Най-безшумната пералня?

  • 16 444
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 558
Коя възможно най-безшумна пералня бихте ми препоръчали за около 600 лева и по възможност с отложен старт?

# 1
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Със сигурност не е Gorenje  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Със сигурност не е и Аристон.

# 3
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Със сигурност не е и Аристон.

 Peace

# 4
  • Мнения: 2 011
Може би си струва да огледаш Уърпул,майка ми и сестра ми са с такива,много са тихи наистина,дори и центрофугата,и аз мисля да си взема такава   Peace

# 5
  • Мнения: 505
Не е и електролукс  Wink

# 6
# 7
  • Мнения: 1 418
Незнам дали има такава до тези пари.
Тече реклама на един "SAMSUNG" с електронен дисплей изглежда добра,но беше към 700лв.




Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 13:36 от Тути

# 8
  • Мнения: 134
Със сигурност не е и Уърпул Wink

# 9
  • Мнения: 1 418
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014748
Ей на тази е.За по-малко кг. пране,но и по-евтина,иначе другата е
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014746
Айде дано съм помогнала.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
еБентуално да е с инверторен двигател... Относително е...

# 11
# 12
  • Мнения: 493
Моята е Аристон и е много безшумна,чак ме изумява.Досега бях с Уърпул,но не беше така добра,сега се преместихме в нов апартамент и не съжалявам,че я смених с Аристон

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дженерал Електрик е моята, но в момента е към 700-720лв. Имаше и модел с по-малко обороти на центрофугата /800 май/. Щом моята на 1200 оборота с 6,5кг.пране почти не се чува, значи по-малкият модел също ще е безшумен. Поне според моята логика Crazy

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Със сигурност не е и Аристон.
Защо пък не Аристон??? Майка ми има Аристон Супер Сайлънт нещо си за около 600лв и пералнята е супер. Безшумна, с отложен старт, със заключване и с цветен дисплей, който е много удобен Thinking
Ама наистина е безшумна, незнам защо не я харесвате   Crossing Arms

# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Със сигурност не е и Аристон.
Защо пък не Аристон??? Майка ми има Аристон Супер Сайлънт нещо си за около 600лв и пералнята е супер. Безшумна, с отложен старт, със заключване и с цветен дисплей, който е много удобен Thinking
Ама наистина е безшумна, незнам защо не я харесвате   Crossing Arms
Да,точно такъв модел е,1200 оборота,отложен старт и цветен дисплей и бучи ужасно!Даже снощи имахме гости,които се учудиха,че е толкова шумна.Дава и други дефекти-на 7-ма програма не иска да центрофугира и понякога се самоизключва и трябва да я изключвам от щепсела,че направо си блокира.Не знам,може би аз попаднах на кофти бройка,какво да очаквам-родена съм на 13-петък! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 366
Аристон - моята е модел AVF 109. До 1000 оборота, цветен дисплей, отложен старт, заключване. Преди седмица я взехме - 660 лв. Чува се само кога си пълни вода.

# 17
  • Мнения: 1 881
АВД 109, Аристон, супер доволна съм, 1000 оборота, електронен дисплей, отложен старт, супер тиха!

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 22:23 от Небесна

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Нашата е Аристон Super silent  AVSD 109 - имаме я от 2 години, много съм доволна. Изключително тиха, досега не е дала никакви дефекти.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Да,точно такъв модел е,1200 оборота,отложен старт и цветен дисплей и бучи ужасно!Даже снощи имахме гости,които се учудиха,че е толкова шумна.Дава и други дефекти-на 7-ма програма не иска да центрофугира и понякога се самоизключва и трябва да я изключвам от щепсела,че направо си блокира.Не знам,може би аз попаднах на кофти бройка,какво да очаквам-родена съм на 13-петък! Mr. Green
[/quote]

Извикай си техник-предполагам още е в гаранция/Модела е нов/.Тези проблеми идват от начина на ползване-прочети хубаво упътването и не обвинявай машинката.Не можеш на програма където пише,че се пере 1кг.пране/Пуловери/да набухаш 5 и да искаш да ти ги центруфугира-няма да стане.Тези перални са от умните и се пазят сами.И моята не ще да центруфугира като я препълня.
 
 А по темата-аз съм фен на Аристон имам АМД129 и не бих я сменила за нищо на света.Не е 600лв. ама това е защото е със сушилна иначе само пералня е толкова някъде. Супер силент наистина е Супер силент и няма лъжа и измама.

# 20
  • Мнения: 311
Аз ти препоръчвам Индезит.Ние я взехме за 650 преди 2 години,защото е с 1000 оборота,иначе  с 800 беше 600,сега може да е по-евтина.Много е тиха,с отложен старт е,нямаме никакви проблеми засега.

# 21
  • Мнения: 80
АВД 109, Аристон, супер доволна съм, 1000 оборота, електронен дисплей, отложен старт, супер тиха!
Моята е същата , супер е , няма да съжаляваш! Naughty Naughty Naughty

# 22
  • Мнения: 1 881
Да, Индезит сигурно е почти същата като Аристон, тъй като са марки на една и съща фирма "Мерлони", просто Аристон е по - високия клас на тази фирма, а Индезит по  - ниския! Grinning

А , забравих да напиша най - готина екстра на нашия Аристон /освен , че на всяка програма може всичко да променяш, обороти, градуси/, е с електронна везна, т.е. може да пере и 1-2 дрешки, автоматично дозира водата:)

# 23
  • Мнения: 4 176
Може би си струва да огледаш Уърпул,майка ми и сестра ми са с такива,много са тихи наистина,дори и центрофугата,и аз мисля да си взема такава   Peace
Абсърд! Имам такава 1000 оборота и е най-шумната,която съм виждала. Ама шумна ви казвам. Полудяваш. Губиш си мисълта.

