Препоръчайте ми помпа!

  • 2 177
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Мили момичета, препоръчайте ми помпа за изцеждане . Знам ,че всички хвалят много Авент, но
аз първия път нямах почти никаква кърма и сега предпочитам да си купя  някаква по евтина.
Дайте съвет !

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
Знам ,че всички хвалят много Авент, но аз първия път нямах почти никаква кърма и сега предпочитам да си купя  някаква по евтина.
Дайте съвет !
Не искам да звучи като хвалене или реклама, но аз наистина ползвам Авент и съм много доволна. Други марки помпи не съм ползвала, така че нямам база за сравнение. Смятам, че има и други хубави и евтини марки, които могат да ти вършат работа. Може би другите мами ще кажат. Успех  Peace 

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
аз също съм за авент, макар че вече не се изцеждам ( само в началото ).

# 3
  • Мнения: 1 896
Знам ,че всички хвалят много Авент, но аз първия път нямах почти никаква кърма и сега предпочитам да си купя  някаква по евтина.

Този път ще имаш! Стига да сложиш бебето възможно най-рано да суче и след това да го кърмиш често (а не по часовник), включително нощем. И да не даваш вода и добавка. Кърмата ти е гарантирана.
Препоръчвам ти да разгледаш някои теми за старта на кърменето в библиотеката на кърмаческия форум, а също и помпата на Авент - наистина е най-добра от ръчните.
Ако ти се вижда скъпо, можеш да я потърсиш втора употреба из форума - с добро измиване и стерилизиране не е проблем, а и тя издържа на много използване, защото е качествена.
Леко раждане и успех с кърменето! Можеш го!  Grinning

# 4
  • Мнения: 139
baby nova- на мен ми върши идеална работа и цената и е 4.50лв.
има я същата, но NUK, но цената май е към 20лв.
аз от моята съм много доволна.
аз се цедя редовно, защото произвеждам повече мляко от необходимото.

# 5
  • Мнения: 1 273
Ами Авент. Ползвах я в болницата (там ми дадоха такава, защото не бях си купила)-- страхотна е! Това обаче го разбрах, чак след като се прибрах и реших да спестя някой лев та си купих Дисни--хич не ми харесва--върши работа, но не създава такъв вакум като Авент. За мое щастие сега не се налага да се изцеждам (че това ми е най-кошмарното нещо) бебо изцежда всичко Mr. Green

# 6
  • Мнения: 999
Аз имах най обикновена тип спринцовка, но честно казано най лесно и удобно ми беше да се изцеждам с ръка.

# 7
  • Мнения: 390
Само Авент-от началото се цедя и давам с шише,и ако не беше тя щях да загина.Само тя успява да ми помогне в цеденето-пробвах и спринцовка,и други-само тя! PeaceНа ръка не ми е лесно,цедя се така само при запушвания и всичко се стича по ръцете ми  Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
По-добре не рискувай с евтина помпа.Аз ползвах Авент-в началото нямах никаква кърма,но с тази помпа кърмата ми тръгна доста добре.Тук има доста обяви за ползвани помпи на прилична цена.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 775
С баткото ползвах тип  спринцовка, разраниха се зърната и получих мастит. Сега съм на Авент и не съм имала проблем. И усещането е същото, както при сученето на детето. Помисли за втора ръка, но не си прави експерименти, много боли Hug. Имаше някъде из форума.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Авент,но,ако не ти се дават толкова пари Дисни около 20 лв е!

# 11
  • Мнения: 707
Имам AVENT, но не съм кой zнае колко очарована от нея. Колкото пъти съм опитала, все съм си раzранявала гърдите. Прекалено голям вакуум съzдава. Аz се иzстисквах с електрическа, но цената и е беzбожна.
Ако искаШ хубава помпа, но евтина, купи си втора употреба Simple Smile.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 15
АВЕНТ - най-добрата! струва си парите. Аз се изцеждах до 6-тия месец, защото имах много кърма. Сега вече се регулираха нещата.

# 13
  • Мнения: 1 043
  и аз за авент Peace

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 19:56 от krissie

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Аз също ти препоръчвам Avent ,но ако ти се струва скъпа  bertoni също върши работа. Hug

# 15
  • Мнения: 2 159
Знам ,че всички хвалят много Авент, но аз първия път нямах почти никаква кърма и сега предпочитам да си купя  някаква по евтина.
Дайте съвет !
Не искам да звучи като хвалене или реклама, но аз наистина ползвам Авент и съм много доволна. Други марки помпи не съм ползвала, така че нямам база за сравнение. Смятам, че има и други хубави и евтини марки, които могат да ти вършат работа. Може би другите мами ще кажат. Успех  Peace 
и аз съм с Авент, много съм доволна

# 16
  • Мнения: 942
Авент,но,ако не ти се дават толкова пари Дисни около 20 лв е!
PeaceАми и аз съм за Авент.....пробвах с различни и от нея съм най-доволна GrinningНо например сестра ми хвалеше на НУК много помпата.Незнам newsm78 може би зависи от нещо newsm78

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
ТВЪРДО АВЕНТ. Заслужава си парите!!!.
НЕ си пести парите. Това е нещо, от което се връщат парите стократно.

# 18
  • Мнения: 209
Когато се изцеждах, иаз ползвах Авент. И бях много доволна. Ако е за кратко няма значение каква ще си вземеш, но ако е за по-дълго няма какво да се чудиш.
На мен лично ми беше много удобна. Като ги гледах другите мами в родилното как се мъчеха с тия конусовидните..... жал ми ставаше.

# 19
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Не знам дали има смисъл да си давам мнението след всичко дотук казано. И аз съм за Авент  Peace. Втора употреба можеш да си намериш на прилична цена. Струва си!

# 20
  • Мнения: 887
Само не и на Чико.Голям боклук е!

# 21
  • Мнения: 393
Авент  Peace Първоначално бях решила да не си купувам помпа, но после съжалих и съответно си я набавих по бързата процедура. Не съжалявам!

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз съм къщо за Авент. Не съм ползвала други помпи, но от това, което съм чела тук, Авент е най-добрият избор.

# 23
# 24
  • Мнения: 8 917
За мен има само една - Авент Peace

# 25
  • Мнения: 1 104
Авент.Много съм доволна. Наистина можеш да намериш и по-евтина.

# 26
  • Мнения: 115
Аз също препоръчвам Авент.

# 27
  • Мнения: 272
Да информирам, че Малечко отскоро внасят Медела- най- разпространената помпа по света. Малко по-евтина е от Авент /има много модели в зависимост от целта и честотата на използване/ и по сведение на чужбинските мами върши едва ли не по- добра работа.

# 28
  • Мнения: 750
Благодаря ви момичета! Разбра се тя  Grinning Авент!!!

# 29
  • Мнения: 1 737
До скоро препоръчвах само Авент, с такава кърмих 9 месеца.

Обаче от съвсем скоро, за пръв път в България вече внасят помпите Медела, които подразбрах, че са нива над Авент. Ако имам второ дете няма да се замисля и ще си взема такава, независимо дали ще я ползвам дни, или месеци. Вносители са Малечко и Мадъркеър. Цените на обикновените помпи са около 120 лв. Имат и много професионални. Също и продукти за бебета с всякакви хранителни проблеми и деформации.
http://www.medela.com/

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 15:03 от AQ

# 30
  • Мнения: 634
baby nova- на мен ми върши идеална работа и цената и е 4.50

Можеш ли да ми кажеш откъде я купи на тази цена?  Става въпрос за нова, нали?

# 31
  • Мнения: 664
Страхотно е, че Медела вече внасят продуктите си в Бг!
Това са професионалните помпи, които се използват в родилните домове в Европа и САЩ. Ръчната не съм ползвала,но имам единична електрическа, цедих половин година всеки работен ден с нея, цеденето беше направо песен Simple Smile Бързо, нетравмиращо, рефлексът на потичане се задейства много бързо.

# 32
  • Мнения: 789
Авент  newsm10 Наистина е скъпичка, но е добра. Нямаш ли откъде да вземеш назаем - някоя приятелка?

# 33
  • Мнения: 2 197
И аз давам глас за Авент!
Много е удобна, вакуума е възможно най-безболезнения начин за изцеждане.
Моята помпа обслужва вече трета майка. Първо я дадох на една причтелка, чиято помпа Бертони се развали след стерилизацията. Тя беше супер очарована от моята и каза, че не може изобщо да се сравняват двете и като количество на източване и като комфорт. тя я ползва почти 6 месеца. Сега е при друга майка и още е с оригиналните си уплътнители (има и такива за смяна, за следващата майка мисля да ги сменя).

# 34
  • Мнения: 2 849
Купи си я на старо или потърси от някой близка .Но Авент са си най-добри . Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 6 943
С две ръце- Авент  Peace

# 36
  • Мнения: 3 457
По-добре не рискувай с евтина помпа.Аз ползвах Авент-в началото нямах никаква кърма,но с тази помпа кърмата ми тръгна доста добре.Тук има доста обяви за ползвани помпи на прилична цена.
Авент,благодарение на нея ние се кърмим вече 10 месеца Peaceаз първият път също малко кърмих-не бях и чувала за помпи Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 718
Бих ти препоръчала електрическа - аз използвам такава на Medela. Цената е 125лв и определено си заслужава.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 17:35 от hrisito

# 38
  • Мнения: 1 737
. Бих ти препоръчала електрическа - аз използвам такава на Medela. Цената е 125лв и определено си заслужава.
Явно си по-наясно с цените, я кажи, знаеш ли колко струва обикновената ръчна помпа на Медела? Ти от къде купи твоята? Разкажи повече за нея, разбрах, че  цедяла с различна интензивност с цел - стимулиране на лактацията и максимално имитиране на сукането на бебето?

# 39
  • София
  • Мнения: 718
. Бих ти препоръчала електрическа - аз използвам такава на Medela. Цената е 125лв и определено си заслужава.
Явно си по-наясно с цените, я кажи, знаеш ли колко струва обикновената ръчна помпа на Медела? Ти от къде купи твоята? Разкажи повече за нея, разбрах, че  цедяла с различна интензивност с цел - стимулиране на лактацията и максимално имитиране на сукането на бебето?

Моята е този модел: http://www.medela.co.uk/UK/en/breastfeeding/products/mini.php?navid=23   
Купих я от Малечко, т.к. преди това бях с ръчната на Чико и за 3 дни в болницата я счупих, а дадох за нея 80лв. Затова реших че не си заслужава да си взимам пак ръчна за тези пари, а по-добре да си доплатя още 40лв за електрическа. За съжаление не мога да ти кажа каква е цената на ръчната, но на всеки бих препоръчала електрическата. Още повече, че тези работят и на батерии и не е задължително да има захранване.
А за различната интензивност на дърпане е вярно - в магазина ни го демонстрираха, но не на моят модел пшомпа. Моята е с ръчно регулиране на интензивността.

# 40
  • Мнения: 13
По - точно коя помпа на Авент ползвате?

# 41
С две ръце за Авент!

# 42
  • Мнения: 208
Ползвала съм Авентската помпа/ръчната/ и много съм си доволна от нея.

# 43
  • Мнения: 950
Аз ползвам вече няколко месеца помпа Чико, но не тип спринцовка, а другата с гума за помпане като апарататите за кръвно налягане. Много съм доволна и струва 20-25лв.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 775
Ето тази 

# 45
  • Мнения: 1 186
AVENT...най-добрата  Peace
Ето тази ползвах аз и не е мръднала......супер е помпата Peace

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 13:21 от IVKA&MIMI

Общи условия

Активация на акаунт