А какво правите, ако не работите?

  • 4 387
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 198
помисли повтори и потрети с мисленето..защото вси4ко е според зависи!!!краткосро4ен план или дългосро4ен?!вси4ко има зна4ение..
но ако аз трябваше да решавам в твоя слу4ай..ЕДВА ЛИ щях да се реша..  Confused
и все пак КЪСМЕТ

# 31
  • Мнения: 6 390
Аз пък направо се чудя на някои изказвания как ви остава време да ви е скучно или да мързелувате.  newsm78 Сигурно аз нещо не мога да се организирам, защото съм пъти по-натоварена от като ходех на работа и понякога си казвам " да отида на работа, че да си почина".  Laughing

Хахаха тъкмо това си и мислех ....и на мен времето все не ми стига... Какво се мотаме, какво щтъкаме... дните, седмиците си минават неусетно...

# 32
  • Мнения: X
имаш и друг вариант - това време е чудесна възможност за още едно дете

за съжаление аз тази възможност я пропуснах на времето в Дания, та ще наваксвам сега

иначе - уча езика на бързи обороти с идеята да стигна до университет за 1-2 семестъра, за да не ме е срам като казвам,че съм инженер
с детето ходим на плуване, сега ще ме учи да карам кънки, планираме и ски, лятото -  на плаж с колела

за мен важното е да не оставам в къщи и се поддържам постоянно заета

и парите не са важни
доходите ни в Бг бяха почти същите, но нищо не може да замени този мироглед, който се получава след живот на друго място

на мен лично мечтата ми е да живея по 2-3 години в различни държави, супер интересно е
засега се е сбъднала само за 2

# 33
  • Мнения: 11 307
Взела си ми думите от устата! Малко са дните в които да си стоя цял ден в къщи, вечно сме навън, все с някакви задачки, все по пътищата, все някое дете трябва да закарам някъде, да го взема. Най-малкото пък се чуствам домакиня като не работя, домакинската работа е на последно място.
И това не го разбирам. Да ставаш роб на децата си, докато станат на 16 години и вземат книжка.
Комшийката ми е от по-мързеливите канадки само с две деца. Цял ден това работи- развежда ги с колата. Сутрин на училище, дей кеър, после ги взема, сокър практис, балей, плуване,тържества, не знам какво си още.
Другият комшия пък в 5 часа сутринта води малкия си син на хокей на 30 км. После на училище, а той на работа.
Не знам какво ме чака.
Че кое му е лошото на "робуването" на децата?
А как иначе ще могат да си поддържат социалните контакти от детската градина, клубовете zа игра или други иzвънкласни мероприятия? Така и ние се сдобиваме със социални контакти покрай тях. Та даже и добри поzнанства.
Ако трябва да раzчитам тук на градския транспорт, няма да ми остане време да си погледна къщата от висене по спирки.

# 34
  • Мнения: 3 367
не е лесно са се смени 100% от работа,активни соц.профес.контакти,токове и костюми на гледане на дете по цял ден,затова казавам 1е иска подготовка и има ред междинни варянти;
*
аз всекидневно виждам "робуващи' майки, к са пъти по щастливи от поредица работещи;всеки си има път,аз не бих могла да си седя у дома и не го правя,но това не ме прави универсална и правилна..много уважавам майки к умеят да са с децата си по цял ден и да се усмихват в 8 пм,за мен ъуикендите са най-уморителните дни..

# 35
  • Мнения: 810
И аз да добавя още нещо. Всеки има приоритети и разбирания. Моя приятелка има три деца и работи на пълно работно време. С голяма част от заплатата си плаща на ситер да и развежда децата по различните занимания. Така е избрала, това работи за нея. Полудява ли, да, напрегната ли е, да, но се чувства пълноценна и е щастлива и обогатена професионално и в личен аспект-деца.

Дурга моя пиятелка избра да остане вкъщи за 2-3години с децата. Беше труден избор, защото имаше много хубава работа. Сега не отрича, че й е скучно понякога, но казва, че е напълно свободна да си "губи" времето и го оползотворява в много четене, срещи с приятни хора и разбира се децата.

И трети случай давам, където майката тръгна на много престижна работа, когато детенцето беше на 4месеца и е в детска градина. Тя казва, че испуска важни неща, но такъв избор прави и така е доволна.

Разни хора, разни идеали. Ако си свободен, т.е независим от парични въпроси, да направиш избор, ще си щастлив с решението си. Както каза anette1104 и аз познавам много работещи майки, които не могат да си позволят да седят вкъщи, въпреки, че го предпочитат. Аз не зная какво ще направя като имам деца и си мисля, че никой не знае, докато няма такива. Така че изказвания за "робуване" ми се струват прекалено крайни на мен.

# 36
  • Мнения: 940
Да мноооого относително -зависи що за човек си ,на мен лично не ми липсва България,само родителите но откакто се гледаме всеки ден в уеб пространството и това чувство понамаля.
Приятели нямам около мене но и да имам няма да намирам време да се виждам с тях,с мъжът ми сме много близки и сме наистина бест френдс,иначе по телефона и интернет контактувам с приятелите ми и ми е супер достатъчно.
Не съм работила от 2 години но не се чувствам депресирана,радвам се че мъжът ми прави достатъчно пари да си позволя комфорта да си гледам дъщеричката в къщи, докато настане момента в който разбира се ще я изпратим на целодневна градина защото това е добре за нея.

Иначе в момента задълженията покрай дъщеря ми са  достатъчна занимавка през деня ,с фитнес се занимавам вечер когато тя легне и гледам много от шоутата вечер записани на ТИВО.Не ми е скучно....ама хич!

