отново за попарата

  • 1 106
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 475
Взех да се  newsm78 вече,дали мога да почна да правя попара на бебка.В дебелите книги пише,че от началото на 7 месец може.Ако да, какво сирене да й слагам и по колко?Благодаря предварително! smile3525

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз давах попара от 7-ия месец.Първото условие е чаят да е от шипка, или липа!Други на тази възръст не!Аз давах краве сирене.Дозата е сирене колкото кибритена кутийка, масло колкото нокътя на малкия ти пръст и сухар по твоя преценка.Аз ползвах на Пападополис по 1 или 2 сухара.Захар никога не съм слагала в попарата, но това е по преценка на майката.

# 2
  • Самоков
  • Мнения: 561
Аз също давах попара от седмия месец. Сиренето трябва да бъде нискомаслено. Масло се слага на върха на ножа, а захар по-добре избягвай.

# 3
  • Мнения: 1 446
И аз като Биляна с тази разлика , че използвах масло "Президент".

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Започнах да давам на вашата възраст, правех я с вода, обезсолено краве сирене, колкото кибритена кутийка, малко масло и 1-2 сухара на Пападополус.

# 5
  • Мнения: 772
само да добавя за чайчето-давам и от лайка Peace
ситенцето го изкисвам

# 6
  • Мнения: 2 849
Два -три сухара ,сирене колкото кибритена кутийка .Маргарин ,на върха на ножа ,захар не слагам ,с вода .

# 7
  • Мнения: 832
Аз започнах около 7 месец. Правх я така - 2 сухара, 1 чаена лъжичка захар, чай лайка, масло President или Butter и отначало сирене колкото лешник и постепенно увеличавах, докато до 1 седмица сиренето стане колкото кибритена кутийка, искиснато поне една нощ.

# 8
  • Мнения: 832
Два -три сухара ,сирене колкото кибритена кутийка .Маргарин ,на върха на ножа ,захар не слагам ,с вода .

Маргарин на малко дете НЕ се дава.

# 9
  • Мнения: 887
Взех да се  newsm78 вече,дали мога да почна да правя попара на бебка.В дебелите книги пише,че от началото на 7 месец може.Ако да, какво сирене да й слагам и по колко?Благодаря предварително! smile3525
Можеш да правиш попара.Сиренето знам,че трябва да е обезсолино ,,но дали да е нискомаслено-незнам.Аз давам на малкия сирене Дядо Либен,а масло слагам-немско,захар не слагам,подслаждам с малко фруктоза,а сухарът е на Пападополус,но ръжен,незнам защо,но с обикновен синът ми не одобрява попарата newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Може.
Аз давам обезсолено краве сирене. Можеш да погледнеш този тест, ако се чудиш коя марка сирене да избереш:
Сравнителен тест на сирена
Започнах да правя попарата с чай от шипка и карах с него дълго и продължително, преди да започна да я правя и с други чайчета.

# 11
  • Мнения: 4 621
Аз въведох попарката в средата на 7 месец. Ползвах обезсолено краве сирене и мляко. С чай не искаше да я яде.

# 12
  • Мнения: 446
А Тези сухари какви са,и трябва ли преди това да сме въвели глутена?

# 13
  • Мнения: 887
А Тези сухари какви са,и трябва ли преди това да сме въвели глутена?
Задължително трябва да сте въвели глутена.

# 14
  • Мнения: 2 849
Два -три сухара ,сирене колкото кибритена кутийка .Маргарин ,на върха на ножа ,захар не слагам ,с вода .

Маргарин на малко дете НЕ се дава.
А защо ? Краве масло не слагам ,има алергия .Педиатъра каза -маргарин -Може .

Общи условия

Активация на акаунт