Какво мислите за цените на жилищата в България?

  • 3 946
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Безумно и т.п.не мисля 4е са цените.Има търсене и предлагане.Хората си купуват и Ще си купуват жилиЩа.А това,което пове4ето мислят,4е са мноого бедни в България си е направо масова заблуда.Просто хората успешно"реват".


хмм, даа, сериозно запо4вам да имам и аз такива съмнения. ОЩе не мога да си обясня как изобЩо живеят със заплатите, за които се говори, камо ли как се купува и ремонтира жилиЩе.  newsm78
Гледам в другия форум постоянно правят ремонти, сменят мебели... еми, или тук пиШат само преуспели, или?... Thinking

Що се отнася до цените, аз съЩо не се питам как може да са толкова високи, пазара го определя и явно има търсене, което ги оправдава. Питам се, като някой друг по_горе, откъде идват парите? Все пак едва ли всеки е имал земи или къЩи на село, които да продаде, за да стартира.  #Crazy

# 16
  • Мнения: 5 475
Безумно и т.п.не мисля 4е са цените.Има търсене и предлагане.Хората си купуват и Ще си купуват жилиЩа.А това,което пове4ето мислят,4е са мноого бедни в България си е направо масова заблуда.Просто хората успешно"реват".


хмм, даа, сериозно запо4вам да имам и аз такива съмнения. ОЩе не мога да си обясня как изобЩо живеят със заплатите, за които се говори, камо ли как се купува и ремонтира жилиЩе.  newsm78
Гледам в другия форум постоянно правят ремонти, сменят мебели... еми, или тук пиШат само преуспели, или?... Thinking

Що се отнася до цените, аз съЩо не се питам как може да са толкова високи, пазара го определя и явно има търсене, което ги оправдава. Питам се, като някой друг по_горе, откъде идват парите? Все пак едва ли всеки е имал земи или къЩи на село, които да продаде, за да стартира.  #Crazy

 Peace И аз я мисля като Феиам,а за земите ми е интересно колко декара трябва да продадеш...имайки предвид цените на селските имоти,които не са около големи градове или курорти... Crazy
  newsm78  Макар ,че има известна логика  в по-големите възможностите на хората от провинцията- стандарта е по- нисък,а и голяма част от хранителните продукти се произвеждат на семейни начала.Така че ,ако се работи и запалатата е сносна има възможност и да се пести. Peace  Въпреки това едва ли стига при тези цени... #Crazy

  Thinking Тeopr  ,а тази работа с хората от провинцията от край време я е имало,помня и аз като студентка- още времената на социализма  Embarassed,на повечето колеги им накупиха по гарсониера,да не се плаща наем 5 години.. Crazy
 
 

# 17
  • Мнения: 1 959
Преди месец говорих с един познат на когото са предлагали да закупи вила на морето и са му казали,че от морето до планината е само един час обаче никой не му е обяснил,че е един час ама със самолет.
За ремонтите какво да ти кажа правят хората ама и там не е лесно.Ние дадохме пари на майка за ремонт на жилището ама не можем да намерим майстори защото всички са по морето работят по вилите и сега чакаме да се поуспокои че да си намерим майстори.
Цената на земята стига до 400-450 на декар поне по нашия район./това е обработваема земя/

# 18
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Гледам в другия форум постоянно правят ремонти, сменят мебели... еми, или тук пиШат само преуспели, или?... Thinking

Не може да се прави представителна извадка от форумите, разбира се че 90% са средна и над средна класа. Все пак бедния човек, няма време за такива забавления като интернет Wink.
Колкото до цените на земите, ами не знам със сигурност, но на моя приятелка родителите продадоха 10 декара в Сакар за 6000 евро, а това определено не е най-търсения район.

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Както са написали и моми4етата по_горе цените на жилиЩата в България са безумни и меко казано нереални. Thinking
Ка4еството на новото строителство е под всякаква критика, строи се безразборно и нака4урено едно върху друго и не се спазват елементарни норми и правила.
Българският пазар на недвижими имоти ако изобЩо може да се говори за такъв не се под4инява на никакви закони и не се влияе от никакви нормални принципи.Вси4ко се определя по правилото "едно към гьоторе".
В пове4ето европейски държави цената се определя от продава4а,но след като е направена и оценка от страна на агента по недвижимите имоти и оценка от страна на банката за реалната стойност на жилиЩето на база определени параметри.Тоест ниЩо не е слу4айно.
При отпускането на жилиЩни заеми съЩо важат определени норми за които в България едва ли са и 4ували. Ако лицето Х има деклариран доход У,то не може да вземе заем,4иято вноска да надвиШава мисля беШе максимум половината от месе4ния му доход.Демек ако пе4еля по 300 лв на месец не мога да взема заем,който да ми гълта пове4е от половината доход,заЩото все пак е помислено,4е индивидът трябва да разполага с някакви остатъ4ни средства ,с които да живее нормално и да си покрива останалите разходи.
СъЩо така пак на база декларирани доходи и платени данъци ако лицето Х декларира доходи и съответни данъци за 2000 лв например пък си купи вила за 400 000  евра явно има неЩо дето не е в ред,но това в Бг хи4 не ги интересува. Тоест ако 4овек има пари4ки за пране може съвсем спокойно да ги набута в някой недвижим имот без това да смуЩава никой. Тук тая работа е по4ти невъзможна ( казвам по4ти заЩото всяко правило си има изклЮ4ения ).
Извод: и да имах свободни пари за инвестиране нямаШе да се насо4а към България.Не съм фенка на Дивия Изток  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 7 914
А защо няма оценки,а хората определят?  newsm78
Ами няма оценки, понеже всички в Бг са собственици.... Rolling Eyes.. а тук собствениците са дотолкова собственици доколкото да си правят дупки из къщата Peace ...
И дори истинските собственици тук ако решат да си продадат имота на каквато си искат цена ще са единици и никой няма да им се върже на акЪла...а в БГ.. това си е масово явление.... Rolling Eyes

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
mcdirock, и в Бг заемите се отпускат на същия принцип. Прави се независима оценка въз основа, на която се отпуска заема, разбира се се взимат в предвид и месечните доходи.
Колкото до ниското качество на строителство и това вече не е така. Съпруга ми е строителен инженер имаме много приятели инженери и мога да твърдя, че нещата не стоят така вече (поне в София).
Не разбирам какво ви се струва толкова скъпо, цената на всички материали използвани в строителството не е по-ниска в Бг от колкото на други места в Европа (или поне не чак 10 пъти), надниците в строителството отдавна не са 5лв на ден. Цената на квадратен метър в София (груб строеж) излиза приблизително същата като в Солун, а продажната цена е- за София м/у 700-1300 евро- за Солун от 2000-4500евро.
Съгласна съм само с неоправдано високите цени на старите жилища, тъй като те не отговарят вече на никакви норми за безопасност и са напълно амортизирани.

# 22
  • Мнения: 5 462
Както са написали и моми4етата по_горе цените на жилиЩата в България са безумни и меко казано нереални. Thinking
Ка4еството на новото строителство е под всякаква критика, строи се безразборно и нака4урено едно върху друго и не се спазват елементарни норми и правила.
Българският пазар на недвижими имоти ако изобЩо може да се говори за такъв не се под4инява на никакви закони и не се влияе от никакви нормални принципи.Вси4ко се определя по правилото "едно към гьоторе".
В пове4ето европейски държави цената се определя от продава4а,но след като е направена и оценка от страна на агента по недвижимите имоти и оценка от страна на банката за реалната стойност на жилиЩето на база определени параметри.Тоест ниЩо не е слу4айно.
При отпускането на жилиЩни заеми съЩо важат определени норми за които в България едва ли са и 4ували. Ако лицето Х има деклариран доход У,то не може да вземе заем,4иято вноска да надвиШава мисля беШе максимум половината от месе4ния му доход.Демек ако пе4еля по 300 лв на месец не мога да взема заем,който да ми гълта пове4е от половината доход,заЩото все пак е помислено,4е индивидът трябва да разполага с някакви остатъ4ни средства ,с които да живее нормално и да си покрива останалите разходи.
СъЩо така пак на база декларирани доходи и платени данъци ако лицето Х декларира доходи и съответни данъци за 2000 лв например пък си купи вила за 400 000  евра явно има неЩо дето не е в ред,но това в Бг хи4 не ги интересува. Тоест ако 4овек има пари4ки за пране може съвсем спокойно да ги набута в някой недвижим имот без това да смуЩава никой. Тук тая работа е по4ти невъзможна ( казвам по4ти заЩото всяко правило си има изклЮ4ения ).
Извод: и да имах свободни пари за инвестиране нямаШе да се насо4а към България.Не съм фенка на Дивия Изток  Crossing Arms
newsm10Тъй като си ужасно права затова и няма просто какво да допълня .Преди известно време имаше такава тема за Цените на имотите в България , където бях писала че тази спекула е един огромен балон който в най скоро време ще се спука с гръм и трясък.Страшно много хора ми скочиха и бях доста уплюта ..но както и да е .Ще поживеем и ще видим кой прав и кой крив.Единствената причина поради която цените може да се запазят в този си вид или покачат е чисто психологическа колкото и да ви се струва странно.Просто този процъфтяващ бизнес не го държи кой да е .Така че напълно нормално е да има такива спекулации за ордите от богати чужденци дето идват в Бг то да си дават парите за кенефи..Като се има предвид какви овце са българите ...нищо чудно .. че постоянно се пускат подобни слухове .И естествено цените да растат нагоре ..щото щом Вуте си е продал имота за XXXX евро що и аз да не го продам за 2 пъти по толкова.Чужденец с пари никога няма да дойде в Бг да купува апартаменти и то на такива цени ..има далеч по приветливи и хубави места където да си купи имот.Тези които идват сме ги виждали по Тв какви мизерници са разпродал си къщата или апартамента в Англия за да живеее с англ пенсийка като лорд сред мангалите по нашенските села.

