Заличаване на белег след секцио

  • 16 272
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 64
Здравейте, мами!
Как третирате белега след секцио? Аз пробвах с контрактубекс около един месец след операцията, но много ме щипеше и спрях. Видях реклама на някакви лепенки за заличаване на белези - май бяха Cica care, ако не се лъжа. Някой ползвал ли ги е? Има ли ефект? Струват ли си парите - голямата 10/15 см струва около 120 лв?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
аз се мажа с дерматикс. за лепенки не съм чувала.

# 2
  • Мнения: 2 616
Здравейте, мами!
Как третирате белега след секцио? Аз пробвах с контрактубекс около един месец след операцията, но много ме щипеше и спрях. Видях реклама на някакви лепенки за заличаване на белези - май бяха Cica care, ако не се лъжа. Някой ползвал ли ги е? Има ли ефект? Струват ли си парите - голямата 10/15 см струва около 120 лв?

Какви са тия лепенки, бе? За колко време е една такава лепенка?

Колко време след операцията можеш да започнеш с мазането с каквото и да е?

# 3
  • Мнения: 5 393
Моят белег не съм го мазала с нищо.Вече почна да избледнява и не ме притеснява.И аз съм чувала за тези лепенки, но нямам лични наблюдения. С контрактубекс-а трябва да се мажеш много упорито за да подейства-поне 4 месеца.

# 4
  • Мнения: 160
не съм се мазала с нищо.белегът ми е тинък като конец и не е релефен.може би зависи от това как са те зашили.но така се изглади 6 месеца след операцията.иначе изглеждаше много фадно преди това.

# 5
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Аз също се мазах с контрактубекс, от 40-я ден, и нямах сърбежи! Белегът ми е почти незабележим, но разрезът ми не е шит, а лепен! Не съм чувала за тези лепенки, но едва ли си заслужават цената, с времето белега ти ще избледнее!

# 6
  • Мнения: 64
Здравейте, мами!
Как третирате белега след секцио? Аз пробвах с контрактубекс около един месец след операцията, но много ме щипеше и спрях. Видях реклама на някакви лепенки за заличаване на белези - май бяха Cica care, ако не се лъжа. Някой ползвал ли ги е? Има ли ефект? Струват ли си парите - голямата 10/15 см струва около 120 лв?

Какви са тия лепенки, бе? За колко време е една такава лепенка?

Колко време след операцията можеш да започнеш с мазането с каквото и да е?

Аз знам, че тази лепенка се слага от лекар и стоиш с нея продължително време докато подейства на белега. За мазането - не знам след колко време може да се почне.

# 7
  • Мнения: 2 159
и аз не съм чувала за тези лепенки
мазах се с контрактубекс, но ми писна а и не видях да има ефект

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бях пуснала в Красива мама подобна тема, потърси я, имаше отзиви от мами  Peace

# 9
  • Мнения: 278
За cica care знам, че са за изпъкнали релефни белези, а този от секциото не е такъв, поне не би трябвало. Моята док ми препоръча Дерматикс и се кълне, че ще се заличи напълно. Мажа се от около месец и доста е избледнял  Peace

# 10
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Моят доктор ми каза да се мажа с Мадекасол. Попитах за контрактубекс и той ми каза,че е много агресивно лекарство и за това ми препоръча Мадекасол. Честно казано не се мажех редовно и спрях. В момента белега ми почти не се вижда. Имай търпение. Ще избледнее и без да се тормозиш с разни лепенки. Това според мен е излишен разход.  bouquet

# 11
  • Мнения: 729
И според мен е излишен разход.Моят белег избледнява а и е доста ниско-чак в окосменото и не се забелязва.

# 12
  • Мнения: 742
И според мен е излишен разход.Моят белег избледнява а и е доста ниско-чак в окосменото и не се забелязва.
 
 М да, да. newsm10 И при мен така.

