Въпросник за искрени майки

  • 3 912
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка,
ах ти хитруша такава  Hug

Гледам да отговора на изискванията на името, където е темата - Клюкарник! Навсякъде има нужда и от агитка! Е, аз ще съм ви публиката, за да не се чувствате някак си самотни!!!!!  newsm51  love001

# 46
  • Мнения: 419

1. Как се казваш? -Ивелина
2. Колко деца имаш? - 1
3. На каква възраст са? - 1.2г.
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? - Въпреки ,че беше желана бременност се изплаших и много се радвах същевременно
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? -   Винаги когато ми се усмихне
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. - Не съм се замисляла
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? - От хорската лошотия и завист
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? - Само хубави неща разбира се.
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? -  Да.
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? - Незнам.
11. За какво мечтеш ти самата? -  Имам много мечти...
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? - И да и не.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?- Бих искала да съм по-търпелива
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? - Когато е болен и не мога да отнема болката му.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? - Винаги се чувствам горда.
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... Всичко направено от него е мило,от усмиката до пакостите.
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... -  Беше в болница на системи.А и редовно си поплаквам с него когато се удари.
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? - В различните ситуации съм различна
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? - Да,казват ми го.
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...Никога не се предава.
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото... няма такова нещо
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? - Незнам,различни.
23. От кого още би се радвала да получиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? - Незнам,от близките ми може би
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... -  От съпруга ми,родителите...
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? - Незнам ,ако се сетя нещо ще добавя  Thinking

# 47
  • Мнения: 4 965
1. Как се казваш? Ани
2. Колко деца имаш? 2
3. На каква възраст са? 2 г. и 7 месеца - и двете
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? Дано този път всичко е наред.
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? Всяка секунда, когато съм с децата ми.
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. Да - постоянно имам чувство че Някой ги пази.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? От "лоши хора" - във всеки един смисъл на думата.
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? Да са здрави, щастливи и обичани.
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? Че понякога през деня им е мъчно за мен.
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? До преди няколко дни мечтаеха за рибка - вече си имаме. Аааа, искат цялото семейство да сме патета.
11. За какво мечтеш ти самата? Да си довършим ремонта на апартамента и да стане "изпипано". И за 10 дни на морето в Гърция.
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? Дава ми стимул да се развивам и да "раста".
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? Бих намалила нетърпението си и бих увеличила търпимостта си.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? Когато децата ми се родиха недоносени, отказваха да се хранят и не наддаваха, а аз не можех да направя нищо, за да им помогна.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? Постоянно се чувствам така.
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... Думите: "Мамоооо, обичам те, мнооооого."
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... През месеца престой в болницата - след раждането.
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? Смела - категорично.
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?  Да, казват ми го директно.
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... Че винаги ме е подкрепяла, дори и да не е разбирала или одобрявала моите решения.
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото... Прекалено се притеснява.
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? И аз в домакинството, за да имам повече време за децата.
23. От кого още би се радвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? От децата ми след години.
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... Родителите ми, съпругът ми и самата аз.
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? Би ли попълнила въпросника, помилвана?

[/quote]

Допълнителни въпроси:
"Мислите ли, че грешите с възпитанието на детето и къде?"
"Отрази ли се майчинството, на отношенията ви с партньора?"

1. Засега не откривам грешки - времето ще покаже.
2. Отношенията ни станаха по-стабилни, чувствата по-силни и по-спокойни. Нямаме време за много страст Wink.


Дано не повторя някого, но: Казвали ли сте си някога "Писна ми!" (за проблем в семейството или децата)?
Веднъж, но после бързо си промених мнението и видях, че съм грешала.

Вярвате ли, че всеки получава каквото заслужава?
Сигурна съм в това!

.......дали искат да имат по-вече от две деца
 [/color] 
Искам 3. Дано!

искаш ли да повтоиш моите грешки
Искам да направя своите грешки. Чуждите не ми трябват.

Някой знае ли как да се върна в детските години... Joy
Ако научиш, сподели, моля. Ще ми е добре да съм дете, но за малко. После искам пак да съм мама.

# 48
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
1. Как се казваш?гери
2. Колко деца имаш?2
3. На каква възраст са?на две и на седем
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?искрена радост и доза страх как ще се справя Embarassed
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?ооох... май не е било скоро и не помня Embarassed
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.сигурна съм че някаква "добра сила " пази децата ми ... и дано продължи да ги пази!!
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?малкия от злополуки, а голямата от вредно влияние... #Cussing out
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?освен да са живи и здрави, щастливи и богати ... искам да учат , да пътуват, да живеят наистина пълноценно, а не просто да си живуркат
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?честото им боледуване Sad
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?за ролери , за ново колело, за почивка на море, малкия за шоколад и бонбони-жабки
11. За какво мечтеш ти самата?мечтая много и постоянно... мечтая за хиляди неща, дори за такива , които знам че никога няма да се сбъднат, но това не ми пречи Grinning
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?май повече я ощетява...
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?бих искала да съм по-търпелива и не толкова нервна....
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?чувствам се безпомощна , когато ударя детето...
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?оооо!винаги съм била горда и винаги се гордея че аз съм ги родила - дори когато правят простотийки...
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...рисунките посветени на мен, и целувките за лека нощ - толкова нежни и искрени
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...когато се родиха, и двата пъти плаках от радост, дори и сега като се сетя пак ми се плаче...
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? смела
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?---
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...не знам Confused
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...тя е нерешителна...
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?финансова
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?от мъжа ми - само от него!!!
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...пак той - мъжа ми!!!
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?дали искат още деца - аз искам страшно много още едно -две , но не бих се справила финансово... Tired
 
 
 
 

# 49
  • Мнения: 2 070
1. Как се казваш?  Десислава
2. Колко деца имаш? 1
3. На каква възраст са?  2г8мес
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? ами не помня, беше ми за втори път, зарадвах се много де
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? Много са, ежедневно е
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.  Не съм се замисляла за това... Ако не звучи много нагло - аз я пазя със положителни мисли и енергия...
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?   За този период - разглезване, обсебване, недостатъчно внимание, прекалено внимание, шоколад  Mr. Green  , лоши хора и бързокаращи шофьори... По-нататък - телевизия, компютри - да са умерени тук нещата; наркотици, секти и всякакви крайности във всяко едно отношение.
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? - да пътуват поне толкова колкото и аз досега, ако може и повече, да имат същата, ако не и по-голяма възможност да видят най-различни хора, места и култури; да са здрави винаги; да бъдат много обичани и да обичат силно; да танцуват и пеят без задръжки; да се смеят много и когато им се плаче да плачат колкото им сърце желае; да не лъжат себе си; да станат родители на момичета  Mr. Green , да бъдат трезвомислещи и да не може да ги манипулират...
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? - средата, в която живеем, мръсотията в градовете и главите на хората, липсата на нормални чисти междублокови пространства, в които да играят безопасно и без да ги наглеждаш; липсата на искрен интерес и внимание от страна на свекървата към внучката и.
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? - да живеем пак в Плевен, да не я взимам последна от яслата; да и чета по цял ден и да и играя куклен театър... милото  Cry
11. За какво мечтеш ти самата? не ми се споделя това...
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? - за някои неща ми помага, за други ме ограничава, но не се оплаквам... харесва ми...
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? - май си се харесвам така...бих и обръщала повече внимание, макар, че и така доста се занимавам с нея...  Сетих се, бих станала по-амбициозна и бих избутала малко напред парите като приоритет в главата си. Бих искала да и дам личен пример да се справя с материалните неща и да е предприемчива...
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? За сега не е имало такъв момент...  newsm78
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? Постоянно, като я гледам колко е умна и артистична и как логично започва да разсъждава и да задава смислени въпроси; а и е толкова забавна, освен това е много красивичка и магнетична. Срамежлива е понякога, каквито сме били с баща и и двамата като малки, но като я разсмееш се отпуска и няма млъкване, като майка си.
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... Всяка вечер като ме гушва, за да заспи и ако си обърна главата нагоре или настрани тя се вкопчва в мен и я обръща със всичка сила към себе си и ми обгръща врата с малките топли ръчички.
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...  Тя беше на една година без две седмици, още сучеше като за световно и аз влязох в болница за три дни с голям кръвоизлив и страх, че ще умра и няма кой да я накърми и да я гледа как расте.. изцеждах се с една помпа и сълзите ми капеха в млякото... Много много страдах, че не мога да я накърмя...  После плаках като тръгна на ясла, макар че толкова исках да съм вече отделен индивид със свободно време за себе си.
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? По-скоро смела, понякога безразсъдна според майка ми. Имам си вътрешна увереност и повечето неща ми идват естествено.
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? - Не, майка ми винаги е била страхотна като майка и за всичко се е гордяла с мен, но не ми показва да се гордее с мен като майка, притеснява се прекалено, че детето ще изстине, ще остане недохранено, незавито, ей такива бабешки, а иначе уж е модерна жена. Много ни се развалиха отношенията от както станах майка, защото не може да преглътне това, че не я слушам и не приемам съвети.
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... Добра и чувствителна, прощава, помагаща.
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...    Ами малко и е ниско самочувствието и лесно се обижда за дреболии.
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? Не знам.
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? От майка ми и от дъщеря ми като порастне.
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... Майка ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? Каква е целта на въпросника?

# 50
  • София
  • Мнения: 203
   1. Как се казваш?Меги
2. Колко деца имаш?-1
3. На каква възраст са? 1г 7мес
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?Не повярвах
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?Сега, в събота и неделя имах повече време да си поиграя с нея, да разглеждаме книжки.....
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти?- Да, особено 1вите месеци след раждането
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?Да е здрава естествено,искам да й осигуря спокойно ежедневие,да не прехвърлям моите нерви от ежедневието върху нея,от вредни храни,от вредни навици - от това особено ме е страх - откакто започнах работа като че ли не ми стига време и сили за всичко, а знам, че гледането на дете изисква много говорене,внимание....
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?Да е здрава, да има късмет, да е ученолюбива и умна,съвестна,ще ми се да сполучи във всичко,както се моля и аз да съм здрава по-дълго, за да съм до нея
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?Много бързо расте Hug
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?Точно мечта не знам Rolling Eyes
11. За какво мечтеш ти самата?За по-спокойно ежедневие,без стрес,абе за съжаление не мечтая, повечко съм реалист -при мен са цели и желания и тяхн постигане
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?И от двете,но това е дълъг разговор
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?Мислех,че ще съм по-строга,по-търпелива с нея и по-твърда със свеки
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?Когато свекърва ми е в нас Симона повече се глези и като че ли ни манипулира
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?Когато научи нещо ново да говори,направи нещо хубаво - направо се размазвам Two Hearts
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...като ми каже "Мамааа, ето гооо" и като дойде сама да ме целуне 
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...е болно,също понякога от умиление,като я гледам,докато спи,от нерви и от безпомощност,когато нещо ме ядоса
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? И двете
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? Да, повечето пъти ме насърчават
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...обичам я такава,каквато е - отгледала ме е сама и съм много привързана към нея
21. Не искаш да приличаш на майка си в прекалената й чувствителност
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?В домакинските задължения,много неблагодарна работа,защото никога не свършва,имам и нужда от повече време за себе си
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?От мъжа ми и от детето ми някой ден
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...МЪЖЪТ МИ и МАЙКА МИ
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?Нямам въпрос, желая на теб,децата ти и цялото ти семейство да сте здрави и да се обичате newsm10

# 51
1. Как се казваш? - Иляна
2. Колко деца имаш? -1
3. На каква възраст са? -в четвъртък ще стане на 1 г.
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? -Ура-а-а-а-а-а-а.Мога-а-а-а-а.
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? -Самата случка,че съм майка
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. - Не съм се замисляла за това,но бих се радвала ако и някой друг освен мен ,или нещо й помога.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?- За сега-да не се разболява.За по-нататък-от наркотици,от улицата,от несправедливостите по света,от някой "рогльо",който й трови живота и т.н..Ако може от всичко,ама не може.
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?- Много неща.Най-много искам живота й да бъде лесен.
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? -  Не искам да е принудена да емигрира, а да живее в една подредена България.
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? - Много е малка да има мечти,като порасне ще я питам и пак ще ти пиша.
11. За какво мечтеш ти самата? -Преди да се роди мечтаех да се роди , сега мечтая да имам мечта,защото ежедневието ми поглъща мечтите.Иначе - имам си една мечта-да отида на Хаваите,да си цамбуркам в басейна и питето ми да пристига по вода.Е-е-ех мечти,мечти.
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? - Със сигурност станах по-отговорен човек и по-разумен.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? - Да сваля някое кило /шегувам се/.Искам детето ми да не се срамува от мен.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? - Когато беше болничко и спря да се храни,стана прозрачно миличкото.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? - Моето е най-хубаво и най-умно.
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... - Всеки път когато протегне ръчички към мен.
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...  Когато бях бременна и ми казаха,че ако не порасне в следващите 5-6 дни ще трябва да направя аборт.
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?- Една майка според мен задължително трябва да е смела,ако не е - й се налага да бъде такава.
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? - Все ме критикуват,но го възприемам като градивна критика.
 20. Това, което най-много харесваш в майка си е... Майка ми е страхотна.
21. Не искаш да приличаш на майка си в ,че е ужасен песимист, защото убива моя оптимизъм.
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? -В тежки моменти имам нужда по-скоро от подкрепа.
23. От кого още би се рдвала да получиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?- От съпруга ми и от дъщеря ми като порастне.
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... Татко,майка и съпруга ми.
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? Мисля,че тези въпроси стигат.Не са нужни повече.

# 52
  • Мнения: 88
Здравейте, всички страхотни, неповторими, смели и искрени мамита, майчици и мамчета! Hug
С голяма тъга  Cry изповядвам пред вас, че започнах да попълвам въпросника и така се улях в подробностите, че в крайна сметка нещо стана и не можа да се запази и публикува.  ooooh!
Затова задължително искам да благодаря   bouquet още сега на всички, които са отговорили на въпросите, и тържествено да ви обещая, че в най-скоро време и аз ще си отпусна душата.

# 53
  • Мнения: 1 134
1. Как се казваш?

- Зарина

2. Колко деца имаш?

- Една дъщеря

3. На каква възраст са?

- 4.5г.

4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?


- Да отида на лекар, за да разбера дали всичко е наред.


5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?


- Никога не се чувствам удовлетворена


6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.


- Винаги се уповавам на това. Случки - много и непрекъснато.


7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?


- Естествено, от всичко лошо.


8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?


- Да могат да обичат и  да бъдат обичани. Останалото е суета.


9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?


- Малкото време, в което сме истински заедно.


10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?


- Да стане фея. Simple Smile


11. За какво мечтеш ти самата?


- За същото Mr. Green


12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?


- Майчинството изпрати личността ми в първи клас.


13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?


- Прибързаността/ Търпение, търпение, търпение


14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?


- Винаги, когато плаче.


15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?


- Заслугите не са мои. Те са на Господ, че я е създал такава, и нейни - собствени.


16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...


- Всичко, което прави е такова.


17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...


- Когато е болна и когато несправедливо съм й се разгневила.


18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?


- И двете. Зависи за какво.


19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?


- Късно.


20. Това, което най-много харесваш в майка си е...


- Целеустремеността


21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...


- Кариерата е на първо място в ценностната й система.


22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?


- В психическо и в миенето на чинии Mr. Green


23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?


- Не бих се радвала. Радвам се, когато ми посочват родителските грешки, а не когато ми ги спестяват.


24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...


- Съпругът ми.


25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?


- Как се справят с чувството за вина, безпомощност и угризения при сблъсъка с толкова много нещастни, болни или загинали дечица?
 

Допълнителни въпроси:

 Мina:
"Мислите ли, че грешите с възпитанието на детето и къде?"
"Отрази ли се майчинството, на отношенията ви с партньора?"

