№1 при бабините деветини или суеверията......

  • 37 550
  • 498
  •   1
Отговори

Анкета

Вашият фаворит е:

Опции:

  • Мнения: 11 607
Много теми има във форума свързани със суеверия, бабини деветини и т.н.

Кое за вас е №1?

Като се съберат повече мнения, ще сложа и анкета!

Ама все пак - това за дрехите до 40-я ден и тъмното, това за ваденето от водата хванато за главата, това за косата да не се реже, или за зъбите и къпането.....

# 1
# 2
  • Мнения: 4 392
Това за рязането на гърба, за да изтече "мръсната кръв"  и за ваденето от водата , хващайки детето за гърлото!! Shocked

Иде ми да убия този, който си го помисли само.. #2gunfire
Колко болни мозъци има на този свят, Боже!! ooooh!

# 3
  • Мнения: 483
Това за рязането на гърба, за да изтече "мръсната кръв"  и за ваденето от водата , хващайки детето за гърлото!! Shocked

Иде ми да убия този, който си го помисли само.. #2gunfire
Колко болни мозъци има на този свят, Боже!! ooooh!

КАКВО Е ТОВА РЯЗАНЕ НА ГЪРБА????????????? #Crazy Sick #Cussing out ЗА КАКВО СТАВА ДУМА?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 148
Осоляването, за не се потят и миришат като пораснат.  #Crazy

# 5
  • Мнения: 4 392
Това за рязането на гърба, за да изтече "мръсната кръв"  и за ваденето от водата , хващайки детето за гърлото!! Shocked

Иде ми да убия този, който си го помисли само.. #2gunfire
Колко болни мозъци има на този свят, Боже!! ooooh!

КАКВО Е ТОВА РЯЗАНЕ НА ГЪРБА????????????? #Crazy Sick #Cussing out ЗА КАКВО СТАВА ДУМА?
Правели са нарези с бръснарско ножче по гърба на бебето, за да му изтече "мръсната кръв" и да не плаче. ooooh!
Ох, не искам да се връщам на тази тема , бяс ме хваща!!!!!

# 6
  • Мнения: 46 434
Ето това заслужава първо място  ooooh!

И аз на много глупости съм се наслушала, но това което чух миналото лято просто ме остави безмълвна. Моето бебе беше на две седмици и го водех с количката на лекар, защото цялото му лице беше обринато. По пътя срещнах една съседка, на която разказах какво му е на детенце. Тогава жената ми каза " Да не би някоя жена в мензис да е идвала да види бебчо и затова да се обринал?" И тогава тя ми разказа как един нейн братовчед като бебе така се бил обринал и каква "терапия" му била приложена.А именно: имало обичай в нейното село нацапаните с първият мензис гащички на момиченцата да се запазват. И когато се получил въпросният обрив при нейният братовчед  веднага близките му се "досетили" , че причината е внякоя недобросъвестна посетителка, която не казала че е в мензис. И какво си мислите направили: Взели нацапаните с първият мензис гащички на моята съседка / тъй като тя била близка роднина на бебето/ , разкиснали ги във вода и с тази вода изплакнали на бебенцето лицето за да му минат пъпките! И те до сутринта минали! Sick Sick #Crazy #Crazy Sick Sick
           

# 7
  • Мнения: 3 647
рязането на миглите на бебетата
майките който се постригват че да им се раждат момиченца
или тия който през цялата бременност не си постригват косата, че да не "отрежат" мозъка на бебето  #Crazy #Crazy
но предните постове определено бият по точки

# 8
  • Мнения: 8 917
Кошмарно  Shocked много са моите #1 ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 005
Ами това:Да не слагате на простора през ноща изпраните  дрешки на Бебо до 40 ден CrazyПълни простотии #Crazy #Crazy Mr. GreenМоята тъпа свекърва излизаше да ни следи със съпруга ми вечер да ли простираме от съседната тераса #Cussing outА той роботи в полицията и ми идеше да взема пистолета  #2gunfire и да я застрелям тая #Cussing out Mr. Green

# 10
  • Мнения: 503
до 40 ден нито бебето,нито мама навън!а бабата като ни види-да му дърпаме вратлето за да се удължи,да му стискаме нослето за да стане чипо  #Crazy

# 11
  • Мнения: 990
Ето това заслужава първо място  ooooh!

И аз на много глупости съм се наслушала, но това което чух миналото лято просто ме остави безмълвна. Моето бебе беше на две седмици и го водех с количката на лекар, защото цялото му лице беше обринато. По пътя срещнах една съседка, на която разказах какво му е на детенце. Тогава жената ми каза " Да не би някоя жена в мензис да е идвала да види бебчо и затова да се обринал?" И тогава тя ми разказа как един нейн братовчед като бебе така се бил обринал и каква "терапия" му била приложена.А именно: имало обичай в нейното село нацапаните с първият мензис гащички на момиченцата да се запазват. И когато се получил въпросният обрив при нейният братовчед  веднага близките му се "досетили" , че причината е внякоя недобросъвестна посетителка, която не казала че е в мензис. И какво си мислите направили: Взели нацапаните с първият мензис гащички на моята съседка / тъй като тя била близка роднина на бебето/ , разкиснали ги във вода и с тази вода изплакнали на бебенцето лицето за да му минат пъпките! И те до сутринта минали! Sick Sick #Crazy #Crazy Sick Sick
           
Е това е просто потресаващо. Shocked Sick

# 12
  • Мнения: 2 746
О Боже, това за мензиса е просто невероятно, макар че и аз съм го чувала.
А чували ли сте , че ако бременна жена прескочи кабел, въже и т.н. шнурове, имало опасност пъпната връв да се усуче около врата на бебето и да се задуши при раждането. И друго - бременната жена не трябва да пипа куче, защото бебето ще се роди сляпо или пък, че не трябва да се яде риба, защото бебето ще онемее Joy

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Оле, то много потресаващи нещо знате. Ето някои от мен:
- да не се прескача кабел например на прахусмукачка, за да не се оплете пъпната връв на бебето
- да не се плете по време на бременност, поради същата причина
- да не се яде заешко по време на бременност- да няма бебчо заешка муцунка
- да не се говори въобще по темата бременност , както и да не си показваш корема,  а да се криеш
- да не си режеш косата по време на бременност , защото ако е момче ще му отрежеш пишката.

# 14
  • Мнения: 6 461
А това ... Mr. Green
Бебешките дрехи да се перат на ръка ,а не в пералня.

Това за рязането на гърба, за да изтече "мръсната кръв" 
Охххх..,това за гърбът ме уби направо #Crazy #Crazy #Crazy

Втриването със сол по тялото..... #2gunfire....това е адски садизъм

Повиването със повой  #Crazy #Crazy #Crazy(една тънка дълга лента с която се обвързва повитото вече бебе в пелени,че да му станели прави краката)


Общи условия

Активация на акаунт