# 13
  • Мнения: 8 917
Моят е малък и е ниско долу - харесва ми дори Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 555
Освен чрез пластика по друг начин незнам дали ще се заличи напълно ! За лепенките съм чувала, но незнам колко е надеждно все пак 120 лв струва едната ! Да си кажа честно моят си е голям белег, но е доста ниско и определено не ме дразни, но може би живот и здраве като родя второто си дете може и да му обърна внимание, то сега без това няма смисъл !

# 15
  • Мнения: 7 186
Ето линка за лепенките, на който му се чете http://www.ecosmedica.com/?thread=b81ce071b467274911165453ed0a94 … ;content=top_prod

Аз също им бях хвърлила око, но в крайна сметка се мазах с Контрактубекс 5- 6 месеца и в момента белега ми почти не се забелязва, само ако се вгледаш, стои като бледа черта. Та не виждам смисъл от лепенките вече.
Но в крайна сметка как ще изглежда един белег след време зависи не само от качеството на работа, липсата на усложнения и положените грижи, но и от индивидуалните особености на кожата.

# 16
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Защо трябва да го заличавам, та той не се вижда изобщо. Дори най-плитките ми бикини го закриват. Не се забелязва, но аз като знам, че е там, си го виждам Simple Smile и си ми харесва. Нека не бъдем чак толкова суетни Simple Smile. Помислете си за мамите, които са шити там, където ние не сме Simple Smile. Аз това нямаше да го преживея, нищо че изобщо никога никой няма да го види Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 2 978
Моят е малък и е ниско долу - харесва ми дори Mr. Green

И моят...сега е супер тънка ивичка...почти не се вижда. Не съм се мазала с нищо. Минаха 2г и 6м.

За тия лепенки съм чувала, но трябвало да се слагат 1 или 2-ят месец не по -късно. Били като силиконови.....Но не съм ги виждала никъде.

# 18
  • Мнения: 1 949
Моят белег е изпъкнал. Онзи ден бях на гинеколог и той ми каза, че по принцип дали ще стане такъв или не зависи от свойствата на съединителната тъкан. Той ми препоръча тези лепенки Цика Кеър и каза, че били много ефикасни. Сега, след като прочетох инфото от Lady Marmalade  и разбрах цената, малко се чудя дали да си купувам  newsm78

На мен Контратубекс само ми промени цвета на белега. Измазах 1 туба само обаче. 

# 19
  • Мнения: 1 216
"Мадеказол" е за неравни белези с вдлъбнатини т.е за запълване на неравностите.
"Контрактубекс" е за изглаждане на кожата.
Моят белег много си го харесвам, ама много
Това, което може би е ценно като инфо е, че е важно скоро след операцията да типаднат коричките (да им помогнеш да паднат ако трябва в мазане с бебешко олио), защото от коричките остават белези.

# 20
  • Мнения: 639
Моят белег е изпъкнал. Онзи ден бях на гинеколог и той ми каза, че по принцип дали ще стане такъв или не зависи от свойствата на съединителната тъкан. Той ми препоръча тези лепенки Цика Кеър и каза, че били много ефикасни. Сега, след като прочетох инфото от Lady Marmalade  и разбрах цената, малко се чудя дали да си купувам  newsm78

На мен Контратубекс само ми промени цвета на белега. Измазах 1 туба само обаче. 
Цената на по-малката плака е 60 лв. (10/10 см). Изрязват се ивици, колкото да се покрие белега и една плака е достатъчна за цял курс на третиране ( около 3 месеца). В пъти по-ефикасна от кремовете! Освен това действа ( макар и по-слабо) и върху стари белези.http://www.ma-mabg.com/forum/viewtopic.php?t=254
, но разрезът ми не е шит, а лепен!

Тъканнно лепило се използва единствено при пластичната хирургия за лице и то за участъци, които много кървят (напр. вежди). Винаги при секцио се шие, а това, че виждаш само една черта е защото е използван интрадермален шев, вероятно с резорбируем конец (т.е. не се сваля). Да ти обясняват, че не са те шили, а са те лепили си е чиста проба спекулация.

Общи условия

Активация на акаунт