Какъв е размерът на издръжката, която получавате?

  • 12 641
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 8 348

2. Хипотетично го осъждам за по-голяма издръжка, чакам си я известно време и после пак сеналага да се разправям с разни мерки за събиране на издръжката. Или пак хипотетично, го осъждам и той понеже е беден, безработен и безимотен пън, прехвърля всичко на общината. В състояние е да живее така с години. След /айде в добрия за мен случай/ 10 години го гази кола и познай на кого се прехвърля този дълг към държавата за издръжката на моето дете!? Ами на същото дете. Айде да си им върна сега парите, с които така благо са ми помогнали.


Пела - Това беше за коментиране

# 136
Imam edno dete. Na 7 godini. Prisadenata izdrazka e 70 leva. Advoaktkata mi uspia da spe4eli deloto. BIh vodila delo za po- goliama izdrazka. O6te pove4e, 4e toi e v 4uzbina i ima tam postoianna rabota, dokolkoto znam. Blagodarenie na forumite na "Mam4e-to" razbrah na4in da mu iskam pove4e, za6toto izdrazkite na decata ni naistina sa mizerni.

# 137
  • Мнения: 1 533
Имам въпрос - какво се случва (по закон) когато детето навърши 18 години, но продължава да учи. Ще завърши гимназия на 19 години. Бащата освобождава ли се от задължение да плаща издръжка?

# 138
  • София
  • Мнения: 8 348
До колкото знам е длъжен да плаща, докато детето учи

# 139
  • Мнения: 4 916
Ако детето учи - до 25 г. възраст се дължи издръжка.

# 140
  • Мнения: 624
Имам въпрос - какво се случва (по закон) когато детето навърши 18 години, но продължава да учи. Ще завърши гимназия на 19 години. Бащата освобождава ли се от задължение да плаща издръжка?


След като детето навърши 18г. ,тоест стане пълнолетно ,ако бащата не желае да плаща доброволно единстеният начин е детето да подаде  иск в съда и бащата да бъде осъден да плаща издръжка докато то учи ,но имай предвид ,че в тоя случай издръжката се дължи само ако бащата има възможност да я дава и тя не представлява затруднение за него .
По добре напиши ,ако знаеш долу горе колко получава ,има ли и др. малолетни или непълнолетни деца ,имущество и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт