете", "хайде, раждай, защото ти е време" и сещате се - все от тоя род подмятания, че и преки въпроси защо нямам дете и да раждам вече.... Не ми пука много- много от такива въпроси - в смисъл - аз до скоро не исках дете и не се притеснявах от такива неща, но след каторазбрах, че и да искам - няма да ми е лесно да забремениея, а и след като реших, че искам дете, сега тези въпроси много ме изнервят.
Аз не съм човек, който ще пита другите защо са плешиви, космати, защо косата им цъфти или защо не са си измили зъбите и подобни неща. А и не се интересувам кой, кога, къде и т.н. Защо, тогава, някой трябва да ми се бърка в моя живот? Дразня се. Може да не е мястото тук за това мнение, но искам да ви питам как вие реагирате и отговаряте на такива забележки. Да не говоря, че това са подмятания на възрастни хора, които, предполагам, че имат достатъчно богата обща култура, че да им светне в някоя мозъчна клетка, че може и да има проблем по този въпрос, или просто да не искам да имам дете....
 newsm78 излях си мъката, извинете.  bouquet

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 15:39 от Mi6inkata

# 15
  • Мнения: 195
"Не, няма да пушите! Не, не може просто да ги намалите! Ако искате да имате здрави деца, спрете да пушите днес!"

ОК, ама като никога не сме пушили и двамата и пиенето ни се свежда до 1 чаша бира или вино и то от време на време, пак сме с лоша спермограма. Вярно, че живеем позастояло и повече пред компютрите, но възможно ли е само по тази причина показателите да са лоши?

# 16
  • Мнения: 4 305
Symphony , ставаше въпрос, че когато забременяването е проблемно по една или друга причина, цигарите само влошават положението. Опитайте се да диагностицирате причината за положението, в което сте в момента. Причините могат да са хормонални, генетични, възпаление и т.н. А понякога за съжаление така и не става ясно точно защо Sad
tutinka Тест за проходимост не сте правили, нали? Добре е да направиш, ако ти е чиста микробиологията. Продължавай с фоликуметрията. Възможно е просто този цикъл да е единичен, сам за себе си. Спермограмата къде е правена? В център по репродуктивна медицина или в обикновена лаборатория? Като време опити, нито е много, нито малко, но достатъчно да се обърнете към център по стерилитет. Обикновените гинеколози, колкото и прехвалени да са те, често ти губят само времето.
Жабе, чакам да ме зарадваш ... Mr. Green

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ей ме на  Crazy

Давам отчета, макар че няма кой знае колко за хвалене. Пак имаме леко подобрение в спермограмата, този път я направихме при д-р Владимиров. Е, отново сме си за ин витро, но все пак е нещо, особено пък като сравня с първата спермограма от миналото лято - някои показатели са скочили двойно, други - четворно  Blush
 Аз покрай многото стрес този месец или ще имам ановулаторен цикъл или ще е много дълъг, та май няма да го чакаме ами ще пия Дуфастон да го предизвикваме. Иии другия цикъл ще правя цветна снимка на тръбите /не намерих емотикон за страхххх  Crazy/.
До края на седмицата се надявам да се похваля и с подадени документи в касата   Sunglasses
До края на седмицата пък ще стана и леля на едно дългоочаквано бебоче, сътворено в една от софийските клиники по стерилитет  Blush

Тутинка добре дошла и да не се задържаш дълго!

Репликата за цигарите е култова, да.  Laughing

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 18:08 от Жабче

# 18
  • Мнения: 3 376
Весела седмичка и от мен! Стискам палци да няма лоши новини   bouquet Леа, на теб или да ти дойде по-бързо и безболезнено, или хич да не ти дойде  Peace

Жаби, поздравления за подобрения резултат! Макар и малко, всичко е от значение  Peace

Аз тази сутрин бях при Стаменов, ама още не ми е казал какво ще ме прави с таз ендо киста  newsm78

Верити, много се радвам за мъжа ти!  Peace Бебеправенето изисква усилия и от двете страни. Сигурна съм, че скоро ще бъдат възнаградени при вас  Praynig Praynig Praynig

Симфъни, моето лично мнение е, че не е възможно от тия инцидентни чашки показателите да са лоши. По-скоро другите фактори, които изброи. Ако положението не е трагично, почвайте да се борите чрез изписаното от лекаря + по-малко стрес в ежедневието и повече движение.

Мишинката, съвсем права си за вмешателството... Този проблем го имат повечето момичета, и е също толкова дразнещо колкото и доброжелателните съвети от рода на "Не го мислете и ще стане"  #2gunfire Но други работи ми късат сърцето. Вчера най-добрата ми приятелка от ученическите години, която е сама след тежка раздяла, ми се жална, че искала семейство, дом, деца... Сърце не ми даде да й кажа: "И аз ги искам"  Cry Нямаше да ми повярва, че болката да не можеш да забременееш е съизмерима с нейната...

# 19
  • София
  • Мнения: 4 272
Гризка, предпочитам хич да не ми идва, защото откакто направих лапароскопия, М. е съвсем безболезнен, нищо не усещам. А пък аз предпочитам да усетя, че съм бременна Wink
Жабче, поздравления за спермограмата Peace И аз смятам да водя моя мъж в случай, че и този месец нищо не сме направили. От 1 г. не му е правена и не знам дали не са се влошили иначе добрите показатели. Даже и аз съм се насочила към Владимиров, но я ми кажи - колко дни предварително трябва да запиша час?
Мишинка, гадно е това с подмятанията. И на мен все ми се казва: "Хайде, какво чакате? Време ви е за второ!" Винаги ще има нетактични хора. Преглътнала съм го някак щом и собствената ми майка все ме пита, въпреки че знае проблемите ми.

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Леа ние запазихме часа доста рано понеже искахме задължително да бъде в понеделник сутринта... тоест 5 дни предварително  Embarassed През уикенда не работят. А днес мъжът ми каза че чакал повече от час да се освободи стаичката въпреки запазения час, всички жени били прегледани, а в чакалнята останали само мъже  hahaha

# 21
  • Мнения: 4 305
 Party Party PartyЖабче, браво за добрите резултати! Малко може да е, но ще ви е от полза.
Подмятания още нямаме, поне не директно. Ако има някой, който да се осмели - усещам, че ще има жертви!
Днес сме шампиони - първи ден, а вече сме на втора страница  Mr. Green!

# 22
  • Мнения: 7 716
Таня,  по една кутия средно, ама аз много се карам и тръшкам и в мое присъствие не давам. Най-много пуши на нощните дежурства. Twisted Evil По една кутия за 12 часа. Twisted Evil След това още и така.

# 23
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ВА ВА - радвам се че се вясна!   bouquet
ЛЕИЧКЕ, след като се притесняваш, направете една спермограма. Пожеланията ми към теб са да е добра, а М. да те подмине за дълъг период от време.
ЖАБЧЕ, поздравления за добрите резултати.
МИШАНКЕ, в "Искам бебе" имаше цяла тема  по този повод. Ще се разтърся малко за да я открия. Масово се задават въпроси от този род. Непонятно ми е, но и аз съм от потърпевшите.
СИММА, не бъди тъжничка и недей още от сега да го мислиш. Няма причина да се страхуваш и да се натоварваш психически, за нещо което не е станало...в смисъл изчакай резултатите и не забравяй че имаш стиснатите палци на всяка една от нас.......а те помагат винаги!

п.п. Зарадвах се като видях колко много сте изписали. Може и малко странно да ви прозвучи, но ми липсват седмичните теми с по двадесет и няколко страници на седмица.

# 24
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Прерових всички теми в ИСКАМ БЕБЕ и не открих темичката. Явно е заминала в АРХИВА. Сори!

# 25
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Рози тази ли е темата Embarassed : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154401.0

Вярно сме приказливи тази седмица обаче  Mr. Green

Гризка Стаменов днес май не беше особено приказлив като цяло, голяма лудница беше следобед...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 272
Добър ден Wink Хайде поспаланки, вижте хубавото слънчице Sunglasses Разписвам се само, за да ви пожелая каквото е времето, такова да е и настроението ви днес Grinning

# 27
  • Мнения: 4 305
Сутринта си взех резултатите, за пролактин ми изглежда като да е добре:
Пролактин 462 /34-581/
ЛХ 6,14 , обаче не знам към коя фаза да го отнеса. Правих изследване на 14-тия ден, а според мен овулацията беше или на 11 или на 12-тия. Не съм сигурна, защото за момента разчитам само на усещанията си. БТ не меря отдавна. До сега не съм се лъгала така, но знам ли. Та моя логика излиза, че съм в лутеална фаза с граници /0,4-20/. Яд ме е, че не можах да хвана пик, ако е имало такъв и да видим какви са били стойностите тогава.

# 28
  • Мнения: 471
Жабче, браво за резултатите, важното е, че има подобрение, а и като казваш двойно и четворно подобрение, така ми вдъхваш надежда. И аз мисля скоро да пращам мъжа да прави нова спермограма, но ми е малко притеснено дали след всички изпити хапове ще има резултат.
Vera, харесват ми тези стойности на пролактина. Хубаво е, че и ЛХ-то все пак си се покачва. Айде, искам вече само хубави новини да чувам от теб  Hug
Приятен и ползотворен да е днешният слънчев ден за всички   bouquet

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 10:21 от slonchetka

# 29
  • Мнения: 103
Здравейте и от мен  Simple SmileМного се радвам за хубавите резултати на Жабче и Вера,дано скоро си Ви опозная по-добре BlushМалко ми е изтормозено ,днес съм на лекар и може би малко по-късно ще ви поизмъчвам с въпросчета Mr. GreenМного хубав ден за всички

# 30
  • Мнения: 4 324
Вера, проалтина ти е много добре, ама като знаеше (или поне си предполагала) че овулацията в е минала, за какво го пусна този ЛХ? Ще ти се карам - ей на - хубави резулатити и пак се притесняваш. Установила съм, че ние не може да не си задаваме въпроси Simple Smile Днес си отличничка Simple Smile Все с такива новини да се появяваш Simple Smile Всъщност във фоликулярната фаза какви са рефернтните стойности на ЛХ?

Lali те нашите мъжовци си приличат по пушенето ... Аз успях (поне за сега де) да го убедя да ги спре, пожелавам и ти да успееш!

Ама ние и друга отличничка си имаме Simple Smile Жабче, браво за подобренията Simple Smile

Tutinka - стискам палци от лекаря да се върнеш с добри новини Simple Smile

# 31
  • Мнения: 740
Ей днес във Варна е направо лято! Sunglasses

Благодаря момичета за добрите думи. Чакам си, трепери ми под лъжичката, но кротувам Simple Smile
На постигналите напредък - браво! Hug

Аз се присъединявам към "клуба" на момичетата във война с мъже - пушачи. Таман го бях понатиснала да ги намали значително и докато си почивам след кюртажа .... пак се разпаса.  #Cussing out
Въобще не трябва да се оставят без контрол #2gunfire
А имам и друг проблем - ако не му подам хапчетата в ръката, не посяга към тях. Като го питам защо - отговаря - ами ти не ми ги даде ooooh! Е, като съм често в командировка - как ще стане - на вратата на хладилника ли да ги залепя newsm78 -

# 32
  • Мнения: 4 305
На мене проблема ми е LH. Досега винаги като съм го мерила е бил много лош. Във фоликулярна фаза:
при първото изследване - /четвърти ден/ LH 0.81 /1-18/,  FSH 6.80
а вторият път -  /трети ден/ LH 0,51 /1-18/ FSH 4.33
Ниските стойности на ЛХ говорят за некачественост на фоликула и слаб отговор на яйчниците при стимулация. Което ужасно ме плаши.  По правило около овулация ЛХ нали трябва да се вдигне рязко и след това пак рязко пада. Чисто ей така за мен си ме интересуваше дали изобщо се променят стойностите ми и как варират. Crazy

# 33
  • Мнения: 4 324
Вера, ами ако на 14-ти ден точно е бил пика и преценката ти за овулацията е лъжлива, то тогава са ти добре стойностите сега. Поне знаеш ли колко ти е дължината на лутеалната фаза, така ще се ориентираме кога горе -долу ти е била овулацията и през коя фаза си изследвала ЛХ (ама това ще стане като ти дойде де Wink ). В която и да е фаза, стойността ти е 6.14 и е добре. Охх, не знам - много мислим ми се струва. Все пак имаш повишение на ЛХ в сравнение с предните измервания. 

# 34
  • Мнения: 4 305
По данни на новата лаборатория, в която правих изследване, границите на стойностите на LH за различните фази са:
фоликулярна 1-18;
овулация 24-105 Shocked;
лутеална фаза 0,4-20
постменопауза 15-62
Трудно мога да се ориентирам по дължината на лутеалната фаза, защото често при мен просто такава липсва  #Crazy Важното в случая е, че знам че се повишава и че стойност 6, 7 и т.н не е невъзможна. Тази седмица ще говоря с ендокриноложката и ще чуя и нейното мнение.

# 35
  • Мнения: 103
Ето ме пак малко по-спокойна и още по- щастлива Mr. Greenпукнал се е тоз пуст Фоликул.Другия месец продължаваме с фоликуметрия а по-другия ще следва цветна снимка на тръби.Много Ви благодаря че Ви има  bouquet

# 36
  • Varna
  • Мнения: 1 094
пукнал се е тоз пуст Фоликул.Другия месец продължаваме с фоликуметрия а по-другия ще следва цветна снимка на тръби.
Браво за хубавата новина и добрия план, които сте начертали с док.  Peace

# 37
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ЖАБЧО, не е тази тема. Онази явно са я затирили в архива. Ще пусна по-късно търсачката или ще си прегледам старите постинги и се надявам да я открия. Мерси!!!  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 950
Привет момичета  bouquet

Браво на Слончи за темата Hug, Жабче браво за спермитата на твоето момче Hug
Ние също бяхме правили спермограма при Владимиров и бях запазила час може би 3, 4 дни предварително.
Симма, и аз съм с махнат полип. Но да ти кажа това, че се появявали отново хич, ама хич не ме притеснява. Laughing Предавам от моето спокойствие и на теб Heart Eyes
tutinka, добре дошла  bouquet Laughing. Пожелавам ти да следваш набелязания план и скоро да ни се похвалиш. Laughing
Гризок Hug
Верити, много се радвам, че си успяла да намериш точния и верния начин да откажеш мъжа от цигарите Hug
Моят мъж вече 2 месеца не пуши, пушеше по кутия и половина до две на ден и така цели 13 години. Нищо не беше в състояние да го накара да спре. Нито разговорите с д-р Стаменов и д-р Кацаров нито моите научно подплатени обяснения Mr. Green. Това до деня, в който ми дойде след неуспешното ИКСИ, от онзи момент нататък той спря. Не е запалил нито една цигара, мислехме, че ще му се отрази, ще е изнервен и т.н., но се оказа, че го понася доста добре.
Понякога си се чудя, защо трябваше да имаме неуспешен първи опит за да го направи???
Сега чакам с нетърпение да мине още един месец за да направим контролна спермограма.
Иначе за лекарствата и той не ги пие сам, трябва да му ги давам аз в ръцете, но с това съм се примирила Mr. Green

Иначе моя час за срещата с док се отмени за 28-02-2007, та за сега няма какво да споделя. Имам и много работа, но ще хвърлям по едно око тук да ви наглеждам Laughing

Хубава седмица Hug  bouquet

# 39
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Цветунке не можем го разбра мъжкото мислене май  Rolling Eyes За някои неща трябва да опре ножа до кокал за да се решат на действие. Моят отиде на спермограма след като 3 дена се тръшках че ми е дошло за пореден път след хубава графика на БТ, а кварталната гинеколожка ми наговори куп глупости за липса на овулация и стимулация с Клостил... Лекарствата като цяло ги пие, но трябва да му напомням от време на време. На определени интервали му секва мерака и започваме преговори, най-добре му действа подобрението на поредната спермограма - тогава се ентусиазира и започва сам да ме пита какво да пие  Laughing

Слончи дано имате подобрение  Praynig А иначе наистина някои показатели при нас са скочили от 2 до почти 4 пъти от юли миналата година, но това не променя съществено нещата за съжаление  Sad Морфологията от 3 е станала 7, бройката от 3.8 вече е 13.7 млн/мл, а подвижността от 10 вече 24%.

Сима стискам палци  Peace

# 40
  • Мнения: 1 329
Хелоу и от мен,

имам 2 новини за хвалба:

1. Моя мъж днес е рожденник и по този повид ви черпя



2. Имам записан час при док на 08-03. След това ще докладвам

3. Работа и пак работа, но това не е за хвалене, а за оплакване Crazy

Очаквам от Вас хубави новини

# 41
  • Мнения: 4 305
Кари-Дари , да ти е жив и здрав рожденника!
Благодаря за почерпката, с тия бонбони мисля да не  вечерям  Crazy

# 42
  • Мнения: 1 143
Ето ме отново, момичета. Вече мога да се похваля - мина трансфера, и то напълно безболезнено!!!! За вас това сигурно е нещо нормално, но аз преживях ужасяващо болезнена инсеминация при един друг доктор, и сега просто не повярвах, когато Стаменов приключи с манипулацията и се изправи.  ДоктореHug Hug Hug !!!  Накрая имах и бонус - иглотерапия! Ехеееее...
Толкова бях развълнувана от всичко, което се случи (и от ембриончетата, които видях преди трансфера), че накрая просто си стиснахме ръцете и си тръгнахме и аз забравих дори да благодаря на Док. и на целия екип, които бяха безкрайно внимателни. Независимо от крайния резултат - благодаря им много, защото те направиха доста повече от това, просто да си свършат работата. Не искам да правя реклама тук, истината е че съм много развълнувана и искам да го споделя с вас. Благодарение на вас стигнах до този лекар и екипа му. Сега остава чакането.  Praynig

# 43
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Дари жив и здрав да ти е рожденикът   bouquet

Шош радвам се че е минало толкова добре  Hug Стискам палци да е ползотворно чакането сега  Praynig Колко ембриона ти върнаха?

# 44
  • Мнения: 4 324
Шоши Simple Smile много, ама наистина много стискам палци

Дари, да ти е жив и здрав рожденника и много да те слуша Simple Smile

# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Шошко - успех. Следя си те... и дано като с ЛЕкси стане - да си те следя и другаде
Стискам палци

НА всички ви - хубава седмица

ДАнидан - ако влезне - специални прегръдки!