-  На 100 %. Лошото е, че ще видя къде, чак след 10 - 15 години.
-  Да - пъзелът се подреди.


mom_an:
Дано не повторя някого, но: Казвали ли сте си някога "Писна ми!" (за проблем в семейството или децата)?

- Много пъти.


Жени_К:
Вярвате ли, че всеки получава каквото заслужава?


- Всеки получава това, което иска. А дали го заслужава е друг въпрос.


Дидка:
.......дали искат да имат по-вече от две деца


- На този етап ми е трудно да си го представя. Може би искам много внучета - тогава ще съм стара, спокойна и мъдра. Mr. Green


Франзела Калина:
искаш ли да повтоиш моите грешки

- Не знам кои са твоите грешки, но не съм плагиат.


Пепита:Някой знае ли как да се върна в детските години...

- За какво ти е?


geriii:дали искат още деца


- Да - още едно.


deshtovidi: Каква е целта на въпросника?


- Според мен: за н-ти път да си сверим часовника и да си кажем, че не сме най - ужасните майки на света. Авторката да се произнесе. Laughing

# 54
  • Видин
  • Мнения: 961
1. Как се казваш?Снежана
2. Колко деца имаш?Едно/засега/
3. На каква възраст са?9год.
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?Щастие
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?Всеки път когато синът ми ме прегръща
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?Да има къмет, да има много приятели и много любов и да бъде добър човек.
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?Когато нямам достатъчно време за него и му казвам нещо от сорта"остави ме сега" или " иди в другата стая". После ми идва да се удуша #Cussing out
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? Моят син постоянно мечтае да играе!!!
11. За какво мечтеш ти самата?
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?Майчинството е най хубавото нещо в живото ми.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... Той е много гальовен, когато ме гушка и цунка се разтапям.17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? Майка ми винаги ми го казва и когато греша и когато се справям добре.
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... Че можем да бъдем приятелки
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото... Винаги съм искала да приличам на мама в повечето отношения
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?От съпругът ми и родителите ми.
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... Моето семейство
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника Аз мисля, че те си задават достатъчно въпроси по много теми.Не бих искала да ги затруднявам повече. Благодаря Ви!

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 17:22 от Zaklin

# 55
  • Мнения: 88
Как се казваш?  Габриела
2. Колко деца имаш? 3 
3. На каква възраст са? Голямата ми дъщеря Еси е на 6, малката Каси е на 5, а синът ми е на 3.
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? "Не може да бъде!" #Crazy Сещам се за една приятелка, която връчила теста за бременност на съпруга си като му казала, че отказва да повярва на това, което вижда с очите си. Laughing
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? Последния път просто взех решение, че няма да отстъпя пред опитите на сина ми да се наложи и удържах цял половин час, в който мило и неотстъпчиво му обяснявах, че ще си тръгнем тогава, когато решим с баща му. И всичко това пред публика от познати и непознати!!! Е, предпочитам да си помислят каквото искат околните, вместо да продължавам в посоката, която смятам, че не е правилна спрямо сина ми. bowuu
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. Да! Не веднъж. Особено, когато малката ми дъщеря беше успяла да отвърти дръжката на чекмеджето и да я напъха в контакта. Последва писък и отскок. Останах без дъх, защото я видях в момента, в който отхвръкваше. Може да не ми повярвате, но бях отишла до хола буквално за минута. И досега на моменти изпитвам чувство за вина, въпреки че нищо й няма  Praynig. А знам от друга страна, че определено съм по-скоро преобгрижващ родител, отколкото небрежен Sad.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? Ами напоследък чета едни ужасяващи статистики. Ми с тези прогнози и факти, излиза че вероятността да милвам и прегръщам един бъдещ зависим от някоя от смразяващите форми на зависимости човек, е твърде голяма. Само че аз не мога, не искам и да си помисля за такава реалност #2gunfire. Затова предпочитам да дам всичко от себе си, да възпитавам мъдро, любящо и насърчаващо децата ми.  Да преосмислям посоката и навиците, и приоритетите си. Просто се надявам да работя добре днес, за да послужа на децата си добре и когато те сами застанат пред своите избори, да имат достатъчно вътрешна увереност и разум, за да изберат добрите неща. И разбира се, най-бих се радвала, ако възприемат дома ни като място на втория шанс и пълната подкрепа... Поне желание съвсем не ми липсва!
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? Най-много искам да намерят истинските по същност и стойност неща - истинската Любов Praynig, истинската Надежда Praynig, истинският Смисъл Praynig, истинската Доброта  Praynig...
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? Най-тъжен е фактът, че в България има толкова голяма реклама на безумно грозни, извратени и фалшиви неща, а толкова малко са оценявани като стойностни и давани за пример вътрешната красота например, всеотдайността, и др. добродетели. Да не подхващам болната си тема, но защо, когато се рекламира страхотно бельо, изкусителен шоколад, или балсам за коса, не виждам на екрана образа на майката, която е истински страхотна и достойна, а винаги се показва жената в нейният немайчински период от живота?  Обиждам се, защото част от потиснатостта на жените, които са родили наскоро, се дължи и на всеобщото витаещо разбиране за красотата, което май не включва следите от бремеността, дарила живот Thinking.  Съпругът ми ме обича всеотдайно Hug. Но приятелките ми...те наистина се чувстват гадно от реплики като "Имаме само малки номера дънки" и т.н. Трябва да спра, че... #Cussing out
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?
11. За какво мечтеш ти самата?
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? 
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... 
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децат
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването аи гледането на децата?
 20. Това, което най-много харесваш в майка си е...
21. Не искаш да приличаш на майка си в ,
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? -
23. От кого още би се рдвала да получиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?

# 56
  • Мнения: 200
1. Как се казваш? - Силвина[b][/b]
2. Колко деца имаш? -1
3. На каква възраст са? - на 8 месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? - най - после очакваните две черти

5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? - дъщеря ми каза "мама"
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? - в този период незнам точно
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? - непременно искам да се изучи и да е щастлива като мен
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? - не
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?- трудно ми е да знам какво и е в прекрасната главичка
11. За какво мечтеш ти самата? - за неиното благополучие и да завърша успешно следването си
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? - ами да помага ми - вече съм по  - отговорна, но и малко ми вреди - изоставам с ученето.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? - засега всичко върви ОК
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? - когато беше болна.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? - всеки ден се гордея с нея.
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... - казва мама и обожава да правим "гуши"
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... - когато беше болна
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? - претеснителна
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? - Да майка ми ми го повтаря винаги когато си мисля че бъркам
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... - помага ми ужасно много и е много търпелива
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото... - незнам
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? - майка ми помага достатъчно, закоето и благодаря
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? - от свекърва ми, но тя не е много навътре в нашето ежедневие.
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...мъжът ми. Помага ми във всъчко и ме подкрепя винаги
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?
 
 
 
 

# 57
  • Мнения: X
1. Как се казваш?-Люба
2. Колко деца имаш?-2
3. На каква възраст са?-на 3г и на почти 9 месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?-не вярвах...и двата пъти
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?-на усмивката с която бях възнаградена преди малко-абсолютно без причина...просто се радваше да ме види
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.-да,но го отдавам на късмета,на положителните мисли,на обичта насочена към тях...мисля ,че и това ги пази
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?-от бързото им порастване-искам да запазят детското колкоот се може по-дълго
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?-да обичат и да бъдат обичани
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?-понякога баткото се налага да го гледа баба му...а не ми се ще да пропускам моменти10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?-големият за торта с Лудото Жабче...малкият-още не зная,но сигурно за нещо за хапване
11. За какво мечтеш ти самата?-за сестричка,малка сладка бебонка
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?-да ,определено.....чуствам се помъдряла...и улегнала
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?-припряността ми пречи,понякога забравям,че не моите желания и необходимости са на първо място.......
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?-че не зная всичко....че немога да ги предпазя от всички опасности
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?-постоянно се чуствам горда...достатъчно ми е да ги погледна,а и като не са до мен-пак
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...-усмивка,целувка,гушване........откъснато листенце специално за мен............
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...-са станали свидетели на някоя разправия с татито...тогава се чуствам недобър родител
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? -определено смела...трябва да съм.....
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?-да,виждам одобрението и задоволството им...а наскоро майка ми ме похвали пред сестра ми,че не е очаквала да бъда толкова добра майка...а товаизречено от нейните уста е суперпохвала
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...-ами,че ми е майка...че ме е родила,възпитала,дава ми опора винаги когато съм имала нужда........
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...-да съм пестелива на емоции-искам децата ми да знаят,че значат много за мен и да разбират и одобрението и неодобрението ми на момента............
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?-когато трябва да поема отговорност,да взема решения от които зависи бъдещето им.......
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?-от тях/макар и не директно изречено/...от мъжа ми също
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...-аз самата,навдявам се не звучи твърде самоуверено,но не разчитам на друг,когато съм на зор.............а иначе-може би на родителите ми Thinking
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?-дали ви помогна с нещо попълването на въпросника?....мен ме накара да се позамисля Flutter

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 17:03 от Анонимен

# 58
  • Мнения: 117
1. Как се казваш? - Мариела
2. Колко деца имаш? -1
3. На каква възраст са? - на 4 месеца 22 дни
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? -  #Crazy
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? - протегнатите ръчички на синът ми
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? - от лоши очи
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? - само и хубави неща
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? - не
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?- много е малък още
11. За какво мечтеш ти самата? - за благополучие му
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? - по отговорна съм.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? - бих премахнала страха
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? - когато имаше колики
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? - всяка раздадена усмивка
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... - цвърчи като мишчица
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... - когато падна
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? - претеснителна
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? - за голямо съжеление не са живи за да му се радват
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... - беше усмихната, мила и добра
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото... - искам и то много, защото намираше изход от всяка ситуация и добра дума за всеки. Никога не я чух да се жалва от нещо или да и липсва нещо
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? - когато вън вали и е гадно времето, а хладилникът и скрина с памперси са празени
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? - от синът ми като порасни
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...утрешният ден на детето ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? -  Би ли задържала след време детето си в България?  newsm78

# 59
  • Мнения: 1 733
1. Как се казваш? Даниела
2. Колко деца имаш? Едно
3. На каква възраст са? 9 месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? Не мислех, просто бях безкрайно щастлива.
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? Чувствам се удовлетворена винаги, когато малкото ми съкровище протегне ръчичките си към мен, за да го гушна, а после ме дарява с най-сладката усмивка на света.
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. Може би има нещо, което пази децата ни. Не се сещам за конкретна случка, но вярвам, че някой/нещо ни закриля.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? Сега-от самите себе си. Още нямат добре развит инстинкт за самосъхранение, а любопитстото им е по-голямо от чувстото за собствената им сигурност Simple Smile
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? Искам да порасне достоен човек.
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? Тъжно ми е , когато плаче неутешимо. Мисля, че съм се постарала да не му липсва нищо, така че, дано никога не ме натъжава нещо в ежедневието на детето ми.
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? Знам ли...
11. За какво мечтеш ти самата? За хубави неща,свързани с нас тримата...
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? Определено развива една нова страна от личността ми, прави ме по-добра и по-благородна.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? Бих сложила може би малко повече твърдост.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? Когато е безутешен за нещо, когато нещо го боли, а аз не мога да му помогна.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? Винаги се чувствам горда, че съм го родила, абсолютно винаги!
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... Прави невероятни лудории. Всеки ден измисля нещо ново и е толкова мило, че никога не бих могла да му се скарам за нещо. Обичам да гледам как детето ми опознава света.
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... Когато беше в болницата миналата седмица...
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? По-скоро смела.
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? Чувствам се насърчена от съпруга си. Невероятно е усещането да чувам, че съм най-страхотната майка на света.
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... Отдадеността на семейството.
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото... Защото е много нервна и нетърпелива.
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? В домакинството. Но не и в гледането и възпитанието на детето.
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? Един ден бих желала детето ми да е признателно за всичко, което сме сторили за него.
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... семейството ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? Просто бих искала да им пожелая да са много щастливи и обичани жени и майки!

Общи условия

Активация на акаунт