Бясна съм -за пръв път от години някой ме изкара от нерви!

  • 4 458
  • 75
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 4 985
здравеите мами,
Пиша ви защото съм много ама много бясна.Предварително се извинявам че за пореден път някой(в случая аз) ще пише за кофти случки , но имам нужда от вашето мнение ....
та случката:
Децата на градина-2 дъщери на 4 и 7 години.
Аз и баща им работим ,за съжаление и двамата доста далеч от градината.Но това не ни е порблем защото аз принципно съм си извуювала правото на работа да си тръгвам по рано за да си вземам децата от градина към 5,30 -6.00.За да не са последни и т.н. -друг е въпросът че градината работи до 7,00.
Днес си тръгваме с мъжа ми по късно от обикновенно.Но все пак с кола,т.е много по бързо отколкото с градски транспорт....Плануваме че към 18.30 ще сме в градината.И понеже ще си вземем децата по късно от обикновенно, аз ешавам да звънна в градината и да предупредя-имам 2 телефона за връзка с градината.да ама и двата телефона давата свободен сигнал и няма кой да вдигне..Казвам си "айде сега, не е болка за умиране ....."
Е  да ама не.На цариградско някакво зверско задръстване.Ние с мъжа ми вече се усещаме че мноооого ще закъснеем.решавам пак да звъня -пак никой не вдига скапания телефон.Звъня на  личния GSM  на учителката на голямата щерка....-да ама жената си е тръгнала вече от работа ,а децата са при дежурната колежка.Питам я за телефона в градината- отговорът"ОООО ами  този във фоаето не работи а другия е заключен в канцеларията...."
Не се притеснявайте тя колежката е там ще ви изчака......Аз малко по успокоена продължавам да вися в задръстването заради което вместо обичайните 20-25 минути ,пътувахме 1 час и 25 минути.Но аз все пак съм направила опит да се свържа и тн.Пристигаме в градината в 19,07 минути.и там полудях.Голямата ми дъщеря ме посрещна с кавджийския тон "защо ни взимаш последни.."А зад нея дежурната госпожа ми вдига скандал че аз не съм се съобразявала с нейното работно време и че другия  път да си търся децата у тах.Обяснявяме и че така и така задръстване ....никой не те изслшва,повиши тон и каза че че си имали достатъчно проблеми, като например днес една майка отишла  да си вземе детето ,а видите ли детето го няма-дядото го взел пътви...
Но ме навряха в "кучи гъз" защото да не ми ставало и че нейното работно време е до 19.00ч.
 Като капак ,на връщане детето ми заявява че не съм ги обичала щом съм ги забравила.

Държа да ви кажа че в градината имат абсолютно всички телефони -по два номера и за мен и за мъжа ми.Но те са "заключени в канцелариятя" ,която работи до 16.00ч.

Утре съм решила да отида при диекторката и да искам точен отчет за всички влязли и излязли пари от даренията на родителите,коиот както се сещате всеки родител дава "доброволно" защото в противен случей е не добър родител- съгласете се че 20 лева не са малко  пари.после умножете по 250 деца....
Ще поискам от директорката разпечатан "Вътрешния ред в градината".
И най-вече ще я попитам дали според нея е необходимо да подам писмена жалба в общината както и писмено искане ,пак до общината за да закупи за градината телефонен апарат - колко броя апарати...И най - вече как според нея еродираните преподаватели в ОДЗ-то могат да вземат телефон на нечий родител от заключената канцелария.
Съгласна съм че не е прияно да се остава след работа и както се сещате не съм преливала от радост че закъснявам да си взема децата.....
полудях от тази случка.....
пак ще пиша след разговора с директорката, но тъй като тя е смотла предполагам че и до общината ще стигна-не за да се заяждам, а защото не смятам че трябва да си наемам детегледачка заради инцидентни такива случки,Все пак аз разчитам на детската градина....
благодаря ви за търпението.Кажете вие как бихте реагирали.....моля ви!

# 1
  • Мнения: 1 080
Ами да всеки си има работно време .Ако на теб ти се наложи да останеш заради някой до 19 часа .как ще реагираш .Представи си само и те имат деца и семейства не стига ,че по цял ден гледат децата за без пари а сега и ново 20 . Има си граници искаш не искаш длъжен си да ги спазваш .

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз бих изчакала да попремине емоцията да се успокоя и след това на чиста глава да помисля. Може би първо бих поднесла извиненията си още веднъж и след това без жалби и скандали спокойно бих попитала защо няма телефон на разположение за връзка с градината. След това малко по-настоятелно бих помолила да осигурят такъв.

# 3
  • софия
  • Мнения: 4 985
Catch, да съгласна съм с теб,но все пак това е закъснение което съм допуснала веднъж за 5 години откакто голямата ми дъщеря,а в последствие и малката са тази в тази градина......
и да права си ,но и аз съм оставла на работа ...както се казва случва се,не мисля че съм злоупотребила...... и все пак говорим за закъснение от 7 минути.

# 4
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Ей , като не им се работи с на хората с децата да си стоят в къщи и да си гледат своите . Визирам КАт или КАЧ няма значение. Все пак точно за това са телефоните а и надали са оставали някога след 18 часа . А и да ти вдига скандал пред детото мале ако ми се случи на мен .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Телефони трябва да има в градината, по всяко време. Това дори няма общо с точно тази случка. Да остана след работа, да работя извънредно, за мене въобще не е изключение, така че аз бих изчакала, стига, разбира се, това да не ви е практика, както разбирам, че не е. Също бих потърсила родителите, които закъсняват, но може би дежурната учителка няма телефон у себе си. Така или иначе, успокойте се всички и оправете работата с телефона. Така мисля аз, де. А на дечицата трябва да обясните много внимателно, какво ви е задържало. Спомням си от едно филмче, как майката показваше едни малки тигърчета в зоокъта на детето си и му казваше "виж, също като тебе са!", а то каза, "да, ама майка му си ги обича, не ги дава на детска градина". Така че много добре те разбирам!  Hug

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ами да всеки си има работно време .Ако на теб ти се наложи да останеш заради някой до 19 часа .как ще реагираш .Представи си само и те имат деца и семейства не стига ,че по цял ден гледат децата за без пари а сега и ново 20 . Има си граници искаш не искаш длъжен си да ги спазваш .

Ако никога не ти се е случвало да останеш на работа 7 минути по-късно от официалното ти работно време, те признавам за ЧИНОВНИК № 1 на Републиката!!!

И за 7 мин. "нещастната" г-жа няма да се върне много по-бързо при собствените си деца, особено ако мине през същото задръстване, защото и аз го видях.

И не на последно място - никой не е "въдворил" зорлем и насила учителките в ДГ, те си избират професията и дали да я практикуват.
Че заплащането им е недостойно е друга тема.
Но да вдигат скандали на децата и да им вменяват отношение към закъсняващите по обективни причини родители е недостойно и непрофесионално!!

Много си права, че има граници, които трябва да се спазват, така че и ти по-спокойно.

# 7
  • Мнения: 3 880
Наистина е неприятно zа теб, оЩе повече, че и zадръстването е подействало на нервите ти, но и другата жена е трябвало да чака, така че е нормално и тя да се е поиzнервила.... Обаче пък и те сами са си виновни с телефоните, така че не са zа съжаление в случая
Чак ми става едно такова мило, като чета как се иzнервяте при положение, че градината работи до 19 часа Wink При нас в 16 часа, ама точно в 16 децата се строяват облечени и вратата се отваря_ тогава родителското тяло трябва да стои пред вратата живо или умряло Wink иначе не ми се мисли... по_късно не може, ама не мога и да роптая, zаЩото все пак договор съм подписала, ако не ми е оттървало да съм му мислила на време. По рано съЩо не може_ примерно ми кефнало в 4 беz 15_ zаЩото те се приготвят всички zаедно, пеят си zа иzпраЩачка и т.н. и не можем да се месим там ние родителите. Тва е положението, или цепиШ секундата или неzнам.... не ми се е случвало оЩе Praynig. Иzвинявам се zа отклонението, ама ми се прииска да споделя Wink

