с какво отоплявахте стаята на новороденото си дете? климатик-ДА или НЕ?

  • 4 433
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Бих искала да попитам мамите,как са отоплявали стаите,в които са отглеждали своите новородени дечица,и по точно- какво ви е  личното мнение и впечатление,това да става с климатик! Аз  наскоро бях на лекция на списание"9 месеца" и лекторката там ни посъветва в началото да не ги ползваме newsm78 newsm78!?
 Simple Smileсамо да отбележа че въпреки че работя във фирма,която се занимава точно с това от 10 год.,пак се оказва че няма яснота по въпроса, така че споделете си вие опита,моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
парно!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ние сме на климатик, така се топлихме и като се роди Жамсина, не виждам какъв е проблема, проветрявай по-често и гледай да не духа директно на бебето. Не изсушава въздуха чак толкова. С каквото и да се топлиш все няма да е най-доброто, всичко си има и недостатъци и добри страни.  Hug

# 3
  • Мнения: 140
Аз не съм особено компетентна,но моето бебче е лятно и бяха ужасни жеги.Всички казваха да не пускам климатик,но аз не ги послушах-пусках климатика,но в другата стая и така детето беше много по-спокойно и спеше по-дълго:)Сега вече е по-голяма,топлим се с климатик,и честно да си кажа не виждам защо не?Даже с климатик много по-лесно се поддържа постоянна температура.Според мен единствения недостатък е че много изсушава въздуха и няма как да сложиш купичка с вода върху него например.За целта си купихме овлажнител

# 4
  • Мнения: 2 197
Аз лично съм твърдо против климатика по две причини:
1. Духа много неприятно в определени участъци в стаята. В офиса бяхме с климатик, който беше точно при мене - е не е имало и един ден, в който да не са ми схванати раменете.
2. Шумен ми е. На бебето може и да не му пречи шума, но мен зверски ме изнервя, още повече, че е постоянен.
Иначе ние отоплявахме стаята с вентилаторна печка, защото тъкмо бяха спрели парното (края на април се роди дъщеря ми). Отоплявали сме около месец, след това вече беше лято. Предполагам, че и парното върши същата работа ако бебето се роди в отоплителния сезон. А за изсушаването на въздуха ние си използвахме бабиния метод с канчето с вода. Просто не ми се даваше и 80 лв. за овлажнител.

# 5
  • Мнения: 4 668
Ние сме с парно и имаме и един маслен радиатор , за периодите , когато не са пуснали парното , а е студено примерно ...
Аз лично не виждам нищо лошо в климатиците , мъжът ми е против  Confused
Но понеже и моето бебе е лятно , си пусках климатика  Peace Никой не може да ме убеди , че е по вредно за детето да му е хладно от климатик , отколкото да се мъчи в жегите !

# 6
  • Мнения: 26
Ние сме с климатик, като направих и изолация на стаята с гипскатрон. Настроила съм го на 26 градуса, като максимума е 28, но при бебето температурта е от 20 - 23 в зависимост дали е слънчево или не. През ноща да падне най- много до 18. Малко преди да го къпя пускам и една духалка та да догоня поне 25- 27 градуса. Тези температури на стаята напълно ме устройват, както и сметката за тока!  Flutter
За мен това за сега е най- добрия вариант, но за предпочитане е парното, който го има!  smile3503

# 7
  • София
  • Мнения: 1 243
Аз съм против климатик!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Ние се отопляваме с камина на дърва и въглища. Не е изобщо най-добрият избор, но е единственият в нашето положение. Някой ден сигурно ще си изградим локално парно, но за момента това е прекалено голяма инвестиция за нас. Топлофикация в нашия квартал няма и няма и да има. Газификация също няма.

Така че... ако нямате друг избор, просто инвестирайте в добър климатик и това е. Peace

# 9
  • Мнения: 1 273
Ние се отопляваме с камина на дърва и въглища. Не е изобщо най-добрият избор, но е единственият в нашето положение. Някой ден сигурно ще си изградим локално парно, но за момента това е прекалено голяма инвестиция за нас. Топлофикация в нашия квартал няма и няма и да има. Газификация също няма.

Така че... ако нямате друг избор, просто инвестирайте в добър климатик и това е. Peace

Да не живеем в една къща? Laughing

# 10
  • Мнения: 2 332
Ние сме на ток - отопляваме се с панелен радиатор. Не ми харесва идеята за климатик при новородено, но всеки си решава за себе си  Peace.

# 11
  • Мнения: 1 294
Малката се роди лятото и от самото начало сме на климатик.Лятото го оставях на режим, изсушаване на въздуха, живеем на море.Нямала е здравословни проблеми до сега(чук-чук)

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Да не живеем в една къща? Laughing

Ами аз съм в Надежда, Триъгълника! Сега само да не ми се скарат, че спамя.

# 13
  • Мнения: 742
Криската се роди края на април и времето беше много хубаво-така, че се отоплявахме с маслен радиатор-и поддържахме температура не повече от 23 градуса.
детето свикна на тази Т и сега (тъй като нямаше зима) все още се топлим с този радиатор Hug

п.п аз съм против климатик, особено за новородено Hug

# 14
  • Мнения: 2 616
Всичките ми приятелки си отгледаха децата на климатик-нищо има няма на малчовците. И ние сме с климатик-не ми се споменава какви суми струват отоплителните тела, какво сега и радиатор ли да купуваме? Ще си вземем обаче задължително овлажнител.

Общи условия

Активация на акаунт