При колко кг бебе - секцио?

  • 5 489
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Големината на бебето не е критерий. Има майки родили нормално бебета около 5 кг без да имат никакви проблеми. Аз съм родена 4.350 (хем майка ми е със силно късогледство) и майка е ми нямала абсолютно никакви разкъсвания. Синът ми се роди 4.150 с епизиотомия (имах няколко външни шева). Станах веднага щом ме преместиха от родилната зала и се размотавах напред-назад без проблеми Simple Smile.

# 16
  • София
  • Мнения: 622
Аз родих нормално 4,700 и имах проблеми,но съм чувала, че някои нямат- зависи и от разтегливостта на твоите тъкани и от таза ти.

# 17
  • Мнения: 1 273
Ами според мен е хубаво лекаря, който те наблюдава да каже. Има толкова много предпоставки за секцио , Проблеми с очите, костите  т.н. Размера оказва влияние, когато си тесен ханш и доктора прецени, че не може да се роди нормално, без да се получат разкъсвания. Между другото големината на корема хич не е показателен. Аз бях с огрооооооомен, а бебо се роди 2990гр и 51см:ooooh:

# 18
  • Мнения: 318
Моят юнак се роди 4.500кг. и бях със секцио, но не заради килограмите , а защото беше с увита пъпна връв. Мисля , че всичко зависи от преценката на лекаря и желанието на майката.

# 19
  • Мнения: 473
Благодаря ви много! Наистина се поуспокоих. Явно при всеки раждането е строго индивидуално. Благодаря ви още веднъж!

# 20
Здравей,
Моят син се роди 4,100 кг. Раждането беше "нормално", но се наложи детето да го изтеглят с вакуум-екстрактор. Получих много разкъсвания, а освен това ми правиха епизиотомия (разрез от влагалището към ануса, за да извадят бебето по-лесно). Главичката на бебчо беше станала продълговата и имаше кръвоизливи в очичките. Не искам да те плаша с тези неща, а просто споделям своя опит. След няколко месеца нямаше и следа нито от моите шевове, нито от вакуум-екстрактора. Сега бебчо е на почти 5 години в отлично здраве, хубав и красив, а аз все едно не съм раждала. Доколкото знам е по-добре бебето да се роди нормално, но ако те е страх от нещата, които ти писах, по-добре избери секцио.

Успех и не се притеснявай, всичко ще бъде наред!
Болката бързо се забравя, а това, че ще имаш бебче е най-голямото щастие!

# 21
  • до канала
  • Мнения: 518
родих за 2 часа с 4 шева бебе 4450 самото раждане продължи 5-6минути

# 22
  • София
  • Мнения: 3 405
Мерят малкия таз и главичката на бебо и ако лекарят прецени, че раждането ще се затрудни, тогава назначава секцио.

Общи условия

Активация на акаунт