За картофеното пюре

  • 1 042
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 556
Как правите картофено пюре, така че да стане пухкаво? Аз успявам да го докарам на вкус, но не и на вид, става  лепкаво. Иска ми се да ставаше както е в заведенията, леко и не така разтегливо.

Пробвах вместо прясно мляко да добавям от водата, в която са врели картофите, но резултата беше същия.

Знае ли някой как се постига тази "пухкавост" на пюрето?

# 1
  • Мнения: 7 831
Не го прави с пасатор, а с мачкачка за картофи и за по-пухкаво после може да разбиеш с миксер.

# 2
  • Мнения: 2 556
Точно с пасатор го правих, защото уреда за мачкане на картофи го нямам:) Ще трябва да го набавя значи.

# 3
  • Мнения: 948
Така ми става и на мен, когато го правя с пасатор.
Имам едно уредче(преса) кръгло на дупки (предполагам за същото говорите), с което пюрето става разкошно.
Ако не си си купила още, търси такава с по- широг кръг за да мачка повече. Също и дръжката да му е по- плътна, обла и лесна за хващане (по възможност гумена дръжка).
Аз съм решила да си купувам нова, защото имам мазолчета от тази към сервиза Cry

Има и друг начин, но е малко садо-мазо...прекарва се картофа през едра цедка...натрива се хубаво с дървена лъжица и после бъркайи се добавя млякото и другите джаджи...Става супер, но е много по- бавно.

Ми...това се сещам...ако има още нещо ще свиркам Wink

# 4
  • Мнения: 6 155
Правя го с уреда за мачкане на картофи /не знам как се казва/.
В момента, в който се сварят, още горещи започвам да ги правя. Млякото също ми е горещо. Чувала съм, че това има значение. До сега винаги ми е ставало пухкаво и без буци пюрето.

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Малко офф, но на картофеното пюре много му ходи индийско орехче.

# 6
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
...и с малко бира ще стане съвсем пухкаво Simple Smile

# 7
  • Мнения: 901
Намачкват се с преса( в най мързеливия случай не с пасатор , а с миксер ) . Опитайте с малко , мляко и едно яйце счукайте вътре  Bulb . И намерете някой мъж да го намачка - те го могат най -добре Stuck Out Tongue

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: marabu
. И намерете някой мъж да го намачка - те го могат най -добре Stuck Out Tongue


Ето това е съвет на място!!!  Grinning

# 9
  • Мнения: 6 472
и още един трик. Обелваш картофите, накисваш ги за 30 минути в студена вода. После ги прехвърляш в тенджерата с нова и леко подсолена вода и вариш.
Това за пресата вече са ти го казали:)

# 10
  • Мнения: 180
Аз варя картофите обелени и нарязани на по-големи кубчета и после докато са горещи с картофомачкачката с дупчиците  и добавям горещото прясно мляко

# 11
Има едни много хубави и доста скъпички уредчета, приличат на преса за чесън, ама са по-големи и цената им е около 17 лв. Чудя се, дали си заслужава да се купува. след като рядко правя пюрета.
Другият трик е в пюрето да сложиш и други зеленчуци - моркови, карфиол и т.н. и тогава дори и с пасатор не става лепкаво. А колко е вкусно...

# 12
  • Мнения: 901
Като се замисля баба ми цял живот го е правила на ръка и беше СУПЕР Simple Smile Особенно ако правиш един път на месец или по рядко за какво ти е  Confused:

# 13
marabu, и аз така мисля, но не винаги имам сили да мачкам картофите  Embarassed (опитах пюре на прах - то се оказа гадост  Close ). Затова смятам да прибягвам до помощта на мъжете вкъщи - това като че ли е най-разумният вариант  Laughing . Благодаря за идеята!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 847
Постоянно ползвам пресата за картофи. Рядко правя пюре, но с нея си пюрирам плодовете за малкия. Сок също "изцеждам" от грозде, череши или вишни. Мачкам авокадото. Изобщо много я ползвам.

Според мен си струва парите.

Общи условия

Активация на акаунт