Прецени си що за човек си и ще можеш ли сама,познавам хора които НЕ могат.
Успех!

# 37
  • Мнения: 2 195
Сори за оф-а , ама ваш'те мъже какви пари изкарват  #Crazy
Mного е относително кой какви пари изкарва.Моя мъж сам си плаща заплатата когато иска и колкото иска.Горе долу така е при нас

Ми той и моя си е работодател , ама покрай всички разходи , които имаме за детето за мен , за училище , ако взема да тръгна на фитнес със забавачница , ще фалира  Rolling Eyes

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Решението е много трудно и не бих си позволила да давам съвети. Аз лично го взех много трудно. Дълго време сънувах кошмари свързани с това местене  Rolling Eyes
Имаме приятели, които не напуснаха България точно поради тази причина, че единият от партньорите би имал проблеми с професионалната си реализация, но имам и такива, които го направиха и загърбиха професията си в Родината.
Сега ми хареса да живея навън, даже навивам мъж ми да отиде да работи в трета страна, за някоя и друга година  Crazy

# 39
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Сега ми хареса да живея навън, даже навивам мъж ми да отиде да работи в трета страна, за някоя и друга година

Mери, и ние сме големи авантюристи и сме си мислели, че ако искаме и в друга държава можем да отидем и да поживеем. Дори сме обсъждали някои..., но мислиш ли, че това е добре за децата??? Това много ме притеснява newsm78

# 40
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Не знам...мисълта да стана домакиня нещо депреснатска ми изглежда Sad Няма да имам дори приятелки, с които да прекарвам многото си свободно време. Мисля, че по цял ден ще си стоя вкъщи с децата. Това е кошмарно.
Какво правят тези от вас, които не работят? И как ви се отразява липсата на социални контакти? Или няма такава липса и се притеснявам излишно?

белинда, не се притеснявай и3общо....хич не е депресарско, какво мислиш че правят останалите "домакини" като мен Whistling, еле пьк с деца....по цял ден хойкаме по кафета, детски центрове и мага3ини....покрай децата се намират доста дружки...а 3а кьде сте се 3апьтили, ако не е тайна ? 

# 41
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
сега попрочетох по-обстойно темата Blush...Меги ти е дала доста добра идея Peace....а времето наистина понякога не стига, даже в повечето случеи....но пьк при нас е весело....и а3 учих е3ик, наистина е трудничко доста в началото, но както те "по3навам" няма да стоиш ей така и да скучаеш....каквото и да решите ти пожелавам многоооо кьсмет  Hug Heart Eyes

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Mери, и ние сме големи авантюристи и сме си мислели, че ако искаме и в друга държава можем да отидем и да поживеем. Дори сме обсъждали някои..., но мислиш ли, че това е добре за децата??? Това много ме притеснява newsm78
Това е основният проблем. От една страна за децата е добре, от друга не  Rolling Eyes С мъж ми си мислим, ако сменим страната, поне да можем да ги запишем в british school, за да учат само по една система. За сега всичко е на ниво мечти, ако го реализираме обещавам да пиша как е  Laughing ти също Wink Мъжду другото синът ми е много навит на една подобна промяна  Flutter

# 43
  • Мнения: 3 461
Mери, и ние сме големи авантюристи и сме си мислели, че ако искаме и в друга държава можем да отидем и да поживеем. Дори сме обсъждали някои..., но мислиш ли, че това е добре за децата??? Това много ме притеснява newsm78
Това е основният проблем. От една страна за децата е добре, от друга не  Rolling Eyes С мъж ми си мислим, ако сменим страната, поне да можем да ги запишем в british school, за да учат само по една система. За сега всичко е на ниво мечти, ако го реализираме обещавам да пиша как е  Laughing ти също Wink Мъжду другото синът ми е много навит на една подобна промяна  Flutter

Мери,вие сте направо готови за Бахрейн.  bouquetВ нашето британско училище днес на гости са Чарлз и Камила. Laughing

По темата,имам време да правя всичко,за което преди това не съм имала.Уча арабски,водя децата на училище и извънкласни занимания,виждам се с приятелки и имам свободата да придружавам мъжа си в други страни.

# 44
  • Мнения: 3 521
...Ще откриеш още поне 10 подобни форума Laughing.

това в кръга на шегата.
Ако си от типа домакиня няма да ти е zле_ще си лъскаш, чистиш, миеш, ще си гледаш китки, ще станеш супер спец по отглеждането на петунии, ще си пуснеш супер маникЮр и ше ходиш редовно на фриzьор...т.е. ще ти е добре.
Ако си падаш работарче=дупе да ти е яко, все едно са те върнали в 8ми клас. Ама, че си била Юрист/инженер/лекар_Кво от това? Повечето хора навън бъркат България с Румъния и са дълбоко удивени, че е блиzо до Гърция Crazy.
Приятелите ще ти липсват многооооооооооооооооо...ама много повече, отколкото можеш да си го представиш Cry
От друга страна zа 2/3 години ще научиш повече от доволно еzика и ще имаш много повече въzможности. Като zапочнеш да се поотракваш ще ти дойдат най_раzлични идеи zа неща, които в БГ е АБСУРД да си мислиш даже, че биха станали реални.

Иначе конкретно на въпроса ти_ходим с бебето на раzлични клубове_zнимални, плуване, джъткам с раzни други майчета, уча си еzика, грижа се zа къщата, чета си книжки и посещавам рдовно соларното студио до нас Laughing въпреки всичко не се виждам след като тръгне на градина да се zаседя у дома(а въzможности zа работа има много стига да искаш да работиш Peace)

Общи условия

Активация на акаунт