Давате ли вода?

  • 1 700
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Интересува ме дали давате вода на бебетата се,защото аз давам много рядко и се притеснявам да не би да объркам нещо.Беба е на почти 4 месеца и през цялото време да е изпила най-много 1/2 л.вода. Whistling

# 1
  • Мнения: 101
Здравей! Моят син от самото си раждане не искаше да пие вода, а и сега е същото, като я смеся с малко сок я пие, но чиста пие само около 100гр за 2 дни. При консултациите лекарката каза, че докато суче не се нуждаел. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 273
Да! по скоро 5%глюкоза. Бебето показва дали му се пие или не! Сестра ми като беше бебе една капка не е изпила, и до сега (вече е на 18) не се сеща Mr. Green

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 67
И моята бебе не иска да пие вода, не мисля че това е поблем, не мога да и давам насила.

# 4
  • до канала
  • Мнения: 518
не  Peace

# 5
  • Мнения: 487
Не. Ще давам като го захраня  Peace

# 6
  • Мнения: 999
Моята дъщеря си пиеше вода и то не малко, и сега е като смок.

# 7
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех Пламен ,разбира се че му предлагах вода ,но той така и не я пиеше.

# 8
  • Мнения: 950
Откакто се е родила й давам вода. Предлагах я след хранене и тя изпиваше 1-2 глътки. От скоро почна да пие не повече 30 мл на денонощие.

# 9
  • Мнения: 619
Ами предлагам й от скоро,но пие по 1-2 глътки.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
първия месец подсладената вода я пиеше, но по малко. после отказа чиста. сега й давам чайче за добро храносмилане на хип. ама пак пие по 20-30 грама най - много.

# 11
  • Мнения: 2 159
само на кърма сме

# 12
  • Мнения: 753
Не давам. И мочето ми не иска Simple Smile
Пък и нали всички изследвания казват нищо освен кърма, та то така се и оказва на практика Wink

# 13
Аз захраних моя син на шест месеца - преди един месец, сега е на седем, дотогава не му давах вода, предлагала съм му, но той неискаше, а и съм чувала, че кърмата съдържа всичко необходимо за развитието на бебето, сега, когато хапва и дрига храна пие и по - малко вода след хранене...

# 14
  • Мнения: 3 760
Докато не се захрани беше само на кърма.  Peace

# 15
  • Мнения: 5 500
Само кърма!

# 16
  • Мнения: 5 026
Предлагала съм му, но отказваше. Започна да пие вода след 4-5 месец. До тогава само на кърма.

# 17
  • Мнения: 3 092
Предлагам и след хранене , но почти не пие.Понякога само си пийва по 3-4 глътки.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 170
Не. Stop Когато Ели бе бебенце се опитвах да и дам, защото според педиатърката щяла да се обезводни само на кърма (тогава все още я слушах) , но след като повърна два-три пъти се отказах. Започнах да се водя по детенце. Сега на Вики не съм предлагала . Ще предложа едва след като захраня.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 043
Не.

# 20
  • Мнения: 75
Не давах вода до 9 месец, но постепенно с другата храна се оказа че има нужда да приема някакви количества. Сега ми е доста трудно да го накарам да пие чиста вода, затова разреждам с плодово пюре, за да има вкус. Ако бебенцето е иключително кърмено може да не пие вода. Евентуално може да изплакваш устата след кърмене, за да не развие млечница /но не е задължително/

# 21
  • Мнения: 80
Първите 3-4 месеца моя син изобщо не пиеше вода-отказваше.

# 22
  • Мнения: 3 695
Не давам вода, в кърмата има достатъчно.

# 23
  • Мнения: 8 917
Разбира се, че давах. Тя си решаваше дали да пие или не.

# 24
  • София
  • Мнения: 119
Давала съм вода инцидентно. Днес й дадох за първи път повечко и тя със желание си я изпи. Сега си мисля че е трябвало да й давам - беше много по-спокойна отколкото е обикновено. Освен това на лекция на сп. "Девет месеца" Бистра Лечева ни каза че вода се дава след 4-ия месец при кърмено бебе.

# 25
  • Мнения: 146
До 6 месец вода не признаваше. Сега си пийва като е жадна. На 11 месеца е. Не съм се притеснявала, докато не пиеше.

# 26
  • Мнения: 58
Моя син пие вода като смок.Всичко каквото му дам изпива.Било сокче, вода, чайче,не отказва на нищо.Мисля че,трябва да приемат течности за да им се прочистват бъбреците,и да работят по добре.

# 27
  • Мнения: 1 873
Започнах да давам по малко вода с въвеждането на преходната храна, но и тогава не искаше да пие.Детето само ще покаже или поиска, а ти предлагай.  Peace

# 28
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Само на кърма. Няколко пъти се опитах да и изплакна устата, последва плюене и рев. КАто захраня ще пробвам пак

# 29
  • Мнения: X
На кърма сме били до 6 месеца. Никаква вода. Сега на 8, започна да пие по малко, но ми отне 2 месеца да го науча. В началото я плюеше и бърчеше лицето, все едно му давам лимони.
Всъщност, започнах да предлагам вода след като започнах захранването. На 6 месеца.

