Скъп на триците, евтин на брашното!

  • 7 255
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 648
   Как бихте нарекли човек, който купува излишно скъпи неща , а за важни- се цънца:crazy:
Или и вие самите проявявате подобни слабости?
Въпрос само на манталитет ли е:thinking:
Любопитно ми е Hug

# 1
  • Мнения: 6 417
Аз си купувам всяка глупост, която ми хареса, независимо колко струва.  smile3538  Но излишни неща - никога.

# 2
  • Мнения: 3 423
познавам такива хора.
не мисля, че осъзнават
какво правят. но не са
престъпници, което е ок.

# 3
  • Мнения: 920
Съпруг.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Оня ден си купих нещо на невъзможна цена. Не знам как, сякаш изпаднах в умопомрачение. Сега мисля, мисля и не мога да се оправдая с нищо логично или разумно. Явно на всеки може да се случи. Ако е трайна тенденция, говори просто за добри доходи и сърбеж да харчиш.  Grinning

# 5
  • на село
  • Мнения: 1 028
Имах такива шефове  Rolling Eyes

Странни хора...

# 6
  • Мнения: 648
Оня ден си купих нещо на невъзможна цена. Не знам как, сякаш изпаднах в умопомрачение. Сега мисля, мисля и не мога да се оправдая с нищо логично или разумно. Явно на всеки може да се случи. Ако е трайна тенденция, говори просто за добри доходи и сърбеж да харчиш.  Grinning
Права си както винаги, но на мен мисълта ми е, когато имаш определен стандарт на живот, имаш въможности, пък сам си усложняваш живота Rolling Eyes

Liska, то подобно поведение е автопрестъпно Mr. Green

# 7
# 8
# 9
  • Мнения: 2 070
Ми то е до приоритети.
Аз се дразня обаче малко на такива хора.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
Ми то е до приоритети.
Аз се дразня обаче малко на такива хора.

Аз пък доста се дразня.
Не мога да ги разбера и това, но явно повечето не го осъзнават.

# 11
  • Мнения: 3 447
О, и аз много се дразня. Предполагам обаче, че не са израсли в охолство и оттам идва тази неадекватна пестеливост  Rolling Eyes

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Имах такива шефове  Rolling Eyes

Странни хора...

Моят е такъв. Хич не се и усеща даже.

# 13
  • Мнения: 1 312
Ами незнам дали сме от тези хора,но преди няколко дни си говорихме с мъжа ми и си се чудехме на акълите Rolling Eyes
За ходене по заведения,разходки,почивки,пътувания,ресторанти и т.н. даваме сума ти пари и не ни се свидят ни най-малко,пък за дрехи например не ни се откъсват лесно от сърцето.
Пример:
15ти февруари-10 години от сватбата ни-вечеря за 90 лв за двама.Ок,няма проблем!
Предния ден-досвидяха му се 120 лв за дънки при положение,че има нужда да си ги купи и ще ги носи сума ти време като го знам какъв е труден за пробване и пазарене!

# 14
  • Мнения: 2 353
  Не обичам са си купувам излишни неща, освен бира и цигари. Всичко останало е строго преценено, мразя да съм затрупана с неща, които не ми трябват.
  Мен не ме дразнят такива хора, стига да не си ги складират в къщата ми.

# 15
  • Мнения: 3 647
о да да 
знам знам
 Twisted Evil имам приятелка, която си купи ароматизатор за тоалетна за 6.99 и  парфюм за себе си за 3.50
 Joy

# 16
  • Мнения: 227
Не давам пари за ненужни неща.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 193
о да да 
знам знам
 Twisted Evil имам приятелка, която си купи ароматизатор за тоалетна за 6.99 и  парфюм за себе си за 3.50
 Joy
Стига,бе,ехеее Joy Joy
Има много странни хора.Аз съм срещала много такива и са малко на принципа-сега това ще си го купя,но ще спестявам от друго,че да се балансират нещата......
Иначе по темата-често казвам на мъжа ми този израз,ама той не ми вярва Joy

# 18
  • Мнения: 239
Управлението на финансовите потоци не e силна страна на жените и е редно да се засрамите.
Според мен на вас просто не ви изнася, че мъжете държат парите и седите да се оплаквате в бгмама.
Който държи парите той ще ги харчи ако се сещате за какво говорим. Освен това за мъжете едни неща са важни, за жените други. Кой е с по-силна логика е доказано от векове. Вижте само Нобеловите Награди ако се сещате. Не ви е срам!

# 19
  • Мнения: 648
15ти февруари-10 години от сватбата ни-вечеря за 90 лв за двама.Ок,няма проблем!
Предния ден-досвидяха му се 120 лв за дънки при положение,че има нужда да си ги купи и ще ги носи сума ти време като го знам какъв е труден за пробване и пазарене!
Класически пример Crazy

Управлението на финансовите потоци не e силна страна на жените и е редно да се засрамите.
Някои митове като теорията за "силния пол" е удобна на хора, които обожават да живеят в заблуда и това ги кара да се чустват комфортно Tired

# 20
  • Мнения: 239


Управлението на финансовите потоци не e силна страна на жените и е редно да се засрамите.
Някои митове като теорията за "силния пол" е удобна на хора, които обожават да живеят в заблуда и това ги кара да се чустват комфортно Tired
[/quote]

Именно. От ясно по-ясно е. Кой е с парите, кой е с жените, кой кара Бенц, кой има Нобелови Награди, кой има пенис, кой КОМАНДВА? Командо 3.

# 21
# 22
  • Мнения: 648
[quote author=joro01 link=topic=167608.msg3279297#msg3279297 date=1172219899
 От ясно по-ясно е. Кой е с парите, кой е с жените, кой кара Бенц, кой има Нобелови Награди, кой има пенис, кой КОМАНДВА? Командо 3.
[/quote]

Не е истина, просто newsm62

# 23
  • Мнения: 250
Предполагам на всеки му се е случвало да си купи нещо скъпо за което после да съжалява.В това число и аз.Но не бих се определила като "скръндза" Simple Smile за важните неща.Нямам познати които да дам като пример, по повод цялостта на въпроса.

# 24
  • Мнения: 1 312
Втори пример:
Отиваме да си купуваме лампи за спалнята-2 нощни,3 стенни аплика-харесваме едни на обща стойност 134.00 лева.И като ми се пули насреща и вика:
"Ти луда ли си?Толкова пари за някакви си лампи!"... #Cussing out
Пък не са кой знае какво..,хубави,но има къде,къде по-модерни и скъпи.
Купихме ги де,със 300 уговорки,че такова нещо не се купува всеки ден и може и цял живот да си ги гледам!
Вечерта сме на ресторант с двойка наши приятели-черпим,защото имаме повод,дребен...Сметката е160.00 лева-не му мигва окото!И винаги е така!Щом е за пукницата Joy
...иначе обувки тази зима нови няма...,няма и да си купи...скъпи са Joy

Общи условия

Активация на акаунт