Тръгвам на работа,не искам отбиване,как да стане!!!

  • 489
  • 14
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Здравейте, предстои ми връщане на работа след 10 дни. Бебо е на 1 годинка. Кърмим се 4 пъти на ден (след всяко хранене) плюс още веднъж преди лягане. Като тръгна на работа ще ми се наложи да отпадне обедното и следобедното кърмене, но се чудя дали да останат двете вечерни или направо да остане само това,което е преди лягане. Плюс това как ще успея да махна три кърмения за десет дни не зная. Не ми се цеди. Как да стане, дайте съвет  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 771
Вариант е да изцедиш кърма и да оставиш за през деня на бебчо.
Но има и вариант да я откаже, при нас така стана. Предпочита я винаги от източника и никога от шише. Свикна бързо. Кърменето винаги го свързва с мен и стреса беше по голям от липсата ми.
Аз кърмех и сутрин преди да стана за работа.
Ще се справите. Сега само изглежда страшно.
Успех.

# 2
  • Мнения: 535
Тръгнах на работа, точно когато малкият стана на годинка. И аз първите дни имах лек дискомфорд, цедях малко до облекчение, но гърдите ми свикнаха доста бързо. Общо взето не сме имали проблеми. Малкият беше пристрастен(и още си е), но бързо свикна с липсата ми. Научи се да заспива с баба си, кърмим се, когато се видим, а това е обикновено наобед и и вечер. Съботите и неделите сме целодневно заедно и суче през десетина минути, не може да ми се нарадва Joy Но напоследък съм и на очни и хич ме няма, та като ме види веднага си ме "приватизира" и не ме дава на никой hahaha Ще свикнете и вие, няма страшно. Недей се цеди и не му махай кърмения. Сега ще реши,ч е просто не искаш да му даваш да суче, а като тръгнеш на работа ще е съвсем различно- няма мама, няма мляко Wink Ще видиш, че всичко ще протече гладко  bouquet

# 3
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Аз кърмех и сутрин преди да стана за работа.
Ще се справите. Сега само изглежда страшно.
Успех.
Мерси, за сутрешното кърмене няма съмнение, то остава, чудех се просто дали вечер да е само едно преди лягане, или да има още едно като се върна от работа  newsm78

Тръгнах на работа, точно когато малкият стана на годинка. И аз първите дни имах лек дискомфорд, цедях малко до облекчение, но гърдите ми свикнаха доста бързо. Общо взето не сме имали проблеми. Малкият беше пристрастен(и още си е), но бързо свикна с липсата ми. Научи се да заспива с баба си, кърмим се, когато се видим, а това е обикновено наобед и и вечер. Съботите и неделите сме целодневно заедно и суче през десетина минути, не може да ми се нарадва Joy Но напоследък съм и на очни и хич ме няма, та като ме види веднага си ме "приватизира" и не ме дава на никой hahaha Ще свикнете и вие, няма страшно. Недей се цеди и не му махай кърмения. Сега ще реши,ч е просто не искаш да му даваш да суче, а като тръгнеш на работа ще е съвсем различно- няма мама, няма мляко Wink Ще видиш, че всичко ще протече гладко  bouquet

Мерси Станси,не ми се иска да махам кърмения, но се чудех, гърдите няма ли да се побъркат, цял ден никой не суче, после вечерта два пъти през два часа, а пък събота и неделя пак по цял ден  newsm78 не знам. Вие така вече карате шест месеца ли? Значи искаш да кажеш, когато мога-кърмя, когато не мога-не  newsm78

# 4
  • Мнения: 636
По повод тази тема имам един въпрос:
Когато тръгнете на работа и кърмите само сутрин и вечер какво е дневното меню на бебе на 1 год.? С какво замествате кърмата, която иначе детето щеше да поеме през деня? Може ли 1-годишно бебе да кара само на пюрета и вода докато мама се прибере от работа?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Не се притеснявай от тръгването на работа. Аз тръгнах на работа когато бебо стана на 3 месеца и до 6 месеца бяхме само на кърма като ми се налагаше да се цедя по няколко пъти на ден за да оставям кърма за през деня  Crazy. Постепенно обаче кърменията намаляха и на 9 навършени месеца се кърмим сутрин и вечер и през ноща Peace. На няколко пъти бях на крачка от отбиването и с инфо от мамите тук и много подкрепа нещата се оправиха  bouquet. Ние сме на 9 месеца и се справяме а вие на годинка едва ли ще имате проблем. Само малко повече внимание вечер и повече гушкане и всичко ще е наред  Praynig. Много важно е и ти да си спокойна , защото малките мишлета всичко усещат  Heart Eyes. Пожелавам ти много късмет  Hug

# 6
  • Мнения: 75
Аз също тръгвам на работа след седмица. Моето бебче е на 9 месеца. 
Освен въпроса за липсата на мама през деня обаче ме тревожи, че незнам дали млякото в менюто ще бъде достатъчно- сутрин, вечер и през нощта, дали не трябва да включа мляко в кашите и пюретата, тъй като сега не  слагам - кърмя я на поискване .

Извинявам се на авторката на темата, че не отговорих.
И аз търся съвет, ще чета отговорите по темата.

# 7
  • София, България
  • Мнения: 2 222
По повод тази тема имам един въпрос:
Когато тръгнете на работа и кърмите само сутрин и вечер какво е дневното меню на бебе на 1 год.? С какво замествате кърмата, която иначе детето щеше да поеме през деня? Може ли 1-годишно бебе да кара само на пюрета и вода докато мама се прибере от работа?
А това е още нещо,което ме вълнува.Докторката каза на обяд освен пюрето да се дава и супа(при месно пюре-зел.супа,при зел.пюре-месен бульон). Обаче на нас следобяд ни е само плодово пюре с кърма,може би ще остане само плодовото, не знам  newsm78

Аз също тръгвам на работа след седмица. Моето бебче е на 9 месеца. 
Освен въпроса за липсата на мама през деня обаче ме тревожи, че незнам дали млякото в менюто ще бъде достатъчно- сутрин, вечер и през нощта, дали не трябва да включа мляко в кашите и пюретата, тъй като сега не  слагам - кърмя я на поискване .

Извинявам се на авторката на темата, че не отговорих.
И аз търся съвет, ще чета отговорите по темата.
А, не се притеснявай,и мен ме вълнува това. Относно млякото,аз не искам да му давам адаптирано, и затова на закуска редувам попара, с кисело мляко и бисквити, а освен това вече му давам млечни каши, но и аз не знам дали това мляко ще му е достатъчно. Някой друг ако знае да каже  baby_neutral

# 8
  • Мнения: 47 956
значи аз тръгнах на работа преди 1 седмица,и кърмя сутрин,вечер когато си дойда и през нощта,но той вече рядко се буди през нощта
през деня яде филия с кашкавал,супа и плод-ябълка или плодово пюре,вода,рядко сок,така е-да,кара на пюрета докато се върна
иначе когато сме заедно много се кърмим,гушим и така...не съм имала проблеми с гърите,освен ако не ми тече кърма когато се сетя за малкия...не се цедя и не му оставям,мисля че хапва достатъчно когато ме няма,а когато се върна-кърма

# 9
  • София, България
  • Мнения: 2 222
значи аз тръгнах на работа преди 1 седмица,и кърмя сутрин,вечер когато си дойда и през нощта,но той вече рядко се буди през нощта
през деня яде филия с кашкавал,супа и плод-ябълка или плодово пюре,вода,рядко сок,така е-да,кара на пюрета докато се върна
иначе когато сме заедно много се кърмим,гушим и така...не съм имала проблеми с гърите,освен ако не ми тече кърма когато се сетя за малкия...не се цедя и не му оставям,мисля че хапва достатъчно когато ме няма,а когато се върна-кърма
Добре де, мамаваси, как става тва, цял ден не се кърмите, после вечерта по няколко пъти, събота и неделя казваш по цял ден, те тия гърди не се ли сбъркват. Според мен би трябвало или да ти спре кърмата като не кърмиш по цял ден (и не се цедиш) или да ти се препълнят гърдите и да си е...е майката положението  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 771
Аз кърмех и сутрин преди да стана за работа.
Ще се справите. Сега само изглежда страшно.
Успех.
Мерси, за сутрешното кърмене няма съмнение, то остава, чудех се просто дали вечер да е само едно преди лягане, или да има още едно като се върна от работа  newsm78


Зависи в колко часа се прибираш. Когато работя редовна смяна задължително щом се приберех го кърмех, и сега след яслата веднага и за лека нощ задължително - значи две  Wink.
Най често работя на смени по 12 часа два на два и се прибирам към 20.30часа и това е и за здравей и за лека нощ  Hug

# 11
  • Мнения: 439
аз го захраних набързо обедното със зеленчуково пюре.Следобедното може да замениш с кисел, грис със плодово пюри или има рецепти-ще ти дойде музата.И сутрин и вечер ще си го кърмиш.
И аз трябваше да тръгвам на работа петия мес.,затова започнах да го захранвам зеленчуково пюре,каза педиатъра-по пълноценно и хранително.Първо се давало една лъжичка,на втория ден две...Нищо подобно.Първия ден му направих пюре картоф-не му хареса особенно.Дадох две със зор.Но най-важното е да не се отчайваш.На втория направих морков-той е сладък-харесват го децата.\Дадох повече.Нагаждаш се според бебока.Много зависи от него дали ще успееш да се справиш за кратък период.Дано не ти се наложи да направи някоя алергия и да трябва да спреш със захранването.
Има и друг вариант-да сте още известно време на кърма,като тръгнеш на работа да има известно количество изцедено,за да му дават като те няма и като се връщаш от работа да го храниш ти.На работа се цеди,папкай си,иначе може да ти намалее кърмата
Късмет!

# 12
  • Мнения: 47 956
значи аз тръгнах на работа преди 1 седмица,и кърмя сутрин,вечер когато си дойда и през нощта,но той вече рядко се буди през нощта
през деня яде филия с кашкавал,супа и плод-ябълка или плодово пюре,вода,рядко сок,така е-да,кара на пюрета докато се върна
иначе когато сме заедно много се кърмим,гушим и така...не съм имала проблеми с гърите,освен ако не ми тече кърма когато се сетя за малкия...не се цедя и не му оставям,мисля че хапва достатъчно когато ме няма,а когато се върна-кърма
Добре де, мамаваси, как става тва, цял ден не се кърмите, после вечерта по няколко пъти, събота и неделя казваш по цял ден, те тия гърди не се ли сбъркват. Според мен би трябвало или да ти спре кърмата като не кърмиш по цял ден (и не се цедиш) или да ти се препълнят гърдите и да си е...е майката положението  newsm78

ами не,аз кърмих  на поискване досега и затова сега няма проблеми,гърдите ми се нагаждат много  лесно сега,нямам проблеми с това
всъщност проблеми с препълване никога не съм имала,а за спиране-не знам,дано не ми спре newsm78

# 13
  • Мнения: 535
Гърдите се нагаждат много бързо, не е проблем. Все пак кърмачетата са вече големи FlutterАз лично процедирам така- сутрин до 6 суче(обикновено спи при нас) после наобяд ако се прибера, а ако не се прибера чак в 6 или 7 и от 7 вечерта до 6 сутринта е само на мляко, не иска нищо друго, а и то си е право детето. Щом мама е вкъщи казва на всички ЧАО, а мен ме командори, пляскайки по възглавницата на леглото и ми вика"Наниии", тоест да лягам, а той ще суче Joy hahaha

# 14
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Ох, дано да стане, че и аз и бебо още не сме готови да се отказваме. Сега обаче се появи и ново двайсе. В четвъртък почвам, а в петък и събота вечерта сме на team building на Велинград. Много ми се ходи, да не говорим, че не съм виждала хора повече от година, искам да разпусна, но не знам бебо как ще изкара два дена без кърма (аз ще му оставя за два-три пъти в шише де, но не знам дали ще иска). Дали после ще ме иска въобще  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт