По колко грама каша на 4 месеца?

  • 691
  • 7
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Зсравейте. Днес сложих 1л. безмлечна оризова каша в млякото на бебо и постепенно ще увеличавам. Но колко е максимума за 4 месечно бебе?Благодаря. Peace

# 1
  • Мнения: 5 103
Според мене е рано за каша Peace

# 2
  • Мнения: 649
ако ще заместваш ядене- трябва да достигнеш горе- долу количеството, което е изяждало бебето преди това. т.е. например 120 мл АМ, значи трябва да изяжда 100-120 мл каша- млечна!!!  обаче най-добре е да се ръководиш по бебето, колкото то иска- толкова! Те най-добре си знаят колко им се яде! И всяко дете е различно, а и от ден до ден също ядат различни количества...

И не бързай да въвеждаш бързо различни храни, все пак доста е малко бебчето  Peace

# 3
  • Мнения: 89
По принцип, колкото яде друга храна, мляко или пюре, толкова грама е и кашата. Но аз винаги съм правила по-малко, защото тя е по-калорична и засища повече. Когато започнах да давам каша, правех 30г вода и каша толкова, че да стигне консистенцията на АМ, което пие. След като го изяде - мляко колкото поиска. За 1 месец стигнах цяла 1 порция. В момента слагам каша за сгъстяване на манджите или я разнообразявам с плод.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
По принцип колкото е грамажа на АМ.

# 5
  • Мнения: 832
Според мене е рано за каша Peace

И аз така мисля.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 451
Мамите добре са те ориентирали, но аз съм за късното захранване и също мисля, че ви е раничко.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 887
По принцип колкото е грамажа на АМ.
Съгласна съм.

Общи условия

Активация на акаунт