Кредити... жилища...

  • 14 343
  • 174
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 095
много ви благодаря, наистина много полезна информация, аз гледах че навсякъде лихвите са едни  и същи, май ще минем през Пиреус като за начало, проблема е, че мъжа ми го осигуряват на 240лв май или нещо такова и при това положение като гледам трябва да му внасяме осигуровки 6 месеца и след това да се отправяме към банките newsm78, Ива, ще ти пиша на лични Peace

# 31
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз благодаря за съветите, ако запънем някъде пак ще ви питам Hug  bouquet

# 32
  • Мнения: 9 095
аз да си призная тепърва ще се сещам за какво да питам Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Искам да питам тези които са взели ново жилище с ипотека,в какво се изразява застраховката живот.Може ли  проблем съд здравето да доведе до отказ от застраховка.По точно операцияна сърце-байпаст? Ако има застрахователен агент и той може да ми отговори Praynig

# 34
  • БГ
  • Мнения: 735
за засраховка живот, се застраховат здрави хора,н а полицата са описани кои болести могат д а попречат, така че може да доведе до отказ.

# 35
  • Мнения: 51
мама66, не се притеснявай. Това не е застраховка, която касае здравето, нито ти покрива лечение при здравни проблеми, тази застраховка гарантира на банката, че дори ако кредитополучатулят се спомине, кредитът ще бъде обслужен. Друго изискване на банката е на края на кредитния период кредитополучателят да не надвишава определена възраст - обикновено 60-65 г. Ако сега си на 30 г. можеш да вземеш кредит с максимален срок за погасяване от 30 г. например, защото се предполага, че когато изплатиш последната вноска по договора, няма да си навършила 60 г. При различните банки е различна тази възраст.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Аз съм на 41,а съпруга на 40 ориентирала съм се към Пощенска б. Другата седмица имам среша с инвеститор за договаряне  на кредит на жилище на зелено.Доходите ни са доказуеми .Трябва да внеса20% от цената и се притеснявам  после да не откажат застраховката и да пропадне всичко ,а ще съм внесла парите  и да не ги загубим .Не зная дали кредитния инспектор е наясно ,а не сме говорили въобще на този тема.

# 37
  • Мнения: 51
Вземи кредита на твое име, ти нали нямаш здравословни проблеми?

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Благодаря ти .Да той ще е на мое име ,значи се застраховам само аз ,а не и двамата.

# 39
  • Мнения: 9 095
ами ние сега като нямаме спестявания, та може ли да изтеглим 100% от сумата от банката за старо строителство говоря или трябва да сме осигурили някакви проценти?

# 40
  • Варна
  • Мнения: 912
Аз съм на 41,а съпруга на 40 ориентирала съм се към Пощенска б. Другата седмица имам среша с инвеститор за договаряне  на кредит на жилище на зелено.Доходите ни са доказуеми .Трябва да внеса20% от цената и се притеснявам  после да не откажат застраховката и да пропадне всичко ,а ще съм внесла парите  и да не ги загубим .Не зная дали кредитния инспектор е наясно ,а не сме говорили въобще на този тема.
На нас от Пощенска банка не са ни искали застраховка живот, а само застраховка на ипотекираното жилище. Кредитната инспекторка ни каза няколко застрахователни компании, с които банката им работи и да си изберем от тях и дори не сме се занимавали с това, а само внесохме парите в банката и те си задвижиха всичко и само ме извикаха да разпиша полицата. Сумата на застраховката е в % от реалната цена, но не помня колко процента точно беше, но под 100 лв за година ни излезе.
Но като говорихме за условия за отпускане на кредита ни казаха, че жилището трябва да има най-малко акт 14, т.е. грубият строеж да е завършен и че не можем да се включим на зелено  Rolling Eyes

# 41
  • Варна
  • Мнения: 912
ами ние сега като нямаме спестявания, та може ли да изтеглим 100% от сумата от банката за старо строителство говоря или трябва да сме осигурили някакви проценти?
Доколкото знам не е възможно с жилищен кредит да го направите, т.к. в копмлекта документи, който банката изисква за окончателно одобрение е и предварителен договор за покупка при сключването на който трябва да се внесат поне 10% от стойността на жилището, но има вариант например ако изтеглите преди това потребителски кредит за тези 10%, но пък тогава доказаните доходи ми се струва, че ще трябва да са по-големи, т.к. ще ви се приспаднат и вноските по този кредит и ще намалят остатъка. Не съм сигурна, но ми се струва, че за старо стр-во банките отпускат по-малко (срещала съм до 80 %), докато при новото стига до 90%.

# 42
  • Мнения: 9 095
ха и аз така си мислех, благодаря за уточнението все пак, значи ще трябва да има 2 кредита, видяло се е, ма то и едни цени, аз се поразходих из сайтовете, леле мале Crazy

# 43
  • Варна
  • Мнения: 340
"ами ние сега като нямаме спестявания, та може ли да изтеглим 100% от сумата от банката за старо строителство говоря или трябва да сме осигурили някакви проценти?"

Може да се изтегли до 100 %, но обезпечението трябва да е повече от 125 % от сумата на кредита, т.е. или трябва да се ипотекира друг имот на по-висока стойност, или да се ипотекира този, който се закупува + още един по-малък.

# 44
  • Мнения: 2 641
ние взехме кредит от първа инвестиционна, дори ни предложиха покупката да стане на непазарна цена, но собствениците искаха да се застраховат и изповядахме сделката на пазарната цена. Работим само с тази банка, много сме доволни от нея в всяко отношение. Наскоро намалихме лихвата и съкратихме срока на изплащане. Препоръчвам на всички които искат да теглят заем тази банка.

Общи условия

Активация на акаунт