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Амели, успокой се. С нерви нищо няма да постигнеш. Разбирам те напълно, защото и аз съм бясна на нашите госпожи. Много често се случва като отида към 17.30 да са само 2 деца и то сами в групата- чакам доста време докато дойде госпожата, за да и кажа все пак, че си вземам детето. Трябва някой път да си излезем, после да се върна и като дойде да я попитам- къде ми е детето. Да видим какво обяснение ще даде. Доста пъти се е случвало да си е отишла и децата да са с леличката. Но от известно време не е така. Имаше оплаквания от 2-3-ма родителя. И аз съм учителка, и аз искам да си ходя по-рано. Ама си карам часовете все пак. Че и доста пъти оставам след часовете заради този или онзи ученик. Такава ми е работата.
Аз съм сравнително толерантна към госпожите, но  мъжът ми така веднъж чакал , чакал госпожата, та накрая и казал, че ако не може или и тежи да работи това- да си ходи, безработни учителки бол. А нашата излезе чувствителна- сега не му говори, като взима той детето, ако има да казва нещо, го казва на детето, а то да предаде на майка си. hahaha
Та да се върнем на въпроса- отиди при директорката и поговорете спокойно, няма нужда от повишаване на тон. Не позволявай да те изкарат виновна, дай да се разбере, че закъснението ви не е умишлено и че съжаляваш за това. Но втори път в никакъв случай не би търпяла подобно отношение от госпожата и то пред децата ти. В края на краищата на всеки може да се случи да закъснее. Бъди твърда и ако искаш можеш да споменеш инспектората- повярвай ми всички директори се страхуват от жалби на родители до инспектората. Съдя от личен опит в моята работа и от други познати в техните градини. Peace

# 9
  • софия
  • Мнения: 4 985
Джемма ,мила, аз нямам намерение да викам на директорката!
Просто ще бъда настоятелна и ще искам адекватна намеса -като например да се оправи положението с телефона.Не съм споменала в постинга си ,но този телефон те го дават на всички за връзка, а в крайна сметка аз до сега колкото пъти съм звъняла по разни въпроси все до личния телефон на госпожата съм опирала.
А що се отнася за моменти в които когато водя малаката си дъщеря и съм намирала по 2 -3 деца сами в групата,това направо не ми се коментира.В крайна сметка тогава децата бяха едва 3 годишни...и да са без контрол -айде нема нужда.

Елси, много ме радва факта че си видяла задръстването -някак по-леко ми стана- знам че поне един човек ме разбира напълно.....

# 10
  • Мнения: 1 673
Амели,

изчетох темата. Мислех да не се обаждам, но ми мина нещо през ума и реших да ти напиша. Разбирам, че си засегната, разбирам, че е единичен случай, разбирам, че си опитала всичко възможно, за да предупредиш, разбирам и за това че наистина трябва да има телефон работещ и достъпен по всяко време в градината. Разбирам също и какво ти е било, защото и на мен като ми кипне такива "отмъщения" ги мисля, не е истина...

ОБАЧЕ!

Помисли малко за това, че децата ти ходят в тази детска градина и ги оставяш по цял ден в ръцете на тези учителки!

Ако утре отидеш войнствена, отракана, изискваща да видиш къде са даренията, агресивна защо не работи телефона, обидена заради тона на възпитателката пред децата ти, много е възможно от яд, от глупост, от гадост тези учителки да налеят още негативни емоции в и без това подразнените ти за момента дечица!

Просто от твоето представяне утре, зависи доста как те ще се отнесат към децата ти вдругиден. Ако си агресивна, ще намерят начин да го подметнат на децата, да им кажат нещо, от което ще ги заболи, пред другите деца лекичко ще ги злепоставят, ще те раздрънкат по всички групи, че хем не си пребираш децата, хем си тръгнала да питаш къде са даренията, те да не са пълен пансион, да си си намерила начин, а бе човек като е раздразнен толкова гадости може да сътвори.

Обаче ако идеш утре по-кротка от водата и по-ниска от тревата с приготвени думички за извинение, с едно руло за персонала от дежурната смяна снощи, смятай, че дечицата ще ги погалят по главичките и повече случаят няма да се коментира. Извини се (преглътни още от тази вечер това, знам, че си опитала да предупредиш и ти е за първи път след работното време), спокойна, кротка, блага, поблагодари им, че са ви изчакали все пак, забрави за търсене на сметка и какво казали били пред децата, ако може погали ги малко по самочувсвтието с някой предварително намислен комплимент и предложи да направиш нещо по въпроса за телефона.

Попитай дали няма възможност да го оставят отклЮчен, дето се вика може да се наложи градината да повика някого, да го чува персонала, ако няма възможност дали не може родителите да организират още един пост или пък да купят един мобилен апарат, който да седи с дежурната учителка непрекъснато! Ама с молба и с кротка дума, с извинителен поглед!