# 23
  • Мнения: X
Тeopr, спри се малко
и тук из шведско цените са такива на ново строителство, но един работник взима поне 100 евро на ден, отделно работодателят му плаща осигуровките
новите жилища освен изолация имат и специална обработка с гаранция за 5 год срещу гъбички, мухъл и други подобни екстри
да не говорим, че можеш да ги съдиш до дупка и да спечелиш, ако нещо не е както трябва, затова и всичко е перфектно, иначе им излиза много солено
коя строителна фирма в БГ си залага така главата, а?
отделно и фактът, че данъчната тежест ти намалява доста докато изплащаш имота

така че не сравнявай просто от любов от спорта

като стигнете поне половината от това ниво се обади пак

а да споменавам ли и за екологични чистите материали - все ме гложди дали в БГ-то още се използва бетон с радиоактивни смески

а за балона на спекулата - първо го почнаха всички агенти, чули, недочули, че всички на Запад са под наем, горкичките, не могат да си позволят да си купят
ама малко им е известен факта, че наемът им е обикновено една трета от това, което биха плащали, ако изплащат
пример за Дания: месечна вноска за къща - 10 000крони, наем 3000кр
само такива като нас, дето плащаха наем 12 000 кр, биха си изплащали къща, на другите за чий им е?
ама това не им изнася да го казват и резултатът е ясен

ние жилище в БГ нямаме и няма и да купуваме
ако решим, ще строим, но пари за апартамент от мен никой няма да види
не че ще им бръкна някъде, въпрос на принцип

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Както са написали и моми4етата по_горе цените на жилиЩата в България са безумни и меко казано нереални. Thinking
Ка4еството на новото строителство е под всякаква критика, строи се безразборно и нака4урено едно върху друго и не се спазват елементарни норми и правила.
Българският пазар на недвижими имоти ако изобЩо може да се говори за такъв не се под4инява на никакви закони и не се влияе от никакви нормални принципи.Вси4ко се определя по правилото "едно към гьоторе".
В пове4ето европейски държави цената се определя от продава4а,но след като е направена и оценка от страна на агента по недвижимите имоти и оценка от страна на банката за реалната стойност на жилиЩето на база определени параметри.Тоест ниЩо не е слу4айно.
При отпускането на жилиЩни заеми съЩо важат определени норми за които в България едва ли са и 4ували. Ако лицето Х има деклариран доход У,то не може да вземе заем,4иято вноска да надвиШава мисля беШе максимум половината от месе4ния му доход.Демек ако пе4еля по 300 лв на месец не мога да взема заем,който да ми гълта пове4е от половината доход,заЩото все пак е помислено,4е индивидът трябва да разполага с някакви остатъ4ни средства ,с които да живее нормално и да си покрива останалите разходи.
СъЩо така пак на база декларирани доходи и платени данъци ако лицето Х декларира доходи и съответни данъци за 2000 лв например пък си купи вила за 400 000  евра явно има неЩо дето не е в ред,но това в Бг хи4 не ги интересува. Тоест ако 4овек има пари4ки за пране може съвсем спокойно да ги набута в някой недвижим имот без това да смуЩава никой. Тук тая работа е по4ти невъзможна ( казвам по4ти заЩото всяко правило си има изклЮ4ения ).
Извод: и да имах свободни пари за инвестиране нямаШе да се насо4а към България.Не съм фенка на Дивия Изток  Crossing Arms

съгласна със вси4ко (особено ми хареса последната 4аст за доходи_инжестиции_данъци  Wink), само едно неЩо... както добре знаеШ и тук последните години цените не отговарят толкова на реалната стойност, колкото на търсенето... да прибавим и еврото и да си обясним как ско4иха с пове4е от 50% в последните 5 години.
Та се хванах затова, за да отговоря на това :


...където бях писала че тази спекула е един огромен балон който в най скоро време ще се спука с гръм и трясък.


за съжаление не вярвам, 4е Ще се слу4и, според мен спекулата оЩе по_здраво Ще работи в предстояЩите 3/4 години.

[
Колкото до ниското качество на строителство и това вече не е така. Съпруга ми е строителен инженер имаме много приятели инженери и мога да твърдя, че нещата не стоят така вече (поне в София).
Не разбирам какво ви се струва толкова скъпо, цената на всички материали използвани в строителството не е по-ниска в Бг от колкото на други места в Европа (или поне не чак 10 пъти), надниците в строителството отдавна не са 5лв на ден. Цената на квадратен метър в София (груб строеж) излиза приблизително същата като в Солун, а продажната цена е- за София м/у 700-1300 евро- за Солун от 2000-4500евро.
Съгласна съм само с неоправдано високите цени на старите жилища, тъй като те не отговарят вече на никакви норми за безопасност и са напълно амортизирани.


Теорг, да ме извиниШ, но понеже имам скороШен опит с т.нар. "ново строителство", баШ в София и горе_долу в центъра, та да ти кажа 4естно, хи4 не можеШ да ме убедиШ. Луди мангизи за от4айваЩо изпълнение: АБСОЛЮТНО ВСИ4КО вътре е за оправяне. Няма да се впускам в подробности, 4е не искам да се ядовам допълнително.

Строителните материали и работната ръка смятам, струват все оЩе бая по_малко, отколкото из Европа, та затова съм категори4на, 4е са неоправдано високи.

# 25
  • Мнения: 5 462
mcdirock, Съгласна съм само с неоправдано високите цени на старите жилища, тъй като те не отговарят вече на никакви норми за безопасност и са напълно амортизирани.

Не е нужно някой строителен инженер да ми казва кое е качествено и кое не е качествено .Факт е обаче че жилищните кооперации и къщите са отвратително построени .Където ми е работното място се строи много близо и имам възможност през витрината да наблюдавам кое как се строи .С две думи меко казано калпаво колкото си искаш.По мое е мнение който тръгне да си купува евентуално ново е добре да посещава постоянно обекта до негово приключване .Така ще може да наблюдава кое как е изпълнено.Щото иначе бойдисат ги измажат ги докарат ги на фаца пък отвътре пълна гробница.Относно безопасноста на новото мога да му сложа мнооогооо въпросителни ...?????В някой случаи по добре старо строителство с високи тавани, просторни стаи и антрета а на стаи кубчета като селски кенефи....Относно това съпруга ти , какво му е мнението за мен не е важно ..щото на стр. техници , инженери и пр. това им е част от работата да те убедят че това което те са произвели е на изключително качество .Което в повечето случаи не отговаря на истината.А за критерия за качество на инженери , стр. техници и т.н. мога да съдя по безумните проекти и долнопробното качество на обектите им .И като се има предвид че някой от тях си купуват жилища в такива коптори..значи представи си какво те разбират под качествено.

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
mcdirock, и в Бг заемите се отпускат на същия принцип. Прави се независима оценка въз основа, на която се отпуска заема, разбира се се взимат в предвид и месечните доходи.
Колкото до ниското качество на строителство и това вече не е така. Съпруга ми е строителен инженер имаме много приятели инженери и мога да твърдя, че нещата не стоят така вече (поне в София).
Не разбирам какво ви се струва толкова скъпо, цената на всички материали използвани в строителството не е по-ниска в Бг от колкото на други места в Европа (или поне не чак 10 пъти), надниците в строителството отдавна не са 5лв на ден. Цената на квадратен метър в София (груб строеж) излиза приблизително същата като в Солун, а продажната цена е- за София м/у 700-1300 евро- за Солун от 2000-4500евро.
Съгласна съм само с неоправдано високите цени на старите жилища, тъй като те не отговарят вече на никакви норми за безопасност и са напълно амортизирани.