# 30
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 223
аз съм на твърдото мнение, че почне ли да приема твърда храна, детето ки има нужда от вода! Naughty всъщтност, то само си показва...

# 31
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Давам, да. Шушката обича да пие водичка и не бих я лишавала от това.

Моя син пие вода като смок.Всичко каквото му дам изпива.Било сокче, вода, чайче,не отказва на нищо.Мисля че,трябва да приемат течности за да им се прочистват бъбреците,и да работят по добре.

И ние сме така!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Не давах вода. Започнах да предлагам едва, когато захраних с твърда храна. Дъщеря ми пропи вода чак когато стана на 1г. и 2 м.

# 33
  • Мнения: 2 381
Предлагах, но отказваше.Вода пропи към 11 месец чак.Кърмя на поискване.

# 34
  • Мнения: 374
Да, давам и понеже я недолюбва, понякога му бутам насила шишето. Смятам, че трябва да пие вода.

# 35
  • Мнения: 214
Аз на мойта принцеса и предлагам на 3дин и изпива по 30мл на ден и чесно казно и се мръщи на водата

# 36
  • Мнения: 117
Да, давам и понеже я недолюбва, понякога му бутам насила шишето. Смятам, че трябва да пие вода.
Peace

# 37
  • Мнения: 83
Пробвах да и давам вода но не пиеше. Сега и давам чай от билки но и от него не пие много. Според мен докато е на кърма не е нужно да пие вода.

# 38
  • Мнения: 1 559
Предлагам вода откакто захраних (на 6,5 месеца).  До към годинката не искаше да я близне, въпреки летните жеги (тогава непрекъснато беше залепен за мен да суче). От скоро пропи, въпреки че количествата все още са символични.

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Синът ми беше изключително кърмено бебе до 5,5 м, вода не съм предлагала въобще. Започнах да предлагам като го захраних, но засега почти не пие.

# 40
  • Мнения: 151
Крис е на почти 2 месеца и си пие с удоволствие вода,стига да има кои да се сеща да му я дава.От самото начало е на АМ и педито каза 4е трябва да пие повече вода отколкото ако е на кърма,но уви ако му се събере 50мл. ще се радвам,но какво да направя като той предимно си спи.Кога да му давам вода?!!!

# 41
  • Мнения: 68
Да, даваме вода, въпреки че ни казваха да не сме давали....

# 42
  • Мнения: 2 897
Докато не се захрани беше само на кърма.  Peace

И при нас така Peace

# 43
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Пробвах да давам вода но отговора беше  Sick
сега сме само на кърма и някой пък се лъжем с някакво чайче, но това в изключителни случаи!

# 44
  • София
  • Мнения: 3 064
Рядко чай на Хипп, обикновено като го оставям за два-три часа на някоя от бабите и нямам изцедена кърма. Но като сме си заедно почти никога. Чиста вода не съм и пробвала - не виждам смисъл.

# 45
  • Мнения: 314
предлагам вода откакто захранвам,но засега не иска.когато реши,тогава.

# 46
  • Мнения: 526
Ние също не щем да пием водичка хич, така е отсамото начало, само на кърма е и вече на някое пюре. Предлагам му вода, но той не я харесва въобще.

# 47
Докато са на кърма бебоците не трябва да им се дава вода защото им разсширяваме тумбачетата,а като поотраснат си е техен изборът.Противно на мненията на повечето че водата е полезна за бъбречетата това не винаги е така,поради фактът че на малките деца визирам от 0 до 5 г.,бъбреците не работят с нашият капацитет и се получава обратен ефект много ги натоварваме.

# 48
  • Мнения: 1 043
аз не съм давала - сега след като предложа пщренце и изплаквам устичката с няколко лъжички

# 49
  • Мнения: 226
Аз давам, но госпожицата не ми я иска...  така че сме само на кърма

# 50
  • Мнения: 1 353
До шестият месец не давах нода, защото така смятам за правилно. След като започдах да предлагам на Али тя не беше очарована и все още пие сравнително малко вода, а сокове изобщо не е пила. До 11месеца не съм й предлагала, а после стана ясно че не са й по вкуса

# 51
  • Мнения: 819
не давах на Ани до годинката вода,пък  и тя не я искаше.Беше изцяло и само на кърма 9 есеца.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 481
Не давам вода, в кърмата има достатъчно.

# 53
  • Мнения: 888
само на кърма сме Peace

# 54
  • Мнения: 1 174
 Simple Smile Неее, само на кърма сме.Не съм давала нито вода, нито глюкоза, както ме посъветваха, а доста упреци отнесох... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт