Колко Ви струваше всичко необходимо за новороденото???

  • 7 176
  • 30
  •   1
Отговори
Здравейте мами!!! Въпросът ми е каква сума долу-горе похарчихте за новороденото си детенце -  вкл. количка, креватче, бельо и всичко останало. Все сядам да си правя списък и все  нещо или изпускам или забравям. Пък и все още не съм проучила цените а всичко! Упътете ме колко парички да си заделя???
 Мерси предварително!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Зависи от възможностите ти. Може да ти излезе 1000, може и над 10000 /мисля/. Кажи какво си купила и какво още имаш да купуваш?

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
А,може и доста под 1000 лв.да ти излезе!Въпрос на възможност!

# 3
  • Мнения: 4 546
аз ги смятам така:
кошарка - 380лв
количка - 500лв
климатик - 900лв
раждане - в най-добрия случай  - 300лв, в най-лошия - 900  #Crazy
ваничка със стойка за къпане - 30-40лв /не съм много сигурна, моля за редакция Simple Smile/
стелиризатор за МВ - 50лв
шишета и четка за почистване на шишета- 30-40лв
дрешки  - 100лв ще стигнат ли?
помпа за кърма - 7-10лв
сутиен за кърмене - 20-25лв
дюшече - ???
одеалца - ???
2 вноски по заем - 500лв/благодарение на новета с-ма за болничните  #Cussing out/ - 500лв
това се сещам сега. иначе има май още доста друбешлъци
идея си нямам от къде ще намеря толкова пари  #Crazy

# 4
  • Мнения: 742
Всичко е според възможностите-на нас ни излезе около 1000 лв: всичко е ново, но трябва да подчертая, че не съм плащала за раждане Hug

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Не изпадай в паника. Спокойно може да се вместиш и в 1000 лв.  Stop
- Сред легълцата най-добрата оферта е на Асеновград. Май се казваше "Вип бейби", имат и сайт. Леглото се доставя напълно окомплектовано с дюшече, обиколници, един комплект чаршафи, буфери - които ти трябват, за да не си удря главата в решеката детенцето като започне да се върти, и разни други дреболии. Ако искаш може да си поръчаш и балдахин към леглото, но това е само прахосъбирачка и не си заслужава. Самото легло е 140/70 см, с голямо чекмедже, което побира ужасно много неща, на 3 нива, като може да се превърне и в юношеско - а това си е от значение все пак. И е чисто дърво. Струваше май около 250 лв с все доставката до града, в който живееш.
- за леглото обаче ти трябва още един комплект завивки. Крепонените чаршафи са най-гарантирани, че са чист памук. Просто крепонът не търпи смесване с нищо друго. Струват малко по-скъпо - 25 лв. Другите са около 12 лв.
- цените на количките много варират. Зависи каква точно искаш. Ако бебето не е зимно, зимен кош просто не ти трябва и спокойно може да си спестиш 100 лв отгоре. Може да купиш количка и за 110, може и за над 1000. Във Виена видях пневматична количка с дизайн като от фантастичен филм, която се продаваше на най-скъпарската им улица и струваше към 4 хиляди евро.  Wink
- помпа за кърма също не трябва да купуваш веднага, тъй като може изобщо да не ти потрябва. Но ако ти трябва, добър вариант е комплектът на "Авент". По принцип това са най-добрите помпи, но са малко скъпички. В комплект обаче излиза изгодно. Той представлява хладилна чанта, която може да ползваш и за количката. В нея освен помпа, има две малки и две големи шишета за храна, биберони, кърмачески подплънки за сутиен и други дреболии. Комплектът струва 129 лв, но е добра инвестиция. До 3-годишна възраст повече шишета няма да ти трябват за детето. Ще се наложи само да добавиш чаша с човка за пиене като му дойде времето, но това става чак след първата година. И да сменяш бибероните според възрастта, разбира се. Ще видиш, че даже тези 4 шишета, ще ти дойдат в повече.
- четките за шишета и биберони са максимум 5-6 лв. Излишно е да се изхърляш с по-скъпи, тъй като вършат абсолютно същата работа.
- стерилизаторът за микровълнова е по-удобен от другия и по-евтин. Този на "Чико" струва между 23 и 25 лв. Изварява шишетата и бибероните за 12 мин.
- уред за затопляне на храна не ти трябва. Микровълновата върши същата работа. А ако не желаеш по-този начин, то топваш бурканчето или шишето в купичка с топла вода и то се затопля точно за минута. При това получава идеалната температура, която е нужна за бебето.
- трябва ти още бебешка ножичка за нокти, която е около 5 лв на "Чико". Около 10 лв пък са комплектът с четка и гребен за коса, пак на "Чико". В началото само четкаш косичката, после в употреба влиза гребена.
- от самото начало си осигури и бебешка козметика. Добър вариант - като цена и качество, е на "Нивеа". Трябва ти ултрамек шампоан за тяло и коса, сапун, масажно олио. Пудра не ти трябва, тъй като запушва порите и педиатрите не я препоръчват.
- за бебето ти са нужни още клечки за уши и нос - едните са с ограничител. Струват около 2-3 лв пакетчето, в което има между 20 и 100 бр. в зависимост от марката.
- памперсите излизат най-изгодно, ако купуваш от най-големите пакети - например "Джъмбо" на "Памперс". В тях има повече бройки на по-ниска цена.
- за нослето ти трябва задължително спрей "Стеримар", но малка опаковка. Струва около 5 лв в аптеките. Това е аерозолна форма на морска вода, която отпушва бързо нослето. Пръска се съвсем леко. По-удобна е от обикновения физиологичен разтвор, а иначе е същата като съдържание.
- от първите дни също така трябва да даваш вит. Д по една капка. Но това ще ти го каже лекарят. И това не е толкова скъпо, но не му помня точно цената.
- прах за пране ти трябва, като най-практичните за "Тео Бебе". Май беше около 2-3 лв кутията.
- ваничките и коритцата варират. Има и по 8 лв, има и по 15. На стойка май бяха до 20 лв. Към това ти трябва и купичка или някаква нова съдинка, с която ще поливаш бебешора. Не е добре да ползваш вече ползвана в домакинството, поне не в началото.
- ако решиш да переш на ръка бебешките дрешки първите 2-3 месеца, то задължително си набави и едно малко легенче специално за тях. Иначе не пускай дрехите заедно с другите в пералнята.
- одеялце също ти е нужно - може да намериш и по 10, и по 35 лв. Гледай обаче да няма много синтетика в него.
- не се хвърляй да купуваш количества дрехи. Като започнат да идват приятели и роднини да видят бебето, ще се заринеш с бодита, ританки и какво ли не. По принцип бодитата са най-практични за бебета. Колкото и дрешки да купиш, повече от 50-100 лв няма да отидат.
- не забравяй и хавлийка за баня - има и по 10 лв.
- за къпането ти трябват още памучни пелени с тензух - 2 броя стигат. Мисля, че цената им беше по 5 лв бройката, но не съм сигурна.
- ако ще пътувате често, ти трябва и кошница-стол за кола. Цената им е до 100 лв. Но ако не ви предстои пътуване, няма нужда от такова нещо. В този смисъл, ако няма да пътувате, не купувай количка с кошница, защото кошницата ще ти дойде излишна, а само ще оскъпи количката.

Това са в най-общи линии нещата, които ти трябват и ориентировъчните им цени. Може и да съм пропуснала нещо. Естествено, тук не влизат парите, които ще дадеш на лекаря, ако раждаш с уговорка или пък в частна клиника. Това е съвсем друго нещо и може да ти излезе както без пари, така и 1500 лв. Просто зависи как и къде решиш да раждаш.
Естествено, в списъка не влизат и екстри, за които появата на малкия човек би била добър повод за закупуване: нов климатик, нова печка, дигитална камера последно поколение, нова кола, нов апартамент и т.н.  Wink

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
2000 лв.

# 7
  • Мнения: 63
Ами поне за сега разходите са следните
легълце тип люлка -180лв
матраче 37лв
Шкаф с 4 чекмеджета и плот за повиване 170лв
дрехи за бебо, одеалца 2 бр и спално бельо и принадлежности за баня,козметика за бебо- около 350лв
необходими принадлежности за майката за раждане-60-80лв
евентуално за раждане между 300и 500лв
количка не е взета но около 300 лв

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Кошче - назаем от приятели, а като се види как предпочита да спи - кошара. Спалното комплектче можеш да ушиеш сама, или да ти ушият някъде. Готовите са от 30 лв нагоре
Дрешки за новородено - назаем от приятели, защото умаляват адски бързо. Само комплект за изписване и одеялце.
Биберони - 1-2 ако смяташ да кърмиш, повече, ако ще храниш смесено. Стерилизатор - само ако ще храниш смесено, иначе и тенджера с капак върши същата работа.
Козметика - преварен зехтин
Легенче за подмиване на бебчо и ваничка за къпане. Не е необходимо да е миниатюрна, голямото коритце върши работа по-дълго време
Голяма хавлиена кърпа - хич не ти трябва да е с качулка или ръкави. Необходимо е само добре да го покрива.
Количка - според възможностите, но поне 200-250 лв

Как ти се струва като програма-минимум?

# 9
  • Мнения: 942
Зависи от възможностите ти. Може да ти излезе 1000, може и над 10000 /мисля/. Кажи какво си купила и какво още имаш да купуваш?
Човек се простира според възможностите си PeaceНай-добре проучи какво ще ти е необходимо за да не изпадаш в допълнителни разходи за нещата,които изобщо няма да ти влязат в употреба Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 546
каква е тази количка от 200-250 лв. на старо ли? бебето го чакаме в края на август. значи ще трябва количката и за новородено да става, и за зима, и за лято. а видях само по 4..близо 500лв  newsm78
климатикът за съжаление е необходимост, защото сега се отопляваме с духалка. маслените радиатори са по-евтини, но сметките за ток ще са убийствени и ще излезе същата работа. така че климатикът от тази гледна точка май е по-добрият вариант.
lulumba, тази цена за легълцето е много добра, аз точно такова легло искам  Simple Smile вие от там ли поръчахте? интересува ме как стои въпросът с рекламациите на практика. основно това ме плаши при покупките от разстояние  newsm78

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
herelina, за климатик в такава ситуация си абсолютно права. Аз се шегувах с хората, които си играят с парите и си търсят просто повод, за да си сменят "играчките". Така едни познати си смениха джипа с още по-голям, че предния можел да отеснее на бебето.  Laughing

Ние купихме точно такова легълце - от Асеновградските, и сме много доволни. Преди това обиколихме де що има магазини в София, но все нещо не ми харесваше. Това обаче от Асеновград се оказа чудно. Доставиха ни го разглобено на едри части по куриер, като към частите имаше и специален инструмент за бързо и лесно завиване на сглобките. Мъжът ми го направи за отрицателно време. Пред куриера обаче проверихме дали всичко е на мястото и дали е такова, каквото сме го поръчали. Аз например исках двете таблички да имат извивка, защото е по-красиво. Такива бяха. Но пък после видях, че десенът на чаршафите не е този, който бяхме поръчали. Обадих се на фирмата и те пратиха куриер още на следващия ден с нови чаршафи. Ние пък по него върнахме онези, които не харесахме. Така че рекламации не само че приемат, но и изпълняват безпрекословно. Аз съм малко капризен клиент в това отношение, но успяха да ме спечелят. Дъщеря ми вече е на 3 години и леглото продължава да й върши чудесна работа. Като беше малка го ползвахме и вместо кошара, тъй като е доста просторно. Тя и сега обича понякога да се заиграва в него, не само да спи. Наистина съм много доволна.


# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
В нашия случай около 1000 лв

# 13
  • Мнения: 950
На нас ни излезе 700лв. без раждането.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз се чудя колко горе-долу ще излезе, така че ще следя темата. Wink

Общи условия

Активация на акаунт