бременна съм в шести месец

  • 4 719
  • 41
  •   1
Отговори
нормално ли е да ми се подува стомаха/като/ топка и да плача често

# 1
az sa6to na 01.03.2007 vlizam v 6estia i az se 4uvstvam taka ,moia priatelka mi kaza 4e kato te boli korema i se vtvardiava tova bili kontrakcii.az hodih pri genekolojkata mi i tia mi kaza samo da pia no6pa i papaverin.Moiata priatelka pak ia vkaraha v bolnica za zadarjane.Az sa6to sam mn. obespokoena.ako niakoi e naiasno kakvo stava molia da pi6e.mersi

# 2
  • Мнения: 304
Нормално е! Това са контракции.Трябва да кажеш на гинеколога си.
А за плача-може би са хормони, но недей да се тревожиш и да плачеш-може това да е причинило контракциите.
Лека бременност!

# 3
  • Мнения: 2 660
Не съм голям специалист, не съм бременна още, но поглъщам литература за бременни като на състезание. Днес четох случайно, че при липса на магнезий бременната може да реагира с втвърдяване на корема (или със схващане на мускулите на краката). Та можеш да провериш и тази вероятност.

Колкото до плаченето - и аз смятам, че е нормално. Усмихвай се по-често и се опитвай да се радваш на бременността си. Излизай, забавлявай се, говори си с бебчо. Той те чува  smile3521

# 4
  • Мнения: 2 891
Ти плачеш, аз напусках. През 5 мин. звънях в офиса на съпруга ми да му казвам как неиздържам и се махам. Споко, хормони са!
За другото - и аз мисля, че са контракции.

# 5
  • Мнения: 46
за болките в корема и аз предполагам ,че са контракции,но не се притеснявай отиди на доктор сигурно ще ти изпишат магнерот,и ще спре да те боли коремчето,поне аз съм така. Настроенията се променят от хормоните който бошуват в теб,така че споко,всички сме така,аз всеки ден се карам с мъжа,направо по някога ми идва да го разстрелям.#2gunfire

# 6
  • Мнения: 64
за болките в корема и аз предполагам ,че са контракции,но не се притеснявай отиди на доктор сигурно ще ти изпишат магнерот,и ще спре да те боли коремчето,поне аз съм така. Настроенията се променят от хормоните който бошуват в теб,така че споко
На мен също ми предписаха МАГНЕРОТ

# 7
  • Мнения: 4 111
Аз мога само за плача да кажа - много плаках и то за незначителни нища. Ако няма причина - сълзите сами си течаха. Ама то за плачене повод винаги може да се намери. За сега всичко е наред с детето - не е от ревливите.  (да чукам на дърво)

# 8
Аз не плача,но често ми се променя настроението-хормони какво да се прави LaughingА за корема,най-вероятно са контракции,консултирай се с доктора.Леко бременеене Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 276
Ох, искам да ти кажа, че аз толкова странно се чувствам, и така тормозя мъжа си, че се мразя направо.
Слава богу, нямам контракции, но осъзнавам, че настроенията ми са нетърпими, плача, не се контролирам изобщо. Да не говорим, че забравям и не се концентрирам... в офиса не могат да ме познаят.
Още 3 месеца...  baby_neutral

# 10
  • Мнения: 256
Споделяй притесненияата си с лекаря си-за съжаление ние само можем да гадаем NaughtyИ според мен това може би са контракции.Съвсем не искам да те плаша,а ти го казвам с цел да обръщаш внимание на тези неща и най-вече да ги казваш на док.Та аз от уж някакви пристягания и втвърдяваниа се озовах в болницата/оказаха се контракции на 2 мин. Shocked/с опасност от преждевременно раждане според лекарите и т.н.Сега всичко е наред и лежа.Пак казвам-не искам да те плаша/дано на никой не се случват такива неща/,просто не подценявай нищо по жреме на бременността!

Стискам палци всичко да е наред   bouquet
За плача не се притеснявай-хормони.Мъжът ми казва,че и той няма да понесе още една бременност  Mr. Green

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Всичките тези настроения са на хормонална основа. Нормално е според мен.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 445
Плаченето е от хормоните. През цялата бременност се съдирах от ревунене, а след това ме обхващаше еуфория.
За болките в корема- предполагам, че са подготвителни контракции ( не трябва да са повече от 5 на час!!!!!!) Аз ги получих около края на шестия и началото на седмия месец. Имах и ужасни болки в кръста. По същото време лежах в болница, но не ми дадоха никакжи лекарства. Кажи на лекаря си.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз мога само за плача да кажа - много плаках и то за незначителни нища. Ако няма причина - сълзите сами си течаха.
Аз съм същата. Peace У мъжът ми само се чуди и ме пита защо плача и аз му викам "Не знам", а той не може да проумее, че рева без причина и ме обнинява, че не му споделям и т.н.
Така че не се притеснявай, нормално е.  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 272
Както са ти казали и другите момичета, плача е нормален. Спокойно, ще спреш със странните настроения скоро след раждането.
Но за болката и втвърдяването на корема - обади се непременно на гинеколога си, добре е да те види и да прецени кое ще е най-добре за теб и бебето ти. Вероятно ще трябва да си почиваш повече, а и да пиеш лекарства срещу контракции!

Общи условия

Активация на акаунт