две питанки, пьтуване в Германия с Луфтхан&#

  • 785
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 138
1.ще летим на 23.02 за Мюнхен. Искам да знам дали в самолета мога да взема кошчето за кола.
2.Тьй като дьщеря ми е е с баща неизвестен Twisted Evilи непьлно осиновена само от мен, носи моите имена. Имам декларация от биологичната майка за напускане на страната. интересува ме след като детето има паспорт с бащино име моето и фамилия/моята, какво може да поискат немските власти. удостоверение за раждане трябва ли или е достатьчен само паспорта на бебето и моят. аз сьм с постоянно пребиваване в германия.

# 1
  • Мнения: 3 423
1.ще летим на 23.02 за Мюнхен. Искам да знам дали в самолета мога да взема кошчето за кола.
2.Тьй като дьщеря ми е е с баща неизвестен Twisted Evilи непьлно осиновена само от мен, носи моите имена. Имам декларация от биологичната майка за напускане на страната. интересува ме след като детето има паспорт с бащино име моето и фамилия/моята, какво може да поискат немските власти. удостоверение за раждане трябва ли или е достатьчен само паспорта на бебето и моят. аз сьм с постоянно пребиваване в германия.

1. Може да го вземеш кошчето и да го предадеш на Шпергепек, там,
където и количките се предават. Едва ли ще може като ръчен багаж.

2. Мисля, че властите нищо друго няма да поискат.
Щом ти си с Ауфентхалтсерлаубнис, а детето с паспорт.
За всеки случай обаче носи и другите документи - декларацията и гебуртсуркундето,
преведени на немски, разбира се.
Надявам се да нямате проблеми.

# 2
  • Мнения: 1 062
За документите не мога да ти помогна, но за ко6чето бях свидетел как го наместиха на седалката до майката и го закопчаха с колана. Така че жената си сложи бебето в ко6чето като кацнахме и си излезе. Наистина е най добре да пита6, при някои полети раздават играчки/книжки на децата в зависимост от възрастта.

# 3
  • Мнения: 2 292
немските не zнам дали ще ви поискат нещо, щом има межд. паспорт, но българските е въzможно да ви поискат акт zа раждане или осиновяване ... не zнам щом сте с раzлични фамилии. на нас ни искат, акт zа раждане на иzлиzане, zащот осме с раzлични фамилии.

# 4
  • Мнения: 3 880
По първия въпрос- детските седалки са разрешени само в някои авиокомпании, мисля че Луфтхаза не е сред тях, плюс това там където са разрешени става въпрос само за 2-3 модела седалка, т.е. не можеш да вземеш някоя, която не отговаря на тяхните изисквания. Друг е въпроса, че ако държиш детето ти да седи в такава седалка на борда, дори да е под 2 години трябва да му купиш билет с място, в такъв случай няма право на бебешки билет. При всички положения обаче можеш да си вземеш седалката и да я предадеш в багажното. Обикновено на бебетата и малките деца им се полага плюс нормалния багаж да си вземат и количка и седалка за кола в багажното, без да им ги приспадат от другия багаж. Трябвало е да попиташ предварително в авиокомпанията (или там от където сте купили билетите) на какво имате или нямате право във вашия случай, гледам че летите утре, но намери 5 минути да им дръннеш един телефон, за да няма неприятни изненади утре.

Мисля, че  щом детето е българче и си има редовен паспорт, германците тук не биха се интересували от други работи, но ти си носи за всеки случай каквато друга документация имаш. Аз по-скоро бих се притеснявала от българите на излизане Wink....
Лек път Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 138
благодарско за отговорите. ами сте си вземем седалката Mr. Greenа що се отнася са бьлгарите/взела сьм един чувал с документация/просто са всеки случай/само на прабаба ми не нося крьщелното Mr. Green

# 6
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
С Луфтханза летим винаги и не е имало проблем за седалката, взехме си я в самолета.

Общи условия

Активация на акаунт