Заслужава ли си раждане в частна клиника?

  • 7 884
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Който е родил в Плевен знае за каква база,специалисти,апаратура става въпрос.Аз,имах и имам финансова независимост,но избрах Плевен:
1.защото долу-горе ми е близо
2.заради специалистите и неонатологията
Друг е въпроса,ако авторката на темата е решила просто ей така,че тя трябва да роди в частна болница.
Един от неонатолозите отговаря на въпроси в един от подфорумите и като прочетете може да видите за какъв професионалист става въпрос.
Така и пак казвам кой където иска там да ражда Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 8 931
Аз лично се насочих към Вита, защото всичко, което е нужно относно изследванията по време на бременноста ти се прави, на докторът можеш да звъниш по всяко време и никой никога не ме врънал. Записах се на ЖК там, след като бях ходила в Шейново и си тръгнах разтреперана и разревана от акушерка, която ми обесни да не задавам въпроси, че първите изследвания ти се пускат като влезнеш в 4-ти месец, че те гледат на видеозон 3-пъти през цялата бременност, и аз да си преценя кога да влезна в болница за повръщане, че " баба ми и без изследвания била родила на полето " ( това са буквално думите и ) и т.н.  #Cussing out . Да не говорим, че разликата в парите е направо незначителна ( говоря за раждането ), като сметнеш избор на лекар, ВИП стая, опойка и всичко, което трябва да купиш за престоя си в държавна болница излиза еднакво.  [/color]Peace
Ами аз бях с направление при мойта гинеколожка и не съм платила нито лев, а получих всички необходими изследвания, за видеозон не съм плащала, въпреки че ме гледаше когато поискам. В болницата платих само упойката и избора на лекар и съм с перфектни спомени от раждането, пък платих 1/5 от това в часната клиника. Спестените пари отидоха за детето ми.

# 47
  • Мнения: 9 894
уффф, пак отиваме към това кой колко пари има и за какво е склонен да ги дава. Всички ми обясняваха как вместо да си давам парите за глезотии, по-добре да купя нещо на детето. Че аз голо ли ще го оставя детето?? Само че малко преди мен мъчиха две мои познати по цяло денонощие в Шейново, накрая все пак ги срязаха и това окончателно ме убеди къде ще раждам.
Аз избрах Вита и заради това:
всички съпруги на чужди дипломати в България раждат във "Вита"

а иначе - Божа работа къде какво ще ти се случиSimple Smile

# 48
  • Мнения: 888
Родих и двете си деца в държавна болница;повечето от частните клиники не притежават апаратура за спешни случаи при проблеми с бебетата например...всеки сам си решава в крайна сметка Naughty

# 49
  • Мнения: 1 273
Родих и двете си деца в държавна болница;повечето от частните клиники не притежават апаратура за спешни случаи при проблеми с бебетата например...всеки сам си решава в крайна сметка Naughty

Аз както и по горе писах, родих в частна клиника. Да родя в държавна, само защото имат по добра апаратура е все едно- да вярвам, че ще се случи нещо с бебето.(Да не говорим, че повечето частни клиники имат каде- каде по-добра и нова апаратура ,защото там парите не се крадът по каналния ред, а наистиа се влагат в обурудване, а и лекарите които работят там обикновенно са най-добрите от държавните болници). Не казвам че не се случва, да се закучи раждането , но защо всички са с нагласата , че винаги се случва нещо лошо. Да не говорим, че повечето кофти раждания се случват в държавните болници, за частните до сега не съм видяла някой да се оплаче --но това не означава, че няма! Пък и предполагам че е нормално, все пак в държавните болници раждат повече хора.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 12:03 от apv

# 50
  • Мнения: 6 164
Аз родих в частна, но не защото държах да раждам в частна, а защото лекарят, който избрах, работи там. Води се от лекаря, не от болницата. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 505
Всички ми обясняваха как вместо да си давам парите за глезотии, по-добре да купя нещо на детето.

Това ми е любимо - нека за парцалки за детето да има, а майката кучета я яли!

Факт е, че в частна болница си плащаш за човешкото отношение и хигиената. Раждала съм и в държавна болница с уговорка с лекар и в частна, та имам база за сравнение.

А за лекарите в частните болници и техния професионализъм - ами нали от държавните идват, не падат от небето!

Аз съвет не бих могла да дам - всеки избира според приоритетите си!

# 52
  • Мнения: 24 467
Раждала съм и двата пъти в държавно- общинското АД /болница/, като втория път платих упойка и самостоятелна стая и нищо, ама наистина нищо не ми липсваше- и раждането мина супер леко без болките, протече бързо, през цялото време имах до себе си анестезиолог, лекар, акушерка и дори санитарка /говоря по време на самото раждане/, след това в самостоятелната стая си имаше всичко, от което имах нужда- и самостоятелен санитарет възел с баня и опла вода и телевизор, и хладилник и редовно почистване и редовна смяна на бельото и всичко това ми стъпи общо 150.00 лв. /анестезия и заплащане за стая/, така че не виждам за какво да плащам повече пари, след като с тази според мен не много висока сума се уреди всичко. Не съм се договаряла с екип, не видях смисъл и при двете си раждания и до днешен изобщо не съжалявам. То си има хора на всякъде и професионалисти си има на всякъде, донякъде е и въпрос на шанс.

# 53
  • Мнения: 57
Аз раждах в Плевен. И ми много добре известно какво е отношението на акушерките там. Ужасни кучки ми се случиха на мен - не ме погледнаха. Оставиха ме да родя като куче. Молих им се да дойдат да ме видят, а те се бяха излегнали на едно легло двечките и се правеха, че не ме чуват. Нищо, че цялото родилно кънтеше от виковете ми и даже съпругът ми в коридора ги чуваше, все едно присъства на цялото раждане. Дори ги виждаше, че не се помръдват и май му идваше по едно време да влезе и да ги разпердушини. Бях си ангажирала лекар, което по мое мнение бе единственото ми спасение. Добре че беше той, иначе ... Дойде, види ме, пита, гледа, разпитва - поскара им се всеки път за нещо и като си замине - те на инат все едно, че ме няма...не ме поглеждат.  Защото определено искаха пари. Нямах нищо против да платя и на тях - но те не се държаха като хора, затова не им дадох нито стотинка, дори не ги почерпих, въпреки че си искаха. И бебо трудничко излезе. После пък плацентата ми не искаше да се отлепи и се наложи лекарят да ми я отлепя, наложи се упойка пълна за тая процедура и такива ти ми работи - определено си струваше да си платя на лекаря. Но ако ще раждаш в Плевен - съветвам те плати си и на акуршерка. Ако имаше частна клиника в Плевен, щях да родя там. За мен водещото обаче беше моят лекар - много държах той да ме изражда, за да съм спокойна, че съм в добри ръце.  Иначе условията са нормални, за специалистите също не мога да кажа лоша дума - но на акушерките определено им липсва стимул и много се дразнят, когато родилките са с ангажиран лекар, но който се плаща , а за тях - нищо!
Късмет и леко раждане, каквото и да решиш! Peace

Общи условия

Активация на акаунт