За гадната миризма на размразената кърма???

  • 2 008
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
Аз от самото начало замразявах кърма и в началото малката отказваше да я пие. Миришеше на сапун и на вкус наподобяваше същото. Но постепенно свикна и си я яде с кеф. Понякога пък миришеше силно на риба, когато ядях риба Simple Smile) Според мен ако замразяваш според инструкциите. В чаши на Авент или в стъкло, без да добавяш прясна във  вече замразена- няма никакъв проблем. Аз все още  оставям замразена, когато  съм на работа. Моя близка приятелка беше  изхвърлила 20 литра кърма, след като я занесла да я изследва и се оказало, че не я съхранява правилно.  Ползваше най обикновенни пластмасови кутии, оказа се че определени видове  пластмасата отделят някакви лошотии Sick при замразяване и й беше повредила млякото. Иначе със сигурност мога да твърдя, че има разлика в миризмата на замразявана и незамразявана кърма.... Но качествата не се губят. И още нещо което бях прочела някъде тук във форума: Никога не клати кърмата!!!! Само с много леки въртеливи движения, понеже уничтожаваш някакви "молекули"/ не съм сигурна за терминологията/ ,в които се съдържат много важни в-ва.

# 16
  • Мнения: 8 917
Никога не е миришела Rolling Eyes Нито пък е била странна на цвят...

# 17
  • Мнения: 439
Ооооо bubcheto15, привет!
И мойта кърма като твоита.Взех и аз да се чудя какво да я правя.има един неприятен мирис.Съхранявала съм я в контейнерчета за урина-стерилни от по 100мл.Но направо ми е грехота да я изхвърля.Като заминахме я дадох на сестра ми да я ползва-тя правила кремче и каза,че не се маха миризмата.Сега от тези статии се поуспокоявам-определено не мирише на гранясало

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Съхранявах кърмата в специални стерилни торбички за кърма, а самите торбички слагах в кутия. При размразяване миришеше гадно, усещах дори дъх на фризер. Опитах я, на вкус не беше гадна, но ми миришеше. Шушата си я изпи без проблем, но аз спрях да замразявам.

Общи условия

Активация на акаунт