Тео,съжалявам,но няма как да се съглася с теб.По никакъв на4ин. Stop Нито за заемите и банките,нито за ка4еството на строителството и стойността на материалите.4и4о ми е в този бранШ и имам инфо от първа ръка,така да се каже.Имам братов4еди,които са в бизнеса с недвижими имоти и понеже мъжът ми тук с това се занимава сме говорили доста на дълго и на Широко по тези въпроси а и сме ходили да гледаме новопостроени жилиЩа.Истинско безумие. ooooh! И планини от пари да имах пак не бих купила... Дори и да можех да си построя къЩа нямаШе да го направя,заЩото независимо от дуварите по 3 метра дето ограждат новобогатаШките вили като си подадеШ носа навън какво виждаШ....  Crossing Arms
До панелката ,в която живеят наШите има новопостроен блок от година_година и неЩо. Ами фасадата му е ве4е за оправяне. 4увах от една съседка за те4ове и безумни дефекти вътре ( и тук може да се слу4и,но в Бг е просто редовна практика ). За околоблоковото пространство е по_добре да не отварям дума...Ами Ще ме проЩаваШ ама тук не е така   Crossing Arms

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Както са написали и моми4етата по_горе цените на жилиЩата в България са безумни и меко казано нереални. Thinking
Ка4еството на новото строителство е под всякаква критика, строи се безразборно и нака4урено едно върху друго и не се спазват елементарни норми и правила.
Българският пазар на недвижими имоти ако изобЩо може да се говори за такъв не се под4инява на никакви закони и не се влияе от никакви нормални принципи.Вси4ко се определя по правилото "едно към гьоторе".
В пове4ето европейски държави цената се определя от продава4а,но след като е направена и оценка от страна на агента по недвижимите имоти и оценка от страна на банката за реалната стойност на жилиЩето на база определени параметри.Тоест ниЩо не е слу4айно.
При отпускането на жилиЩни заеми съЩо важат определени норми за които в България едва ли са и 4ували. Ако лицето Х има деклариран доход У,то не може да вземе заем,4иято вноска да надвиШава мисля беШе максимум половината от месе4ния му доход.Демек ако пе4еля по 300 лв на месец не мога да взема заем,който да ми гълта пове4е от половината доход,заЩото все пак е помислено,4е индивидът трябва да разполага с някакви остатъ4ни средства ,с които да живее нормално и да си покрива останалите разходи.
СъЩо така пак на база декларирани доходи и платени данъци ако лицето Х декларира доходи и съответни данъци за 2000 лв например пък си купи вила за 400 000  евра явно има неЩо дето не е в ред,но това в Бг хи4 не ги интересува. Тоест ако 4овек има пари4ки за пране може съвсем спокойно да ги набута в някой недвижим имот без това да смуЩава никой. Тук тая работа е по4ти невъзможна ( казвам по4ти заЩото всяко правило си има изклЮ4ения ).
Извод: и да имах свободни пари за инвестиране нямаШе да се насо4а към България.Не съм фенка на Дивия Изток  Crossing Arms

съгласна със вси4ко (особено ми хареса последната 4аст за доходи_инжестиции_данъци  Wink), само едно неЩо... както добре знаеШ и тук последните години цените не отговарят толкова на реалната стойност, колкото на търсенето... да прибавим и еврото и да си обясним как ско4иха с пове4е от 50% в последните 5 години.
Та се хванах затова, за да отговоря на това :


...където бях писала че тази спекула е един огромен балон който в най скоро време ще се спука с гръм и трясък.


за съжаление не вярвам, 4е Ще се слу4и, според мен спекулата оЩе по_здраво Ще работи в предстояЩите 3/4 години.

