Вече ще полудеяяяя!

  • 2 618
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                И при нас е така. В последно време започна да играе с баща си, а да го ставя при други хора е натоварващо и за него, и за тях. Някак не съм много съгласна с Джуди, че не е нормално да се държи така едно дете. При положение, че го гледам сама от сутрин до вечер, нямаме баби и дядовци, не искам да излизам организирано с други майки, да не говорим, че сме на съвсем ново място, където не познаваме никого... Дано наистина е временен този период, защото и аз вече не успявам да издържа на такава любов Mr. Green

# 31
  • Мнения: 24 467
pozor, а защо не излизате с други майки или дори с Ваши познати, даже които нямат деца? Това, повярвайте ми, никак не е добре за детето. До 2-3 годишна възраст то трябва да може да общува свободно с непознати. Привързаността на бебето и малкото дете, надминаваща определени граници на нормата /за всяко нещо има определени норми с допустими отклонения/ не е "любов", а неумении или страх от общуване с други лица. Не искам да спорят, не ме разбирайте погрешно, но когато детето не признава дори баща си, братята и сестрите си или поне някой друг, който идва по- често в дома не ми се струва да е в рамкие на тези допустими отклонения. Не искам да кажа, разбира се, че детето има психически отклонения, по- скоро става въпрос за психологични проблеми, които трябва да се решат по някакъв начин- излизане в градинките, дори да не разговаряте първо с майките там, поне детето да гледа другите деца, ако в началото не желае да играе с тях, по- често канене на гости или отиване при познати. За дете на 2-3 години са подходящи куклени театри и други организирани забавления. Не бива да се оставя детето само с проблема си, трябва да му се помогне да го разреши.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моето зверче е така,има ли някой непознат не спира да плаче.По принцип играем на едно училищно игрище заедно с други майки и деца,в другия край ако има някой непознат, моя през цялото време хленчи и ме дърпа за панталоните да го взема.Дано да е период и да отмине Praynig

# 33
  • Мнения: 62
И аз мисля, че е временно. Не се ядосвай на детето, приеми го надявам се скоро да отмине.  bouquet

# 34
  • Мнения: 141
Ще мине този период, ще стане по- бързо ако вижда повече хора.Ако има при кой да го оставяш детенцето за по няколко часа може би ще свикне по- бързо.Аз забелязах такъв проблем когато беше студено и една две седмици си стояхме само двете в къщи и после плачеше от всички.Но като почнахме да излизаме по- често 2-3 пъти я оставих при леля и за по няколко часа и се оправи.

# 35
  • Мнения: 585
Пробвай да помолиш гостите които идват у вас да не и обръщат никакво внимание може пък да и стане интересно и сама да прояви любопитство и да направи сама опит за контакт с тях

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
скоро преодоляхме това....но не напълно...мишока е на 2 години и 5 месеца

# 37
  • Мнения: 4 621
Период е. Не се тревожи ще отмине Peace

Общи условия

Активация на акаунт