Колко Ви струваше всичко необходимо за новороденото???

  • 7 181
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте мами!!! Въпросът ми е каква сума долу-горе похарчихте за новороденото си детенце -  вкл. количка, креватче, бельо и всичко останало. Все сядам да си правя списък и все  нещо или изпускам или забравям. Пък и все още не съм проучила цените а всичко! Упътете ме колко парички да си заделя???
 Мерси предварително!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Зависи от възможностите ти. Може да ти излезе 1000, може и над 10000 /мисля/. Кажи какво си купила и какво още имаш да купуваш?

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
А,може и доста под 1000 лв.да ти излезе!Въпрос на възможност!

# 3
  • Мнения: 4 546
аз ги смятам така:
кошарка - 380лв
количка - 500лв
климатик - 900лв
раждане - в най-добрия случай  - 300лв, в най-лошия - 900  #Crazy
ваничка със стойка за къпане - 30-40лв /не съм много сигурна, моля за редакция Simple Smile/
стелиризатор за МВ - 50лв
шишета и четка за почистване на шишета- 30-40лв
дрешки  - 100лв ще стигнат ли?
помпа за кърма - 7-10лв
сутиен за кърмене - 20-25лв
дюшече - ???
одеалца - ???
2 вноски по заем - 500лв/благодарение на новета с-ма за болничните  #Cussing out/ - 500лв
това се сещам сега. иначе има май още доста друбешлъци
идея си нямам от къде ще намеря толкова пари  #Crazy

# 4
  • Мнения: 742
Всичко е според възможностите-на нас ни излезе около 1000 лв: всичко е ново, но трябва да подчертая, че не съм плащала за раждане Hug

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не изпадай в паника. Спокойно може да се вместиш и в 1000 лв.  Stop
- Сред легълцата най-добрата оферта е на Асеновград. Май се казваше "Вип бейби", имат и сайт. Леглото се доставя напълно окомплектовано с дюшече, обиколници, един комплект чаршафи, буфери - които ти трябват, за да не си удря главата в решеката детенцето като започне да се върти, и разни други дреболии. Ако искаш може да си поръчаш и балдахин към леглото, но това е само прахосъбирачка и не си заслужава. Самото легло е 140/70 см, с голямо чекмедже, което побира ужасно много неща, на 3 нива, като може да се превърне и в юношеско - а това си е от значение все пак. И е чисто дърво. Струваше май около 250 лв с все доставката до града, в който живееш.
- за леглото обаче ти трябва още един комплект завивки. Крепонените чаршафи са най-гарантирани, че са чист памук. Просто крепонът не търпи смесване с нищо друго. Струват малко по-скъпо - 25 лв. Другите са около 12 лв.
- цените на количките много варират. Зависи каква точно искаш. Ако бебето не е зимно, зимен кош просто не ти трябва и спокойно може да си спестиш 100 лв отгоре. Може да купиш количка и за 110, може и за над 1000. Във Виена видях пневматична количка с дизайн като от фантастичен филм, която се продаваше на най-скъпарската им улица и струваше към 4 хиляди евро.  Wink
- помпа за кърма също не трябва да купуваш веднага, тъй като може изобщо да не ти потрябва. Но ако ти трябва, добър вариант е комплектът на "Авент". По принцип това са най-добрите помпи, но са малко скъпички. В комплект обаче излиза изгодно. Той представлява хладилна чанта, която може да ползваш и за количката. В нея освен помпа, има две малки и две големи шишета за храна, биберони, кърмачески подплънки за сутиен и други дреболии. Комплектът струва 129 лв, но е добра инвестиция. До 3-годишна възраст повече шишета няма да ти трябват за детето. Ще се наложи само да добавиш чаша с човка за пиене като му дойде времето, но това става чак след първата година. И да сменяш бибероните според възрастта, разбира се. Ще видиш, че даже тези 4 шишета, ще ти дойдат в повече.
- четките за шишета и биберони са максимум 5-6 лв. Излишно е да се изхърляш с по-скъпи, тъй като вършат абсолютно същата работа.
- стерилизаторът за микровълнова е по-удобен от другия и по-евтин. Този на "Чико" струва между 23 и 25 лв. Изварява шишетата и бибероните за 12 мин.
- уред за затопляне на храна не ти трябва. Микровълновата върши същата работа. А ако не желаеш по-този начин, то топваш бурканчето или шишето в купичка с топла вода и то се затопля точно за минута. При това получава идеалната температура, която е нужна за бебето.
- трябва ти още бебешка ножичка за нокти, която е около 5 лв на "Чико". Около 10 лв пък са комплектът с четка и гребен за коса, пак на "Чико". В началото само четкаш косичката, после в употреба влиза гребена.
- от самото начало си осигури и бебешка козметика. Добър вариант - като цена и качество, е на "Нивеа". Трябва ти ултрамек шампоан за тяло и коса, сапун, масажно олио. Пудра не ти трябва, тъй като запушва порите и педиатрите не я препоръчват.
- за бебето ти са нужни още клечки за уши и нос - едните са с ограничител. Струват около 2-3 лв пакетчето, в което има между 20 и 100 бр. в зависимост от марката.
- памперсите излизат най-изгодно, ако купуваш от най-големите пакети - например "Джъмбо" на "Памперс". В тях има повече бройки на по-ниска цена.
- за нослето ти трябва задължително спрей "Стеримар", но малка опаковка. Струва около 5 лв в аптеките. Това е аерозолна форма на морска вода, която отпушва бързо нослето. Пръска се съвсем леко. По-удобна е от обикновения физиологичен разтвор, а иначе е същата като съдържание.
- от първите дни също така трябва да даваш вит. Д по една капка. Но това ще ти го каже лекарят. И това не е толкова скъпо, но не му помня точно цената.
- прах за пране ти трябва, като най-практичните за "Тео Бебе". Май беше около 2-3 лв кутията.
- ваничките и коритцата варират. Има и по 8 лв, има и по 15. На стойка май бяха до 20 лв. Към това ти трябва и купичка или някаква нова съдинка, с която ще поливаш бебешора. Не е добре да ползваш вече ползвана в домакинството, поне не в началото.
- ако решиш да переш на ръка бебешките дрешки първите 2-3 месеца, то задължително си набави и едно малко легенче специално за тях. Иначе не пускай дрехите заедно с другите в пералнята.
- одеялце също ти е нужно - може да намериш и по 10, и по 35 лв. Гледай обаче да няма много синтетика в него.
- не се хвърляй да купуваш количества дрехи. Като започнат да идват приятели и роднини да видят бебето, ще се заринеш с бодита, ританки и какво ли не. По принцип бодитата са най-практични за бебета. Колкото и дрешки да купиш, повече от 50-100 лв няма да отидат.
- не забравяй и хавлийка за баня - има и по 10 лв.
- за къпането ти трябват още памучни пелени с тензух - 2 броя стигат. Мисля, че цената им беше по 5 лв бройката, но не съм сигурна.
- ако ще пътувате често, ти трябва и кошница-стол за кола. Цената им е до 100 лв. Но ако не ви предстои пътуване, няма нужда от такова нещо. В този смисъл, ако няма да пътувате, не купувай количка с кошница, защото кошницата ще ти дойде излишна, а само ще оскъпи количката.

Това са в най-общи линии нещата, които ти трябват и ориентировъчните им цени. Може и да съм пропуснала нещо. Естествено, тук не влизат парите, които ще дадеш на лекаря, ако раждаш с уговорка или пък в частна клиника. Това е съвсем друго нещо и може да ти излезе както без пари, така и 1500 лв. Просто зависи как и къде решиш да раждаш.
Естествено, в списъка не влизат и екстри, за които появата на малкия човек би била добър повод за закупуване: нов климатик, нова печка, дигитална камера последно поколение, нова кола, нов апартамент и т.н.  Wink

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
2000 лв.

# 7
  • Мнения: 63
Ами поне за сега разходите са следните
легълце тип люлка -180лв
матраче 37лв
Шкаф с 4 чекмеджета и плот за повиване 170лв
дрехи за бебо, одеалца 2 бр и спално бельо и принадлежности за баня,козметика за бебо- около 350лв
необходими принадлежности за майката за раждане-60-80лв
евентуално за раждане между 300и 500лв
количка не е взета но около 300 лв

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Кошче - назаем от приятели, а като се види как предпочита да спи - кошара. Спалното комплектче можеш да ушиеш сама, или да ти ушият някъде. Готовите са от 30 лв нагоре
Дрешки за новородено - назаем от приятели, защото умаляват адски бързо. Само комплект за изписване и одеялце.
Биберони - 1-2 ако смяташ да кърмиш, повече, ако ще храниш смесено. Стерилизатор - само ако ще храниш смесено, иначе и тенджера с капак върши същата работа.
Козметика - преварен зехтин
Легенче за подмиване на бебчо и ваничка за къпане. Не е необходимо да е миниатюрна, голямото коритце върши работа по-дълго време
Голяма хавлиена кърпа - хич не ти трябва да е с качулка или ръкави. Необходимо е само добре да го покрива.
Количка - според възможностите, но поне 200-250 лв

Как ти се струва като програма-минимум?

# 9
  • Мнения: 942
Зависи от възможностите ти. Може да ти излезе 1000, може и над 10000 /мисля/. Кажи какво си купила и какво още имаш да купуваш?
Човек се простира според възможностите си PeaceНай-добре проучи какво ще ти е необходимо за да не изпадаш в допълнителни разходи за нещата,които изобщо няма да ти влязат в употреба Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 546
каква е тази количка от 200-250 лв. на старо ли? бебето го чакаме в края на август. значи ще трябва количката и за новородено да става, и за зима, и за лято. а видях само по 4..близо 500лв  newsm78
климатикът за съжаление е необходимост, защото сега се отопляваме с духалка. маслените радиатори са по-евтини, но сметките за ток ще са убийствени и ще излезе същата работа. така че климатикът от тази гледна точка май е по-добрият вариант.
lulumba, тази цена за легълцето е много добра, аз точно такова легло искам  Simple Smile вие от там ли поръчахте? интересува ме как стои въпросът с рекламациите на практика. основно това ме плаши при покупките от разстояние  newsm78

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
herelina, за климатик в такава ситуация си абсолютно права. Аз се шегувах с хората, които си играят с парите и си търсят просто повод, за да си сменят "играчките". Така едни познати си смениха джипа с още по-голям, че предния можел да отеснее на бебето.  Laughing

Ние купихме точно такова легълце - от Асеновградските, и сме много доволни. Преди това обиколихме де що има магазини в София, но все нещо не ми харесваше. Това обаче от Асеновград се оказа чудно. Доставиха ни го разглобено на едри части по куриер, като към частите имаше и специален инструмент за бързо и лесно завиване на сглобките. Мъжът ми го направи за отрицателно време. Пред куриера обаче проверихме дали всичко е на мястото и дали е такова, каквото сме го поръчали. Аз например исках двете таблички да имат извивка, защото е по-красиво. Такива бяха. Но пък после видях, че десенът на чаршафите не е този, който бяхме поръчали. Обадих се на фирмата и те пратиха куриер още на следващия ден с нови чаршафи. Ние пък по него върнахме онези, които не харесахме. Така че рекламации не само че приемат, но и изпълняват безпрекословно. Аз съм малко капризен клиент в това отношение, но успяха да ме спечелят. Дъщеря ми вече е на 3 години и леглото продължава да й върши чудесна работа. Като беше малка го ползвахме и вместо кошара, тъй като е доста просторно. Тя и сега обича понякога да се заиграва в него, не само да спи. Наистина съм много доволна.


# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
В нашия случай около 1000 лв

# 13
  • Мнения: 950
На нас ни излезе 700лв. без раждането.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз се чудя колко горе-долу ще излезе, така че ще следя темата. Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 1 424
стерилизаторът на чико е 26 лева и върши чудна работа, както пише lulumba.
козметика - преварен зехтин и крем на бюбхен против подсичане - 15 лева - половин кило.
шампоанче на чико - 10 лева.
дрехи не купувай много, защото бързо умаляват, а и всеки, който идва, носи дреха. ние имаме дрехи за 3 бебета сигурно.
шкафчето с плот за повиване е практично, защото бебчо има толкова работи.
и хавлийка не забравяй. ние имаме 2, защото само ги цапаме.
и термометър - ползваме на чико живачен - 3 лева.
помпа за кърма - авент наистина е хубава, но аз я ползвах 2-3 седмици, докато ми се регулира кърмата.
лигавничета - ние поне цапаме по 1 на ядене.
аз лично не ползвам сутиен за кърмене.
количката и легълцето - както прецениш.
има един магазин - малечко - на стамболийски. имат чудесни легла.

# 16
  • Мнения: 2 616
каква е тази количка от 200-250 лв. на старо ли? .......

Ние си купихме триколка на Кенгуру, нова, за 255лв от Варна, а тук цените не са от най-ниските. Така че можеш да намериш хубави колички на сносни цени.

# 17
  • Мнения: 46 508
660 ги сметнах сега, дано не пропускам нещо  newsm78

Дървена кошара- 105 лв.
Дюшек- 60 лв.
Преносима/сгъваема кошара- 128 лв.
Кошница за кола - 64 лв.
Стерилизатор (Чико)- 25 лв.
Шишенца- 12 лв. (тя така и не ги прие, пиеше от такива по левче после)
Количка- 208 лв.
Порт бебе- 28 лв.
Плот за повиване- 30 лв.
Дрехи- почти нищо не съм вземала, на изписването гостите донесоха, предварително си питаха какво ни трябва, но иначе първоначално 50-60 лв. са предостатъчни.


Памперси, кърпички, кремове и т.н. не ги броя към първоначалната инвестиция.


herelina, нови Simple Smile нашата количка е "Pepino" на arti за 208 лв., от същата марка има и модели по 165 лв. Макингланд е горе долу на същите пари като нашата, триколките на ТСМ са 130-160 лв., зависи какво търси човек ...

# 18
  • Мнения: 2 677
На нас около 1200 лв, но креватчето, което купихме, беше по-скъпичко. А и честно казано, малко се поразпуснахме от еуфория.  Laughing
Хубавото е, че на пазара има вече голям избор от стоки от доста различен ценови диапазон, повечето от които предлагат добро качество. Така че огледай по магазините, сигурна съм, че ще намериш вариант да се сдобиеш с всичко необходимо и да се вместиш в бюджета.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 273
1200 лв--раждането
200лв -легълце
60лв дюшек
25лв Плот за повиване
500лв количка със зимен и летен кош
40лв ваничка
около 100лв дрешки, хавлийки, портбебе и т.н
и около 50лв- бебешка козметика
За друго не се сещам в момента

# 20
  • Мнения: 503
аз си купих от форумските мами комб.количка,шезлонг,кош за кола,плот за повиване-всичко за 130 лв.и съм мн.доволна. С парите които спестих(ако бяха нови) се поглезвам сега,когато виждам наистина от какво има нужда бебчо...а за климатика   Peace

# 21
  • Мнения: 8 242
600 лв с всичко.. и доста излишни неща в това число - най-вече 100 лв за 4 шишета и стерилизатор на АВЕНТ, които той така и не помитиса, щото ме ползваше за ЦИЦтерна нон стоп  Mr. Green
Пазарувахме доста по разни промоции и спестихме към 200 лв поне  Peace
За раждане платихме само 100 лв за присъствие на таткото  Wink

# 22
  • Мнения: 3 089
ок. 1500-600 лв. + 900 за раждане

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
За 370 лв от "Пакостник" - кошница за кола Чико, сгъваема кошара, ножичка, шише, хавлийка.

60-70  лв за болницата неща + голям пакет памперси.
40 лв дрехи.
Още разни дреболии...

Значи около 500 - 600лв.

Дрехи, ваничка със стойка и количка получихме от наши приятели с по-голямо дете, кенгуру и кош - подарък и, разбира се, куп дрехи още.

Заради нещата, които получихме, си позволих нова маркова кошница, иначе за същите пари щях да взема нея и количката втора ръка.

Абе за около 1000 лв е възможно всичко да се набави.

Зависи от възможностите и желанията! За мен 1000 лв за количка си е изхвърляне!

