Какъв е режима на хранене на 8 месечните ви бебоци?

  • 929
  • 15
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 40
Мислех, че са преминали всички роднински съвети, но НЕ Sad Трябвало да яде попара и кисело мляко за да наддава #Crazy Истината е, че бебка е все  7 кг. вече 3 месеца поред. Хапваме следното - някъде по обяд 50 гр. зеленчуково, някаде следобяд малко повечко плодово и вечер някаква каша към 150 гр.. всичко се приема много трудно..а през останалото време се кърмим някъде през 2 часа, нощем според зависи колко и се спи. Мами споделете вашия режим и какво давате по колко. От 2 дни започнах местно пуре,но и то не се хареса. Аз я насилвам, защото искам да свикне с храните..мисля да я кърмя още 4- 5 месеца. Извинявам се, че стана толкова дълго.

# 1
  • Мнения: 104
Диман  е с 1 месец по-малък, но нашата педиатърка ни беше препоръчала още след 6 месец да му дам попара.Аз отложих  и смятам след няколко дена да пробвам.Аз захраних малко преди 6 месец.Сега яде в 8часа кърма,в 11-12зеленчуково пюре около 100гр,в 14-15часа плодово пюре 130гр,в 17часа каша 100-120гр ,в 20часа кърма и по някое време през ноща пак кърма.След всяко хранене му предлагам гърдата ,понякога отказва.Надава с около 200-300гр на месец.Незнам дали това е правилния режим за нашата възраст,но видях че имате подобен.Ще очаквам другите отговори.

# 2
  • Мнения: 81
Ние сме почти на 11 -месеца но сме долу горе с вашия режим и количество с тази разлика че хапваме сладкото пюре сутрин. Попара още на съм дала а месни пюрета само сме опитвали. Основно се кърмим по много особено вечер и нощем. Ако се опитам да дам повече от половин зеленчуково готово пюре беба почва да прави така сякаш всеки момент ще повърне Sick, повечко яде само от домашно приготвените. Плодово пюренце понякога хапва и цяло но рядко.За разлика от вас обаче ние качваме по 800 гр. на месец  така че не бързам да и заместя ядене все още и до годинката смятам да е така. Колкото до месните пюрета и на беба хич не и харесаха затова правя домашно картофено пюре и слагам в него няколко лъжици. Захранвай си я постепенно но не я насилвай. Според мен детето само си показва. От началото беба въобще не искаше нищо от пюретата но сега си хапва. Бъди търпелива ще прояде  newsm10л
Не че ти помогнах много но това е моя опитл

# 3
  • Мнения: 203
Часове не мога да уточня... Иначе сутрин, когато се събуди (обикновено 7.30) се кърмим, но има случаи да не иска, зависи може би колко се е наял през нощта. После към 10.30-11 обикновено заспива, но то е с помощта на цицката, макар и малко да цокне, не става иначе заспиването. Гледам към 12.30-13 да му дам зеленчуковото пюре, вече давам и месо. Пюрето не се изяжда винаги, от няколко дни хапва, до преди това отказваше или опитваше лъжичка-две. Грамове не меря, отказах се, днес изядЕ 20, утре 30, после 100, после 1 седмица нищо! Около час след това предлагам цицата, ако я иска. Излизаме на разходка, обикновено заспива. След обяд не давам нищо освен кърма, щом се размрънка му давам, но гледам да е през 2-3 часа. Към 18.30-19 давам малко каша с плод, не винаги я изяжда, по-скоро хапва малко. Защото през нощта ми се събужда много, та ако е от глад, поне да го засища тази каша. Преди лягане, между 20 и 20.30 кърмя и така заспива. Понякога като се сетя  Embarassed давам между храненията парченце плод, нарязано на дребно, колкото да се учи да дъвче.  През нощта ако имам късмет се събужда 2 пъти, ако не 4. Аз съм на принципа да въвеждам по 1 хранене на месец, разбира се ако бебето иска, така че до годинката да имаме основните яденета. Има дни, когато сутрин не успява да заспи, издържа до обяд, тогава заспива, спи по 2 часа, събужда се по никое време, така че след това и обяда му се измества и за разходка много време не остава, абе тогава ми се обърква всичко  Twisted Evil! Този приблизителен режим се изгради може би в последния месец-два, но пак няма нищо сигурно в него.

# 4
  • Мнения: 619
Ами на 8м беше на кърма и половин бурканче някакво пюре,изяждаше го на 2 пъти.Не насилвай детето,защото може съвсем да спре да яде,аз не насилвах Ави и в един момент дни преди да навърши 9м,започна да яде с интерес всякакви пюрета с лъжичка съвсем нормално.Преди това не искаше и да чуе за друго освен кърма.

# 5
  • Мнения: 127
Моят бебок е на 8 месеца и има добър апетит. Пу-пу! Simple Smile
Сутрин отскоро хапва мъничко попара, на обяд - малко супа и зеленчуково ястие, понякога с месце. Следобедната закуска е плодово пюре. Вечер също е гладен и хапва супа. Междувременно суче през целия ден - преди да заспи, като се събуди, след хранене също Simple Smile
Грамажите на порциите не ги следя. Давам колкото иска, а то не е много.
Не се тревожи, ще започне да си хапва.

# 6
  • Мнения: 153
нашият режим го нямаше ниикакъв,но от преди 2-3 седмици се храним: сутрин в 6ч. кърма- около 180гр/понеже му изцеждам #Silly/ в 10ч. кърма 150гр +50,60 гр плод пюре , в 13,30 зеленчуково/100гр/ и кърма ,давам и местно 2 пъти в седмицата,в 17,30 кърма +плод пюре за десерт и вечер  давам плодова каша около 120гр и кърма колкото иска  bouquet

# 7
  • Мнения: 942
Ами ние май режим нямаме newsm78 Но горе -долу:
09:00-кърма
10:00-малко плодово пюре -100мл
12:00 - кърма
после ако иска има зеленчуково пюренце -120мл.
14:00 - кърма
15:00 - полодов кисел-100-120 мл.
17:00 - кърма
21:00 -пак кърма
и посреднощите пак сме на кърма Simple SmileМай доста си хапваме  newsm78,ама ми е ящно детето
 Grinning Grinning Grinning

# 8
  • Мнения: 182
При нас е така: Радина се събужада около 6,30, но обикновено тогава не иска да цока, защото преди това е яла поне 2-3 пъти през ноща. След това в 9 часа - тъй като аз ходя на работа - й дават изцедено мляко. После яде около 12-12,30ч., около 120гр.зеленчуково пюре, мисля скоро да въведа и месце. След това към 16,30-17ч. яде плодово пюре - с каша(безмлечна) или без - и ме чака за да си цокне (това става около 18ч.). До към 21 ч., когато заспива, цока още поне 2 пъти. Разбира се всичко това е приблизително и не всеки ден яде еднакво количество. Напоследък, когато вечеряме й давам по нещичко и от нашата храна - варено картофче, оризче, морковче - колкото да не се чувства пренебрегната на масата. Не мисля още да въвеждам закуска (попара) или пък вечеря, нито пък кисело мляко. Naughty
ПП. Бебата тежи 8,700кг и наддава около 300гр последните 2 месеца - което е напълно нормално.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 40
Благодаря на всички за отговорите..не знам защо не наддава, като гледам горе долу режима ни е сходен.
Chloé би ли казала, какви плодове даваш за хапване, Ния има 6 зъба , но още не съм и давала да си ръфа самичка, страх ме е да не се задави Embarassed

# 10
  • Мнения: 203
Давам ябълка, банан или круша, но на много ситно нарязано. Не му давам по-големи парчета, защото ние имаме зъби и ме е страх да не отгризне по-голямо парче и да не се задави. Той от тези дребните понякога се дави, та какво остава от друго! И не го оставям изобщо сам, следя всяка хапка в устата му.

# 11
  • Мнения: 966
6.00-кърма
10.00-попарка или бисквити с чай
13.00-основното от кухнята
16.00-кърма
18.00-настърг.плодове
20.30-супа от кухнята
през нощта кърма
яденето ми е по 180-200 гр.

# 12
    Втори месец подред бебка наддава с 200-300 гр. През последният месец давах довавка от АМ /само 2л или около 60мл./ и то само във вечерното пюре, по съвет на педито. Отказва да я кърмя понякога през деня. Трудно яде и пюретата Thinking Според педито се наддава най-вече от млякото/кърма или АМ/. От пюретата трябвало да изяжда поне 180мл. на 8мес., без да се брои плодовото за храна. Трудна работа. Явно търпение ще трябва - бебоците са свикнали със сладкия вкус на кърмата и по-трудно се захранват.     Tired         
   Чакам с нетърпение и други мнения.

# 13
  • Мнения: 102
Нашият режим е следния:
Сутрин към 6 30- 7 00 кърма (около 160мл)
10.30- кърма (160ml) + малко плодово пюре или настърган плод
14 - зеленчуково или месно пюре (около 160гр при добро желание  Hands Clap)
17.30 - кърма + каша
21- кърма
Месото, за да го яде, го давай с някакъв сладък зеленчук - морков, тиква, сладък картоф. Ние дори нямаме и 7кг, последния път бяхме 6 850кг. Виж колко много яде, а за 1 месец беше качил около 60гр. Просто изразходва повече енергия. Всичко си е до дете. Не се притеснявай! Успех!

# 14
  • Мнения: 5 401
eira, почти сме на един хал!
Малкия змей денонощно е на кърма. М/у 13-14 ч. яде около 40-50 г зеленчуково пюре (все още само 4 зеленчука съм въвела), към 18 ч. 30-40 г каша от ориз и рожкови. Плодове и месо все още не съм въвела. Захранен е от точно 1 месец и тежи около 8 кг, като за последните 2 месеца е наддал 700 г.
Ако девойката ти лази и хаби яко енергия, мисля че няма защо да се притесняваш за наддаването.. Моят рошко отказва категорично да се напъва да лази.

Общи условия

Активация на акаунт