Отговори
# 30
  • Мнения: 5 622
Чета ви и не варвам на очите си...90% от мненията са пълни с негативизъм. Защо бе хора?!  Shocked

Аз пък се учудих, че с такава лекота мислиш, че се заминава някъде и се устройва човек..Явно съпругът ти наистина е търсен кадър, иначе не си го представям....И аз искам да замина, но има много условности, които поне засега ме задържат тук. За разлика от теб, не съм на мнение, че всичко става ей така ипросто трябва да избера държавата...  Rolling Eyes

Ако искаш мнение, наистина обективно, на хора, които живеят в дадена страна, за да ти кажат плюсове и минуси, то наистина влез в чужбинският форум и питай там..Според мен Америка е вашето място, но това е само мое мнение....

# 31
  • Мнения: 5 539
Матуми, поне насочила ли си се към няколко възможни държави, между които се колебаеш? Поне кажи в Европа или на друг континент?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 623
Малко съжалявам, че изобщо писах в темата !
Не за друго, а защото от начина, по който
беше написала защо не желаеш да продължиш
да живееш в ЮАР, останах с впечатление, че
търсиш най-вече сигурност за децата си.
Явно съм се объркала !

# 33
  • Мнения: 4 300
Чета ви и не варвам на очите си...90% от мненията са пълни с негативизъм. Защо бе хора?!  Shocked

Аз пък се учудих, че с такава лекота мислиш, че се заминава някъде и се устройва човек..Явно съпругът ти наистина е търсен кадър, иначе не си го представям....И аз искам да замина, но има много условности, които поне засега ме задържат тук. За разлика от теб, не съм на мнение, че всичко става ей така ипросто трябва да избера държавата...  Rolling Eyes

Ако искаш мнение, наистина обективно, на хора, които живеят в дадена страна, за да ти кажат плюсове и минуси, то наистина влез в чужбинският форум и питай там..Според мен Америка е вашето място, но това е само мое мнение....
Къде го видя тоя негативизъм? Той не е към емиграцията, а към желанията на авторката.
А да питаш хората живеещи в дадена страна едва ли е най добрият съвет- по скоро трябва да се питат хора със сходни професии. В Дубай е прекрасно за строителни инжинери например, най високо платени в света, държава със 70% емигранти, топло, висок стандарт. В Израел е пълно с лекари емигранти, медицинските услуги са индустрия.
Всичко зависи от това дали си лекар или строителен инжинер:)

# 34
Matumi
Изобщо не им се впечатлявай. Темата ти е чудесна и важна и си струва да се послушат най-различни мнения.
Моят избор е основан на възпитанието ми в Русия /не съм рускиня/ и живеене в Китай. Също така работа в образователната система в България.
Когато питаш такъв въпрос е хубаво да се изяснят критериите, например спокойствие, ниска престъпност, образователна система и т.н.
За мен в момента Китай е на равнището на бившия Съветски Съюз през 80-те, когато имаше изключителен бум в образованието, немероятно отношение към учителите, просто децата не можеха и да си помислят за бягство от час или коментарчета; неучене; мрънкане. Нямаше такова нещо като свободен час и в Китай няма. Системата е желязна, възпитава в морал, уважителност и има училища, които са по-добре оборудвани с техника от Нов Български да речем.
Освен това за престъпление там убиват, има денонощно наблюдение с камери, няма такова нещо като счупена пейка. Спазва се закона, а престъпност на практика няма. Децата се гледат като съкровища на нацията, просто защото не може повече от едно и всяко дете е изключително гледано.
Към чужденците все още няма злоба /и това ще се появи някой ден, разбира се/, на децата адски много се радват.
Така че аз определено бих си гледала детето там и най-вероятно ще направя нещо по въпроса.

# 35
  • Мнения: 3 423
Чужбинските мами няма да са обективни- всяка от тях живее на най-хубавото място.

Да, хубаво е мястото, къде живея, спокойно,
тихо, зелено. Но нощем бродят диви прасета.
И може между слизането от колата и отключването
на къщата току да ти скочат. Лошото е, че не
се подвизават самосиндикално, а водят и роднини.
Както казах, за яслите се чака, в магазина никой
не ти отстъпва място, данъците скочиха, жена управлява.
Само интернетът е бърз и евтин. И въздухът чист.

# 36
  • Мнения: 2 700
Сега разбирам, че си живяла в ЮАР и за разлика от всички, които скочиха, аз напълно сериозно ти препоръчвам Нова Зеландия. Моята приятелка, за която писах по-горе избяга точно от ЮАР. Мъжът й работеше в голяма компания, от която си издейства преназначение в Нова Зеландия. Ако тази част Земята те устройва, първо трябва да минеш през Нова Зеландия, за да получиш гражданство / 5 години/, след което нямаш проблеми за работа в Австралия.  Сега нещата може да са се променили, но преди 10 години това беше по-удачния вариант, защото имаше някакви пречки за установяване директно в Австалия.
И за двете страни съм чувала само хубави неща откъм спокойствие и уреденост.
А озоновата дупка там е започнала да се затваря Peace

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз си помислих за Китай ако трябва да бъда честна. Но според мен:
1. Ще има сблъсъкът на култури.
2. Различна раса са.
3. Много са.
4. И те гледат да се измъкват (идват дори в България).
В Япония е по-висок стандартът. Но пък е много земетръсен район.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 444
Въпросът е формулиран безумно. Няма данни колко годишна е Матуми, но въпросът и звучи като въпрос на 7 годишно дете.
За сведение на Матуми, тук вече има възможности за много добро възнаграждение на такива безценни, квалифицирани кадри.Освен това вече децата и ако са умни и имат желание да се развиват, да учат, могат да кандидатстват навсякъде, дори за Колежи извън страната.Ако се справят и имат добри дипломи, ще им дадат и стипендии в избраните Колежи.Не е както беше по наше време, сега имат неограничени възможности децата, и всичко това, избора, изпращане на документи и др. може да стане само чрез интернет, дори без да си правят труда да пътуват.
Не зная защо смяташ, че тук всички са лузъри, ниско платени, едвам свързващи двата края през месеца и др.......? Защо смяташ, че само твоят съпруг е високо квалифициран и заслужава високо възнаграждение? Да ти е минавало през ума, че тук има жени, чиито мъже имат изключително високи доходи, които живеят в пълно охолство, нямат дребните житейски проблеми по оцеляването, че има и жени, които самите са високо квалифицирани и имат неприлично високи доходи? Защо смяташ, че скромността и неафиширането на квалификация и високи доходи е признак на мизерстване?
Няма да ти отговоря на въпроса, защото не мисля че този въпрос има отговор.Другите са се опитали да обяснят, че не държавата гледа децата и други житейски истини, но явно вместо да прочетеш и осъзнаеш написаното от тях, предпочиташ да се перчиш.Дано има с какво, често подобно поведение няма покритие.
В заключение ти пожелавам да намериш страната на чудесата, но да не забравяш, че не си Алиса.  bouquet

# 39
  • Мнения: 4 585
    Питах децата - казаха Индонезия. Там децата ходели боси по улицата. В смисъл не съвсем боси, а по чорапи и никой не им се карал. Ами трудно се обуват маратонки и връзват вързанки на две панделки.

# 40
  • Мнения: X
Момичета, засрамете се
може авторката да не е формулирала много правилно въпроса си, ама и вие не паднахте по-долу
направо на салата я нарязахте
откъде изкочи тази злоба не знам
отдалече се разбира, че момичето го тресе депресия заради промяната и иска нещо по-добро за децата си, както всъщност и всички ние


Матуми, аз винаги съм била за скандинавските страни
живяхме 2 год в Дания, сега сме в Швеция

тук можеш да прочетеш малко по-подробно за там:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163510.0
постарала съм се да дам възможно най-пълно инфо

и дамите, дето единствено Интернет им е връзка със света, се оказват тук най-информирани

аз съм на мнение, че човек трябва да опита винаги нещо ново, полезно е и за децата, стават граждани на света, а не Софиянци

успех в избора

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 14:35 от Анонимен

# 41
  • София
  • Мнения: 10 825
Момичета, засрамете се ...

Аз не смятам, че проблема е във формулировката на въпроса, а в последвалите изказвания на авторката, тези за това как ние си мизерстваме тук и разчитаме на майчинството, но видиш ли нейния висококвалифициран мъж. .. и т.н.

И твоето мнение не ми допада. Имаш ли лични контакти с всички изказали се та веднага определи, че само Интернет е връзката им със света  newsm78

# 42
  • Мнения: 2 292
Въпросът е формулиран безумно. Няма данни колко годишна е Матуми, но въпросът и звучи като въпрос на 7 годишно дете.
За сведение на Матуми, тук вече има възможности за много добро възнаграждение на такива безценни, квалифицирани кадри.Освен това вече децата и ако са умни и имат желание да се развиват, да учат, могат да кандидатстват навсякъде, дори за Колежи извън страната.Ако се справят и имат добри дипломи, ще им дадат и стипендии в избраните Колежи.Не е както беше по наше време, сега имат неограничени възможности децата, и всичко това, избора, изпращане на документи и др. може да стане само чрез интернет, дори без да си правят труда да пътуват.
Не зная защо смяташ, че тук всички са лузъри, ниско платени, едвам свързващи двата края през месеца и др.......? Защо смяташ, че само твоят съпруг е високо квалифициран и заслужава високо възнаграждение? Да ти е минавало през ума, че тук има жени, чиито мъже имат изключително високи доходи, които живеят в пълно охолство, нямат дребните житейски проблеми по оцеляването, че има и жени, които самите са високо квалифицирани и имат неприлично високи доходи? Защо смяташ, че скромността и неафиширането на квалификация и високи доходи е признак на мизерстване?
Няма да ти отговоря на въпроса, защото не мисля че този въпрос има отговор.Другите са се опитали да обяснят, че не държавата гледа децата и други житейски истини, но явно вместо да прочетеш и осъзнаеш написаното от тях, предпочиташ да се перчиш.Дано има с какво, често подобно поведение няма покритие.
В заключение ти пожелавам да намериш страната на чудесата, но да не забравяш, че не си Алиса.  bouquet


и какво? детето само училище и в къщи ли ще му е животът? после колеж ???? на улицата да не смее да иzлеzне?
има държави, в които на пешеходна пътека колите спират и чакат, в които покрай училищ се кара с 20, в които има чисти пясъчници (беz наркомански игли и котешки ...) и катерушки в градинките zа деца , където и да си оставиш кофичката с лопатките сутринта , следобед като отидеш и си ги намираш.

# 43
  • Мнения: 2 292
Момичета, засрамете се ...

Аз не смятам, че проблема е във формулировката на въпроса, а в последвалите изказвания на авторката, тези за това как ние си мизерстваме тук и разчитаме на майчинството, но видиш ли нейния висококвалифициран мъж. .. и т.н.

И твоето мнение не ми допада. Имаш ли лични контакти с всички изказали се та веднага определи, че само Интернет е връзката им със света  newsm78

то ако ви е няква друга връzката няма да скачате , като сини бабета, а ще си кротувате, като червени  Joy Joy Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 10 825
то ако ви е няква друга връzката няма да скачате , като сини бабета, а ще си кротувате, като червени  Joy Joy Joy

Добре че има хора като теб, които да ми обяснят нещата от живота и като какво бабе трябва да си кротувам.

Общи условия

Активация на акаунт