Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 444
vivita

чета постовете ти и ме връхлита въпроса "Тогава какво правиш тук?". Имам предвид страната.
Смятам, че Lady Charm е изразила много точно отношението на повечето от нас.Не е въпроса във формулировката на темата, както и всеки родител иска най-доброто за децата си, най-доброто и за себе си и бъдещето на семейството си.
Това не значи да обиждаш другите, да пренебрегваш и омаловажаваш техните решения, избора им за място и начин на живот, отглеждане на децата им  и т.н. Тук има най-различни хора, различни характери, професии, с различна успеваемост и различен стандарт на живот.Едни са го постигнали с борба, труд, други им е подарен, трети не могат да излязат от руслото му.Никой обаче не може да слага всички под един знаменател, само защото мнението им не съвпада с мечтите му....

# 46
  • Мнения: 1 630
    Питах децата - казаха Индонезия. Там децата ходели боси по улицата. В смисъл не съвсем боси, а по чорапи и никой не им се карал. Ами трудно се обуват маратонки и връзват вързанки на две панделки.

Мойто иска в Египет,
за да можел да вярва в египетските богове.
Не можел, да вярва от тук, защото силата им не стигала толкова далеч.
Богове, богове, ама и те с проблемите си  Joy Joy Joy

# 47
  • Мнения: 1 273
Леле от какъв въпрос какъв грозен спор се получи #Crazy Вярно, че авторката малко се поизхвърли ама нямаше нужда от такива нападки. Просто всеки си казва мнението без да обижда другия!
А по въпроса: Аз не съм живяла извън БГ, но и неискам-- много си ми харесва, може да не живея в супер лукс и понякога да не ми стигат парите. Да се оплаквам от данъци и т.н. Но тук са ми приятелите знам езика и никой не ме гледа с пренебрежиние , че съм отшла да му ям от хляба.
За спрвка баща ми живее дълги години в Германия и мога да се преместим при него, но аз съм си избрала тука Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 23
Знаете ли,форумът е място където човек иска или дава мнение.Аз поисках вашето, а в последствие получих само жлъчни нападки ,присмех и подигравки(с много малки изключения).Съжалявам вообще че повдигнах темата и потърсих мнението ви.Приятно заяждане на всички ви.

# 49
И аз си помислих за Китай ако трябва да бъда честна. Но според мен:
1. Ще има сблъсъкът на култури.
2. Различна раса са.
3. Много са.
4. И те гледат да се измъкват (идват дори в България).
В Япония е по-висок стандартът. Но пък е много земетръсен район.

Сблъсъкът на култури не е толкова голям, просто защото китайците са хора любопитни и мили. А детето ти ще научи китайски за отрицателно време. Разбира се без китайски ще ти е трудно, но да ти кажа противно на твърдението, че китайския е най-трудният език на света, мога да ти кажа, че е на-лесния, тъй като на практика отсъства всякаква граматика, която се заменя със словореда. Свидетел съм как един американец дойде и за 3 месеца знаеше много повече разговорен китайски от мен, която се бях спукала да уча 3 и половина години.
Толкова са много, че просто не забелязваш. Всъщност не усещаш по никакъв начин тяхното множество, тук като видя китаец го забелязвам много повече, отколкото в Китай.
Измъкват се основно от бедните райони и затова върлува мнението, че са глупави, мръсни и ограничени. Да и нашите цигани, които първи напуснаха България не ни представят по най-добрия начин в чужбина. Втората, изключително основна причина е, че искат второ дете. Третата, сериозни бизнесмени, които търсят пазар.
В Япония от 20 години насам има криза. Вярно, че само можем да си мечтаем за подобна криза, но:
1, за чужденки, особено не владеещи японски, е направо невъзможно да си намерят работа. Остава варианта учител по английски.
2, от колеги японисти знам, че жена със специални умения знаеща японски, най-често си остава секретарка, защото отношението към жените е ужасно.
3. В Япония винаги ще си бедна поради въпросния стандарт, а в Китай има всичко /повече, отколкото изобщо можеш да си представиш/, храната и животът е евтин, само квартирата ти е по-серозен харч, но не много повече отколкото в София например.
4. В Япония не обичат чужденци, в Китай чужденците са много интересни на населението и са им любопитни, затова и се чувстваш много повече като "бял човек", отколкото в Европа и Америка да речем. На собствен гръб съм го изпитала.
Стига толкова, всъщност. Ако някой се интересува - на лични Wink

# 50
  • Мнения: 4 841
Знаете ли,форумът е място където човек иска или дава мнение.Аз поисках вашето, а в последствие получих само жлъчни нападки ,присмех и подигравки(с много малки изключения).Съжалявам вообще че повдигнах темата и потърсих мнението ви.Приятно заяждане на всички ви.

Кофти нещо са това форумите. Почти в 99% от случаите потребителките не се досещат точно какво искаш да чуеш в отговор и започват да дават СОБСТВЕНИТЕ си мнения. Лошо  Crossing Arms
Но - има светлина в тунела - ето два варианта:
- казваш някакви тежки думи като заключение и приключваш темата (е, влизаш да я четеш тайно, ама поне си напуснал с достойнство)
- отправяш настоятелно-сълзлив апел към модератор да я закрие - така де, откъде накъде ще продължават да се изказват

Има и вариант да изчетеш още веднъж внимателно всичко, за да видиш дали пък не си предизвикал по някакъв начин съответната реакция  newsm78

А по темата - мнението ми се покрива с това на мерипопинс и Лейди Чарм.

  bouquet

# 51
  • Мнения: 563
Знаете ли,форумът е място където човек иска или дава мнение.Аз поисках вашето, а в последствие получих само жлъчни нападки ,присмех и подигравки(с много малки изключения).Съжалявам вообще че повдигнах темата и потърсих мнението ви.Приятно заяждане на всички ви.
Матуми, няма нищо лошо във въпросът ти, но го зададе неправилно според мен и някои от добавките бяха напълно излишни- за майчинството, супер добре платеният съпруг, мизерията в България и т.н. И понеже на мен също ми се вижда невъзможно да можеш да се преместиш в която държава решиш, ще попитам дали има няколко държави от които да избираш. Уточни моля те и мисля ще намериш по-балансирани и полезни мнения.

# 52
  • Мнения: 3 423
Матуми, не разбра ли, че това не е мястото,
където ще получиш адекватни отговори.
Никой не дава да му пипнат Българията,
всички са горди да пият боза и да псуват на воля.
А ако я нямаше чалгата, толкова други неща
нямаше да има. Не ходете в Германия, там
швухтелите и тунтетата не дразнят никого.

# 53
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ако питаш за безопасност- на остров Самоа- мисля, че е протекторат на САЩ, единственото оръжие на тамошните полицаи е кочан за глоби за паркиране и последното тежко посегателство върху личността е кражбата на джапанките на един турист преди няколко години. Е голяма част от годината има дъждовен период и е малко далече Grinning
Сега сериозно. Не говоря за пари- както вече е казано шанс има в България за достатъчно изкарване на пари. Говоря за шанс за образование за децата ни, за друг поглед върху живота ни, за излизане от релсите и малко скок в пространството.Не да си живееш живота, а да си изживееш живота. Та- на първо време- Испания. Държа да е топло и да е топло не от климатици Laughing

# 54
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
за мен всичко е въпрос на възможности. Испания, ама една приятелка дето е 3 години в Палма иска да се връща тук, защото в  яслите там държали детето й цял ден с 1 памперс. сигурно има добри забавачници, частни и т.н., но не всеки може да си го позволи... все пак тя и мъжът й не играят на фондовата борса, обикновени работници са...
в Турция е хубаво място за децата. близо е, освен това. в Истанбул, в азиатската част има едни китни кварталчета, с басейни и охрана. мацките карат последен модел спортни коли, пият си фрешовете, шопинг, фитнес и т.н. за децата им се грижат млади ау пеърки, които ги учат на английски и немски.  айде някой да ми каже, че не е подходящо място за живеене...

# 55
  • Мнения: 27 524
Абе какви са тези глупости?В предната тема не реагирах,викам си-не съм живяла в чужбина,нека да си трая.Едно е да почиваш в една страна за 10 дена,друго е да живееш.За мен тези терзания къде е най-безопасно,са си жива параноя.Не е нормално.Няма рай или поне той не е на земята.Всичко е въпрос на състояние на духа.На лично щастие.На вътрешно спокойствие.Не само,че не съм проучвала държавите,ами дори през ум не ми е минавала мисълта.Децата ще са в безопасност тогава,когато растат при щастливи и стабилни психически родители.Не мога да си представя как въртя глобуса и търся безопасна държава.Не е нормално да се местиш насам натам в търсене на нещо,което всъщност не съществува.

Прекрасно казано, нямам какво да добавя.
Ние сме в Белгия и моят дух не е за тук, искам да се прибираме  Flutter
Тук е пълно с араби, с педофили, отвличат деца всяка седмица, престъпността си е налице навсякъде.

# 56
  • Мнения: 920
Блонди, май приятелите ти липсват. И колкото и банално да звучи - Родината. А действително ако ти не си щастлива, няма как детето ти да е щастливо.

# 57
  • Мнения: 41
Матуми, не разбра ли, че това не е мястото,
където ще получиш адекватни отговори.
Никой не дава да му пипнат Българията,
всички са горди да пият боза и да псуват на воля.
А ако я нямаше чалгата, толкова други неща
нямаше да има. Не ходете в Германия, там
швухтелите и тунтетата не дразнят никого.

...Liska - както винаги - малко думи, но на място Grinning...

# 58
  • Мнения: 1 216
Моя позната беше ''проучвала''. Живеели са в Израел с две дъщери, които трябвало да постъпят в армията. Сега са тук. Освен проучването, е желателно да има и легален начин за установяване в страната. В скандинавските страни е висок стандартът, като тук. Предимството е, че са в Европа. Трудно обаче е да вземете документи, а и езикът ще е малка пречка.

Добруването на децата зависи от щастието и удовлетвореността на цялото семейство.

След няколко месеца, животът в бг може да ти се стори по-различен, кой знае. Мисли тогава пак! Grinning

# 59
  • Мнения: 391
Матуми,

живял съм 21 години извън България, но се върнах. И не се чувствам нито пропаднал, нито изпитвам страх, че ще ме пречукат в някоя тъмна уличка. Просто не ходя късно вечер из тъмни улички.
Искам да кажа, че където и да отидеш, винаги може да ти се случи нещо кофти. Просто човек не бива да предизвиква съдбата.

А мнението ти за ЮАР е доста расистко.

Общи условия

Активация на акаунт