За пресите за коса едно въпросче

  • 1 420
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Имам преса с регулатор на градусите и още не съм я пробвала,та въпроса ми е на колко градуса да я ползвам,така че да не си изгоря косата?

# 1
  • Мнения: 505
Зависи от косата  Peace моятя е много къдрава и трудно податлива на изправяне и затова ползвам максималните градуси. Пробвай на един кичур от твоята коса, като започнеш от най-слабата степен.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 936
моята коса е чуплива и я изправям на 120 градуса  Peace

# 3
може ли да ми кажете марка на хубава преса която минимално уврежда косата !

# 4
  • София
  • Мнения: 2 381
може ли да ми кажете марка на хубава преса която минимално уврежда косата !
Този въпрос и мен ме интересува.  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 936
аз съм с йонизиращата на Филипс  Peace http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=91&products_id=3922доволна съм! пресата трябва да е керамична...но за минималното увреждане - всичко си зависи от самата коса!

# 6
  • Мнения: 2 495
аз я изправям също на 120

# 7
  • Мнения: 298
И моята е чуплива, и я изправям на 120-140 гр.

# 8
  • Мнения: 577
моята е много кьдрева и я изправям на 210гр Tired

# 9
  • Мнения: 7 186
Според косата. Колкото по- малко са градусите- по- добре. Пробваш първо на по- малък градус, ако не си доволна от резултата- увеличаваш и така, докато намериш оптималната за твоята коса температура .
Най- високите температури са за много къдрави коси. Чупливите се изправят и с по- малък градус.

# 10
  • Мнения: 5 622
100-200 градуса..Лелееее...  #Crazy Аз моята я изправям на 80-90 градуса и пак ми се струва, че е мого, но на по-малко от 80, просто не става както трябва...На 90 ми е екстра....

# 11
  • Мнения: 157
Мисля,че няма значение каква е пресата.Не повърхноста уврежда косата, а високата температура.Има спрей за преса на Шварцкопф който щади косата,не се влияе от влага и не изсушава косъма.Ако ти е дебел косъма изправяй с високи градуси и ги свеждай до максимално ниски.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Какъв е този спрей за преса на Шварцкопф? И въобще какви специални продукти за преса използвате? Аз съм чувала, че имало някакъв продукт за изправяне, но не знам каква марка е.... newsm78

# 13
  • Мнения: 408
А използвате ли вакса или някакъв друг стилизиращ крем? Снощи видях при фризьорката си една вакса/не помня марката/ със много нежен брокат-съвсем дискретен. Каза, че на слънце блестял много хубаво.

# 14
  • Мнения: 4 371
На 180 градуса, като държа няколко секунди.

# 15
Благодаря за отговорите,намерих си идеалната температура-95 градуса,косата ми вече не е от най-чупливите,защото използвам продукти за трайно изправяне на косата -на Schwarzkopf-OSIS+,едното е течност-като гел,който прави филм на косъма,а другото е в тубичка-като крем.

# 16
  • Мнения: 8 917
А кои преси са за предпочитане - с тефлоново или керамично покритие? И въобще - какво определя една преса като хубава - много Т, марка, покритие? Благодаря  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 371
А кои преси са за предпочитане - с тефлоново или керамично покритие? И въобще - какво определя една преса като хубава - много Т, марка, покритие? Благодаря  bouquet
Моята е с нефритено. Марката е Сонаши. Темературата се регулира.
Аз я определям като хубава Grinning

# 18
  • Мнения: 2 673
може ли да ми кажете марка на хубава преса която минимално уврежда косата !
Този въпрос и мен ме интересува.  newsm78

....това е http://www.diamondbeauty.com/brandnames/CHI---Cationic-Hydration/16403.asp

# 19
  • Мнения: 4 068
Това по което може да определите дали една преса е добра е на колко херца работи. Това всъщност е най-последното, за което бихме се сетили, но е много важно. Добрите преси работят на над 50 херца. Другото важно е, да е с керамичен плот, защото уврежда по-малко косата. Температурата е индивидуална според всяка коса. Скоро четох, че може да се увие една бяла кърпичка върху пресата и да се изпробва тмпературата. Когато кърпичката пожълтее, значи температурата вече става вредна за косата. При мен обаче това не важи, защото имам много гъста и много чуплива коса и на по-малко от 180 градуса просто няма начин да си изправя косата та ако ще и да позеленее кърпичката. Mr. Green Иначе други специални продукти не използвам освен кристалите на Биофарма. Така че ще ми е интересно да науча вие какви стилизиращи и предпазващи продукти използвате.

# 20
  • Мнения: 7 186
Така че ще ми е интересно да науча вие какви стилизиращи и предпазващи продукти използвате.

Аз ползвам това и съм доволна

http://armod.webd.pl/images/IM002629a.jpg
Блестящ балсам със силна фиксация за изправяне на къдрици до следващото измиване на косата. С UV- филтър и Провитамин В5 и защита срещу горещина. С антистатичен ефект.
Употреба: Малко количество от балсама равномерно нанесете на чиста и подсушена коса. След това разделете и чрез издърпване изправяйте, докато напълно изсушите косата. При работа с преса за изправяне, първо изсушете, след което изправяйте от корена към краищата.
Цена- 10 лв./ 150 мл.

Бях хвърлила и око и на това, но може по- нататък да го тествам и него  http://www.bgsalon.com/index.php?option=com_content&task=vie … =29&Itemid=56

# 21
  • Мнения: 8 917
Благодаря за пояснението относно пресите - не знам защо но бях останала с впечатение, че е по-добре тефлоново покритие Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 673
renci,това за херца сигурно ли е ... newsm78И скъпата ми преса и Ровентата от 80лв са 50\60 херца. Коя преса е над тези стойности.... newsm78

# 23
  • Мнения: 5 103
На 120 градуса.

# 24
  • Мнения: 4 068
50/60 херца е много добра преса. Моята е супер евтина на Фърст, но работи на 60 херца и се справя идеално с моята четина. Просто ако работи на по-малко херца колкото и градуса да вдига/така да се каже/ няма да върши работа. Това ми го обясни един мой приятел, който работи във фирма за професионално фризьорско оборудване. Също той ме светна за евтината, но супер добра преса на Фърст при това с керамично покритие. И трябва да го черпя човека-добре че се сетих. Grinning

# 25
  • Мнения: 505
И аз не мога да се нахваля от моята преса Сонаши, която струваше 30-35лв. Препоръча ми я приятелка, която има и Филипс, но използва Сонаши  Peace  А косата ми е като на Ани Меткалф, като и гледам снимката  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт