Чийз Кейк

  • 20 217
  • 22
  •   1
Отговори
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Момичета, помагайте.
Знае ли някой рецептата на "Чийз Кейк" тортата от сладкарници "Неделя"?
Много е лека и приятна на вкус Simple Smile

# 1
  • Мнения: 818
Много обичам чийзкейк и ще чакам с нетьрпение рецептата.

# 2
# 3
  • Мнения: 247
Ето по тази рецепта направих вчера Чийз Кейк,взех я от готварския форум на Гоблените.сом.Благодаря от тук на момичето,мисля,че ника и бе natalyana.Много ни хареса ,а е и изключително лесен и бърз за приготвяне.Единствено подложката ,т.е. блата стана по-дебел от необходимото,но следващия път ще го приготвя с малко повече от половин припорция.Ето и самата рецепта

ЛИМОНОВ KASEKUCHEN (CHEESE CAKE)
Подложка:

500г брашно;
125г твърд маргарин или масло; /аз ползвах масло/
100г захар;
1 яйце;
1/2 пак. бакпулвер;
1-2 с.л. прясно мляко;
2-3 капки есенция - ванилова или лимонена(или 2 прахчета ванилия);

Заливка:

500г безсолна извара;
2 яйца;
200г захар;
1 пак. пудинг(Др. Йоткер)
500мл прясно мляко;
сока и кората на един лимон;
1/2 ч.ч. олио;
другата половина на бакпулвера;

Приготвяне на тестото:

Всички продукти за тестото се смесват и се меси гладко тесто. С пръсти се разстила в голяма тортена форма - 26 -28см. като се притиска от средата към стените на формата(за да се изкара въздуха), като се оставя около 1 см. от края на формата без тесто. Надупчва се на няколко места с вилица и се оставя за около 30 мин. в хладилника, за да се стегне.

Приготвяне на заливката:
С миксер разбиваме яйцата със захарта, прибавяме олиото, изварата, бакпулвера, кората и сока от лимона и накрая разтвореният в млякото пудинг. Трябва да се получи хомогенна маса, която наливаме на изстуденото тесто.

Печем в умерена фурна
- нормална 200°C, 45 мин.
- фурна с горещ въздух(с вентилатор) 160 -170°C, 60 мин.
до зачервяване на заливката. Преди края на печенето се намазва отгоре с масло.

 Важно е да се знае, че докато е топъл десерта, заливката се тресе, дори и като е изпечена. Отгоре може да поръсите с пудра захар.

Десерта се сервира охладен!



   
   
     
     
   
 

# 4
  • Мнения: 186
 
benmary 2 , благодаря за рецептата!
Искам само да питам каква извара ползвате за чийз кейковете? Аз нещо все не мога да олуча....моля споделете(марката).

# 5
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
benmary 2, благодаря и се радвам, че ви е харесал!  bouquet Аз съм я пускала рецептата и със снимка и тук, но сега не мога да я намеря - може би в Готварската книга... Затова и не исках да я пиша повторно, но след като си я пуснала, само да уточня, че е по-добре подложката да се направи с 300г брашно, защото иначе ми ставаше дебела!

# 6
  • Мнения: 2 099
Никога не съм хапвала чийз-кейк, тъй като винаги съм се чудела какъв ли ще е вкуса на сладкиш със сирене, дори и тирамису не съм опитвала защото знам че се прави със сирене Маскарпоне, а винаги ми се е искало да пробвам, но така и не съм се престрашила все още. Можете ли да ми кажете какъв вкус придават сирената и дали имат лек солен вкус сладкишите с тях ...

# 7
  • Мнения: 247
benmary 2, благодаря и се радвам, че ви е харесал!  bouquet Аз съм я пускала рецептата и със снимка и тук, но сега не мога да я намеря - може би в Готварската книга... Затова и не исках да я пиша повторно, но след като си я пуснала, само да уточня, че е по-добре подложката да се направи с 300г брашно, защото иначе ми ставаше дебела!
newsm10браво на теб  natalyna  за вкусните неща ,които твориш! И да, права си,че количеството на брашното трябва да е по-малко,за да не става дебела подложката.
irenanu изварата ,която ползвам е безсолна,но за марка не мога да ти кажа,тъй като тук при нас тя се продава не готово пакетирана,а" насипна",т.е.купуваш колкото искаш...А и още нещо,което би ви помогнало при приготвянето на този чийз кейк....не знам каква е изварата в България,но тукашната е малко твърда.И при разбъркването  стоеше на малки топчета,като грашки,които се притеснявях, че ще се усещат и когато се яде.Та затова накрая разбих сместта с пасатора,за всеки случай Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 927
Правила съм чийзкейк и с кашкавалената и с нормалната извара. И двата вида са ми леко солени, но в сладкиша вкуса е съвесем различен - все пак се слага захар и яйца - когато се пече, де  Wink).
За моя вкус това е сладкиш-мечта  Simple Smile

Ето го:
http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633076044639843750.jpg



Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 15:11 от Taneto

# 9
  • Мнения: 1 951
Имам един въпрос за блата на чийз кейка.Когато престои в хладилника готовия вече сладкиш, блата става толкова твърд, че ужасно трудно се реже.Трябва буквално да го пробивам с ножа.Предполагам, че е от маслото в блата, което се втвърдява.
Колкото пъти съм правила винаги така се получава. При вас има ли такова нещо или аз греша някъде?

Тането
, може ли да дадеш рецептата за този десерт http://www.bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=3398526
Изглежда много вкусно  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 927
Да, дикси, и на мен ми се получавата така блата, затова преди сервиране се вади от хладилника да се отпусне 15-20 минутки  Simple Smile

Това, което питаш е лондонския ми сладкиш. Ето го:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23843.msg466417#msg466417

..наистина е вкусен  Simple Smile

# 11
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
natalyna благодарности и от мен - правих сладкиша преди време и всички мнооого го харесаха  bouquet

но това не е онзи чийз, който продават в супермаркетите. Пробвах и този на Rouz - с бисквити отдолу и сирене Филаделфия (има го в готварската книга), той повече приличаше на  онези, които съм купувала. Благодаря Rouz Hug

Само че отгоре той се маже със сладко, а купените са с някакво желе, или поне на мен така ми се струва!

Ако някои знае точната рецепта за - да пише Peace

Благодаря!

# 12
  • Мнения: 3 927
Ми купувай си, тогава, щом ти харесват  Simple Smile

За мен готовите са  Sick - пробвала съм.......всяко домашно приготвено нещо е по-добро от купешките  Simple Smile Peace

# 13
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
natalyna благодарности и от мен - правих сладкиша преди време и всички мнооого го харесаха  bouquet

но това не е онзи чийз, който продават в супермаркетите. Пробвах и този на Rouz - с бисквити отдолу и сирене Филаделфия (има го в готварската книга), той повече приличаше на  онези, които съм купувала. Благодаря Rouz Hug

Само че отгоре той се маже със сладко, а купените са с някакво желе, или поне на мен така ми се струва!

Ако някои знае точната рецепта за - да пише Peace

Благодаря!

Wonder woman, вкуса може да го постигнеш, като в някоя от нашите рецепти (На Тането или моята), замениш изварата с Филаделфия или Крема сирене или дори с Маскарпоне. Ще трябва обаче да се бръкнеш по-дълбоко за осъществяването им.Те са също един вид извара, но от сметана, а не от мляко или сирене и това ги прави по-калорични, но и с по-богат вкус. На времето, когато още не са съществували крийм чийиз(кремовите сирена), хората са ползвали точно извара. Иначе, винаги може да го залееш със сладко или сироп.

дикси, пробвай да си опечеш блата сама - става мек и е с вкуса на бисквити.

mimival, много изпускаш, ако не си опитала поне Тирамису - няма вкус на сирене, нито на извара дори - просто това е съсирена сметана. Опитай и ако поне малко харесваш млечни продукти, ще ти хареса...

Taneto и твоя вариант звучи много вкусно и ще го направя задължително!

# 14
  • Мнения: 1 951
Да, дикси, и на мен ми се получавата така блата, затова преди сервиране се вади от хладилника да се отпусне 15-20 минутки  Simple Smile

Това, което питаш е лондонския ми сладкиш. Ето го:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23843.msg466417#msg466417

..наистина е вкусен  Simple Smile

Благодаря за отговорите   bouquet .Мислех последния път изобщо да не го слагам в хладилник  Crazy Ще направя в почивните дни твоя чийз кейк, а и на Лондонския сладкиш няма да му се размине  Grinning

дикси, пробвай да си опечеш блата сама - става мек и е с вкуса на бисквити.


Аз едва днес видях рецепта при която блата на е с бисквити, а се прави по друг начин.Ще пробвам и така.

Общи условия

Активация на акаунт