Малдивски острови?

  • 11 476
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 242
Ей сега си изрових снимките - номера на къщичката беше 122.
нашата 224  Mr. Green

Illit, желая ти прекрасно изкарване и да разказваш после    bouquet

блаженство .....  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 180
tanya.d , сега гледам сайта на  Laguna Maldives и  в guest book-a, всички благодарят на Лучия - дали пък не е тя българката , за която говориш? Може би се е преместила на друг остров Simple Smile

Наистина ли? Няма как да е друга Лучия! Изглежда й е харесало там! Много лъчезарна, с бухнала руса коса, супер симпатяга! Пожелавам ви най- незабравимата почивка и после да разказваш!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 419
Дано да отидем Praynig Ако стане - около юни вероятно - ще снимам много и всичко ще си покажа:)  Hug

# 18
  • Мнения: 463
И аз си мисля за меден месец там.Трябва ми място което може да се кара сърф и мога да се запозная с интересни забележителности.Дискотеки не ни трябват,нуждаем се от мохито на плажа и вълни подходящи за сърф Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 884
Томас Кук летят с огромни закъснения и неудобни чартъри(наблъскани като сардини). Всички туристи ,които бяха летели с тях много се оплакваха после.Шри-Ланкските авиолинии имат директен полет от Лондон. Иначе имам много италиански туристи там и  е много вероятно и те да имат директен.Еър Франс също летят.
За сърф-то няма вълни,и вятър няма  Laughing
А какви спа-центрове имат ! Изхарчихме 1000$ за масажи и процедури за 9 дена и всеки цент си струваше ! cow
Обаче, кредитна карта,която ползвах само и единствено за плащане на хотелската сметка накрая,чрез шеф-рецепция, в последствие беше използвана из Филипините за покупки! Банката ми възстанови парите,но не знам дали и с Бг кредитни карти има застраховка откраднат номер,така че внимавайте!

# 20
  • Мнения: 636
Мацобал, разкажи повече. Къде бяхте на кой от островите? И аз съм решила февруари да ходим и ми се иска да сме в къщичките , които са в океана- много романтично ми се струва. Разкажете подробно всички, които сте ходили  Praynig
Снимките, които едната от мамите е пуснала по-горе са страхотни   bouquet

# 21
  • Мнения: 884
Къщичките само изглеждат романтични  Laughing.Ако си практичен човек,като мене,се замисли за това колко разстояние ще изминаваш за всяко 1 хранене,бар,рецепция,спа, 1 вода да искаш да си вземеш даже, по парещ през деня дървен дек. Нямаш пясък,бунгалата на плажа си имат плаж с шезлонзи за всяка вила индивидуално. Вярно си от спалнята -директно във водата ,обаче помисли колко рифови акули,морски  краставици и скатове ще се навъртат около коловете(не особенно приятно). Аз съм за плажните вили с две ръце!   Grinning
Малдивите са 11 атола с над 1100 острова,ако не се лъжа.Аз снимки имам основно от Мале.Иначе какво да му снимаш на хотела-плаж и мързелуване  Laughing На острова ,които бяхме беше в средата на Ба- атол и съответно нямаше вълнения ,със запазен риф. На 40 мин със самолетче от столицата. Ето го: http://www.royal-island.com/ На живо е още по-хубаво. Много избирахме хотел заради лошите ревюта на много места в трипадвайзър,така че задължително проверете там избраното място!Нашето Не излъга!Много добро съотношение за 5 звезди и цена.
Други добри места са: http://www1.hilton.com/en_US/hi/hotel/MLEHITW-Hilton-Maldives-Re … i-Island/index.do
и вече в друго ниво моята любима верига: http://www.oneandonlyresorts.com/flash.html  Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 1 152
Ние мислим за НГ да отидем на почивка там, живот и здраве Praynig. Още не е сигурно, че ще ни намерят места по самолетите по това време, но дано!  Praynig
Предстои ни избор на хотел  ... macoball, задължително ще се консултираме с http://www.tripadvisor.com/, а също и http://tophotels.ru/main/hotels/?name=&CO=43&Re=0&fletter=. Много ми беше полезна информацията от дотук написаното!
Искам и още неща да попитам:
- ако може да разкажете някои практични съвети за там, Ruxi ,
- също, и за алкохола - как така, никакъв ли го няма в предлагането? newsm78
- Щепселите там били с 2 плоски щифта (230 V) - трябва ли да си намерим от тук адаптори или там се предлагат (за зарядни и т.н. примерно)? newsm78
И още, Александър Тур е агенцията, с която сме се захванали - някакви отзиви?
Сигурно изпускам основни неща, но сега първо това ми идва да питам ... ще се радвам да прочета още от вас!
Ох, така се вълнувам ...  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 884
Алкохол има всякакъв в хотелските комплекси. Нямаш право да внасяш в страната,т.е. ако си купите от безмитна зона или самолета ще ви го конфискуват на граничен контрол. Няма алкохол в столицата Мале из заведенията също.Но там едва ли ще отидете за повече от няколко часа на разходка.. Адаптори си купете или от Бг или на летището на което ще правите връзка.Винаги продават адаптори по големите летища за цял свят.
Сдетето ли ще ходите? Много хотели имат политика  -без малки деца.Бунгало над водата не може да се резервира с дете,няма никакви забавления за деца и бейбиситинг също не се предлага .Не е място за малки деца по принцип.

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 13:28 от macoball

# 24
  • Мнения: 1 417
Ние също бяхме на Баа Атол Wink но на друг о-в. За почивка е супер - пълен релакс, тишина и спокойствие. Деца нямаше, някой от о-вите наистина имат политика да не допускат деца, но да ви кажа аз бих се чувствала неловко ако при тая тишина трябва да подвиквам постоянно на детето, а то е неизбежно Confused така че ако искате да сте с дете по-комфортно ще се чувствате на друго място. По отношение на водните бунгала и аз споделям мнението на macoball, че не са върха на сладоледа. Нямат собствен чадър и шезлонг на  плажа, по-далече са от всичко, освен това аз съм била в такова водно бунгало, но в Малайзия - всяка вечер вълните се блъскаха в бунгалото ни, което нямаше прозорци, а само кепенци и аз си мислех, че навън вали пороен дъжд и че е настанал потоп. Добре е като избирате атол да е по-далече от столицата, защото там ми се видя по- мръсно и по-обитаемо, а пък и трансфера с воден самолет си е атракция и така може да се видят о-вите отгоре. Гмуркането е отлично, масажите също, в нашият хотел ги правеха балийки. Храната също беше много добра, ние бяхме с пакет само със закуска, вечерята беше от порядъка на 25 -30 долара на човек без напитките. Водата е 6 долара за 1л., но слава богу бяха се погрижили да ни дават по 1бутилка в стяата free. При нас ТВ  нямаше, но пък имаше wireless internet.  Иначе за тези които искат и могат да си позволят повечко лукс това е най-новият хотел: http://www.starwoodhotels.com/whotels/property/overview/index.ht … l?propertyID=1585.
За чартъри може да проверите и от Италия.
Ето и малко снимки http://good-times.webshots.com/album/560784097OAstRg

# 25
  • Мнения: 884
малко да оспамя темата  Blush
миши,били ли сте на Сейшелите? Защото за тази зима се чудим дали да повторим Малдивите или да отидем на Сейшелите . Тайланд е твърдо НЕ в нашето семейство,за Малайзия се колебаем(опасността от терористични нападения не ми допада изобщо).На кой остров бяхте?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 152
Да, без дете мислим да ходим ... може би ще е последната ни почивка без дете Simple Smile
Ориентирали сме се в няколко хотела - повечето 5*, с all-in, естествено аз не искам на водните къщички.
Я кажете гмуркането как върви, че мъжа ми има опасения, че е по-скъпо от нощувката, а аз останах с убеждението, че е достъпно, дори в някои пакети е включено  newsm78
В нашата оферта също има един нов 5* хотел, изглежда мн. добре, но за него няма мнения и ми е под въпрос  newsm78
Сейшелите са ни в по-висока ценова категория (но, живот и здраве, искаме и там да отидем един ден)... бюджета ни в момента е около 2000 евро на човек. Дестинациите, които също гледахме и стават за нас са: Мавриций, Доминикана (мн. добри цени!), Мексико... Просто сега искахме и по-близо да е.

# 27
  • Мнения: 1 417
Я кажете гмуркането как върви, че мъжа ми има опасения, че е по-скъпо от нощувката, а аз останах с убеждението, че е достъпно, дори в някои пакети е включено  newsm78
За курс ли питаш или за вече сертифицирани? В нашият хотел беше ~40$ за 1гмуркане +12 $ за лодка - на всяко излизане, това е без наем на оборудване, защото моя мъж си има. Там не става за начинащи много, защото има силни течения. Иначе курсовете никъде не са евтини, там не се сещам колко струваше, но със сигурност в сайтовете имаше някъде цени.
А и за всичко се плаща допълнително 10% сервиз.
Мнения за хотелите може да потърсиш в руските форуми, те много пътуват там и отзивите са достоверни. От хотелите, които предлагат Александър тур само се чудя за тоя Full Moon защо му е такава цената, постоянно го пускат на ласт минит newsm78
Полета е ~ 9ч ние летяхме от Германия, ама то и до Доменикана пак беше толкова Wink

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 17:24 от mi6i

# 28
  • София
  • Мнения: 1 152
за съжаление ще трябва да се ориентираме към друга дестинация  Cry така и не можаха д ани намерят места по самолетите (а в листа на чакащите едва ли щяло да се потвърдят). Нали декември-април е силният сезон, а пък пика е по Коледа-НГ. Мда, Доменика е другия вариант.

# 29
  • Мнения: 884
Доменика или Доминиканска република? Щото има разлика голяма  Grinning
Доминиканската е най-доброто място в съотношение цена-качество! Много  са  евтини почивките там(5*хотели ),а сервиза е на най-високото ниво , на което съм попадала в Карибският басейн. Добър избор!  Peace
А на Мавриций е разкошно  Heart Eyes (пак същото разстояние е колкото Малдивите). Добро  време за пътуване  по морски дестинации е седмицата преди Коледа. Има много места и в хотели и в самолети !  Peace

Общи условия

Активация на акаунт