Знам какво ще ти коства, но заради дечицата си го направи. Нали не искаш да намразят градината нацяло, да им хвърлят гневни погледи, да чувстват, че след снощи положението е още по-зле и някой им натяква някаква вина без те изобщо да са виновни! Просто заради тях! И за телефона се бори, да имат достъп по всяко време персонала, ама пак да кажа с мека, блага дума, даже прояви инициативност, предложи помощ, само и само да не стават такива случки отново!

Това е, което исках да ти напиша. Разбирам за това, че са те изложили пред децата, но ти си им майчица цял ден и цяла нощ и ще имаш толкова много време и начини да им обясниш колко ги обичаш, че седиш на работа, за да имате парички и за да можеш да им купиш най-хубавите играчки по света и т.н. Ти си знаеш как! Но с учителките в градината действай кротко и благо, именно заради децата си, за да ги защитиш тях от още неприятни моменти!

В крайна сметка ти си била в нарушение! Сега забрави за всичко и мисли само как хитричко да постъпиш, че случаката да се забрави и децата да не пострадат изобщо, пък и работа да свършиш с този заклЮчен телефон!

Лека и разумна вечер от мен!

# 11
  • Мнения: 2 792
  С право си бясна най-вече заради  телефона, преди 2 години на 26.04 ( помня датата защото е РД на майка ми  Wink), Димана падна (беше блъсната, но тава е друга тема) от 2-метровата пързалка в двора на детската директно на главата си и точно заради заключен телефон в канцеларията и факта, че се е  случило към 5 часа, когато я взимам обикновено, никой не ми се обади. Да ама точно този ден, ми се наложи да закъснея и отидох да ги взимам от детската след 6 часа, отделно сестрата беше промила раната, в която се беше забил камък, извадила го и преценила, че не е опасно, пълна профанизация. Димана разбира се веднага я водих в Пирогов, където лекарите явно са с по-малък стаж от сестрата в детската, защото реагираха на вида на детето и на раната доста притеснено и за отрицателно време минахме и през рентгена, слава богу всичко беше наред и мина само с процедурата лепене на глава. Не си представям какво щеше да стане, ако го нямаше това слава богу при цялото натрупване на безумностти.
 Още на другия ден имахме сериозен разговор с директорката, относно липсата на достъп до телефон  нещо, което за щастие си разбрала при по-нестресови събития  и такъв достъп беше осигурен своевременно, от цялата случка изпати Димана най-накрая, защото дори да се направи на интересна, че не спи защото я боли корема, цялата детска се изреждаше да ми звъни да ме предупреждава, никой от номерата и не минаваше, вече  Crazy Така че много е важно това с телефона, непременно настоявай да го има, има лимитирани планове към БТК, ако ти излязат с номера, за невъзможност за контрол на разговорите, има и мениджърски решения за глоба на всички при надвишаване на определена сума, така че не се връзвай на опитите да убедят защо е така...
  Хич не си слагай на сърцето за закъснението заради задръстването и какво ти е наговорила госпожата, нормално е и двете сте били изнервени, а в тези задръствания е по-добре да си пешеходец. Аз съм в  центъра по-миналата седмица, пак се вкарахме във филм заради задръстванията, аз излизам от офиса в 6 часа, работя на Кристал- детската на Момчи е в Зона Б5, мъжът ми беше тръгнал вече от един обект до Семинарията да го взима и после за Димана в 18.30 от училище. Излизайки от офиса той ми звънни, че задръстването е огромно да ходя аз до детската евентуално там да се засечем, аз хуквам с градски транспорт (хуквам защото в моментите, в който не съм в градския транспорт буквално си подтичвам, като младо яре  Mr. Green). Стигам към 18.30-35 ч., като през цялото време се чуваме, кой къде е и от всичко изглежда, че май само аз се придвижвам  Close. После с гюлето Момчил изпрактикувахме едно градско транспортно хукване, като вече направо си тичах с 30 килограмово същество провиснало за ръката ми, защото тотално закъснявахме за Димана, която понеже е крайно съсредоточена везна, пак беше без телефон   Tired И в крайна сметка успяхме да я вземем останала самичка, под грижите на портиера, защото в училище вече е така като закъснееш. Това ти го разказах да видиш, че и по-зле може да бъде, а щях да забравя, за капак на всичко и батерията на телефона ми падна, защото деня ми беше безкрайно натоварен, мъжът ми и тай ем  беше заклещен в задръстването, ем нямаше грам представа какво става. Тотално се отвлякох, но се сетих за случката, че ми е прясна.
  Да се върна към мисълта си, най-важното е да изискваш да има постоянен достъп до телефона  Grinning.
 

# 12
  • Мнения: 9 902
чета и страх ме хваща от това, какво ми предстои. Мари-Антоанет - права си много, но знаеш ли, аз още не съм си дала детето на ясли, и вече ми се иска да имах власт да уволня 90 процента от тези учителки и директорки, с които се срещнах! Защото Амели е казала нещо много неприятно - че понякога нямаш възможност да избираш, градината далеч, работодателят няма да ти отстъпи, а трябва да се молиш и почти да лазиш в градината. И това е днес, това ще е вдругиден, и така, докато смениш градината или детето порасне.
как така няма телефон на разположение? Ами ако се беше случило нещо с детенцето? А с родителите? Аз исках да запиша сина си в яслата, която ми е най-удобна, пет пъти ходих, след третия път сложиха табелка с приемно време за родители/веднъж седмично за 4 часа, сиреч ако възникне проблем в сряда сутрин, трябва да чакам за среща с директора до вторник следобед другата седмица/, спазих го два пъти - и така и не можах да се срещна с директорката. Никой друг не искаше да ми даде някаква информация. И си мълчиш, и се надяваш, и си пуснал молба пак там, понеже няма къде, ама ако не бутнеш нещо, няма да можеш и на работа да тръгнеш, ще седиш вкъщи без майчинство и без доходи, а такива в яслите не ги обичат и не им толерират молбите, и изобщо  ако просто имаха телефон/шайбата да му бяха махнали, но не да го заключват!/, За много хора щеше да е една спокойна вечер.

# 13
  • Мнения: 3 423
Дребни български житейски драмички. Не забравяй
къде се развива действието все пак. Учуди ме защо
дядото на другото дете е изпреварил майката, имал
ли е право. Както и да е. Всичко останало, което описваш,
включително и това със заключения телефон, си е чисто
нашенско недоразумение. На мен ми се е случвало да
търся информация по телефона за оперираната ми майка,
но и аз като тебе случих на камък. Телефонът за информация
в болницата нямаше кой да вдигне. После звънях на т.нар.
"горещ" телефон на Министерство на здравеопазването,
който не знам кога е бил горещ, щото никой не благоволи
да го вдигне. После се обадих на Връзки с обществеността
на Министерство на здравеопазването, където една кака
с вял глас едва промъцвайки се опита да ми намери някакви
телефони на болницата и да ме успокои, че, видите ли,
госпожо, след 17 часа там няма никой. Как така няма никой, бе,
малоумници, това е болница!
Исках да ти кажа, че телефоните и мейлите в България не са
най-удачното средство за комуникация. За съжаление.

# 14
  • Мнения: 1 673
Мари-Антоанет - права си много, но знаеш ли, аз още не съм си дала детето на ясли, и вече ми се иска да имах власт да уволня 90 процента от тези учителки и директорки, с които се срещнах!

Тити, разбирам! Аз самата съм много взискателна, че и мнителна, но от позицията на бъдеща майка това ми дойде на ума. Просто реших да напиша и такова мнение сред другите, а Амели ще си избере тактика за утре. Именно за тактика говоря, за стратегия, как утре хитро, хитро да придума сладкогласно госпожите случката да не се разлокумява, пък и хем да постигне това, което иска за телефона, без децата повече да са изложени на какъвто и да е риск от одумвания и подмятания. Предложих тактика, защото май вече всчико с тактика се извоЮва...Щото те утре още от ранни зори ще разнищят новината на дежурната колежка и ще са в поза "отбрана", та Амели ми се струва, че ще спечели повече в случая, ако ги изненада в гръб с едно голямо извинение и блага дума. Уф, много го забатачих...А бе просто по Балканите си имаме една приказка "поклонена глава сабя не я сече", пък и да не забравяме, че техните множество грешки утре ще бъдат сламка, защото са колектив и ще се подкрепят, а на Амели единичната грешка ще бъде греда и ще е на ринга сама.

Лека нощ на всички и мислете за дечицата най-напред!

Общи условия

Активация на акаунт