# 46
  • Мнения: 740
Шошка, така ми стане приятно, като прочетох колко добре е минало. Стискам силно палци за крайния резултат и ти желая много спокойно чакане!!!  love001
Дари, да ти е живи  и здрав мъжа и мноого да те радва newsm51

# 47
  • Мнения: 471
Леле, Жабче, сега видях резултатите ви и толкова се развълнувах - прочетох ги и на моя мъж, за да го мотивирам малко и да продължава с лекарствата (които и той като повечето мъже, без напомняне забравя да пие). Много са хубави резултатите  Hug
Дари, Честит рожден ден на мъжа ти! Да е здрав и да те дарява с много любов Wink
Шоши, стискай сега здраво краката Simple Smile А ако може да ми пишеш малко по-подробно за иглотерапията, че и на мен ми се ще следващия път да пробвам.

# 48
  • Мнения: 7 716
Шошката, стискам палци.

# 49
  • Мнения: 1 143
Благодаря, момичета. Върнаха ми 6 ембриона. Така реши Док., за по-голяма сигурност. След това ще видим.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Шоши, и аз много ще ти стискам палци  Praynig Дано положителното преживяване при трансфера е добра поличба  Peace

Дари, честит ти рожденник  Heart Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 4 272
Дарилка, честит ти рожденик! Много, много да се обичате Heart Eyes а той много да те слуша Wink
Шошка, силно стискам палци и се надявам ти да си следващата, която ще ни зарадва с новина за близнаци Peace

# 52
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Шошката успех!
Благодая за милите думи момичета.
Липсва ми бебеправенето, споделянето, надеждите, тревогите дори

# 53
  • Мнения: 553
Шоши, и от мен много  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover  Hug
Това с иглотерапията явно е нещо ново в клиниката  Simple Smile Сигурна съм, че ще помогне  Hug

Дарилка, да ти е жив и здрав рожденникът и много да се обичате двамата   bouquet  bouquet  bouquet

wa_wa, разбирам те мила  Hug И на мен хем ми липсва активността на бебешкия фронт, хем като си помисля за ново начало и се ужасявам, че може пак да е с неуспешен край  Confused

Лек ден на всички  Hug  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 7 242
Шошка, стискам палци много силно  newsm10

Дарилка, мерси за почерпката Grinning Да ти е жив и здрав рожденникът, желая му всичко най-хубаво  bouquet

# 55
  • Мнения: 390
Здравейте и от мен,момичета!
Не пиша ,но всеки ден ви чета. Hug
Сега се включвам,за да стисна силно палци за shoshkata .И да и пожелая успех!!!
Дари,да ти е жив и здрав вчерашният рожденник.Да те обича и уважава много!Чакаме резултати на 8.03(хубава дата  Simple Smile
Любов и слънце на всички!

# 56
  • Мнения: 1 950
shoshkata , стискам и аз силно палци Praynig. Припомних си и моя трансфер и вълнението, напълно те разбирам Hug. Сега си почивай и се наслаждавай на момента. Laughing





wa_wa, разбирам те мила  Hug И на мен хем ми липсва активността на бебешкия фронт, хем като си помисля за ново начало и се ужасявам, че може пак да е с неуспешен край  Confused




И аз се чувствам така, точно поради този факт съм решила малко преди следващия опит и по време на процедурата да се обърна към добър психотерапевт. Дето се вика заедно да извървим този път.

# 57
  • Мнения: 1 329
Благодаря ви момичета за пожеланията. Дано да се сбъднат.

Шоши
, стискам палци и желая търпение и успех! Peace

# 58
  • Мнения: 122
Добро утро момичета,аз започвам деня с чаша кафе,на фона на песента A Pain That I'm Used to -сега се замислих колко подходящо заглавие предвид факта, че чакам лелката да дойде днес,и сигурно пак ще боли като за световно.. Close! Кофтито е,че трябва от 1-ви ден да започна Декапептил 0,1 по една на ден,а имаме само 5 ампули (трябват още 10) - нямаше повече в аптеката на Брегалница миналата седмица,а вчера е нямало НИКЪДЕ във Варна Shocked!вече пуснах тема за това в Зачатие,ако днес през деня не успеем с мъжа ми да изнамерим(пуснали сме всякакви връзки,в София сме задействали който можем също,но май и там няма засега:cry: ),та до довечера ако няма нищо и тук ще пусна тема...
Успешна седмица на всички ви! Hug
Шоши стискам ти палци,ама много!!! fingerscrossed EFP

# 59
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ох, момичета имам нужда от палците ви  Cry Нали ви казах че си чакам племенницата да се роди, но има проблем - според ехографа от 20 дни не е наддала и грам и отложиха секциото, защото е около 2 кг в края на 37ма седмица, а майката е с високо кръвно и я следят. Всички сме адски притеснени.

Counterfeit стискам палци, дано намерите нужното лекарство навреме Praynig

# 60
  • Мнения: 1 441
Жабче, с вас сме. Вярвам, че всичко ще се оправи и ще завърши добре.

Дари, честит ти рожденик на патерици. Да ти и жив и здрав и ти пожелавам в скоро време да му направиш най-големия подарък.  Laughing  И моята сестричка има рожден ден на 20 февруари.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 9 087
Бан-че, снощи те сънувах Embarassed Ама не си спомням какво...
Жабче, моля се всичко с бебо да е наред Praynig

# 62
  • Мнения: 471
Жабче, стискам палци всичко да е наред.  Hug

# 63
  • Мнения: 740
Жабче, и аз стискам палци и вярвам в добрия изход за всички.
Counterfeit абсолютно никъде във Варна ли няма? А в аптеката на МД?

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
shoshkata , успех мила  thumbsup. Иамам добро предчувствие - дано се похвалиш след две седмици.
Жабче, дано всичко с бебчето да е наред. Моля се за това Praynig 
Приятен ден на всички
  bouquet

# 65
  • Мнения: 4 305
Жабче, всичко ще е наред! Не е рядко да се сгреши в килограмите към края на бременността. Дори да е така ще си имате една малечка палечка в семейството, която да ви радва!
Искрено се надявам раждането да мине без усложнения!
Шоши, цялата наша къща /мъжо и аз/ се молим да се захване поне едно бебенце! Успех мила  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 1 950
Жабче, стискам силно палци всичко да е наред с малката душица и майка и Praynig

Бан-че радвам се да те видя Laughing
Шоши с теб сме Hug Praynig

# 67
  • Мнения: 553
Жабче, много  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed и  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover и от мен  Hug Дано да е грешка  Praynig  Praynig Praynig Praynig Сега си спомням, че и на сестра ми с втората племенница й бяха казали, че бебчето е малко, не расте и др. такива малко преди термина й, пък накрая тя се роди съвсем нормална на килограми (около 3.5 ако не се лъжа).

Лек ден на всички от мен   bouquet

# 68
  • Мнения: 122
Ох, момичета имам нужда от палците ви  Cry Нали ви казах че си чакам племенницата да се роди, но има проблем - според ехографа от 20 дни не е наддала и грам и отложиха секциото, защото е около 2 кг в края на 37ма седмица, а майката е с високо кръвно и я следят. Всички сме адски притеснени.

Counterfeit стискам палци, дано намерите нужното лекарство навреме Praynig
Жабче дано всичко е наред,стискам палци!!!!!!
Да се отчета и аз набързо - благодарение на Peta,която ми даде телефоните на една аптека ,успях да направя поръчка и ми обещаха доставка на декапептила в събота!! Благодаря от сърце,Peta!!!!!!!!!!!!!!!  newsm74  love001

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 21:27 от Counterfeit

# 69
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Момичета, благодаря за палците, дано всичко е наред  Hug Аз утре заминавам, така че ви пожелавам приятен уикенд!

Counterfeit браво!

# 70
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Благодаря от сърце,Peta!!!!!!!!!!!!!!! 
Няма защо, сигурна съм, че и ти на мое място би постъпила по същия начин.
 Жабче, моля се с малката душичка всичко да е наред.  Praynig

# 71
  • Мнения: 4 324
Жабче, ще се моля и аз за племенничката ти, дано всичко е наред с мамата и малката принцеса!

# 72
  • Мнения: 7 716
Ва-ва, гледай на този етап като вече отминал. Така ще оцениш по-добре бъдещето, което те чака. А то е красиво. И с други грижи. Laughing

Жабче, понякога има разминаване в апаратите, лекарят не оценява добре размера, по-всяка вероятност няма проблем. Често срещано е лекарите да измерят по-малко бебе, а то се ражда по-голямо.

# 73
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравейте, скъпи приятелки.   bouquet
   Не мога да се стърпя и ви черпя с парче тортичка и чаша шампанско./ Жалко, че  е виртуално де, но все пак за момент ще си представя, че сме заедно/
   Повода не е много-много за хвалене  Embarassed. Днес прибавям още една годинка мъдрост
.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 11:54 от GOLDEN ROSE

# 74
  • Мнения: 1 143
Жабче, стискам палци за малкото съкровище! Надявам се всичко да е наред и притесненията ви да са били напразни!  Hug

Голди, Голди....  А исках да отслабвам.... Но пък е страхотно!  : newsm22   newsm24    coolcool

# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Леле, Голдънче, хуквам за торта  Joy И без това цяла сутрин ми се ядат вафли, направо ме довърши  Laughing А какъв е поводът? А ти как си?  Heart Eyes

И аз ще стискам палци за малкото Жабче  Hug

# 76
  • Мнения: 547
Ако съм разбрало правилно повода за почерпката - Честит Рожден Ден,Розичке!Желая ти здраве-на теб и всички които обичаш!Желая ти успех и късмет във всичко което е важно за теб!Желая ти на следващата торта за рождения ти ден да има една свещичка повече-пламъчето на твоята сбъдната мечта!Желая ти всеки делник да прилича на празник с подкрепата и любовта на всички които обичаш и те обичат! Hug   bouquet

# 77
  • Мнения: 4 324
GOLDEN ROSE честит рожден ден Simple Smile
Пожелавам ти много здраве, щастие и едно малко и здраво бебешорче Simple Smile
Весело изкарване на празника и наздраве Simple Smile

Ние довечера ще празнуваме рожденият ден на един приятел, родени сте на една и съща дата, включително и годината Wink Ще пия чаша вино за твое здраве Simple Smile

Жабче, нчкакви новини около племенничката?

# 78
  • Мнения: 740
Честит Рожден Ден, Голдън Роуз! Желая ти много любов, късмет и сбъднати мечти!  bouquet

# 79
  • Мнения: 1 950
Голди и тук честит рожден ден мила Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet
Знаеш какви са ми пожеланията, от цялото си сърце искам да се сбъднат Hug Praynig
Много хубав празник ти пожелавам, а ние с една обща наша приятелка тази вечер ще пийнем по една чаша винце за твое здраве Laughing Hug

Момичета хубав уикенд ви пожелавам  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 441
Мила Голди,
Честит Рожден Ден! Пожелавам ти много, много здраве, сила и вяра, по-малко сълзи в очите и повече усмивки по лицето. Бъди винаги обичана и желана от мъжа до теб, а такава любав няма как да не даде резултат!   Heart Eyes
Весело изкарване на празника 
   bouquet

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 14:21 от BAN

# 81
  • Мнения: 1 143
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ГОЛДИ!Аз ли не го видях преди малко или хормоните ми пречат да виждам?  Laughing
Смело свещите духни и за възрастта недей мисли! Твоите желания нека станат мои пожелания!   Two Hearts Tada

# 82
  • Мнения: 553
Голди, честит рожден ден   bouquet Пожелания за много усмивки и сбъдване на всички мечти  Hug

Приятни почивни дни от мен на всички  Hug

# 83
  • Варна
  • Мнения: 3 885
 smile3555
Шоши, и мен явно ме блъскат хормоните  Laughing

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, СЛЪНЧЕВА РОЗИЧКЕ   smile3525
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ОТ СЪРЦЕ МНОГО УСМИВКИ, МНОГО ЛЮБОВ И МНОГО РИТНИЧЕТА В КОРЕМЧЕТО -
МИНИМУМ ТОЛКОВА  newsm63

 Grinning

# 84
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
МОМИЧЕТА, БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА КРАСИВИТЕ ПОЖЕЛАНИЯ!!! Да ви се връщат стократно.   bouquet

# 85
  • Мнения: 2 120
Розичке, скъпа приятелко, Честит празничен ден.Пожелавам ти най-прекрасната и щастлива година, на осъществените мечти, сбъднатите блянове и разбирателството и любовта. Прегръщам те много, много силно. Весело изкарване на твоя ден. Hug

Шошката стискам ти палци  и признавам, доста се развълнувах, когато четох за трансфера. Успех.

Жабче не се притеснявай, всичко ще е наред.

Каритоооо, със закъснение честит рожденик.

Леичке, палците ми са стиснати.

Цветунчо, като намериш психиатъра, го давай насам, че нещо съм се сдухала. Може и от настъпващата пролет да е.

wa-wa, на мен никак няма да ми липсва правенето на бебе ако съм забременяла примерно. Направо ми е като воденичен камък.
Убих си романтиката заради тези почасови изстъпления на сексуалния фронт.
Да ти се спи ама да вириш крака, да навиваш часовници, белким прихванеш нещо. Луда работа.

Хайде, хубав уикенд на всички.

# 86
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Честит рожден ден Розичке!  bouquet  bouquet
Лали  Hug Hug Hug
ние пре нощта сме се наводнили и  Cry
Още не се бях нарадвала на новата къща и пак започваме ремонт Sad Cry Tired

# 87
  • Мнения: 7 716
Голдън роуз, честит празник! Laughing
Ва-ва, ама сега имаш опит и ще стане по-бързо. Wink

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 19:56 от Lali

# 88
  • Мнения: 939
GOLDEN ROSE, ЧРД!  newsm51 smile3525
Утре с половинката сме на андролог. Стискайте палци, че са ме хванали нервите цял ден и бълвам огън и жупел на всички страни. Сценичната ми треска не ме е тресла така  Laughing #Crazy hahaha

# 89
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Голдънче, дано зло да те забрави както аз днес!
Желая ти много зздраве и любов, а другото - то ще дойде - е може би не веднага, но вярвам, че ще стане
мисля, че ти ми писа за хламиди преди година и нещо, а може и повече - не съм те забравила и мисля си, че скоро слънцето ще изгрее и на твоята улица!
а до тогава - дано имаш необходимата любов и нужните грижи и подкрепа за да продължиш напред !

# 90
  • Мнения: 1 143
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички именници!
        Да ви е живо и здраво името! 
                 bouquet  bouquet  bouquet

# 91
  • Мнения: 7 716
Честит празник. Laughing

# 92
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Честит празник!  bouquet
Mi6inkata дано новините са добри

# 93
  • Мнения: 939
Честит Имен ден на празнуващите!
Бързам да дам отчет: след едночасов път от 60 км дължина (беше заледено и неопесъчено) в едната посока, стигнахме навреме и направихме консултация с андролог. Има надежда!  Praynig Praynig Hug Според него чрез лекарства нещата ще се оправят, и ако при мен всичко е наред - ще забременея по нормален път. Но каза, че ако сега някоя мацка тръгне да съди половинката ми за бащинство  smile3515 fight bash #2gunfire, лично професорът ще се яви в негова защита, че е невинен.  smile3508 newsm45 smile3518
Но поне е сигурен, че след изследванията на хормони и еякулат в Цибалаб и при проф. д-р А. Малеева (за които още никакви отзиви не съм потърсила във форума), ще назначи лечение и след това.... Нищо повече няма да кажа - само се моля след изследванията (които нямам идея още кога ще правим), да няма лоши резултати. Сега погледнах ценовата листа на Цибалаб и  smile3511 (по- скоро ми настръхна косата), но това да ни е проблемът - пари се изкарват, важното е другото да се оправи.  newsm17
Чувствам се обнадеждена, въпреки тръпките от очакване на изследванията.

# 94
  • Мнения: 902
Mi6inkata, НЕ ПРАВЕТЕ СПЕРМОГРАМА В ЦИБАЛАБ. Направете я в клиника по стерилитет. В Цибалаб се прави от обикновени лаборанти и не е достоверна.
Професорът да не е Цветков?

# 95
  • Мнения: 939
Същият. Защо?  newsm78 нещо съм пропуснала за него да разбера, така ли?
Ъъъ, това няма да е спермограма, а изследване на четири неща дали ги има в спермата и урината - разчитам нещо, свързано с гонорея и трихомон.... незнам кво си. А при Малеева ще гледаме хормони.

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 19:23 от Mi6inkata

# 96
  • Мнения: 939
Съжалявам, че пиша втори отговор един след друг, но искам да ви питам нещо. От около година насам, няколко пъти ми се случва цикълът ми да закъснява сериозно (с коло 10 и повече дни). Всеки път се надявам, че .... сещате се, но .... хубавите неща не стават лесно. Един път предизвиках цикъл с Дуфастон - веднага след това мерих хормони. Всички бяха в границите на нормалното, без FSH - малко над горната. Според гинекологът ми - Дуфастонът не е повлиял значително на резултатите. Вие как мислите? Това реални стойности ли са или са предизвикани от лекарството?
И другото - след поредното закъснение (с повече от 20 дни), този месец започнах Дуфастон по схема 2 х 1 за 10 дни от 15-ия ден на цикъла. Лекарят ми каза, че след свършване на десетте дни, до 2-3 дни трябва да ми дойде. Някой пил ли е Дуфастон по такава схема и причина, и колко дни след спирането му е идвало?

# 97
  • Мнения: 1 419
Аз съм пила Дуфастон от 15ти ден по тази схема (но не по тази причина) и ми е идвало до 2 дни винаги.

# 98
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Здравейте, аз току що се прибрах от път.

Със закъснение искам да честитя рождения ден на Розичката - да ни е жива и здрава, много обичана и скоро да стане мама  Hug
 
Рози, на твоя рожден ден станах леля на малка принцеска Crazy Дребосъчката е с мерки 42 см и 1500 грама. За съжаление ехографът не е познал, но в обратна посока  Sad Добрите новини са че тя е добре - жизнена, диша самостоятелно и я хранят през устата. Голяма лакомница е - все не й стигало  Laughing Ако всичко е наред ще стои в кувьоз 20-30 дни за да наддаде достатъчно да бъде изписана. Това е от мен, благодаря ви за стиснатите палци  Hug

# 99
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Честито лелче Жабче!
Бързо да наддаде килограми дребосъчка!

# 100
  • Мнения: 939
Честито, Жабче! Дано всечко е наред с мъничето и скоро се прибере у дома!

# 101
  • Мнения: 740
Лельо Жабче, да ви е жива, здрава и много послушна малката сладурка!   bouquet

# 102
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Честито, Жабче  Party Щом е лакомо мъничето, значи иска да живее! Сигурна съм, че всичко ще завърши благополучно  Peace Аз май съм изтървала, но в коя седмица се роди девойката?

Общи условия

Активация на акаунт