# 24
  • Мнения: 4 176
На морето, като бяхме имаше БЕКО. Страхотна. Изобщо не се чуваше като върти центрофугата, а  не като моята да лупа като бясна.
Следващата, ще е Беко определено.

# 25
  • Мнения: 1 881
Малеее, как Беко #Crazy
Това е единствената пералня, за която съм чувала, че просто НЕ пере! Казват че само върти дрехите, и дори на висок градус нищо не изпирала, много лоши отзиви за тях съм чувала!

# 26
  • Мнения: 80
Мамика,  трябва да ти нивелират пералнята , затова е шумна!!!!! Wink

# 27
  • Мнения: 4 176
Мамика,  трябва да ти нивелират пералнята , затова е шумна!!!!! Wink
А не допускаш ли, че може да е невилирана?
Уирлпул са си шумни. Говорих със сервиза и казаха, че всички от тази марка, модел с 1000 оборота са страшно шумни.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Малеее, как Беко #Crazy
Това е единствената пералня, за която съм чувала, че просто НЕ пере! Казват че само върти дрехите, и дори на висок градус нищо не изпирала, много лоши отзиви за тях съм чувала!
Моята е БЕКО и пере  Shocked Може би е дефектна  Tired А колко оборота е изобщо не знам харесах я защото цената и беше хубава  Laughing Аз така купувам техника по цени изобщо не ме интересуват програми, глупости  Blush Ето сега съжалявам 300 пъти, че и фурната не ми е БЕКО послушах някой , който ми беше казал, че Горение били много шик и какво стана - крушките и изгоряха  и като пека не се вижда какво става вътре и още нещо се развали, а е само на 3 години

# 29
  • Мнения: 1 881
Горгона Медуза, радвам се, че си попаднала на хубава пералня. Споделих това, защото няколко човека/с перални от тази марка/ ми го казаха Hug

# 30
  • Мнения: 46
Пералнята ми е Аристон и е страшно шумна. През две стаи я чувам. Наш приятел и той си купи Аристон и той се оплаква че е шумна. Ама и двете перални са със сушилня та може заради това да е шума пък може и да не е.

# 31
  • Мнения: 3 576
Може би зависи от модела на пералнята, не толкова марката.....?
Питай в магазина специално да ти предложат безшумна.

Иначе аз кво да кажа - имам Аристон на повече от 3г, от първите с дисплей - шуми ужасно, хем ми е в банята.
Скоро планирам да я заточа някъде надалеч, та да не се чува въобще Wink
Иначе съм си много доволна от нея, нямам никакви други оплаквания освен това.
Все си мислех, че новите модели, които предлагат са всичките безшумни.

Преди години бяхме на гости в приятели - апартамент 40кв, а пералнята до нас - не разбрахме и че работи, уникална. Candy.

# 32
  • София
  • Мнения: 346
Свекърва ми има Уърпул-500об и като пере все едно коте мърка - за пералнята говоря Laughing. Аз си купих същата марка , но с 1000об - издава шум на излитащ самолет. От сервиза ми обясниха, че по-високите обороти изискват друг тип двигател, който шуми така. Трябва да решиш кое е по-важно за теб - по-сухо пране или тишина. Но не мога да разбера защо не ми ги обясниха в магазина тия подробности така наречените продавач- консултанти. Thinking

# 33
  • Мнения: 4 300
А в книжките не пише ли нещо за шума- децибели например?
За протокола имаме Електролукс с 800 оборота. Не шуми. Вмомента е на около метър от вратата на спалнята. Не я пускам нощем, защото мъжът ми казва, че му пречи шума от водата ( когато се пълни пералнята), а не от центрофугата. Т.е. съвсем тиха си е.

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Да,точно такъв модел е,1200 оборота,отложен старт и цветен дисплей и бучи ужасно!Даже снощи имахме гости,които се учудиха,че е толкова шумна.Дава и други дефекти-на 7-ма програма не иска да центрофугира и понякога се самоизключва и трябва да я изключвам от щепсела,че направо си блокира.Не знам,може би аз попаднах на кофти бройка,какво да очаквам-родена съм на 13-петък! Mr. Green
[/quote]
Определено има някъкъв дефект тази пералня #Crazy
Майка е толкова доволна, че и мен навива за този модел, а и аз сама съм била свидетел на "безшумието" й Thinking
Относно петък 13ти  ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 558
В крайна сметка си купихме ето тази http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024521, приятеля ми държеше на тази марка. Доволна съм, по едно време ставах да я наглеждам дали работи Embarassed, не, че е съвсем безшумна (като вкарва и изкарва вода леко се чува), но  абсолютно безпроблемно си я пускам вечер и спя на една стена с нея.

# 36
 newsm78 peralnite indesit,ariston sa nai dobrite.prosto ne ste popadnali na dobri prodawa4-konsulanti.idete  v magazin MODEREN DOM,az si kupih ot tam.polu4ih strahotni obqsneniq,dostoverni to4ni i spolu4ih,no na bul.MARIQ LUIZA.1000-1200ob.

Общи условия

Активация на акаунт