Кое бихте избрали

  • 1 330
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте,

искам да ви питам вие кое бихте избрали - детето ви да тръгне в училище, в клас с приятелчета от детската градина, хубаво училище?
Или в училище, пак близо до градината, но с повече непознати дечица, понеже е с немски език?
И двете са държавни - става въпрос за 20-о и 22-ро.
Понеже приятелчетата на сина ми повечето ще ги записват в 22-ро и той е писнал, че там иска и въобще никъде другаде.
За 20-о съм чувала обаче чудесни неща и лично ходих и много повече ми харесва, още повече, че е основно и са по-малко учениците - до 7. клас само.

Аз почти съм решила за себе си, но бих искала да чуя и вашето мнение, дали не е по-добре да послучшам детето си, за да се чувства по-спокойно и уверено сред познати хора или да послушам себе си и да го пусна в 20-о?
То не че има гаранция, че ще ни приемат в двете, но ако имаме избор?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз лично при избора на училище на дъщеря ми, която ще е първокласничка тази година,
ще се ръководя от моята преценка, а не от нейните емоционални нагласи.
Може да звучи егоистично, но смятам, че в тази възраст децата лесно се адаптират и бързо се сприятеляват.
Така че, по-важно е моето виждане за нивото на училището, а не нейните приятелства,
които така или иначе са рехави и променливи.
А иначе, доколкото има информация и двете училища са добри.
Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 981
Дъщеря ми също искаше да я запиша в училището до детската градина,защото повечето деца щели да са там.Но аз още преди 2 години знаех,че това у-ще не става.Вчера я записах в друго и се оказа,че има още няколко деца от нашата група.
Аз мисля,че децата тепърва ще си изграждат още много приятелства,така че не би трябвало да има проблеми.

# 3
  • Мнения: 78
Дъщеря ми също ще е в първи клас тази година и аз ще следвам собствената си преценка.Въпреки че училището , в което смятам да я запиша е доста далеч от нас .Дано да се оправдаят очакванията ми.Направо излетяха последните седем години.Кога беше бебе, а сега училище ни чака.Но да са ни живи и здрави , пък отговорността и преценката са си наши.

# 4
  • Мнения: 2 700
В училището децата ходат за да учат, а не за да играят с приятели. Naughty
Ако мнението ми се различава от това на детето ми, в конкретния случай не бих се съобразила с нейното. Пък и новата среда е добър повод за запознанства и нови приятелства.

# 5
  • Мнения: 245
Много се радвам, че засега моето мение съвпада с вашето, момичета.
Все се притеснявам да не действам егоистично, те.е от моя гледна точка което е правилно.
Но като се размисля досега каквото майка ми ме е оставила като дете да решавам сама, и като ученичка после, все е било грешно Crazy

# 6
  • Мнения: 3 367
В училището децата ходат за да учат, а не за да играят с приятели. Naughty
ne съм съгласна,соц.живот е много голяма 1аст от ходенето на у-ще и работа.
*
бих избрала по-доброто у-ще обективно,а и по моя преценка; има данни 1е промените развиват добри ка1ества в децата и факта 1е познава малко приятел1ета там е по-скоро + отколкото - ;
на детето бих организирала игри с приятел1етата от градината,за да не губи контакт с тях..

# 7
  • Мнения: 11 607
Аз смятам,че ти вече си решила! А и смятам,че все пак има територии, където ние трябва да вземаме решения,а не децата ни! Има време и те един ден ще взимат решения!

# 8
  • Мнения: 245
Taка е, мамо Цоцоланке, но нали все се опитваме да бъдем демократични с децата, да се вслушваме и в тяхното мнение.
Страх ме е да не е нещастен като няма познати муцунки около него, въпреки че той бързо се сприятелява, но откъде да знам?
А после да тръгна да го местя, хич не ми се ще Sad

Страх ме е да не сбъркам в избора си.
И двете училища са добри, както казах вече, само че в едното дисциплината и всичко останало за мен е по-добра.
Питах и няколко мами - за 20-о нямаше лоши мнение въобще.

# 9
  • Мнения: 11 607
нали все се опитваме да бъдем демократични с децата

Понякога прекаляваме с демократичността си, поне така смятам аз! И от това си патим после.

# 10
  • Мнения: 2 891
Две познати деца ходят в 20-то. Отзивите са само положителни.

# 11
  • Мнения: 524
Децата така или иначе попадат в нова среда и ще имат нужда от адаптация. Водеща трябва да е преценката на родителя, обусловена от рационалното, а не емоционално премисляне!
Успех! И спокойно!
Само преди две години минах по същия път, а сега ми предстои отново, след още четири(ако доживея Whistling)-пак

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...с приятелите ......

# 13
  • Мнения: 245
Secretgarden, то зависи от приятелите, откакто  почнал в тази градина всяка година е с различен най-добър приятел, така че мисля, че това всъщност не са приятели.
Има само едно момиченце, с което са много близки, като истински гаджета са, не в лошия смисъл, е, за нея ще ми е мъчно, че ще са разделени.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ее, щом толкова бързо сменя приятелите, няма да има проблем ... ще си намери нови ...

Общи условия

Активация на акаунт