Не прекалявайте с дрешките е моят съвет - ще получите много подаръци и винаги има наоколо по-големи деца, от които ще получите. А най-малките дрешки се носят седмици!

За раждането не съм плащала.

# 24
  • Мнения: X
Привет!
И аз бях пускала такава тема в 5-6 месец. Отговорите, които получих, бяха от 300 до 1200 лв общо всичко.
Сега, аз не съм се "изхвърляла", но дотук- без количката и раждането- имам около 1000 лв разходи.
За частните прегледи /в поликлиниката не гледат даже на УЗ/, ходенето до Сф за ФМ и БХС теста /наложи се 2 пъти/, кардиолози- това изобщо не го броя, както не слагам лекарствата, лежането 17 дни в болница в началото и витамините за мен.
Та така:
КЪм 400 лв за легло-люлка и скрин с 4 чекмеджета на Дибо /български/
2 одеала, 3 комплекта постелно бельо-единият с обиколници,
2 хавлийки, по 6-7 ката дрешки -бельо и горни- всичко дотук само бг и "немарково". Комплект за изписване.
бг анатомична вана без стойка- 30 лв
МВ стерилизатор Чико-29 лв, отдавна не е 25
Помпа Авент с 2 шишета- 82
Четки за шишета, подложки за кърмачки, ножички, гребенче и четка, аспиратор за нос с ампулки физ.р-р, 2 залъгалки- всичко е Чико м/у 5 и 8 кинта парчето.
Шишета- 2 бр Чико криво и на Др.Браун
Порт-бебе /пелена-чувалче/ и 2-3 други поларени пелени, пак бг
Козметика: гел, крем за дупе и овлажняващ /медицинска, Мустела/- скъпи са, но опаковките са огромни.
Памперс пелени и мокри кърпички.
и разни спиртове, термометри /за вода и за тяло/, напикалници, шапка, чорапки, шушони, пудричка за пъп... /пак бг или по-обикновени/
И разните нощници, сутиени, гащи, еднокр. чаршафчета, превр. и т.н. за родилното за мен. Пак бг, по "народни цени".
Жилетките ги плетоха баби.

# 25
  • Мнения: 617
 Simple Smile Абе за около 1000 лв., мисля че ще се справиш добре. Но преди всичко зависи от възможностите и от познати които могат да ти услужат нещо Grinning
По-добре се запознай с цените и магазините и така ще си направиш сметка, за кое можеш да отделиш повече парички

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Може би около 600 лева, не съм плащала за раждане, а климатик взехме на втората зима  Laughing
Спестих от : количка - взехме за 180 лева Хаук, кошара+матраче - чисто нови почти от познати за 80 лева; дрешки за първия месец от близка приятелка.
Няколко съвета - анатомична ваничка може да не вземаш, ние ползваме съвсем обикновена за 12 лева и нямаме проблеми.
Стерилизатор и помпа не съм купувала, изварявах залъгалката само, кърмехме се и помпа не ми трябваше. В началото ползвах докато тръгне кърмата една помпа тип спринцовка.
Порт бебе от приятелка, ползвахме го 2 месеца, после вече си купихме хубава кошница за кола. Шезлонга не е излишен, но ако можеш го вземи от познати, или от форума, ползва се най-много до 5-6 месеца;
Козметиката - преварен зехтин, крем Бочко;

# 27
  • Мнения: 6 164
Над 2000лв. с раждането

# 28
  • Мнения: 4 546
поррт бебе за какво служи  newsm78

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 235
поррт бебе за какво служи  newsm78
Ето виж : http://www.family-bg.com/catalog/prX_703.htm?osCsid=d29f5c8bcb60 … 5704ab1f2aecd3aeb
може да се слага в количката, ако тя го позволява /по-скоро за зимно бебе/, и после хващаш дръжките и вадиш бебето. Може и с колата да го пренасяш, но само докато е още много малко; поне ние сложихме Мони в кошница някъде на месец.

# 30
  • Мнения: 1 043
На нас всичко ни излезе около 1000 лв,като не съм плащала за раждането Peace
Зависи с колко финанси разполагате по принцип.
В крайна сметка едно дете може да се гледа и с 2 и с 200 Peace

Общи условия

Активация на акаунт