Нурофен+ Ефералган?

  • 41 919
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 289
Майчета, Макс (1,4) е с ангина. Подържа температура 37-38,5. Снощи стигна и до 39....Днес личната лекарка идва на посещение, прегледа гърдичките-чисти са, но гърлото....каза ми за свещичките, но забравих да я питам дали мога да ги дам заедно- Нурофен и свещичка? Ако и тази нощ вдигне 39, какво да давам-едно от двете или направо течен аналгин? Уф....гадна работа е това Cry

# 1
  • Мнения: 430
Доколкото знам не трябва да се комбинират парацетамол с нурофен (оралната форма). Между приемите им трябва да има поне 6 часа. За свещичките+Нурофен не знам. Не мисля обаче, че е разумно. Аз съм много доволна от Нурофен. Сваля бързо Т и облекчава болка. Свещичките са вариант ако детенце не иска да погълне лекарството или повръща. (Между другото, приятелка-лекар, която много се информира за последните новости от фармацията, ми каза, че употребата на Парацетамол при малки деца не е желателна. Съжалявам, че не мога да навлизам в детайли, но ми го каза отдавна и забравих какви доводи изтъкна Embarassed )
Пробвай с Нурофен. Ако все пак дигне Т (дай Боже да не стане!), поразсъблечи го и му сложи хладни компресчета от двете страни на гушката/вратлето, под мишниците. Там минават гореми кръвоносни съдове и се смята, че организма ще си охлади по-бързо. Разбира се и на челцето.
Оздравявайте бързо!

# 2
  • Мнения: 1 567
Здрасти от мен...
Аз лично давам парацетамол, течен на сироп - около 3 мл. Общо взето бързо действа. Но догато започне да се смъква Т, компреси на челцето и крачетата (празците), натопени в разтвор от равни количества вода и оцет. И това помага за бързото смъкване на Т.
Също така давай много течности...
Бързо оздравяване...

# 3
По принцип не се дават на малки деца едновременно!Трябва да има около 4 часа разлика между отделните приеми /т.е. да се редуват/.Свещичките обикновенно свалят температурата по-бързо,защото резорбцията им /всмукването/ става през лигавицата на дебелото черво за по-кратко време,в сравнение със стомашната!

# 4
  • Мнения: 830
И аз знам че трябва да има 4 часа разлика , независимо от начина на приложение .
Аз лично също съм по-доволна от Нурофен - сироп при температурни състояния , по-добре им действа на моите от Панадол-а  .

# 5
  • София
  • Мнения: 2 856
ТЕЧЕН АНАЛГИН В МНОГО КРАЕН СЛУЧАЙ
ДАВАЙ СВЕЩИЧКИ И НУРОФЕН ПРЕЗ ДВА ЧАСА

# 6
  • София
  • Мнения: 13 206
Да, давам!!!! Когато Александра вдигне над 39 градуса вечер й давам през устата нурофен 5 мл и едновременно с това слагам една свещичка Ефералган 80 мг. Двата препарата могат да се комбинират в такива крайни случаи. Няма проблем. Това го правя по съвет на педиатърката си и винаги е действало безотказано. Осигурявало ми е цялата нощ с ниска Т.
Иначе можеш да ги даваш през 2 часа (ибопруфен и парацетампл), това може да се прилага когато детето не сваля Т или вдига преди да можеш да дадеш съответно парацетамол или нурофен.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 289
Благодаря ти Vache! Преди лягане измерих температурата-39. Обадих се на педиатърката ни и тя каза- антибиотик....дурацеф. От тази сутрин няма нито температура, нито кашлица... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 18 542
Заедно, в смисъл едновременно не. Редуват се през 4 часа. Примерно в 14 часа Нурофен, после в 16 часа Ефералган, после пак в 18ч Нурофен и в 20 Ефералган.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 856
Цитат на: cheta
Заедно, в смисъл едновременно не.
 е да де и аз тва казвам  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: cheta
Заедно, в смисъл едновременно не. Редуват се през 4 часа. Примерно в 14 часа Нурофен, после в 16 часа Ефералган, после пак в 18ч Нурофен и в 20 Ефералган.



Да, заедно в смисъл на едновременно! Аз това казах!  Mr. Green  Може ако Т е над 39,2- 39,5. Особено ако е вечер. Аз съм го правила в много редки, случаи, може би 3-4 пъти и действа безотказано. Това пак казвам е по съвет на педиатърката ни. Ефералгана обаче е 80 мг, което е за дете под 1 г.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Haliotis
Благодаря ти Vache! Преди лягане измерих температурата-39. Обадих се на педиатърката ни и тя каза- антибиотик....дурацеф. От тази сутрин няма нито температура, нито кашлица... Rolling Eyes



Я чакай... не ми казвай, че по телефона е изписала антибиотика...  Shocked  Ходихте ли да види детето?
Иначе нормално е ако детето поддържа висока Т над 38,5 в продължение на 3 дни да се изпише антибиотик, защото обикновено се касае вече за бактериална инфекция. Всичко това, обаче след преглед от лекар!!! Дурацеф и Александра е пила 2 пъти. Широкоспектърен е! Да ти кажа досега всички антибиотици, които са й изписвали са й действали, така че не мога да кажа как ще е при вас. На нас ни изписва цефалоспорини обикновено и съм доволна.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 38
Извинете, че се намесвам в темата, но да не отварям нова. Възможно ли е от тази комбинация Нурофен-Ефералган да се получи обрив или от някое от двете лекарства?

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Vache
Да, давам!!!! Когато Александра вдигне над 39 градуса вечер й давам през устата нурофен 5 мл и едновременно с това слагам една свещичка Ефералган 80 мг. Двата препарата могат да се комбинират в такива крайни случаи. Няма проблем. Това го правя по съвет на педиатърката си и винаги е действало безотказано. Осигурявало ми е цялата нощ с ниска Т.
Иначе можеш да ги даваш през 2 часа (ибопруфен и парацетампл), това може да се прилага когато детето не сваля Т или вдига преди да можеш да дадеш съответно парацетамол или нурофен.

Точно така, при висока Т могат да се прилагат едновременно, Нурофен и свещичка Ефералган (дозата зависи от възрастта на детето), двете лекарства са на различна основа. Времето през което може да се повтори "процедурата" е 4 часа, то в упътването в самите листовки е написано. Тоест не съм съгласна с Ваче, че може да се дават иначе през 2 часа, дори и поотделно пак се дават през 4 часа. Но при Т от порядъка на 38.5 - 39 , комбинация от двете много помага. Всичко това е от консултация с педиатър, разбира се  Wink .

# 14
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: PetiaK
Точно така, при висока Т могат да се прилагат едновременно, Нурофен и свещичка Ефералган (дозата зависи от възрастта на детето), двете лекарства са на различна основа. Времето през което може да се повтори "процедурата" е 4 часа, то в упътването в самите листовки е написано. Тоест не съм съгласна с Ваче, че може да се дават иначе през 2 часа, дори и поотделно пак се дават през 4 часа. Но при Т от порядъка на 38.5 - 39 , комбинация от двете много помага. Всичко това е от консултация с педиатър, разбира се  Wink .


Може да се дават през 2 часа, но едно по едно. Така се получава разминаване, примерно в 12:00 парацетамол, в 14:00 ибопуфен, в 16:00 парацетамол, в 18 ибопруфен...
Е, това е само в супер крайни случаи и е малко теоретично, защото децата мнооого рядно не могат толкова да свалят Т, че да се дава на 2 часа антипиретик. Едно време майките ни така са редували аналгин и амидофен, през 2 часа, като са гарантирали по 4 часа разлика м/у аналгина и 4 часа м/у амидофена.

Абе дано да не се налага да се дават толкова хапове че.... Close

# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ваче, след като пуснах съобщението "загрях", че сигурно нещо такова си имала предвид  Embarassed , ама късно... Не знам, моят юнак само веднъж вдигна такава Т и беше много страшно, тогава точно комбинацията от Нурофен и Ефералган ни спаси да изкараме нощта, без да викаме Бърза помощ. Да не се налага...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: PetiaK
Ваче, след като пуснах съобщението "загрях", че сигурно нещо такова си имала предвид  Embarassed , ама късно... Не знам, моят юнак само веднъж вдигна такава Т и беше много страшно, тогава точно комбинацията от Нурофен и Ефералган ни спаси да изкараме нощта, без да викаме Бърза помощ. Да не се налага...



Разбрах аз... Mr. Green
Аз също смятам, че тази комбинация е добра! Обаче съм човек, който се доверява на педиатърката и не си създавам излишни страхове. С тая комбинация съм си осигурявала цялата нощ без Т. Иначе давам Нурофен, защото той по-трайно й смъква температурата.

# 17
  • Мнения: 7 821
Цитат на: sv_bobo
Извинете, че се намесвам в темата, но да не отварям нова. Възможно ли е от тази комбинация Нурофен-Ефералган да се получи обрив или от някое от двете лекарства?


Да възможно е. Педиатъра ме предупреди, че точно заради възможни алергични реакции не желателно да се комбинират двете лекарства.
Иначе при крайни нощни ситуации, ми каза това което е описала и Ваче.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 38
Ellypr благодаря ти. Спрях Нурофена и останахме само на Панадол и обрива изчезна.

# 19
  • България-София
  • Мнения: 573
двете лекарства са на различна основа-няма проблем с комбинацията, но при условие че са давани поотделно и не са се наблюдавали "странични ефекти".Абсолютно противопоказно е да се намалява интервала между даванията за Парацетамолите/Паналол, Ефералган и т.н./- 4 часа, а за Ибупрофените/Нурофен/- 8 часа. Даването на комбинации е безсмислено-първо Панадол и ако до 1 час няма резултат - тогава се дава Нурофен- и оставате на Нурофен-просто панадоле не е ефикасен на този етап.

Общи условия

Активация на акаунт