[
Колкото до ниското качество на строителство и това вече не е така. Съпруга ми е строителен инженер имаме много приятели инженери и мога да твърдя, че нещата не стоят така вече (поне в София).
Не разбирам какво ви се струва толкова скъпо, цената на всички материали използвани в строителството не е по-ниска в Бг от колкото на други места в Европа (или поне не чак 10 пъти), надниците в строителството отдавна не са 5лв на ден. Цената на квадратен метър в София (груб строеж) излиза приблизително същата като в Солун, а продажната цена е- за София м/у 700-1300 евро- за Солун от 2000-4500евро.
Съгласна съм само с неоправдано високите цени на старите жилища, тъй като те не отговарят вече на никакви норми за безопасност и са напълно амортизирани.


Теорг, да ме извиниШ, но понеже имам скороШен опит с т.нар. "ново строителство", баШ в София и горе_долу в центъра, та да ти кажа 4естно, хи4 не можеШ да ме убедиШ. Луди мангизи за от4айваЩо изпълнение: АБСОЛЮТНО ВСИ4КО вътре е за оправяне. Няма да се впускам в подробности, 4е не искам да се ядовам допълнително.

Строителните материали и работната ръка смятам, струват все оЩе бая по_малко, отколкото из Европа, та затова съм категори4на, 4е са неоправдано високи.

Феиамка,на практика това са принципите на пазарната икономика.Търсенето определя и предлагането  Wink Оба4е както знаеШ тук ако в един определен район неЩо струва тот и някой си Пинко Паллино реШи да го продава за двойно пове4е Щот така му е доШло на акъла,4е може да направи далавера просто нЕма да мине номера понеже цените се движат в някакви определени рамки. А и перитото от банката като каже,4е за него имота ти струва тот,можеШ ли да му опонираШ и да ритаШ среЩу ръжена?  Twisted Evil В Бг такава песен няма.
За еврото нямам какво да коментираме,знаем как се отрази на вси4ко,не само на тухлата...

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

В някой случаи по добре старо строителство с високи тавани, просторни стаи и антрета а на стаи кубчета като селски кенефи....

ах, това изпуснах да го кажа по_горе. Майка ми си смени старата панелка за нова тухла. Еми освен ка4еството, за което казах по_горе, абсолЮтно предпо4итах размерите, разположението и таваните на панелката. Така и не можах да и разбера при4ините на майка ми  newsm78



Тео,съжалявам,но няма как да се съглася с теб.По никакъв на4ин. Stop Нито за заемите и банките,нито за ка4еството на строителството и стойността на материалите.4и4о ми е в този бранШ и имам инфо от първа ръка,така да се каже.Имам братов4еди,които са в бизнеса с недвижими имоти и понеже мъжът ми тук с това се занимава сме говорили доста на дълго и на Широко по тези въпроси а и сме ходили да гледаме новопостроени жилиЩа.Истинско безумие. ooooh! И планини от пари да имах пак не бих купила... Дори и да можех да си построя къЩа нямаШе да го направя,заЩото независимо от дуварите по 3 метра дето ограждат новобогатаШките вили като си подадеШ носа навън какво виждаШ....  Crossing Arms
До панелката ,в която живеят наШите има новопостроен блок от година_година и неЩо. Ами фасадата му е ве4е за оправяне. 4увах от една съседка за те4ове и безумни дефекти вътре ( и тук може да се слу4и,но в Бг е просто редовна практика ). За околоблоковото пространство е по_добре да не отварям дума...Ами Ще ме проЩаваШ ама тук не е така   Crossing Arms

и този момент е ужасяваЩ  #Crazy

# 29
  • Мнения: X
и още нещо Тео

в тази цена тук влиза и оборудването на кухнята с последни модели на Електролукс

в Дания имаше и готов зелен килим

човек си взима само леглото и диваните и е готов

и си има стандарти за минимално разтояние до най-близката постройка

и къде е всичко това в БГ питам аз за същата цена

за мен няма нито един добър архитект в БГ - покажи поне една стойностна сграда

всички красиви сгради в София са на по 100год строени от австрийци
пример - сградата на Библиотеката срещу БТК, срината и на нейно място мастодонт от стъкло и алуминий - това ли е признак за добър архитект - не, а за пълен галфон
а тези, проектиращи блоковете, са още по-зле
не знам как са строителните инженери, ама като се знам аз какъв съм инженер, почти ми се изяснява картинката, учили по разни старинни руски стандарти, никога не чули  за новостите в строителството
абе боза

п.с нищо лично срещу теб и съпруга ти, ама това е реалността

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 12:16 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт