домашни помошници

  • 5 599
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
Моля, кажете за колко голям апартамент- какви цени за посещение. Чистене+ прозорци,подреждане, без гладене, без пускане на перални. Мерси! Hug Аз имах една жена, но се преместих и не бях особено доволна от нея. За жалост свикнах и не мога да изчистя тъй добре като "професионалист". А ако помоля майка ми да чисти Rolling Eyes, ще ми се смее цял ден. CrazyИначе за детегледачка не мога да се навия и аз.

# 31
  • Мнения: 636
Izvinete, ama vie kato domakini kakvo vsshtnost pravite?
Niakak si nelepo mi se vijda zdrava-prava jena, druga da i chisti?
ne se zaiajdam, pitam samo, 6toto imam 2 porodeni bebeta, i na rabota hodeh i ka6tata, ta za tova.
az li sam iztarvala ne6to?

Eее, сега не всички са сръчни майки-героини като тебе.
А за клъща горе-долу 350 кв колко се плаща за 2 пъти седмично? Може ли да ме ориентирата

# 32
  • София
  • Мнения: 4 867
от няколко месеца не можем да се нарадваме на освободеното си време!
практиката беше да чистим четиримата заедно, обикновено в събота. не че не можем да го вършим или ни тежи особено, но е досадно да знаеш, че това ангажира част от малкото ти свободно време.
жената идва през работно за нас време, обикновено в петък. разполага с целия ден, за да изчисти цялата къща (не знам колко е точно, но е над 220 кв. м.). получава 20 лв и правото сама да определя темпото си на работа. искам като се прибера в 6 да е чисто. не глади и не подрежда.
в събота спим, пием кафе и мляко с какао, гледаме филми, ходим на кънки, пътуваме, виждаме се с приятели, мързелуваме...

вярно е, че е въпрос на организация и сами да си чистим, но предпочитаме да прекараме това време в други занимания.

# 33
  • Мнения: 4 176
Izvinete, ama vie kato domakini kakvo vsshtnost pravite?
Niakak si nelepo mi se vijda zdrava-prava jena, druga da i chisti?
ne se zaiajdam, pitam samo, 6toto imam 2 porodeni bebeta, i na rabota hodeh i ka6tata, ta za tova.
az li sam iztarvala ne6to?
И аз не се заяждам, но е въпрос на лоичен избор. Някои хора нямат други интерсеси и живота им се Осмисля от това да ходят на работа, да готвят и да чистят. За мен такива жени имат робска психика. Аз пък избирам да не съм робиня, чистачка и гледачка.
Отбелязвам и подчертавам, че аз нямам такава жена, но имам 1 дете и не работя, но ако ми се наложи да работя, ще си взема. Тогава нещата се променят. Тогава мен какво ме отличава от мъжете, които САМО работят? Защо аз пък да трябва да гледам къща, дете, да готвя и да ходя на работа? Ми и аз съм човек и аз имам нужда от време за себе си и за детето ( да играем, да си говорим и да му отделям нужното внимание,а  не все да съм уморена). А и защо не след, като мога да си позволя този лукс?
Въпрос на личен избор и лично възприемане на важните неща в живота.

# 34
  • Мнения: 2 700
При големи площи вероятно има смисъл от домашна прислужница, но в апартамент от 100 квадрата ми се вижда безпредметно, особено ако не се формализираш в чистенето. На мен чистенето ми отнема около час/седмица, в което време мъжът ми е заедно с детето, т.е. "задължителното" време, което им се полага да са сами заедно. И аз работя, и аз посвещавам свободното си време на семейството и себе си (на което държа), гладя в краен случай, готвя  и не ми се вижда непосилно. Наемам фирма веднъж в годината за прозорци, дамаски, килими и т.н. и трябва да ви кажа, че ми е адски досадно да седя и да гледам някой как чисти (иначе е удобно).

# 35
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
В момента, в който се върна на работа, ще си наема жена.
Определено нямам намерение почивните дни да ги превръщам в ленински съботници у дома.

Обаче- откъде да си намеря свястна жена?  newsm78
Някой да ми препоръча някоя?

П.П. За София иде реч...

# 36
  • София
  • Мнения: 10 825
Имам домашна помощница и съм изключително доволна от нея. Не ходя на работа, но предпочитам да отделям време за детето, за мъжа, а и за себе си вместо да бърша прах и да минавам с прахусмукачка.
При мен жената идва 1 път седмично за 4 часа, бих искала да е 2 пъти, но за жалост тя няма възможност, а както вече казах съм много доволна и не искам да търся нов човек, който може и да не са справя така добре.
Относно задълженията й - абсолютно всичко прави - пране, гладене, почистване на стаите, баня, тоалетна, прозорци.... Не се сещам нещо, което да не прави Rolling Eyes
Просто е чудесно да си имаш домашна помощница!

# 37
  • Мнения: 420
Не съм ползвала, в повечето случаи ми помага мъжа ми или майка ми.Така,че за сега не ми се налага,а ако ми се наложи сигурно бих ползвала с удоволствие!

# 38

Обаче- откъде да си намеря свястна жена?  newsm78
Някой да ми препоръча някоя?

П.П. За София иде реч...

И аз питам това. Някой знае ли?

# 39
  • Мнения: 24 467
Вече писах, че нямам все още домашна помощница за домакинството, но имам нещо много по- съществено и отговорно- бавачка за бебето си. Мога да кажа как аз намирам такива хора, тъй като имам опит и при двете си деца.
Първото ми дете започна от втория месец да го гледа моя далечна роднина, която беше в дълъг неплатен отпуск, тъй като фирмата им имаше временни финансови затруднения. Тя го гледа до около 5 месеца. След това се обърнах към една пенсионерка, наша съседка, тъй като я познавах като човек- и нея и семейството й /съпругът й, детето й/. Оказа се изключително сполучлив избор.
При второто ми дете, тъй като се преместихме да живеем в друг, доста по- отдалечен квартал и не мога да ползвам същата жена, разпитах познати с малки деца и ми бяха препоръчани три жени, гледали бебетата и малките деца на познати семейства. Проведох си срещите с тях и се спрях на една жена, която в момента е безработна и е работила в детска градина и ясли като леличка /обслужващ персонал/ и която има и деца и внучета. Аз лично държа жената да е с личен опит в гледането на деца, за това не съм търсила студентки, но това си е въпрос на избор все пак. Моят беше такъв.
Мисля, че и при домашните помощници най- добрият вариант си остават препоръките. Ако нямате лични познати или препоръчани ви лица можета, разбира се, да пуснете и обява и тогава ви остава да разчитате на собствената си обективна и реалистична преценка, която следва да си изградите за 15-тина минутният разговор с всяка кандидатка.

# 40
  • Мнения: 1 612
Izvinete, ama vie kato domakini kakvo vsshtnost pravite?
Niakak si nelepo mi se vijda zdrava-prava jena, druga da i chisti?
ne se zaiajdam, pitam samo, 6toto imam 2 porodeni bebeta, i na rabota hodeh i ka6tata, ta za tova.
az li sam iztarvala ne6to?
Интересно ми е как би се справила, ако работиш като мен без почивен ден от 7 до 19 часа?
Все още нямам помощница, но и това ще стане(мъжът ми е по-свободен от мен и много ми помага).

Общи условия

Активация на акаунт